KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Tartışılacak bir pozisyon değil..."

30 Aralık 2014 | 10:57

6 yorum

6645 okunma

Gaziantepspor-Bursaspor maçının tartışılan hakemi Hüseyin Göçek'le Adana Havalimanı'nda konuştuk.

Elyasa'nın Josue'ye yaptığı hareketi karşılaşma sonunda izlediğinde hatalı bir karar verdiği anladığını belirten Göçek, "O an tekmenin o kadar şiddetli olduğunu kestiremedim" dedi.

OLAY SPOR olarak oldukça yorucu ve maceralı bir Gaziantep yolculuğu yaptık. Maç öncesi yaşanan sis endişesinden tutun da, dönüş yolunda yaşanan çileye kadar. Ancak Fernandao ve Belluschi'nin ayağından gelen klas goller aslında herşeyi unutturmaya yetti de arttı bile. Bursaspor rakibi karşısında önemli bir 3 puana imzasını attı. Ancak bu 90 dakikada konuşulan en önemli konulardan biri hakem Hüseyin Göçek'in yönetimi oldu.
Özellikle 38.dakikada Elyasa'nın, Josue'ye atmış olduğu kasti tekmeyi sarı kartla geçiştirmesi büyük tepki topladı.

Herkesin kafasında, "Bu pozisyonu nasıl göremez? Niye sarı kartla geçiştirdi?" şeklinde sorular dolaşıyordu ki; Dönüş için sis nedeniyle Gaziantep'den uçuşlar iptal olunca ekip olarak Adana'nın yolunu tuttuk ve ancak 03.35 uçağında yer bulabildik. Saat 21.00 civarında havaalanında ulaştığımızda Türk Hava Yollarının CIP salonunda karşımıza Hüseyin Göçek ve yardımcıları çıktı. Gazeteci olduğumuzu anladıkları anda biraz tedirgin oldular ancak saatler ilerleyince konu konuyu açtı. Maç için Antep'e gelen birkaç Bursaspor taraftarı da bu sohbetimize şahit oldu. İlk önce maçtan açtık konuyu ve Hüseyin hoca, 90 dakikayı boyunca oyuncuların kendisini biraz yorduğunu söyledi.

Ardından tartışılan o pozisyonu sorduğumuzda Hüseyin Göçek aynen şunu söyledi: "Biz maçtan sonra gözlemcilerle birlikte stadyumdan ayrılmadan önce 1 saat görüntüleri izleriz. O pozisyon maalesef, tartışılacak bir pozisyon değil net kırmızı kart. O an sahada tekmenin şiddetli olduğunu kestiremedim. Hatamız var" dedi ve ekledi: 'Bunları sakın yazmayın.' Basın mensuplarının görevi halkı bilgilendirmek olduğunu için bunu okuyucularımıza yansıtmayı uygun bulduk.

1 hafta sonra yine atandım

Ardından sohbet ilerledi. Az da olsa Bursaspor için düşüncelerinden bahsetti ve geçen sezon yaşadığı bir olayı anlattı: "Bursaspor ve Fenerbahçe arasında geçen sezon Atatürk Stadı'nda 3-2 sona eren mücadeleyi yönetmiştim. Tribünlerden epey tepki olmuştu. Fakat ardından 1 hafta sonra yine Atatürk Stadı'nda görevlendirildim ve Cüneyt Çakır'ın yönettiği Kasımpaşaspor maçına 5.hakem olarak çıktım. Teksas tribününün hemen önünde görev yaptım.
Çok tepki oldu. Maçın heyecanıyla beni unutuyorlar diye sandığım anda baktım yine tepkiler başladı. O karşılaşmadan sonra Celtic maçına ekip olarak gideceğimiz için Merkez Hakem Kurulu böyle bir atama yapmıştı."

Biz de art niyet olmaz

Hakemlerin art niyetli insanlar olmadığını da belirten Hüseyin Göçek, "Antrenör hata yapıyor herkes normal karşılıyor. Futbolcu yapıyor yine herkes normal karşılıyor. Ancak hakem yaptığı zaman art niyetli olunuyor. Bu düzenin değişmesi lazım. Bizim de ailemiz var. Hiçbir takıma karşı bu tarz bir yaklaşımımız olamaz. Yorumlarda bardağın her zaman boş tarafına bakıldığı için tepkiler oluyor" dedi.

İyi bir taraftarınız var

Hüseyin Göçek, Bursaspor taraftarını takip ettiğini de belirtti. Göçek, "Bursaspor taraftarı her maça geliyor, iyi bir taraftarınız var. Bize tepkiler oluyor ancak biz doğru gördüğümüz düdüğü çalmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Erman Toroğlu'na dayanamadı

Adana Havaalanında oldukça ilginç bir an da yaşandı. CIP Salonunda bulunan Bursasporlu taraftar haftanın maçlarını izlemek için televizyondan kanal değiştirerek TRT'yi açtı. O sırada Erman Toroğlu'nun yer aldığı programda haftanın maçları tartışılırken bir süre sonra Hüseyin hoca yerinden kalkarak kumandayı aldı ve kanalı değiştirdi. Orada bulunan taraftarlardan özür dileyen Göçek, "Resmen şov yapıyorlar. Bu tarz programları izlemiyoruz" dedi.

 Olay Gazetesi

  • 16 BS 224 Texas  
  02 Ocak 2015 | 15:15
  Bu ülkede maçları yabancı hakemler yönetiyor olsaydı en az 6_7 puan farkla biz lider olurduk.
  Neden mi?
  Bir bakalım 3 ist.takımının bedavadan topladıkları puanlara verilen basit penaltılara ve bir de korumacı zihniyete.
  Daha nice örnekler var sayılacak.
  Sonrada diyorlarki bizlerde hata yapabiliriz.
  Tabiki hata yapacaksınız fakat nalıncı keseri gibi hep bazı takımların lehine değil.
  Sizler sahada gördüklerinize çalsanız ya da çaldıklarınızı bir görebilseniz inanın her şey çok iyi olacak.
  Maçlardan sonra diğer hakem arkadaşların yaptıklarınıda görüp ders çıkartabilseniz ya da gerçekten iyi niyetli ve adil olsanız zaten herşey düzelecek.
  Maalese algılayamıyorsunuz,göremiyorsunuz.çalamıyorsunuz.
  Şampiyon Bursaspor.
  • berksan  
  30 Aralık 2014 | 12:20
  14
  senin yatacak yerin yok. Günah çıkartma hiç göcek boşuna
  • MeskenliCankopat  
  30 Aralık 2014 | 12:13
  11
  Senden ve Tolga özkalfa denen heriften nefret ediyorum hala gözlerimin önünde tello ya düdüğümü bekle deyip obre nin golünde kuyruğunu kıstığı an ona rağmen 3-2 almıştık inönü de... alayınız eyyamcısınız cüneyt çakır başşş eyyamcı hemde...
  sen
  tolga özkalfa
  cüneyt çakır
  ali palabıyık (sübyan daha)
  deniz çoban
  aklıma gelmiyor bi kaç tane daha var alayınız eyyamcısınızzzzz 5 para etmezsiniz...
  hele ki konya bjk maçının hakemi resmen bjk ye hediye etti maçı yazıklar olsun türk hakemlerine
  • Emre Bursaspor  
  30 Aralık 2014 | 12:13
  11
  Şu insandan nefret ettiğim kadar çok az insandan nefret ediyorumdur. Hayatta sevmediğim antipati duyduğum 3 insandan biridir Hüseyin Göçek. Söylediklerine inanma şansım 0. Art niyetli değiliz diyor. Hakem camiasın da eyyam da var art niyette var. Her hafta 5.000 tl para. İstanbul lehine çalarsan haftaya maç alırsın İstanbul alehine çalarsan 3 hafta maç alamazsın. İş korkusu para korkusu var bunlarda. Yatacak yeriniz yok aslında ..!
  • ERTAN  
  30 Aralık 2014 | 12:11
  17
  Hoca ıst.takımlarına da yapsana gotun yıyorsa...
  • ümittt  
  30 Aralık 2014 | 11:34
  18
  senin kadarı daha gelmedi hüseyin bu dünyaya

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR