KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

TFF neden susuyor?

30 Ağustos 2013 | 09:26

9 yorum

5633 okunma

UEFA'nın Avrupa Ligi'ne Türkiye'den değil de play-off'tan elenen bir takımı alacak olması Bursaspor'u harekete geçirdi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun karara sessiz kalması ise büyük tepki topladı.

TİMSAH CAS'A GİDİYOR

UEFA dün kararını verdi ve Fenerbahçe'yi Avrupa Ligi gruplarına almadığı gibi UEFA Kupası'na, Türkiye'den başka bir takım yerine play-off'ta elenen takımlar arasından çekilecek kura sonucunda başka bir ekibin gideceğini açıklayarak, Türk futbolunu cezalandırmış oldu. Karar, Bursa'da şok etkisi yaratırken, yeşil beyazlı kulüp harekete geçme kararı aldı. Bursaspor yönetiminin, UEFA'nın aldığı kararı CAS'a taşıyacağı ve maddi manevi haklarını isteyeceği öğrenildi.

TEPKİ BÜYÜK

Buna karşın, UEFA'nın, Türk futbolunu cezalandırmasına Türkiye Futbol Federasyonu'nun sessiz kalması ise büyük tepki topladı. Avrupa Ligi'ne Fenerbahçe'nin yerine Türkiye'den bir takımın alınması beklenirken, UEFA'nın verdiği kararı federasyon yetkililerinin her zaman olduğu gibi izleyerek yetinmesine anlam veremeyen futbolseverler, Yıldırım Demirören'i Türk futbolunun haklarını savunmaya davet ettiler.

KULÜBÜMÜZDEN AÇIKLAMA

CAS tarafından Fenerbahçe hakkında 28.08.2013 tarihinde açıklanan kararın ardından, UEFA Acil Durum komitesi, bu akşam üzeri yaptığı açıklama ile, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda elenecek tüm takımların kuraya katılmasına ve Fenerbahçe'nin yerine gruplara katılacak takımın, bu kurayla belirlenmesine karar verildiği bildirilmiştir.

Bursaspor Kulübü olarak süreci en başından beri yakinen takip etmekte ve hukuki olarak gerekli müdahale ve başvuruları yapmaktayız.

16.08.2013 tarihinde UEFA Genel Sekreterliğine yazılı başvuruda bulunularak, CAS tarafından UEFA Tahkim Kurulu kararının onanması halinde Kulübümüzün Avrupa kupalarına katılması talep edilmiştir. Bununla birlikte UEFA tarafından bu akşam yapılan yazılı açıklamada, Kulübümüzün talebi yönünde karar verilmemiştir. Bursaspor Kulübü olarak, yapılan açıklama ve verilen kararın UEFA statülerine aykırı olduğu inancındayız.

Ülkemizin hakkının yendiği inancıyla, TFF'nin bu konuyu ele alarak, UEFA nezdinde Kulübümüzün menfaatlerini koruyacak girişimlerde bulunması gerekmektedir.

Hukuken hatalı olarak verildiğini düşündüğümüz bu karara karşı derhal UEFA Tahkim Kuruluna gerekli başvuru Kulübümüzce yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine saygı ile arz olunur.

Bursaspor Yönetim Kurulu

 

  • tamer  
  31 Ağustos 2013 | 00:49
  YILDIRIM DEMİRÖREN ; ARSIZI KAZIĞA OTURTMUŞLAR NEREDEN GELİYOR BU GACIRTI DEMİŞ.YÜZSÜZLER ÇİFTE STANDARTÇILAR DEFOLUN GİDİN
  • Kestelliler  
  30 Ağustos 2013 | 16:21
  Bizimm ne suçumuz var ulan ? Aslında en basiti bu ülkenin takımı olmak. Madem Fenerle Beşiktaşın cezası var bunu zamanında ADAM GİBİ ! Niye cezasını vermedin ? Biz şuan belkide bu durumda olmuycaktık . Saçma sapan işler harbiden yazıklar olsun .
  • OTTOMAN1299  
  30 Ağustos 2013 | 13:19
  -4
  AMK Gazetesi'nden Yasin Yıldırım'a konuşan UEFA Başkanı Platini, "Biz kararımızı verdik, arkasından da CAS onayladı. Bu kararların hepsi Türkiye'deki savcıların ve mahkemelerin verdiği kararlarla beraber alındı. Eldeki deliller çok büyük şüpheler ve bağlantılar gösteriyordu. Kararımızı bu konuda verdik. Maç bağlamaya, başka yollara sapmaya izin verirsek futbolu yönetemeyiz" dedi.

  UEFA Başkanı, Fenerbahçe'nin yerine alınacak takımın bugün yapılacak toplantı sonucunda belli olacağını ancak başka bir Türk takımı olma ihtimalinin az olduğunu da sözlerine ekledi.

  "PATRON BİZ DEĞİLİZ"

  Platini sözlerini şöyle noktaladı:

  "TFF kendi kararını verdi, bizim Tff'ye dönüp bu kararınızı tekrar gözden geçirin dememiz uygun değil. Çünkü ben onların patronu değilim."

  UEFA Genel Sekreteri Infantino ise,"Tff'nin daha büyük bir cesaretle gözden geçireceğini tahmin ediyorum. Çünkü kararlar arasında ciddi farklar olduğu ortada. Bu konuda Tff'ye baskı yapmamız mümkün değil. Onlar kendi vicdanlarıyla hareket edeceklerdir."
  • Bursasporlu Onur  
  30 Ağustos 2013 | 12:55
  13
  Haftaya Beşiktaş maçına Maratona kocaman bir pankart şikeciler ve tffye gönderme yapılmalı !!
  • yemyeşil  
  30 Ağustos 2013 | 12:21
  13
  fotoğraftaki pankartın daha okunaklı halini maçlarda tam kameraların göreceği maraton tribünün önüne neden asmıyoruz?
  • ibrahim  
  30 Ağustos 2013 | 11:13
  yeter yıldırım demirören yeter anasını sattınız bu ülkede futbolun sporun rezil ettiniz
  • ahmet_1682  
  30 Ağustos 2013 | 10:08
  12
  Bursaspor bu ülkenin takımı değil herhalde onlar için. üçüzlerden biri böyle bir durumla karşılaşsaydı gece UEFA nın önünde yatarlardı. bunun neresi adalet
  • serkan  
  30 Ağustos 2013 | 10:06
  19
  Ülkede Futbol Diye Birşey Bırakmadınız. Allah Islah Etsin Hepinizi...
  • murat saçan  
  30 Ağustos 2013 | 09:46
  36
  (o.ç) olduğu için susuyor

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR