KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Taraftara sonuna kadar güveniyorum"

13 Ekim 2015 | 09:40

42 yorum

17150 okunma

Geçmişten gerekli dersleri çıkardıklarını belirten Sağlam, "Biz bugün ne yapabiliriz ona bakmalıyız. Antalyaspor maçıyla birlikte tüm Türkiye'ye güzel bir birliktelik örneği sergileyebiliriz" dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, OLAY TV'nin lider programı FİNAL'in Özlüce Tesisleri'nde canlı yayın konuğu olurken, yeşil beyazlı camiaya önemli mesajlar verdi. Eskişehirspor maçında hiç yaşanmasını istemediği şeylerin gerçekleştiğini ve buna çok üzüldüğünü belirten Sağlam, geçmişten ders çıkarıp bugüne bakmanın Bursaspor'un menfaatine olduğunu belirtti.

ŞANSSIZ OLAYLAR YAŞADIK

Programda sorulara içtenlikle cevap veren Sağlam şöyle konuştu: "Bursa bizim için çok farklı bir şehir. Bursaspor'un hayatımızdaki yeri farklı. Önceki dönemde çeşitli sebeplerle ayrılmak zorunda kaldık. 2,5 yıl sonra teklif aldık. Bunu her ne koşulda olursa olsun kabul etmemiz gerekiyordu. Çok mutlu oldum buraya tekrar geldiğim için. Geçmişteki 4 yıllık dönemde Bursa şehrini ve camiayı çok iyi tanıdığımı düşünüyorum. Yeniden o başarıları yakalayacağımız düşünüyorum. Hazırlık döneminde ve kamp sonrasında şanssız olaylar yaşadık."

ÇIKIŞ HIZLI OLACAK

"Ancak bazı şeyler yaşanacak. Ne kadar ağır olursa yaşanan şeyler kazanılan zaferler o kadar güzel oluyor. Başlangıç sıkıntılı geçti ama yavaş yavaş takım oturmaya, oyuncular birbirini anlamaya başladı. Her beraber oynadıkları dönem kendi performanslarını artırırken, takım da daha iyi konuma geldi. Antalya maçının da çok iyi geçeceğini tahmin ediyorum. O maçın ardından çıkışın hızlı bir şekilde olacağını düşünüyorum."

GEÇMİŞLE YAŞANMIYOR

Geçen sezonki takımdan 8'i oyuncunun ayrıldığını, yerlerine gelen futbolcuların birbirlerine uyumu sağlamanın kolay olmadığını vurgulayan Sağlam şöyle devam etti: "Bu sıkıntıyı sezon başında yaşamak belki de bizim için hayırlı oldu. Ancak öğrendim ki futbolda başarılı olacaksın. Herkese saygı duyuyorum. Eskişehirspor maçı sonrası yaptığım açıklamalar nedeniyle gerçek Bursasporluları üzdüysem kusura bakmasınlar. Biliyorum ki onlar da Bursaspor'un iyi olmasını istiyorlar. Şunu anladım; geçmişle yaşanmıyor. Geleceğin garantisi yok. Biz Bursaspor'u iyi bir yerlere getirmek için uğraşacağız."

FİTİLİ BURSA'DAN ATEŞLEYELİM

"Geçen sezonki takımdan herkes övgüyle bahsediyordu. Ama o takım oluşana kadar geçen sürece de bakmak lazım. Yeni katılan oyuncu sayısı azdı. Demek ki takımın uyumu gidermesi için belli bir süre geçmesi gerekiyor, bunu kaçırmamak lazım. Zamana ihtiyacımız vardı. Bursaspor'u seven insanlar üzülüyorlar ama biz yeni bir takımız. İnsanlar tepkisinde haklıydı. Biz de bu tepkiye tepkiyle karşılık verdik. Duygu patlaması yaşadık. İnsanların birbirini sahiplenmesine ihtiyacımız var. Cumartesi günü taraftarımızla birlikte tüm ülkeye güzel bir mesaj verelim istiyorum. Birbirini sahiplenme nasıl olur ülkeye saçalım. Fitili ateşleyelim."

TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYALIM

"Ülkenin buna ihtiyacı var. Futbolda başarı sadece çok para harcayıp, çok iyi oyuncuları alıp, tesislerinizin iyi, taraftarınızın çok iyi olmasıyla gelmiyor. Bütün dinamikleri bir kabın içinde yoğurup, her unsur birbirini desteklediğinde oluyor. Şampiyonluk dönemiyle bugün arasında çok büyük fark var. Ama biz istersek yeniden birbirimize kenetleniriz. Sorumluluk alırız. Herkes taşın altına elini koyar ve bu işi başarırız. İnşallah cumartesi günü tek yürek olup bu işin kıvılcımını yakarız."

Gidenlere kırgınım

Sağlam, Almanya kampı sonrası takımdan ayrılan oyunculara sitem ederek, "Bir oyuncu takımdan ayrılmak isteyebilir ama bunu nezaket çerçevesinde yapması gerekir. Ben bu takımda oynamak istemiyorum falan denmesi kırıyor. Tarzları sıkıntı oldu. Ancak, profesyonellikte bu var. Eğer bir oyuncu bir yerde durmak istemiyorsa onu tutamıyorsunuz. Tutmamak da lazım" dedi.

İstediklerim alındı

Ertuğrul Hoca, sezon başında çok önemli isimlere talip olmalarına rağmen kadroya katılan oyuncuları kendisinin istediğini söyledi.

17 transfer yapıldığını, Sedat Berisha ve Erdem'in kendisinden önce alındığını vurgulayan Ertuğrul Hoca, şöyle konuştu: "Erdem zaten deneyimli bir isim. Özellikle Yeşil Bursa için alınan oyuncular var. Bunlar dışında alınan her oyuncu benim onayımla alındı. Transferde 2 kriter var. Önce kulüp ekonomisi. Seyrettiğimiz Fernando Gago, Marco Mathias, Sako, Kucka gibi çok iyi oyuncular vardı ama ekonomik durum gereği alamadık."

ÖDEMELER GÜNÜNDE

"Ciddi oyuncularla ilgilendik. Onların yerine farklı oyuncular aldık. Dzsudzsak portföyümüzde yoktu ama daha sonra menajerleriyle görüştük. Mutsuz olduğunu öğrendik ve şartlar oluştu. İyi oyuncular aldık. Daha iyileri var mıydı, vardı ama kulübün ekonomisini de düşünmek gerekti. Oyuncuların alacaklarını günü gününe ödeyen 1-2 kulüpten biriyiz."

BATALLA'YI SONRA KONUŞALIM

"Batalla bizim dönemimizde geldi. İlk geldiğinde fiziksel olarak zayıftı. Antrenmanları yarıda bırakıyordu. Sonrasında sorumluluk aldı. Şu anda Cuenca da yaşadığımız olayı onda yaşamıştık. Bana sorarsanız Batalla'yı takımımda görmek isterim. Ama ekonomik durum var. Bence Batalla işini sonra konuşmalıyız."

Ben de rahatsız oldum

"Fenerbahçe maçının özellikle ilk yarısındaki silik futboldan ben de rahatsız olum. Ama şunu unutmayalım ki hiçbir antrenör oyuncularına ileri çıkmayın demez. Biz 5 ofansif oyuncuyla oynuyoruz. Ben de o futboldan rahatsızım. Eskişehir bizim için dönüş maçı oldu. İlk maçlara oranla daha fazla pozisyona giren bir takım vardı. Rize maçında 3 gol attık. Antalya maçında daha iyi olacağız."

KADRO YAPARKEN ZORLANIYORUM

"Rize maçı öncesinde son antrenmana 27 oyuncuyla çıktık. Bunun sebebi biz karakterli ve profesyonel bir oyuncu grubumuz var. Tabii bu kadrodan 11 oyuncu sahaya çıkıyor. 7 yedek, böyle olunca dışarıda kalan oyuncular oluyor. Kadroya giremeyenler üzülüyor tabii. Geniş bir kadromuz var. Bu avantaj. Kupada geniş kadroya ihtiyacımız olacak. Özellikle aralık ve ocak ayları yoğun geçecek."

GÜZEL YERLERE GELECEĞİZ

"Ben bu takıma oyunculara, başkana, taraftara ve şehre sonuna kadar güveniyorum. Bu takım bu işi başaracak ve çok daha güzel yerlere gelecek. Daha önce yaptığımız gibi başarıda istikrarı da yakalayacağız. Ama yapmamız gereken kenetlenelim, birbirimize destek olalım ve birbirimizi anlamaya çalışalım."

6 maç 18 puan

"Bursaspor olarak biz bundan sonra oynayacağımız her 3 puanı almak istiyoruz. Önümüzdeki 6 maçta 18 puan da alabiliriz. Ancak, olmazsa en az kayıpla geçmek için mücadele edeceğiz."

Timsah Arena'da çalışacağız

"Önümüzdeki hafta bir antrenmanı Timsah Arena'da yapabiliriz miyiz diye çim uzmanımız Muhittin beye sorduk. Muhtemelen önümüzdeki haftadan itibaren antrenmanlara orada da başlayacağız."

 Olay Gazetesi

  • ahmet özkan  
  17 Ekim 2015 | 01:03
  Heee bide yazık hepimize bi takıma sahip çıkamıyosak.herkez alışmış geçen seneki hızlı futbola hızlı hücuma takım yeni hocada yeni zaten kendini azda olsa geliştirmiş en azında artık oyuna müdahale edyıoo.güzel günler geliyooo artık jmnastiknmaçına kadar kayıpsız inş bakın görün
  • ahmet özkan  
  17 Ekim 2015 | 00:49
  Alem olmuş klavye taraftarı bu ne böyle Bursaspor taraftarı bitik hele hele şampiyon olduktan sonra her maç düşüşte biii ist takımlarıyla maç oldugu zaman taraftarlığınz tutuyo artık beyler gerçekten en foos biziz artık
  • greenarmybursa  
  14 Ekim 2015 | 18:32
  Lig TV kameraları önünde özür dilemen gerekiyor Ertuğrul,tüm ülke duymalı.Hani senin taraftara söylediklerini tüm ülke duymuştu ya,işte aynı öyle.Yoksa,hep istim üstünde olacaksın,en ufak puan kaybında şahsen ben,Ertuğrul defol diye bağırırım.
  • özbursalı  
  14 Ekim 2015 | 16:07
  Tüm Bursasporlu kardeşlerim birlik olmalı. Kimse fikirlerini özgürce sunarken diğer kardeşlerimizin fikirlerini ötekileştirmemeli. Biz hepimiz büyük Bursasporun büyük taraftarıyız.
  • MSTXS  
  14 Ekim 2015 | 14:03
  Ertuğrulspor lafı ne ya? adamın biri sallamış diğerleri de yalamış yutmuş. Bursaspor u tutan destekleyen adam Bursasporlu denir. Hala bitmedi şu en büyük taraftar biziz diğerleri çöp. Herkes gider biz kalırız. Zaten böyle şu sporlu bu sporlu şucu bucu kimseyi bırakmadınız be. Bi nesliniz tükensin artık. Sizin gibi tipler yüzünden insanlar maçtan soğudu. Her maç tribün kavgası...
  • osmangazi89  
  14 Ekim 2015 | 13:36
  Dağılın ertuğrulsporlular bize Bursasporlular gerekli has Bursasporlu kişileri sevenler değil...
  • İSMAİL-14  
  14 Ekim 2015 | 12:46
  Herkesi birlik ve beraberliğe davet ediyorum... Arkadaşlar başka Bursa spor yok... Bazı mikserlerin dediklerine bakmayalım... Mantıklı olalım... Kendi hür fikrimiz ile bakalım geçmişe ve geleceğe... Tek Bursa spor var... Bursa spor....
  • EGO DELİSİ  
  14 Ekim 2015 | 11:49
  Ya arkadaş tv karşısında çıkıp taraftardan özür dilemek bukadar mı zor. Herkes şuan senden onu bekliyor. istediği kadar takım iyi gitsin şuan herkes bilenmiş durumda. Bu protestolar bitmez.Bu arada çorbacı diye tabir ettiğiniz kişiler yılda 17 deplasman devre arası kampı hepsine gider. Çorbacılık diye bişey kalmadı artık. Herkes Bursaspor iyi olsun istiyor. en az 10 deplasmana giderim formamı kombinemi aldım kongre üyesiyim ben şimdi ÇORBACIMIYIM.
  • Kirmastili  
  14 Ekim 2015 | 11:14
  Bu adam uzun yillar Bursada kalmali artik iskelet kurulmali ve teknik adam arayislarini birakmaliyiz ertugrul hocm bu sne bir Türkiye kupası alinsa herkez susar bu corbacilarda benden cok seni destekler bunlar corbaci takimi yada baskanim 3 hafta 4.000 corbaciya bilet ver adini yazsinlar kollarina dövmeye bunlar boyle calma esofman alirlar 5 tlye forma alirlar taskinlik kavga kulübe ceza ustune ceza aldirirlar ama en büyük taraftar bunlardir ERTUGRUL GAZI
  • Atilla  
  14 Ekim 2015 | 10:36
  Dağılın Beyler başka Bursaspor yok!!!!
  • ages  
  14 Ekim 2015 | 06:44
  Kendisini artık pek sevmesem de güzel ve mantıklı konuşmuş bence ,Bursasporun başarısı ise hepimizin ortak paydasi o zaman birlik bütünlük içinde olmak zorundayız yoksa ihanet etmiş oluruz bu armaya


  Egoizm, oynanan futbol, uyum sorunu vefasizlik vs hepsi bi kenara bu ligtv ye bizi şikayet etme olayını açığa kavuşturmasi gerekiyor yoksa birçok taraftar için sadce bir maaşlı çalışan olacak ,benim gibi eskiden sağlama mektup yazacak kadar onu çok seven ve ona inananlarin kalbini tekrar kazanabilir mi bilemem ama böyle bişey olacaksa önce o dediğim olayı aydınlatması gerekir


  Ve unutmayın birlik beraberlik şart ,başkan futbolcu antrenör o bu herkes geçici arma ve taraftar kalıcı ,kalıcı ise bu durumun hakkını vermeliyiz ve armamiz için birlikte olup tek ses olmalıyız,bunlar olursa huzur olur bi klupte ve huzurun olduğu yerde başarının olma ihtimali çok daha yüksektir
  • Mustafa Öztürk  
  14 Ekim 2015 | 01:32
  Yaptığımız bir hatadan dolayı özür dilemek erdemdir.Bu nasıl bir kibirdir ki, (taraftarı karşısına almak pahasına da olsa) kusura bakmayın deyip geçiştiriyor?"Haddimi aştığım için özür diliyorum" demek;bu tepkiyi duygu patlamasıyla verdiğini söyleyen bir insanı küçültmez ki.
  • halil can  
  14 Ekim 2015 | 01:11
  Sen giderken bizde sana kirilmistik.Futbolda basarili olacaksin bunuda ogrenmen iyi olmus.
  • Saidus  
  14 Ekim 2015 | 00:21
  Türkiye ilk 3 maçta 1 puan alınca sövüp şimdi övenlerle, ertuğrula saydıranlar aynı insanlar muhtemelen. bi sabredin, sanki şimdi adam istifa etse daha mı iyi olcak, takım bi de yeni gelen teknik adam alışana kadar daha berbat bi hal alcak. elimizden gelen tek şey şu an takıma destek olmak. saçma sapan konuşmayın
  • Silver car  
  13 Ekim 2015 | 22:52
  Ertugrul sağlama 5 maç kredi verenlerin bu konudaki fikir ve görüşlerine katılmak ve bu taraftarın iyi niyetli olduğunu düşünmek saflık olur
  • mehmet34  
  13 Ekim 2015 | 19:59
  Ertuğrul bizim amcamızın oğlumu niye ertuğrulsporlu olalalım? Ülke tarihinin en önemli hocalarından biri tabikide destek olucaz. Ertuğrulun kaçıp gitmemesi erdemdir. Biz başarılı olalım ve siz gelmeyin. Adam gibi adam.
  • enteresannn  
  13 Ekim 2015 | 18:58
  bu saaten sonra ben senin samimiyetine inanmıyorum,taraftardan özür dilemedikce ,bu röportajda olduğu gibi içini dolduramayacağın seyler anlat dur ,boş boş konuş,banane senden, en büyük Bursaspor :)
  • playmaker  
  13 Ekim 2015 | 17:59
  kuzey16 o stadın yolunu bilmezler dediklerin Bursasporla yatıp Bursasporla kalkanlardır. Sizin gibi ertuğrulla yatıp sağlamla kalkan değillerdir ;)
  • kuzey16  
  13 Ekim 2015 | 17:44
  Köstekciler bi çıkın siteden sorsan stadın kapı harflerini sayamaz burda sallar oraya buraya
  • Yıldo  
  13 Ekim 2015 | 17:25
  Istifa et de şu stada gelmeye başlıyım

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR