KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Takımda güven eksikliği görülüyor"

26 Temmuz 2014 | 14:51

69 yorum

21521 okunma

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş Özlüce Tesislerimizde düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

GEREĞİNİ YAPACAKLARDIR

Tiflis'te maç sonrası yaşananlara değinerek sözlerine başlayan Güneş, "Tiflis'te size yapılanları kınıyorum. Maçtan önce ve maçtan sonra UEFA liginde olmaması gereken olayları gördük. Hepinize geçmiş olsun. Bunun gereğini de zaten UEFA'nın yapacağını düşünüyorum" diye konuştu.

POZİYONLARI GOLE ÇEVİREMEDİK

Avrupa Ligi'nden elenmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten tecrübeli teknik adam, "Üzüntüde kalacaksak çözüme kavuşamayız. Şu an çözüm üretmek ve ayağa kalkmak için neler yapacağımızı düşünmenin zamanı. Chikhura maçında pozisyon vermeden, pozisyon da bulmamıza rağmen gol atamadık. Kalite ve beceri eksikliğini hem burada hem de oradaki maçta görmüş olduk. Tur atlayabileceğimiz bir müsabakaydı. Geriye üzüntü kaldı. Üzülecek bir zaman da ayırmak doğru değil. Önümüzde daha da önemli maçlar olacaktır. 1 yıl emek verilerek yakalanan bir sonucu kolay bir şekilde kaybettik. Gruplara kalacağımızı düşünürken ilk turdan elendik. Önümüzdeki dönemde yeniden bu yarışa gireceğiz. Avrupa için gayret edeceğiz. Evet Avrupa'yı son anda yakaladık, evet beklenmedik bir anda oldu ama her şeye rağmen turu geçmeliydik" şeklinde konuştu.

GÜVEN SIKINTISI VAR

"Kızmak ve üzülmek yerine neler yapabileceğimizi konuşmak daha doğru olacaktır" diyen Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, "Bugünü tartışarak yarını planlamak durumundayız. Daha çok birbirimizi sevmemiz, güven duymamız gereken bir dönemi yaşıyoruz. Bu takımın ve camianın güven sıkıntısı olduğunu net olarak ortaya koyabiliriz. Sağlıklı bir zemin sağlanamıyor. Beklentiler büyük ama samimiyeti henüz kuramadık. Tartışmayı, eleştirmesi engellemek anlamında söylemiyorum. Bir maç kaybettiğimizde önce birbirimizi kaybetmeyelim. İki şeyi karıştırmayalım. Bu maç bittiğinde hep beraber sevinecektik. Kazanabilirdik. Bu maçı kazansak her şey mükemmel demek de doğru değil. Bugün de hep beraber üzüldük. Her şey bitmiyor. Yine eksiklerimizi konuşacağız" ifadelerini kullandı.

KESİNLİKLE İNANIYORUM BU TAKIM DAHA İYİ OLACAK

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş sözlerini şöyle sürdürdü:

"Oyuncu beceresi, davranış becerisini yükselterek daha iyi takım olabiliriz. İyi sonuçlar istiyorsak bugünden daha iyi hazırlanıp ders çıkarmak zorundayız. Kesinlikle inanıyorum bu takım daha iyi olacak bir takım. Sevgimizi ve çalışmamızı büyütmeliyiz. Bursaspor etrafında birleşirsek bu işi başaracağımızı düşünüyorum. Daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Fizik olarak iyiye gidiyoruz. Hücum ediyoruz ama son bulmamız gerekiyor. 40 şut için ne yapmamız gerekiyor? Top kayıplarını nasıl düzelteceğiz? Bu gibi eksikleri çalışmayla gidereceğiz. Şikayetçi olarak değil çalışarak yapacağız. Oyuncu gelebilir, oyuncu gidebilir. Eldeki oyuncuları travma haline dönüştürürsek gelen de aynısı olur. Yaşıyoruz, görüyoruz ve en doğrusunu ortaya çıkarmaya çalışacağız. Kamp yeri bakıyoruz. Hazırlık maçı yapacağız. İyi takımlarla maç yapıp oyuncuların durumlarını göreceğiz. O maçları da kazanmak isteyeceğiz. Bu takım çok huzurlu ve rahat değildi. Ama bu takım oyuncularının daha iyi oynayacağını düşünüyorum. Hep atarak zenginleşemeyiz. Elimizdeki oyuncuları kendi içinde yarıştırmalıyız."

GÜVEN, MORAL VE İNANÇ SIKINTILARINI AŞMALIYIZ

En iyi çalışmayı yaptıklarını belirten Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, "Güven, moral ve inanç sıkıntılarını aşmalıyız. Bunun için de elbirliği içinde olmalıyız. Sizler eleştiri yapacaksınız ama aynı zamanda yol göstereceksiniz. Takımdaki sevgiyi iyi kullanmak durumundayız. Birini tekme tokat dövdükten sonra seni seviyorum denmez. Korku yaratmamak gerekiyor. Ama bu ona taviz vermek demek de değildi. Biz en iyi çalışmayı yapıyoruz. Keyifli çalışsın ve daha iyi oynasın diye" dedi.

AYDIN'IN DİZİNDE PROBLEM VAR

Sakat futbolcularla ilgili bilgi veren Güneş, "Belluschi'nin sakatlığı iyiye gidiyor. Emre ve Onurcan düzeldi. Fernandao'nun durumu da ciddi görünmüyor. Belluschi'nin 1 hafta 10 gün süreye ihtiyacı olabilir. Aydın'ın dizinde problem var. Doktorlar ameliyat olması gerekebileceğini söyledi. Yükleme olunca da ağrısı oluyor. Bu onu soru işareti haline getiriyor. Ameliyat olması daha iyi olur dediler. Menisküsü var. O da ameliyattan kaçıyor. Zaman kaybı oluyor. İleride de bu sıkıntıyla gelebilir. Ayağı kitlendiği zaman yine ameliyat olacaksın. Serdar iyiye gidiyor. Bir güçsüzlük var. İyiye gidiyor. Takımla birlikte antrenmanlara katılıyor. İki, üç hafta kontrollü olacağız. Yeni bir travma yaşamasını istemiyoruz" diye konuştu.

BANA SORARSANIZ EN İYİSİ AZİZ

"Kendi gerçeğimizi bilirsek daha iyi planlama yaparız" diyen Güneş, "Hem oyuncumuzu yarıştıracağız, alabileceğimizi gücümüze göre alırız. Elinizde büyük paralarla aldığınız oyuncuyu şu an oynatamıyorsunuz. Ben Aziz'i hiç tanımıyordum. Taiwo'yu da tanımıyordum. Ama bana sorarsanız en iyi performansı gösteren Aziz derim. Aziz'in kadroya girdiği yerde Taiwo giremiyorsa benim yapmam gereken onu daha çok çalıştırmalıyım. Fernandao bizim için ideal bir hücum oyuncusu. O tip bir oyuncu almak doğru olmaz. Bunun dışında hücuma dönük orta saha oyuncusu bakıyoruz ve düşünüyoruz. Olabilirse olacak. Ya hareketli bir forvet ya da hücuma dönük orta saha oyuncusu. Belki Volkan iyiye gidiyor, üzerine koyacak, Ferhat gayretli üretken değil. İki açığımız da golcü değil" ifadelerini kullandı.

TRANSFER GİZLİ OLUR

Bir gazetecinin, "Holmen ismiyle ilgili gelişme var mı?" sorusuna Güneş, "Transferle ilgili ne açıklama yapılıyor ne yazılıyor bilmiyorum. Bazen yazılıyor bu da kulübün zararına. Alım olarak sıkıntılı olur. Jeff Louis ile ilgili fiyatta sıkıntı çıktı. Buna benzer bir kaç oyuncu daha söylendi. Holmen de buna benzer. Onun bir sıkıntısı var. Uzun zamandır müsabaka oynamadı. İyi oyuncu. Traore de ona benzer bir oyuncu. Bizim golde sıkıntımız var. Birkaç oyuncu var yine bunlar gibi. Ama hangisi olur onu bilmiyorum. Bunu da zaman gösterecek. Yazılan çizilenlere bakılınca bizden önce gidiyor. Daha olabilir derken piyasaya yansıyor. Transfer gizli olur" cevabını verdi.

BAŞARILI OLSA ZATEN KALACAKTI

Colin Kazım ile ilgili soruya Şenol Güneş şu yanıtı verdi:

"Kazım ile ilgili ne yazılıyor bilmiyorum. Kim söyledi, nasıl söyledi bilmiyorum. Kazım ile ilgili benim düşüncem baştan beri aynı. Kazım, Pinto bu takıma ait olmayan oyunculardı. Pinto'nun eski haline bakarsak ben kalsın isterdim. Öyle bakarsanız en iyisi Bangura. Top oynuyor orada. Biz buraya ait olanları kazanırken sıkıntı çekiyoruz. Kazım başarılı olsa zaten kalacaktı. Ekonomik bir külfeti var. Çözümü yeni sorun çıkarmak değil. Kazım ve diğerleri. Hep aynı şeyleri konuşup zaman kaybediyoruz. Elimizdeki oyunculardan bile bazılarını oynayamazsa bırakmayı düşünüyoruz. 15-18 çok iyi oyuncu bize yeter. Biz oyuncuya bakmak için değil oynatmak için burada tutuyoruz. Bu ilkeleri böyle işlemek durumundayız. Kazım gibi bir oyuncu bana lazım, doğru. Sestak gibi oyuncu lazım. Ama bunların üzerinde muhakeme yapmak doğru değil. 15-20 gün izin verilmiş sonra gel bir daha idmana çık. Ben oyuncularla sorunum yok ki. Bunlar doğru değil. Elimizdeki oyuncuları kazanmak istiyoruz. Biz oyuncuları korumak için değil, yararlı hale getirmek için uğraşıyoruz. Bunları gündemde çok tutarak geriye dönük suçlama olur. Kulübe en az zararlı hale getirip çözmek durumundayız. Takımla birlikte çalışan Taiwo ve Frey'i bile oynatamıyoruz. Takımla, seyirciyle, camiayla bütünleşmemiş futbolcularla sıkıntı çekeriz."

OZAN İPEK HAZIR DEĞİL

Ozan İpek ile ilgili yöneltilen soruya Güneş, "Volkan, Aydın, Ferhat ve Ozan. Bunların dördü de golcülük vasfı yok. Ozan fizik olarak gücü var ama tam hazır olduğunu düşünmüyorum. Aydın için de aynı şeyi düşünüyorum. Güçlü olmadığı zaman sakatlanabilecek futbolcular. Ozan şu an hazır değil. Bu maçta son bölümde 11 kişi olsaydık Ozan girebilirdi. 10 kişi kaldık. Ama katkı yapacağını düşünmediğim için almadım. Ferhat alanı daha iyi kullanıyor. Çok koşuyor. Ama Ozan şu an o fizik gücünde değil. Şansı en iyi kullanan Aziz oldu" yanıtını verdi.

SİNAN'IN KARARI BEN ŞAŞIRTTI

Kaleci transferi konusunda ise Teknik Direktörümüz Şenol Güneş şunları söyledi:

"Harun zaten bizim kalecimizdi. Frey çok kariyerli bir kaleci. Ama geçen sene bekleneni veremedi. Bu yıl Harun birinci kaleci. İkinci kaleci yabancı olarak Frey. Frey'in de memur gibi durması kendisine de bize de yakışmayacağını söyledik. O yüzden Türk kaleci istedim. Oynayabilecek kaleci istedik. Sinan Bolat da burayı istedi. Galatasaray'da kaç maç oynayacak onu da bilmiyorum. Bizde biraz daha yarışa ortak olabilirdi. Bir sürü isim vardı. Gelmek isteyenler de vardı. Onların hepsinin performasını Harun'un altında diye düşünüyorum. Sinan transferini olabilecek transfer olarak görüyordum. Ama hayal kırıklığı oldu."

PENALTI ATMAK SORUMLULUK İŞİ

Bir medya mensubunun Chikhura Sachkhere maçında ilk penaltıların neden defansif oyunculara attırıldığının Bursa kamuoyunda çok tartışıldığını hatırlatması üzerine Güneş, "Penaltı istek işidir. Güven işidir. Normalde bizim takımın penaltıcıları Fernandao ve Belluschi. İkisi de sakat oldukları için oynayamadılar. Bunun dışında oyuncularımız ilk penaltıyı atmak istemediler. O anda içinden gelmiyorsa futbolcuyu zorlayamazsın. Hakemin tercihi dolu olan tribünlerin önündeki kaleye attırmasıydı. Şamil ve Civelli antrenmanlarda iyi penaltı attılar. İlk 3 penaltımızı da kötü kullandık. Bir tanesi gol oldu. Futbolcularda güven duygusunun olmadığını düşünüyorum"

KAMP ÇALIŞMALARI

UEFA Avrupa Ligi'nden elenmenin tüm programı ani olarak değiştirdiğini belirten Güneş, " Normal şartlarda UEFA Avrupa Ligi maçlarına göre programımız vardı. Şimdi kamp yapmak durumundayız. Önümüz bayram. Avrupa için vize alımları içinde süre sıkıntısı var. En erken vize 6 Ağustos gibi görülüyor. Hazırlık maçlarının programına göre de bakacağız. 3-4 tane iyi hazırlık maçı oynamak istiyoruz. Hollanda, Almanya, Avusturya olabilir. Maç programı uymazsa burada da olabilir. Şuan için değerlendirme halindeyiz" dedi.

 Bursaspor.org.tr

  • leventhocaaa  
  03 Ağustos 2014 | 22:45
  Adım bakırköyden levent hoca, cefakar bir Bursaspor taraftarı olarak erkan körüstan yönetiminin enkazını toparlamakta zorlanan yönetime ve şehir dinamiklerine özelliklede erkan efendiye ve tayfasına inat battalayı takıma geri kazandırmak adına para toplama kampanyası başlatmak istiyorum...
  Bu takımın holmene baroniye değil öncelikle battalaya ihtiyacı var...
  Her taraftar grubunun özelikle teksasın destek olmasını ve işi resmiyete döküp acil olarak battalanın bonservis parasının toplanmasını ve tarafratın düzenlediği organizasyon ile pablo martin battalanın özellikle erkan körüstan ve onun gibi sefil rezil takımımızı 10 yıl geri götüren kasada para varken borç enkazı bırakan yönetici arkadaşlarına inat tekrar Bursasporumuza kaptanımızın geri kazandırılmasını istiyoruz...
  Eski yönetim yeni yönetim duyun sesimizi, ve siz şehir dinamikleri,o dinamitler elinizde patlamadan, tarihe erkan körüstan gibi kara harflerle adınız yazılmadan duyun taraftarın sesini...
  Getirin bizim kaptanımızı geriii
  Bu bir haykırış belkide başkaldırıştır. Tek isteğimiz merhum başkanımızdan yadigar olan kaptanımızı takımızda bu dönem görmek istiyoruz. Bilet forma satılsın istiyorsanız önce kaptanımızı geri getirin...
  • cinaralti  
  03 Ağustos 2014 | 09:33
  tarafdar dedigin zor gununde desdek olur sizin gibi kosdek degil
  sanki hayatda herseyiniz dogruymus gibi herseyin en iyisini
  siz biliyorsunuz demi? hadi aforoz edin beni eksileyin eksilleyin
  • ergen16  
  02 Ağustos 2014 | 19:43
  -2
  şenol hoca korkak oynatıyosun takımı,senin suyun ısındı,bi an önce yol al bakalım
  • buca  
  02 Ağustos 2014 | 09:27
  Guven eksikligi var tabi kendi futbolcularimizi yuhlaya yuhlaya takimda adam kalmadi.herkesi yuhladik gonderdik.bizden taraftar falan olmaz.
  Yakinda senol hocayi yuhlar onu da gondeririz.yilmaz vural gelsin diye cikar hemen ergenler.yilmaz vural gelir onu da yuhlariz onu da gondeririz.biz futbolcu ve adam gonderme makinesiyiz taraftar falan degiliz.belkide dunyanin en bilincsiz taraftarlarindaniz.hic kimse kendini bosuna kandirmasin bu sene de rezalet bi futbol bizi bekliyor
  • Bursalı  
  31 Temmuz 2014 | 01:56
  -1
  hoca doğru demiş güven sorunu var diye, bütün futbolcuları hemen bitiriyoruz.bakıyosun en yüreğiyle oynayan adamlar ferhat, kaptan ibo söylenmedik laf kalmadı. Tamam belki performansları yeterli değil doğrudur ama adamların psikolojisini biz bitirdik. şamil bu takıma geldiğinden beri sallıyoz. adam nasıl top oynasın. ha kötü topçu ayrı konu.
  Millete sallıcamıza hocanın dediğini düşünelim. Bize diyo bize, acık destek olun diyo biz 3 senedir KÖSTEK oluyoz bu takıma. bi de böyle taraftarlık ta olmaz arkadaş, lay lay lay Bursapor, canım feda sana 90 dakka bağırıyoruz. 90 dakka bağıracağımıza, o enerjiyi hakemin bi yanlış kararına tepki olarak gösterse bütün stad, yada olumlu bi hareketi bütün stad alkışlasa şamile de ferhata da adam bi düşünür ne oluyo diye, bi güven gelir. farklı bi anlayış getirelim artık. boş boş bağırmak la takıma destek falan olmuyoruz. anca gönül eğlendiriyoz. ha takım 3-0 öndedir tamm sallarsın atkını, aykkabını, ama böyle olmaz.
  • Alemdarlı  
  30 Temmuz 2014 | 22:36
  takım ruhu oldukdan sonra gerisi boş yeterki inanç olucak cefakar taraftar herzaman arkanızda olur yeterki siz isteyin utandırmayın bize el aleme ama velhasıl şu köy takımına yenilmemiz ve yaptıkları kötü davraştan ötürü kendilerini kınıyorum gerçekten bu böyle iyilik yap ama kötülük gör türk düşmanlığınız olabilir hocaya takıma ve özellikle basına neden böyle teşvik ederek düşmanlık yapılıyor? taraftara yap çıkışta taşla yapılmadık birşey değil he onuda yapamaz bu cikura mıdır nedir 100 kişilik taraftarıyla yapamadığı gibi oyunculara gaz verilmiş bizim ordaki 15-20 taraftar abilerimiz yeterdi ama böyle yapıcak g.leri yokmuş o yüzden yönetim artık nasıl davranılcağını bilsin biz herzaman diyoruz istersen 10 ye ama oyna aldığın para kursağından helali hoş geçsin bende alnım açık gezeyim biz taraftarız cefasını en çok biz çektik benim babam borç alırdı maçlara yollardı neden sevgisi olduğu icin evladına bunu aşılamak icin ama bu sene trübünler boş olucak gibi dolarsa açık ve kapalı dolarr en çok hocaya yanıyorum gül gibi hoca Türkiyemizi 3üncü yapmış insan kendisi de görün bak bu dediklerimi pişman olucak adam kendi istikbalini düşünecek herneyse icimi döktüm gerisi takımda
  • ENDSTRİYL TRİBÜN  
  30 Temmuz 2014 | 15:55
  takımın başına burda atıp tutanları getirsek emin olun ki şampiyonlar ligi şampiyonu oluruz bunlar ölene kadar da kupa Bursa dışına çıkmazdı...
  • Yeşil  
  29 Temmuz 2014 | 18:55
  -2
  Eee hoca efendi sen takımı on gün önceden antremanlara alma geç başla sınra yüklen körmüş gibi fernandaoyu sakatla 3 ligte bile yeri olmıyan gürcü takımına yenil başkan çıksın gölcü olqrak ben çıkarım diye dalga geçsin irfan hoca gecen sene bukadar olumsuLuklara ragmen son maçta 11 as futbolcuyla yoksun gaziantepsporu yensin perişan olsun seyircilerimizi takımını bir dakika bile yanlız bırakmasın bağırsın çağırsın joblansın bizim efendilerde uefaya kalasın iplemesin gruplara kalsak bir dünya para alacaz kötümü olurdu şimdi tutmuşlar yok çok üzgünüz hoca efendide yok güven problemi var desin heyyyy burası Bursaspor aklınızı başınıza alın yoksa biz sizin trübünde aklınız almayı çok iyi biliriz telmaşacılar sizi
  • ENDSTRİYL TRİBÜN  
  29 Temmuz 2014 | 14:53
  kendi kız arkadaşınızı 2 senede tanıyamıyorsunuz ondan sonra boynuzlanıp tekme yiyorsunuz.Şenol hoca ne yapsın sanki adam 5 aydır takımın başında, adammı oyuna girip orta yapsın sanki elinde messi ronaldo varda adam onlarımı oynatmıyor.Kadron kaliteyse yada ona yakınsa bişeyler yaparsın öyle değilse zamana bırakırsın(emeklemeden koşmak olmuyor).Adam onun bunun artıklarıyla uğraşıyor elbette sistem oturtacaktır.sanki chickhura tek kale oynadı beluschi fernandao gole çevirseydi o pozisyonları bugün böyle artistlik yapamayacaktınız.Bende futbol oynadım play maker olarak penaltı atışları tamamen motivasyon ve psikolojidir iyi değilsen atmak istemezsin sıralama ona göre belirlenir.Öyle olsaydı gs uefa kupasını alamazdı ergün capone popescu penaltı kullandı hatta devam etseydi 6.penaltıyı taffarel kullacaktı.Size sorsak bunların hiçbirine kullandırmazsınız(ozamanda nah alırdınız kupayı)çoğunuz göbeğinizden yaşınızdan halısaha bile yapamıyorsunuz bırak onu sokakta oynayan çoçukların abi topu atsana söylemlerine karşılık topu cama kapıya atıyorsunuz sonrada burda tribüncülük messicilik oynuyorsunuz gidin ps oynayın sizi ancak o tatmin eder.ONLY Bursaspor VE DAVASI...
  • cinaralti  
  29 Temmuz 2014 | 09:29
  bune ya ilk macda hocanin kellesini isdiyorsunuz donup bi gecen seneye
  baksaniz sanki ilk uc bese girdik iyi takim olsaydik sekizinci olmazdik
  tesadufen hicde hak etmedigimiz sekilde katildik hickimse hazir degildi
  en guvendigin iki oyuncuda sakatlandi Bursaspor Tvde butungun canli
  antreymanlari verdi herkez az cok bizim kim oldugumuzu gordu ben olsam sahsen yayin yaptirmazdim bi gunah kecisi arandi kim olsun hadi hocaya
  yuklenelim oyuncular katki koymazsa hoca ne yapsin gecen seneyi
  uc hocayla kapatdik da ne oldu? Bayraminiz Mubarek Osun
  • okanbursa  
  29 Temmuz 2014 | 03:57
  -5
  Bursa çcugudur kuçuktur yası ama enesten bekırden samılden ve ferhattan ben çok nefret ettım.bu takımda nasıl forvet olmaz.hocam bu köy takımına karsı ılk maç 2-3 forvetle nasıl çıkmazsınız maca.adamların macı penaltılara göturmekten başka amacı yoktu bunu bızler görduk sız neden görmedınız.bu takıma forvet ve orta saha sart.
  • yazıcı  
  28 Temmuz 2014 | 23:40
  -1
  bu sene ilk 4 deyiz tek gereken destek!
  • TC Utkan Baştürk  
  28 Temmuz 2014 | 22:39
  Topu yol alsın, paf takımı yüreğiyle oynar,düşersek de düşeriz,yeter be !
  • mususi  
  28 Temmuz 2014 | 15:45
  -1
  Senol hoca sen Ferhat'in orta yapamdigini daha ilk antrenmanda gorememissen zaten sozun bittigi yerdeyiz. Adama paso orta yaptirdin, hepsi de karavana.

  • mehmet yiğit  
  28 Temmuz 2014 | 11:59
  -3
  syn hocam sen gürcü takımını bile eleyemiyorsan bırak bize bir şey anlatma. bırak görevini. bizler gibi sadece taraftar olarak git maçları izle. teknik direktörlüğünü de gençlere bırak...
  • frente crocodile  
  28 Temmuz 2014 | 11:19
  Şu elenme o kadar koydu ki bayram sabahı bile buraya yorum yapıyorum. Bir şeyi daha çok merak ediyorum. Peki hocaların yanına Bursa'yı tanıyor diye koyduğumuz şu Ersel hoca ne iş yapar? Geçen yıllarda da aynısı oldu. Bu adam oraya kukla niyetine mi konuluyor. Yahu arkadaş hocanın yanına git geçen seneyi anlat, taraftarın futbolcu olarak görmediği , notunu verdiği ve boş futbolcuları anlat...Yahu kardeşim çık deki Şamil penaltı atamaz bu takımda oynayamaz, Ferhat orta yapamıyor 3 senedir aynı buna sabaha kadar orta çalıştıralım de. Yahu bu kadar mı acizsin arkadaş sesini çıkart yahu..Futbolculuğunda da böyleydin Ersel herkes şehrin Batı tarafına yatırım yapardı , sen gider Vakıfköy'den arazi alırdın...Bilmem anlatabildim mi???
  • Mehmet Bıçkı  
  28 Temmuz 2014 | 09:46
  Benim futbol anlayışıma göre Bu futbolcu diyemeyeceğim bir kısım kişiler (Çünkü futbolcu dersem,diğer gerçek Futbolculara ayıp olur. Şenol Güneş bile kalite ve beceride sıkıntımız var diyor ki ben bunu kalitesiz ve beceriksizler de var diye anlıyorum.)kesinlikle takımı ve taraftarı düşünmüyor sadece kendilerini düşünüyorlar. Profesyonel desen, profesyonel zihniyette değiller, sadece parayı alırken profesyonelmiş gibi davranıyorlar.Amatör desen, amatör zihniyetteki kişi kendini takımı için paralar o da hiç yok, amatör de değiller.
  Özetle Bursasporlu olarak futboldan soğuttu bu bir kısım futbolcular.Futbol bir nevi sömürü düzeni olmuş. Asgari ücretle çalışan insanlar ekmeğinden kısacaklar, yağmurda çamurda gidecekler sesleri kısılana kadar takımlarına destek olacaklar, polisten dayak, gaz yiyecekler.
  Peki destek oldukları, paralarını verdikleri takımın bir kısım futbolcularına bakalım.Burnu havada, Bursaspor için ortalama eski parayla 1 trilyon civarında ücret alan ki 7 sülalemiz o parayı ömründe kazanamaz, taraftarları umurunda olmayan, sadece kazandığı paraya bakan, paranın hakkını vermeğe de çalışmayan, oynamasa da hep destek tam destek isteyen, oynamamak için de bahane arayan, kaybettiğinde ne hikmetse hep önlerindeki maçlara bakacaklarından başka söz söyleyemeyen kişiler.Paraları garanti, bir tarafta federasyon diğer tarafta UEFA. Sıkıyorsa ücretini Ödeme.Ücret garanti ama oyunu futbolcunun keyfine kalmış. Keyfine göre isterse oynuyor istemezse oynamıyor. Ne düzen ama...
  • berk  
  28 Temmuz 2014 | 08:40
  Harbiden enes e su 10 numarayi kim verdi? volkan da 16 giymesin. ikiside hak etmiyorlar o numarayi. 17yasindaki bebeye 10 numara verirsen cikura bile aslan kesilir boyle
  • Alemdarlı  
  28 Temmuz 2014 | 02:21
  BayBursaspor küfür etme birader.
  • BayBursaspor  
  28 Temmuz 2014 | 02:16
  hikmet karaman flan olsaydı şuan hemen göndermiştiniz ne oldu şimdi şenol güneş olunca ? Demek ki hocayı değil topçuları değiştireceksin. Şamili ferhatı ve diğerlerini vermişsiniz hocaya. Ne yapıcak ? şekerle su verip kahve istiyoruz biz.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR