KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Timsah Arena'ya tepki yağıyor!

15 Temmuz 2016 | 10:01

11 yorum

12616 okunma

Kendisiyle daha önce de birkaç program yapmıştım... Ama Hamza Hamzaoğlu'nun önceki akşam Markaj Özel'deki açıklamaları hayli samimiydi... Timsah Arena'dan milli takıma, kombine bilet satışından Yeşil Bursa'ya kadar pek çok konuya değindi. İşte satırbaşları...

Hamza Hamzaoğlu Markaj Özel programına katıldı, 50'nin üzerinde soru yanıtladı...
Bir saatlik program için önemli bir performans...
Açık açık konuştu...
Hatta programın açılış jeneriği dönerken, 'Kimsenin kafasında bir soru işareti kalmasın' diye de bir söylemi oldu...
Programdaki en ilginç an kapanış sırasındaki sorum üzerine, Hamzaoğlu'nun yeni sezondaki ilk 11'i canlı yayında paylaşmasıydı.
Bu şunu gösteriyor, Hamza Hamzaoğlu'nun kendine güveni tam. Oyuncularının da kendilerine güvenmesini istiyor. 'Buraya 11 isim yazdım ama bu 11 formaya 26 aday var' uyarısını futbolcular dikkate almalı.
Hamza Hamzaoğlu'nun açıklamalarının büyük kısmı dünkü Bursa Hakimiyet gazetesinin sayfalarında yer aldı. Bugün okuyacaklarınız ise geride kalanlar...İşte Hamza Hoca'nın sorularıma verdiği samimi yanıtlar...

Mevzusu bile yapılmamalı

Hamza Hamzaoğlu milli takımın EURO 2016'daki performansı ve hayli tartışılan prim olayı hakkında acaba ne düşünüyordu. Bu konu da gündeme geldi. Hamza Hoca hayli üzgün, prim olayını ise kabullenemiyor. İfadesiyse aynen şöyle:
"Milli takım mevzu olduğunda bunların konu bile olmaması gerekir. Araştırmadım ama eğer 500 bin Euro prim verilmişse çok verilmiş. Bazı konuları yazıldığı kadarıyla biliyorum. Eğer bunlar yazıldığı gibi olduysa bu sonuç da kaçınılmaz".

Bu arada Hamza Hamzaoğlu ile Fatih Terim arasında şampiyona sonrasında telefon görüşmesi gerçekleşmiş.

Milli takıma gider mi?

Hamza Hamzaoğlu Akhisar'ı çalıştırdığı dönemde Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in yardımcısı olarak milli takımın teknik kadrosunda yer almıştı. Hamza hoca'nın Akhisar'dan ayrılıp Milli Takım'a gitmesi çok tartışılmıştı. Hamza Hamzaoğlu aynı durumla Bursaspor teknik direktörüyken karşılaşsa tavrı ne olurdu? Hem de bu kez tek adam olarak teklif gelse gider miydi?

Hamza Hoca'nın yanıtı şöyle oldu:

"Şu anda Bursaspor'un hocasıyım. Bununla ilgili şu an için bir şey söyleyemem. Hiç böyle hesaplarım olmadığı için bilemiyorum. Ama ben Fatih Hoca ile devam edilmesinden yanayım."

Verimli kullanmıyoruz

Hamza Hamzaoğlu Yeşil Bursa'nın geleceğiyle ilgili de konuştu, pilot takımın üstü kapalı olarak arada kalmasına vurgu yaptı. Bursaspor'un teknik patronu pilot takım hakkında da, "Yeşil Bursa'yı şu an için verimli kullandığımızı söyleyemem. Yeşil Bursa'yı ya güçlendireceğiz ve gerçek anlamda bir pilot takım gibi kullanacağız ya da elden çıkaracağız. Arada kaldığında kulübe de artı bir yük getirecek. Bazı oyuncularımız oraya gitmeyi pek istemiyorlar ama biz Yeşil Bursa'ya da değer veriyoruz. Yeşil Bursa'yı bir üst lige taşımalıyız" yorumunda bulundu.

Okumuyorum, sallayabilirsiniz...

Hamza Hamzaoğlu medyayı takip ediyor mu? Hamza Hoca'nın bu konuyla ilgili 'Köşe yazılarını okumuyorum. Bu nedenle rahatlıkla sallayabilirsiniz' sözleri dikkat çekici... 'Okumuyorum' derken bir noktanın da altını çiziyor, "Zaman zaman göz attığım oluyor ama etki altında kalmama adına genellikle gazetelerin spor sayfalarını okumamaya özen gösteriyorum" diyerek de kısmen de olsa açık kapı bırakıyor. Bu arada sosyal medyayı da takip etmiyor Hamzaoğlu.

30 bin kombine için tek sebep...

İzleyicilerden gelen sorular da programda bizlere yön verdi. Mesela Orhan Oruç beyefendi şunu sordu, "Hamza Hoca öyle bir şey söylesin ki 30 bin kombine satılmasına sebep olsun..." Hamza Hoca bu soruyu tek kelimeyle yanıtladı, "Bursaspor" dedi ve ekledi; "Başka Bursaspor var mı? Bundan daha geçerli bir sebep olabilir mi? Ben Bursaspor için kombine almayacağım da iyi bir oyuncu gelirse alacağım. Bir oyuncu Bursaspor'dan daha mı değerli Bursaspor taraftarının gözünde" sözleri çok manidar...

Zemin Timsah Arena'ya yakışmıyor

Geçen pazartesi günü Bursasporlu yöneticilerle birlikte Hamza Hamzaoğlu Timsah Arena'da incelemede bulundu. Programda bu konu da gündeme geldi. Hamzaoğlu hayli şaşırdı... Çünkü gözlerden uzak yapılan bir incelemeydi. Hamza Hamzaoğlu Timsah Arena'nın zemini konusunda hayli dertli... Sıkıntılarını da şu sözlerle ifade etti; "Sahanın son durumuna baktık. Zemin hâlâ daha istediğimiz gibi değil. Tam oturmamış. Toparlanması da zaman alacak gibi görünüyor şu an. Çimcilerimiz ne yapıyorlar bilmiyorum ama onların işi, en kısa zamanda toparlanır. Çünkü böyle bir stat daha güzel bir zemin ister..."

 Hakimiyet Gazetesi

  • 9 köyden kovulan  
  16 Temmuz 2016 | 12:53
  Özlüce de ekilen çimleri alıp timsah arenaya sermek hangi sivri akıllının fikriyse......Güya tasarruf yapacaklardı, stadın içine ettiler resmen.
  Atatürk stadının çimleri profesyonel olarak bu işi yapan İzmir deki çim firmasından alınmıştı onlar tarafından özel tırlarla getirilip profesyonel ekiple serilmişti.Atatürk stadının zemini Türkiyenin en iyi zeminine sahip olmuştu. imdi daha çok bekleriz yoz çimler kök salacak diye..yazık ...çok yazık...
  • antibizans  
  15 Temmuz 2016 | 15:26
  10
  siyasiler şov yapsın diye apar topar yama çimle stad açıldı.stadın diğer eksikleri tamamlanana kadar sil baştan kökten çimlendirme yapılması lazım .yeni sezona yetişir mi?şampiyonlar liginde oynadığımız sezon yetiştiğine göre evet yetişir
  • GREENWHİTE  
  15 Temmuz 2016 | 12:53
  Olay medya veya cavit stadtan loca alsin bidahaki aya alicagim kombineyi hemen alayim buda sana kapak olsun cavit!
  • greenpearl  
  15 Temmuz 2016 | 12:31
  13
  takımların kombine parasıyla transfer yaptığını sananlara gülüp geçiyorum. kombine taraftar için satılır gelir kalemleri içerisinde tutarı küçüktür. 30 bin kombine satsan yıllık 3 milyon 750 bin euro para yapar yılda bu cucakın yıllık maliyetinden az bir para. ben kombinemi aldım cebime koydum çünkü ben bu takımı tribünden seyretmesem olmaz iyi de olsa kötü de olsa ben bu takımı tribünden seyrederim takımla sevinip takımla üzülürüm hep öyle yaptım ama kombine alırken hiç vay be takımı düzlüğe çıkardık kombineyi alıp diye kendime pay çıkarmadım. futbol takımları iyi yönetilirse başarılı olur kötü yönetilirse bizim gibi olur. şampiyon olursun sonra her sene daha aşağılara doğru gidersin. birileri sürekli şakşaklar ama sürekli aşağılara gidersin. körüstan içine etti takımın gitti batallayı gönderdi şakşak yapıldı şakşak vardır bir bildiği dendi maratonda utanmadan batalla aleyhine pankart açıldı biz o zaman yine yedik eksiyi. bölükbaşı geldi yalan üstüne yalan söyledi takımın alayını sattı ya bu işte bir iş var dedik adam uçuruma sürüklüyor takımı dedik çorbacı dediler yedik eksiyi. hayatımda bir kez bile bedava biletle maça girmemiş deplasmanda bile parayla aldığı biletle girmiş bir insanım. kombinemi elim ekmek tutmaya başladığı ilk günden beri her sene alırım ama bana göre bir yanlışlık varsa da eleştiririm kimse kusura bakmasın. yönetici taraftar kombine almıyor diye serzenişte bulunamaz böyle bir hakkı yok ben satamıyorum diyecek dah çok kombine satmak için ne yapabilirim diye düşünecek. yıllardır bu taraftar hep kandırıldı. eski stadda da kandırıldı yeni stadda da kandırıldı. Bursada kupa finali oynandı cebinde kombinesi olan adam giremedi sene boyu tek maça gitmemiş adamlara biletlerin tamamı peşkeş çekildi de onlarda kendi taraftarına yarı kombine fiyatına sattı biletleri. yeni stada kombine sattılar geçen sezon eski stadda maç seyrettik. yöneticiler aynı bugünkü gibi her sene 2. şampiyonluk muhabbeti yapıp milletle dalga geçtiler. ya kardeşim neyin kafası bu dürüst olsanız ya ne şampiyonluğu bu kadroyla. bir trabzon bir biz berbat yönetilen ama berbat yönetildiği halde dilinden şampiyonluk düşürmeyen, saçma sapan transferlerle zaten olmayan paraları har vurup harman savuran, ikinci hatta üçüncü sınıf oyuncuları yıldızmış gibi lanse edip 10. hafta olmadan havlu atan iki klübüz. hocanın söylediklerinde abes birşey yok açık yüreklilikle ifade etmiş düşüncelerini.
  • Erdi1963  
  15 Temmuz 2016 | 11:57
  Tel örgüler biran önce kalkmalı seyir zevki sıfır stadyumda
  • Yiğit  
  15 Temmuz 2016 | 11:30
  Kombine alınmiyor diye bağırıyorlar pazar günü 2 adet kombine almaya gittim kredi kartına taksitle alcaktim fakat benim kartim ziraat maximum taksit yapmiyorlarmis bende kulübü aradım kulüpteki ilgili kişiler satıcı benmişim gibi benim bankayı arayıp konuyu iletmemi istediler bide kombine alamicaz o zaman dedim almazsan alma diyorlar millet almaz tabi
  • demir16  
  15 Temmuz 2016 | 11:01
  Olay gazetesinin yaptığı haber ısıtılıp ısıtılıp Bursaspor taraftarının karşısına sunulacaktır . Hem de kim tarafından bize rakip dahi olamayacak konya tarafından. Nasıl böyle bir gaflete düşüp bu haberi yaptılar inanılır gibi değil.
  • yeşilbeyaz  
  15 Temmuz 2016 | 10:46
  16
  Olay gazetesinin bugün yaptığı bir konyaya bak bir de bize haberini şiddetle kınıyorum. Sanki kombine satılmamasındaki nedenleri bilmezmiş gibi Bursasporu, tarihini ve taraftarını küçük düşürücü haber yapmaktan ötürü olay gazetesini boykot etmeye davet ediyorum hepimizi.
  • mususi  
  15 Temmuz 2016 | 10:37
  -1
  kombine satilmasi icin tek sebep "zevkli futbol", gerisi yalan dolan. Insanlar goze hos gelen futbol izleyeceklerine inanmadiklari icin kombine almiyor. Hamza Hamzaoglu gecen sezon inanlara guven vermedi, genclere de sans vermedi, bu kadar basit.

  Hem stadyumun hali de ortada, yarim yamalak tesiste mac izlemeye cagiriyorsunuz insanlari. Ayip ayip.
  • FDBelluschi  
  15 Temmuz 2016 | 10:27
  10
  "Çimcilerimiz ne yapıyorlar bilmiyorum ama onların işi, en kısa zamanda toparlanır. Çünkü böyle bir stat daha güzel bir zemin ister..."

  çimciyi kovduk hocam
  • earsyg  
  15 Temmuz 2016 | 10:20
  10
  düzelmesi için tek çare " hibrit çim "

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR