KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Takımımıza inanıyoruz"

VİDEO

23 Eylül 2013 | 19:30

136 yorum

23900 okunma

Başkanımız Erkan Körüstan, Bursaspor TV'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Başkanımız Erkan Körüstan, Spor Toto Süper Lig'in 5.haftası geride kalırken A Takımımızın almış olduğu neticelerin tüm Bursa gibi kendilerini de üzdüğünü ancak hiçbir şekilde umutsuz olmadığını belirtti.

Başkanımız Körüstan sözlerini şöyle sürdürdü; "Biz takımımıza ve teknik heyetimize güveniyoruz. Bursaspor çok zor bir süreçten geçiyor. Rahmetli İbrahim Yazıcı'nın vefatının ardından geç bir kongre yaptık. Transfer için zamanımız çok azdı. Sezon başında elimizde 50 küsür profesyonel futbolcumuz vardı. Bu futbolcularımızın 21 tanesinin sözleşmelerini feshettik veya başka takımlara gönderdik. Bunlarda zor bir süreçti. Geçen sezon başarılı bir takım vardı. 20.haftadan sonra Bursaspor 14 haftada 28 puan toplamış. Bu takımı baz alarak giden futbolcuların yerine eksikleri gidermeye çalıştık. 6 tane yeni transfer yaptık. Bu futbolcularımızın 5 tanesi kariyerli ve geçtiğimiz sezon boyunca full oynamış futbolcular. Bu futbolcularımızdan sadece Yasin Pehlivan sakatlık neticesinde geçen sezon forma giyememişti. Biz eksik mevkilerimize gerekli transferleri yaptık. Tabiî ki biz 4 puanda kalmasını istemezdik. Teknik Direktörümüz Daum takımı tanımak için bizden 6 haftalık süre istemişti. UEFA Avrupa Ligi'nden erken elenmemizin moral bozukluğu ligi de yansıdı. Çok kısa sürede bu durumu atlatacağımıza inanıyorum. Ligi en iyi yerde bitireceğimize inanıyorum. Kimsenin şüphesi olmasın. Herkes el ele versin. Gönül birlikteliği ile bu takım başarılı olacaktır. Şuanda bulunduğumuz çok kötü olmayan durumdan inşallah çıkacağız. Karamsarlık, futbolcuya, teknik heyet ve bize yansır. Karamsar havanın biran önce dağılmasını istiyoruz. Biz takımımızın başarılı olacağına inanıyoruz. Tüm şehrimizin de inanmasını istiyoruz" dedi.

TAKIMIMIZA İNANIYORUZ

Transfer konusunda yabancı sınırlamasının sıkıntı yarattığını ve şansız sakatlıkların yaşandığını belirten Başkanımız Körüstan, "Bu sezon yabancı kontenjanı sıkıntısı yaşadık. Piyasada alabileceğimiz yerli futbolcu için takımımıza katkı sağlayacak çok fazla isim yoktu. 10 – 11 tane yabancı futbolcumuz vardı. Gelecek sezonu da düşünürsek 8 taneden fazla yabancı ile oynamak bizlere olumlu gelmedi. Bu nedenle elimiz kolumuz bağlıydı. Şansızlığımız sezon başında yapılan kamp çalışmalarımızda çok iyi performans gösteren futbolcumuz Ozan İpek ağır bir sakatlık geçirdik. İnşallah en kısa sürede aramıza döner ve takımımıza faydalı olur. Belluschi sakatlandı. Olumsuzluklar üst üste geldi. İnşallah Akhisar Belediyespor maçıyla beraber her şeyin düzeleceğine inanıyorum. Takımımıza, teknik heyetimize ve taraftarımıza inanıyorum. Bu sezon 20 binden fazla kombine sattık. Bu sezon fiyatları ucuzlatmamızın nedeni neydi? Biz daha önceki sezonlardaki gibi fiyatları yüksek tutsaydık stadyumumuz dolmayacaktı. Bize 3 puan kazandırabilecek en büyük gücümüz taraftarımız. Bu nedenle fiyatlarımızı ucuz tuttuk. Taraftarlarımıza buradan çok teşekkür ediyorum. Kombinelerimizi neredeyse bitirdiler. Çok az yerimiz kaldı" dedi.

GÖREVİMİ SEVEREK YAPIYORUM

Kamuoyunun önüne çok fazla çıkmadığı için eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine Başkanımız Erkan Körüstan şu açıklamayı yaptı; " Ben çok fazla ortada gözükmeyi seven insan değilim. Çalışmayı çok seven bir insanım. Sabah saatlerinde kendi işyerimde, öğle saatlerinde ise Kulübe gelerek bazen gece yarısına kadar Özlüce'de çalışıyorum. Daha önceki başkanlık yaptığım dönemde de çalışma sistemimiz böyleydi. Kamuoyu ve basındaki arkadaşlarımız bu kadar mesai harcadığımızı bilmiyorlardı. Bursa'da olduğum zamanlarda her gün sürekli kulüpteyim. Sorunlar için her birimle sürekli görüşüyoruz. Ben sadece Rize maçına gitmedim. Kendi özel işlerim nedeniyle yurtdışında olmak zorundaydım. Bir tek Rize maçına gitmedim diye eleştiri aldım. Bu sezon 40 civarında maç oynayacağız. Sağlığım elverdiği sürece hepsine gitmeye tabii ki çalışacağım. Randevularımın hepsini Bursaspor'a göre ayarlıyorum. Her gün kulüpteyim ve görevimin başındayım. Görevimi de çok severek yapıyorum. İnsanlar şunu diyebilirler "Kamuoyunun ve basının karşısına çıkmıyorsunuz". Evet ben basının karşısına çıkmayı çok fazla sevmiyorum. Çok konuşacağımıza işimize bakalım. Ne kadar çok konuşursak o kadar çok hata yaparız. Hz Ali'nin bir lafı vardır "Konuştuğum için pişman olduğum anlar oldu ama sustuğum için asla." Tabii ki susalım da demiyorum. Gerektiği zaman gerekliği yerlerde çıkar, Bursasporumuzu savunuruz" dedi.

PROFESYONELLERİMİZE GÜVENİYORUM

Profesyonel yöneticiler konusunda yapılan eleştirilere de değinen Başkanımız Erkan Körüstan, "Profesyonel arkadaşlarımız göreve geldiğinde eleştiriler başladı. Onların çalışmalarını görmeden eleştirilerin gelmesine biraz şaşırdım. Avrupa'da kulüpler tamamen profesyoneller ile idare ediliyor. Biz yöneticiler tepede kontrol mekanizması olarak görev yapmalıyız. Ama biz yinede her gün kulübe gelerek istişarelerde bulunuyoruz. Tüm çalışanlarımız kendilerini kanıtlamış insanlar. Ben hepsine inanıyor ve güveniyorum. Birlikte beraber çalışıyoruz. Bu kadar eleştiriyi de hak etmediklerini düşünüyorum. Zaman içerisinde başka profesyonellerde alabiliriz. Değiştirmek zorunda da kalabiliriz. İnşallah değiştirmek zorunda da kalmayız ama onlarda olabilir" dedi.

PROVOKATÖRLER VAR

Yönetim Kurulu olarak bedava bilet ve otobüs vermediklerini belirten Başkanımız Körüstan, Yönetim'in bu tutumundan dolayı çeşmesi kesilenlerin tribünleri provoke ettiğini söyledi. Başkanımız Körüstan sözlerini şöyle sürdürdü; "Taraftarlarımız 1-2 maçlık performansa göre futbolcularımıza not vermemesi lazım. Taraftarlarımızda haklı sürekli başarı istiyor. Kulüp son 4-5 senedir sürekli üst sıralarda ilk 4-5 sıranın içerisinde yer aldı. Talihsiz bir süreç geçiriyoruz. Taraftarlara kesinlikle bedava bilet ve otobüs vermiyoruz. Bazılarının çeşmesi kesildi. Bu isimler tribünleri provoke etmeye çalışıyorlar. Daha ilk maçta yönetim istifa diye bağırıldı. Yani gerçek taraftarlarımızın bu provokasyonlara gelmemesini istiyoruz. Biz istifa edelim. Ne olacak? Yeni gelen bir şey mi yapabilecek? İstifa bir çözüm değil. Biz kent olarak hep birlikte bu takımı en kısa sürede nasıl en iyi noktaya getirebiliriz onun hesabını yapmak zorundayız. Ben takıma güveniyorum. Bu takım başarılı bir takım. Gelen transferlerde gidenlerde daha iyi transferler. Takıma belirli bir süre verilmesi lazım. Bazılarının çeşmesi kesildi. Biz bu çeşmeyi kesinlikle açmayacağız. Bile bile yapılıyor bazı şeyler. Yönetim gitse de bizim önümüz açılsın eski düzene dönelim diye bakılıyor. Biz gittiğimiz zaman takıma transfer yapılacak durum yok. Saha sonuçları geldiği zaman bu provokasyonları yapanlar yok olacak" dedi.

LOCA SATIŞLARI BAŞLIYOR

Başkanımız Erkan Körüstan inşaatı devam eden yeni stadyumumuzda isim hakkı ve loca satışları için çalışmalara başladıklarını açıkladı. Başkanımız Erkan Körüstan konu ile ilgili olarak, "Belediye Başkanımız Recep Altepe Bursa'ya çok güzel bir stadyum kazandırıyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Stadyumun isim hakkı ve localarının satışına hemen başlamamızı istedi. Bu konu ile ilgili Galatasaray Kulübü'nde çalışmış profesyonel bir arkadaşımız göreve başladı. Şuanda Belediye ile görüşmelerimiz devam ediyor. Çok kısa sürede loca satışlarına başlayacağız" dedi.

BURSASPOR KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURMALI

Hiçbir siyasi partiye üye olmadığının altını çizen Başkan Körüstan, "Benim siyasi görüşüm yok. Siyasi bir partiye de üye değilim. Rabbimin emrettiği ibadetlerimi yapabiliyorum o kadar. Benim gruplarla filen hiçbir alakam yok. Olmadı, olacağını da düşünmüyorum. Benim sevdam Bursaspor. Bursaspor'a ne kadar büyük katkı sağlayabiliriz. Kalıcı gelir kaynakları üretebiliriz. Profesyonel kurumu nasıl kurabiliriz? Bursaspor kendi gelirleri ile nasıl ayakta kalırın hedefi içerisindeyiz. Hiç kimseye muhtaç olmadan Bursaspor'u yaşatmanın çalışmalarını içerisindeyiz. İnşallah bunu başarırız" dedi.

KAVGAYI SEVMEM

Bursaspor Başkanı'nın kimseyle ile kavga içerisinde olmaması gerektiğini belirten Körüstan, "Benim kimseyle sürtüşmem olmaz. Çünkü ben sürtüşmeyi seven birisi değilim. Bana karşı eleştiri getirenlere de hoşgörü ile bakıyorum. Neticede eleştiride, protestoda olacaktır. Ama art niyetliler hariç. Bursaspor Kulübü Başkanının kimse ile kavgası ile olmaması lazım. Kavgamızı Bursa dışı ile yapalım. Bursa'da kimse ile kavga olmamalı. Hem şahsi olarak hem de Bursaspor Kulübü Başkanı olarak böyle olmalı diye düşünüyorum"dedi.

GEREKTİĞİ ZAMAN DİK DURUŞ GÖSTERİRİZ

Rahmetli İbrahim Yazıcı döneminde "Dik Duruş" söyleminin gerektiği yerde devam ettirileceğini de belirten Körüstan, " Herkese dik duruş gösterirsek etrafımızda kimse kalmaz. Bu dik duruşu lazım olduğu zaman göstermemiz gerekiyor. Bize karşı bir şey yapılıyorsa o dönemde göstermeliyiz. Her şeye eyvallah dersek olmaz. Bursaspor'un menfaatleri çerçevesinde dik duruşu, sadece ben değil tüm Bursa'nın göstermesi lazım" dedi.

TUTKUM ESKİYE ORANLA DAHA FAZLA

Bursaspor'a bir önceki dönemden daha fazla mesai harcadığını belirten Başkanımız Erkan Körüstan, " Geçmişe oranla daha fazla tutkum var. Çünkü yaşımızda tecrübemizde arttı. Olaylara daha sakin bakıp, daha az sinirleniyorum. Eskiden sinirle hatalar yapabiliyorduk. Tutkum ve enerjim eskiye oranla daha fazla."

SCOUTING OLMAZSA OLMAZIMIZDI

Dünya kulübü olmuş kulüplerin uygulamış olduğu scouting ekibi çalışmasının başlatıldığını belirten Başkan Körüstan, " Scouting olmazsa olmazlarımızdan bir tanesiydi. Biz sadece scouting ekibini Bursaspor'a transfer için kurmadık. Para kazanmak için de kullanacağız. Avrupa'nın birçok kulübü bu sistemi uyguluyor. Avrupa'da kulüpler bir futbolcuyu alıyor ve takip ediyor. Bu bana yaramaz ama şu takıma yarar diyor ve satıyor. Bunlar gelir kaynağıdır. Ben takımımızda bulunan futbolcularımızın toparlayacağını düşünüyorum. Teknik heyetimizin raporları doğrultusunda gerekiyorsa devre arasında tabiî ki transfer yapılacaktır."

ELEŞTİRİLERİ TAKİP EDİYORUZ

Yapılan eleştirileri yakından takip ettiklerini belirten Başkanımız Körüstan, "Profesyonel arkadaşlarımız yapmış oldukları çalışmaların raporlarını sürekli bana getiriyorlar. Her şeye cevap verirsek bu sefer işin içinden çıkamayız. Arada öyle eleştiriler yapılıyor ki Bursaspor Kulübü başarısız olsun da biz nemalanalım diye düşünenler var. Ben onlara da kızmıyorum. Kimseyle kavga etmek istiyorum. Bursaspor'un başarısı hepimizin başarısı. Bursaspor küme düştüğü zaman tüm şehir olarak düştük. Şampiyon olduğumuz zamanda şehir olarak şampiyon olduk. Hep birlikte bir şeyleri başarmanın güzelliğini gördük. Bu başarı Erkan Körüstan'ın değil tüm Bursa'nın olacaktır."

 Teksas.org

  • ŞİPTAR  
  25 Eylül 2013 | 14:38
  Cihan sallayıp durma lannn adamın tepesini kaldırma biz şampiyonluga oynayan takıma güc vermek icin stada giderken düşmemeye oynayan takıma da güçö vermek icin stada gitmesini de biliriz bunların sorumluları başta başka ve teknik heyet olmak üzere futbolcu müsvettelerine de kendilerini toplaması adına protestomuzu etme adına da stada gideriz gerekirse hepsi şehri terk etsin eneslerle batuhanlarla ozanlarla bu takımı da bu lig de tutmasını biliriz rahat ol sen bu takım senin gibi kar kış yagmur camur olunca tv den izleyen taraftara kalmaz...
  • fazıl  
  25 Eylül 2013 | 11:41
  http://www.olay.com.tr/makale/orhan-guney/hangisi-dogru/20580.html#.UkKVn9Lp3xC yalancı varrrrrrrrrrrrrrr...!
  • cihan ex tex  
  25 Eylül 2013 | 09:50
  -1
  10 tane maça gitmezsin taraftar olarak boş tübünlere oynarlar sessizce Türkiyede bir ilk olur hem hemde görün bak nasıl tranfer yapıyolar o zaman ama nerde bizde öle gerçek taraftar alayınız boşsunuz 150 verdiniz ya artık malupta olsanız sürünsenizde gidersiniz maksat paranız boşa gitmesin yoksa sırf laftasınız icraat sıfır
  • eski teksas  
  25 Eylül 2013 | 08:53
  Maçta görüşürüz :)
  • bomba16  
  25 Eylül 2013 | 02:57
  Yönetimin bisey düsündüğü yok adamlar adları gibi biliyo bizde göğsümüzü gere gere söylüyoruz yine söyleriz amatöre bile düssen terk eden kahpe olsun adam transfer yaparmı böyle bi taraftarın var ne mac secer ne bisey yapar 2.lig takımıyla oynasan bile stad full ceker takımına en kralını yapar deplasmanın kralını yapar ayırt etmez uzak demez soguk demez adamlarda taraftar baskısı korkusu yok her maca 15.bin diye bakıyo bizi sogutmak istiyolar 2 senedir bas bas bagırıyoz forvet forvet diye tassak gecer gibi bonservis sorunu cıktı diyo 2 gün sonra adam Türkiyeye baska takıma geliyo daha az paraya transfer mantalitelinize sokayım. En kötü gün bugunse bugunde Bursaspor gerisi yalan ...
  • iritimsah  
  24 Eylül 2013 | 21:49
  eleştirileri takip ediyosanız işte ; DERHAL İSTİFA EDİN ACİZ YÖNETİM....KAPALIDA TARAFTARA EL UZATAN YÖNETİCİ BOZUNTULARINIZI DA ALIP DERHAL DEFOLUN YÖNETİMDEN...
  • utkan.tr  
  24 Eylül 2013 | 21:19
  ulan provakatörler kadar basına taş düşssün ,defol git aciz herif !
  • MURAT  
  24 Eylül 2013 | 20:06
  BEN SANA HİÇ GÜVENMİYORUM,SON GÜNLERİN ERKAN BEY.........
  • berryroad  
  24 Eylül 2013 | 19:23
  Başkan ne kullanıyorsan bizede söyle bizde kullanalım da şu boktan halimizi senin gibi toz pembe görelim.
  • Lazım mı?  
  24 Eylül 2013 | 19:18
  Yapılacak en iyi şeyi söylüyorum
  Akhisar maçında , daha güçlü bir ses ile ,
  Yönetim İSTİFA !
  • eskiteksas  
  24 Eylül 2013 | 18:02
  BENDE PROVAKÖTÖRUM,FORMAMI ALDIM KOMBINEMI ALDIM DEPLASMANA GELDIM,BENDE YONETIM ISTIFA DIYE BAGIRDIM.BENDE PROVAKOTORUM CUNKU BursasporLUYUM.YETER ARTIK CEKIN GIDIN ...
  • mert can  
  24 Eylül 2013 | 16:56
  11
  belediye belirli çevrelerin desteği ile bu piyon yönetimi iş başına getirdi. amaç stat gelirlerinin ucundan Bursaspor'a koklaratak eski günlerde olduğu gibi idare eden bir takımla yola devam etmekti. Fakat kurulan yönetim hesaplanandan daha fazla asalak içeriyordu. Bursaspor taraftarı bunu fark etti. Aksi zaten düşünülemezdi. Böyle bir yapılanmadan bir başarı öyküsü çıkması mucize olurdu ve neticede sahadaki sonuçlarda beklendiği gibi kötü gitmeye başladı. hikayenin son sahnesinde maalesef yüzsüzlükle koltukta kalabildiğim kadar kalayım durumu görülüyor. kıssadan hisse Bursaspor bu kentin en önemli değeridir ve küçük siyasi hesaplara alet edilmemelidir, yapılırsa işte sonuç bu oluyor.
  • ŞİPTAR  
  24 Eylül 2013 | 16:43
  -1
  Bu takımın, bu futbolcuların neyine inanıyo ve güveniyosun başkan devre arasında bence transfere gerek yok diyosun teknik heyet rapor sunarsa diyosun en az 3 transfer lazım bu takıma
  ön libero, forvet, stoper

  transfere gerek yok derken paramız yok zaten o yüzden transfer yapamayız mı demeye calışyosun...

  Kalu uche (lua lua) , ceyhun gülselam (muhammed sisokko)
  serdar kesimal
  • ölümüne bursaspo  
  24 Eylül 2013 | 16:05
  14
  biz sana inanmıyoruz. YÖNETİM İSTİFA
  • fatih  
  24 Eylül 2013 | 14:38
  19
  evet provakatörlük var...ama senin beslediğin ve yönetim istifa diye bağırmayan kişiler senin provakotörlüğünü yapıyor..zira stadın %95 yönetim istifa diye bağırıyor...sadece senin provakotörlerin bağırmıyor...
  • istexas  
  24 Eylül 2013 | 14:32
  -18
  panik yok,geçen sene ,öncek sene de ilk devre iyi değildik sonradan uefaya gittik.Aksilikler üsttüste geldi bi de fikstür zor du 3 deplasman yaptık,önümüzdeki üç maçı alıp düzlüğe çıkarız,yenildik şimdi galibiyetler daha tatlı gelecek,dauma herkes güvensin.....not :polyanna mutlu öldü,yensek te yenilsek te Bursasporlu değil miyiz..
  • bursalı  
  24 Eylül 2013 | 13:30
  başakn bu durumu çok kötü değil diye söylüyorsan kötü durumumuz ne acaba
  • seckin  
  24 Eylül 2013 | 12:34
  baskan biz taraftarın en sevmedigi şey birilerinin gitmesi icin takımın maglup olmasını beklemek simdiye kadar hic yanılmadık bunu bilesin
  • mustym  
  24 Eylül 2013 | 12:09
  18
  amına koydunuz Bursasporumuzun siktirin gidin Laaaan hiçmi şerefiniz yoook.....
  ReziL ettiniz takımı herkezin diLindeiz.
  • tim16sah  
  24 Eylül 2013 | 11:53
  15
  oy başı verdiğin 1000 TL kurtarsın seni Körüstan.satın aldığın taraftarlar memlundur takımdan...üzerinizdeki formayı çıkarın artık yeter.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR