KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Stadın geliri Bursaspor'a verilecek"

04 Kasım 2013 | 13:44

43 yorum

17597 okunma

BURSA Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yapımı süren yeni stadın tüm gelirinin Bursaspor'a kalacağını açıklarken Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan, ara transferde santrfor alınacağı müjdesini verdi.

Belediye Başkanı Recep Altepe ve Kulüp Başkanı Körüstan, yapımına devam edilen 45 bin kişilik Timsah Arena Stadı'nda DHA'ya (Doğan Haber Ajansı) özel açıklamalarda bulundu. Stadın inşaatının hızla devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Altepe, bu konuda şöyle dedi:

ALTEPE: "STADI BURSASPOR GÜÇLÜ OLMASI İÇİN YAPIYORUZ"

"Yeni stat, Bursamızın en önemli ve en güzel eserlerinden biri olacak. Bu yapı özellikli bir yapı. Belediye tarihinde yapılan en büyük inşaat. Yaklaşık 185 bin metrekare inşaat alanına sahip. Bu Türkiye'nin projesi. Sayın Başbakanımız Türkiye'de en az 20'nin üzerinde UEFA standartlarında stat olmasını, spor alanında da her türlü organizasyonu alabilmesi için şehirlere görev düştüğünü ve bu statların inşa edilmesini bildirmişti. Biz de bu kapsamda stadımızı Bursa'ya yakışır stat olarak gerçekleştirmek için yola çıktık. Bursa'ya has "Timsah" figürüyle dünyada ilginç statların arasında ilk sırada yer alıyor."

"ÇATI 8000 BİN TON AĞIRLIĞINDA OLACAK"

Stadın kaba inşaatının bitirildiğini, çatı kaplamasına da başlandığını hatırlatan Belediye Başkanı Altepe, locaların iç donanımlarının bitirildiğini, çatıyla ilgili geçici taşıyıcı sistemlerinin kurulduğunu açıklarken de şunları söyledi:

"Burada üst çatının ana taşıyıcı parçaların imalatı tamamlandı. Montajı yapılıyor. 8000 ton ağırlığında çatı örülecek. 7000 tonu metal malzeme. Yüksek teknoloji var. Dışı da teflon kaplama olacak. Ortadaki beyaz, ısı ve ışığı geçirecek. Tüm statlarda yaşanan negatif etkilerin burada olmamasını istiyoruz. Bursa stadının dünyaya örnek olması konusunda her şeyi düşündük. Bursa'ya herşeyin en güzeli layık. Çatı hızlı bir şekilde örülecek. Teflon imalatı da tamamlandı. Montajla birlikte modern bir stat ortaya çıkacak. Bu statta hangi noktada oturursanız oturun zevkle maç izleyeceksiniz. Localar taraftarı bölmüyor. Tamamen bütünlük içinde maç izlenecek."

"AVUPADA'KİLER BİLE TİMSAHIN YANINDA GECEKONDU GİBİ"

Sözlerini sürdüren Recep Altepe, "Avrupa'daki statların bile timsah stadımızın yanında gecekondu gibi duruyor" dedi. Avrupa'da sadece bir kaç statta bu kalitenin bulunduğunu vurgulayan Başkan Recep Altepe, şöyle konuştu:

"Örnek bir stat oluyor. Biz de bir an önce bitsin istiyoruz. Firmalar da tüm imkanlarını kullanıyor. Biz de kuruşu kuruşuna ödemeleri yapıyoruz. Ocak ayının sonunda bitmesi gerekiyor. İnşallah yetişir ve açılışını yapar,burada şampiyonluklar yaşarız, Avrupa'da başarılar yaşarız. Bursaspor dünya çapında takım olsun, marka olsun istiyoruz. Onun için de bu altyapı oluşuyor. Bizim hedefimiz bu. Bursaspor'un dünya markası olması için çalışıyoruz. Şehrin tüm gücü Bursaspor'un arkasında."

"STADIN GELİRİ KULÜBE VERİLECEK"

Tüm gelirin Bursaspor'a verileceğini belirten Recep Altepe, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Burada ne görüyorsanız tribününden, restoranına, kafeteryalarına, localarına kadar ne varsa bunlar kiraya verilecek. Bunlar Bursaspor için yapılıyor. Başka takıma vermek için yapılmıyor. Buradaki herşeyin geliri Bursaspor'un. Bizim amacımız sağlam gelecek temelleri atmak. Sayın başkanla birlikte Bursaspor da yükselişine devam edecek. Türkiye'nin markası olacak. 3 milyonluk bir şehir. Artık bu konuda rakibi olmamalı. Ancak dünya markaları rakip olmalı. Hedefimiz Bursa'nın da Bursaspor'un da marka olması."

"NEDEN BAŞKA ŞAMPİYONLUKLAR OLMASIN"

Bursaspor'da yönetimlerin transfer konularında artık zorluk çekmemesini istediklerini de sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Altepe, şöyle devam etti:

"Bu eseri şehrin sahiplenmeli, katkı yapmalı. Avrupa'da statlarda binlerce sponsor var. Ayrı markalar, ayrı isimler var. Şehrin kendi değerlerine sahip çıktığını statta o isimlerle görüyorsunuz. Stadın ismi konusu sadece şimdiyi ilgilendirmiyor. Esas hedefimiz stadın isminin devamlı gelir getirecek bir şey olması. Biz bu stadı Bursaspor güçlü olsun diye yapıyoruz. Bir kaç milyon lira için futbolcu transferinde zorluk çekiliyor. Niye zorluk çekelim. Bursaspor'un böyle problemleri olmamalı. Büyük kulüplerin yüzlerce milyon lira borcu var. Yönetimlerimiz zorluk çekmesin istiyoruz. Bursa sıkıntıya girmeden en kaliteli takım kurulsun. Bizim hedefimiz Bursaspor'un aynı zamanda Türkiye'yi temsil etmesi. Bu yatırımlarla birlikte Bursa'nın önünde engel kalmıyor. Artık kapı kapı gezerek Bursaspor yönetilmez. Bursa çok özledi ve çok bekledi. Neden başka şampiyonluklar olmasın. Bunu da gerçekleştireceğiz."

"UEFA'DAN MAÇ YAPILMASINI İSTEYECEĞİZ"

Stadın bitirilmesinden sonra UEFA'dan tarafsız saha olarak maç isteneceğini de dile getiren Başkan Recep Altepe, bu konuda şöyle dedi:

"Verildiği takdirde Bursa tarihinde ilk kez 45 bin yabancıyı ilk kez bir arada görecek. Düşünün Almanlar'la İngilizler'in maçı var. Böyle bir havayı, ortamı Bursa'nın yaşaması çok değişik. Bunları gördük. İstanbul bunları yaşadı. Bursa'da yaşayacak. Spor turizmi açısından da çok önemli. Dünya çapında marka tesisiniz olursa organizasyon verirler. Bugün Avrupa'da statları gördük. Biz Bursa olarak, Türkiye olarak iddialıyız."

"FENERBAHÇE HER TÜRLÜ DESTEĞİ ALIYOR"

Cumartesi akşamı oynanan Fenerbahçe maçına da değinen Belediye Başkanı Altepe, çok güzel bir müsabaka olduğunu, ilk yarı fırsatları değerlendirip skorun 2-0 olabileceğini belirtirken son olarak şunları söyledi:

"Fenerbahçe ilk yarı çökerdi. Biraz da şansımızdan olmadı. Ayağımıza kadar fırsat gelmişti. Bursaspor'un şampiyon olmasını spor camiası istemiyor. Fenerbahçe bu konuda her türlü desteği alıyor. Bu konuda Bursaspor artık bu işi basa basa elde edecek. Sonunda şampiyonlukları yine alacak. Önemli olan Bursaspor'un iyi mücadele ortaya koyması. Kısmet. Maçı 3-2 kaybettik. Bursaspor'un bu sezon iyi yere geleceğine işaret eden bir maçtı."

BAŞKAN ERKAN KÖRÜSTAN: "LOCA SATIŞINA BAŞLAYACAĞIZ"

Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan ise Avrupa standartları üzerinde bir stat kazandırdığı için Belediye Başkanı Recep Altepe ve emeği geçenlere teşekkür ederken yeni stadın locaları satışına da önümüzdeki günlerde başlanacağını açıkladı.Kulüp Başkanı Körüstan, şöyle konuştu:

"En yetkili kişi olan Başkan Altepe açıkladı, (Tüm gelir Bursaspor'un) dedi. Kendisi de bu stadı Bursaspor için yaptıklarını söyledi. 45 bin kişilik stat. Bu yıl 25 bin kişiye oynuyoruz. Bursalıların da bu stadı her maç dolduracaklarına inanıyorum. Bu stat sadece 15 günde bir maç yapılan stat değil, yaşam alanları düzenlendi. Hergün insanlar buraya gelip, zaman geçirecek. 24 saat faal bir stat olacak. Localarla ilgili çok kısa zaman içinde satışa başlayacağız. Başkanım bunun yetkisini verdi. İnşaat bitmeden devir konusunda bir şey yapamıyoruz. Ama bu arada locaları satacağız. Ekip oluşturduk. Hiç değilse bu yılki eksiğimizi buradan kapatmayı planlıyoruz. Bursaspor'un Avrupa'da başarılı olmaması için hiç bir neden yok."

"SEZON BAŞINDA SANTRAFOR ALMAMAKTA HATA YAPMIŞIZ"

Başkan Erkan Körüstan, "Devre arasında santrfor takviyesi yapılacak mı?" şeklindeki soruyu ise şu cevabı verdi:

"Teknik direktörümüz Christoph Daum ve takıma çok güveniyorum. Şu anda son haftalarda takımımız çok iyi oynuyor. Burada bir özeleştiri yapmak istiyorum. Sezon başında bir santrfor almamakla hata yapmışız. Bu bir gerçek. Devre arasında inşallah Bursasporumuz'a yakışan bir santrfor alacağımızı şimdiden söyleyebilirim."

 

  • İnadına TEXAS!!!  
  08 Kasım 2013 | 22:53
  He bu kadar ya işte bunu konuş bana edepede yapma baskan Bursaspor'a kalıcak dedın nokta eger kalmassa ısler degısır haberın olsun artık laf agızından cıkmıss bu güzel durum..yanlız loca işini tt arenada gs nın localarını satan adamı getırmısler buda guzle iş cunku o adam gs taraftarına degıl normal şirketlere satmıs locaları helala olsun ıyıkı gelmıs bizimkileri de sımdıedden satmaya baslassın!!!
  • eren  
  07 Kasım 2013 | 01:16
  kimin parasiyla ne yapiyonuz
  cebinden cikardi para verdi sanki triplere bak
  • Ali G  
  06 Kasım 2013 | 22:55
  işin gücün rant siyaset be ! Bir düşün yakamızdan be Allahtan kork mezaramı götüreceksin paraları !!
  • ahmet pas  
  06 Kasım 2013 | 22:11
  başkan altepe burada ahkam kesenlerin hepsinden daha iyi Bursasporludur bence. Ama siyeset gözlüğüyle bakanlara ağzıyla kuş tutsa yaranamaz tabi.
  Bursasporumuz için taş üzerine taş koyandan Allah razı olsun. Amin.
  • kuştepe  
  06 Kasım 2013 | 00:06
  sitede siyaset yapmayın gencler
  • ottoman1299  
  05 Kasım 2013 | 15:39
  vardar16 altepenin Bursasporluluğu başkanla ters düşünce neden bitti yeni yönetim gelince özlüceden ayrılmaz oldu pysa rahmetli şampiyon başkanla arası açıkken neden özlüceye gitmedi ozaman Bursasporlu değilmiydi ozaman Bursa büyükşehir başkanı değilmiydi _??? benleme geldi 32 vilayete benlemi yattı stad önlerinde benlemi kafa tuttu istanbulda benlemi ağladı sakaryada benlemi yıkıldı travzonda _???? kimse kimsenin üstünde Bursasporlu değildir herkes Bursasporum sahibidir sahip olan hak ister bizde o hakkı istiyoruz kardeşim vardar seninde istediğinhak varsa buyur burası herkese açık SAYGILARIMLA.....
  • VARDAR 16  
  05 Kasım 2013 | 12:33
  -1
  Yorumları okuyorumda gülüp geçiyorum yorum yazan kendini Bursasporlu sanan birçoğunuz recep altepenin tırnağı olamazsınız onun Bursaspora verdiği ve kazandırdıklarının onda birini yapamazsınız ama ahkam kesmeyi iyi bilirsiniz keşke recep altepe kadar Bursasporlu ve Bursaspor aşığı olabilseniz tutturmuşunuz bir seçimdir gidiyor yazık...
  • Dik Duruş Yazıcı  
  05 Kasım 2013 | 11:46
  O stadın tüm gelir ve İŞLETME HAKKINI Bursaspor'a vermezsen adam değilsin altepe sanki babanın stadı..O stat Bursaspor olmazsa bir hiç gelir falan olmaz eğer verilmezse bizde gitmeyelim oraya Atatürk stadında oynama hakkımız var istersek çıkmayız.
  • MEHMET YİĞİT  
  05 Kasım 2013 | 10:36
  başkana bak hala forvet almamız şartmış diyor, ön libero ya da kendisi geçecek galiba. ayrıca b.b. başkanı da seçim öncesi maraton koşularına başlamış gibi. yemezler güzelim yemezler. verenler de zaten .....
  • Mustafa Kemal  
  05 Kasım 2013 | 02:17
  Başkan seçımler yaklaşıyor sanırsak
  • ŞİPTAR  
  05 Kasım 2013 | 00:56
  Bir santrafor ve bir ön libero almamız şart başkan,
  Sezon sonunda da keşke bir de ön libero alsaydık dememek için ön libero da almalısın bu konuda da çalışmalara başlamalısınız bir an önce...
  • mesken teksas  
  04 Kasım 2013 | 23:41
  -14
  recep altepe sana marta gülegüle giderken körüstanı götür en büyük başkan FARUK ÇELİK senin stad da hakkında tassaruf yapma hakkın yok boş demeç vermeyin gerçek Bursasporlu başkan faruk abi bize hem para hemde stadın tapusun verir sen boşyere kendini yorma YÖNETİM İSTİFA.......
  • Kastamonulu  
  04 Kasım 2013 | 23:38
  Yakında seçim mi var beyler?
  • escobar  
  04 Kasım 2013 | 22:26
  Şimdi bir haber çıkıveriyor ortaya, Atatürk stadının yıkımından sonra o bölge toki binalarına bırakılacakmış... Böyle bi haberin aslı varmıdır bilmiyorum ama bunu baya kişi dillendirmeye başladı.
  • eskı teksas  
  04 Kasım 2013 | 22:23
  Ocak ayını beklıyoruz sessızce! ! ! Yanı sudur demek ocak ayından sonra tasacak sabrımız! ! !
  • as  
  04 Kasım 2013 | 22:18
  sanki babalarının stadını veriyorlar
  • Bursaspor  
  04 Kasım 2013 | 20:26
  ya bırak 3 ayda nasıl biticek o stad gozunu seveyim Cevre düzenlemesı bıle yapmadınız daha kısın nasıl yapcanız camurdamı gırıcez stada Bide Paralar ödeniyormus hadı ordan tanıdıklarımızda calısıyor para alamıyor yalan soyleme ama o stad ocak ayında bıtsın %85 ın oyunu kaparsın Bursa tratarlarından bunu bil
  • hakkı  
  04 Kasım 2013 | 19:20
  arkadaslar secım gelıyo baskan bey bırkacdefa daha yazmıstım yıne yazıyorum merhumun cenazesınde bulent arınç ta soz vermıstı unutun sozlerınızı o zaman sandıkta goruscez secım olmadan garantıyı ver yoksa ınanmayız STADIDA YERINE YAPIYODUN SECIMDEN ONCE......
  • F.KAYA  
  04 Kasım 2013 | 18:05
  İstersen verme ;)
  • yokisimamk  
  04 Kasım 2013 | 18:05
  10
  vermişiniz kafa kafaya Bursasporu nasıl ele geçiririm nasıl cemaatin ekmek kapısı yaparım onu konuşuyorsunuz....açıklamalara bakın bakalım bir tane "İbrahim Yazıcı Timsah Arena" geçiyor mu...hadi rahmetlinin düşmanısınız bari Timsah Arena olacak demiyorsunuz... İbrahim Başkanın katıldığı son divan kurulunda konuşulanları unutmayın...ayrıca sezon başında takıma forvet almamak özeleştiri değil vizyonsuzluktur.... altepe senin tekrar aday olmayacağını sağır sultan bile biliyor allah vere de bu kulübün başına geçme...akrabaların doluştu kulübün içine....esas çorbacılar taraftar değil sizi seçen genel kurul üyeleri....

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR