KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Sow ilk 11 için yeterli değil!"

05 Nisan 2018 | 16:30

11 yorum

10254 okunma

Teknik Direktörümüz Paul Le Guen antrenman öncesi saha kenarında düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Antrenman öncesinde Teknik Direktörümüz Paul Le Guen basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Şuanda puan tablosunda daha iyi bir sıralamada olabilirdik diyen Le Guen sözlerini şöyle sürdürdü; "Daha iyi bir sıralamada olabilirdik şu anda, daha iyi bir sıralamada olmamızı bekleyebilirdim. O anlamda hayal kırıklığı olabilir. Sezon başlarken tabii ki sezon içerisinde neler olup biteceğini kestiremiyorsunuz, bazı şeyleri öngöremiyorsunuz ama henüz sezon bitmedi. Hala devam ediyor. Tabii ki şu andaki önceliğimiz ligdeki konumumuzu korumak üzerine. Ligdeki konumumuzu garantiledikten sonra daha iddialı hale gelebilir, daha iddialı sözler edebilir, daha yukarıyı hedefleyebiliriz. Ama şu anda söylediğim gibi, öncelikli hedefimiz ligdeki konumumuzu korumak."

John Bostock ile ilgili yöneltilen soruya ise Le Guen şu cevabı verdi; "Dürüstçe söylemem gerekirse John Bostock'un o günkü esame listesine yazılıp yazılmadığı hakkında bir bilgim yok ama benim o konudaki düşüncem çok netti. Zaten biz 1 gün öncesinden de biliyorduk ki John Bostock, o gün oynayabilecek durumda değildi. Kadroda benim açımdan yoktu, daha sonrasında gelip kulübede diğer takım arkadaşlarıyla oturmuş. Tribünde diğer arkadaşlarıyla oturmuş, bu benim bilgi sahibi olduğum bir konu değil. Ben o anda tabii ki ilk 11'deki oyuncularıma ya da kulübedeki oynama ihtimali olan oyuncularıma odaklanmıştım. Ama benim için açımdan Bostock ile ilgili bilgi çok netti, daha 1 gün öncesinden oynayamayacağını biliyorduk. Daha önce de kendisiyle konuşmuştuk, bu bilgi çok netti" dedi.

"John Bostock'un Kasımpaşa maçında forma giyip giyemeyeceği ile ilgili soruya ise; "Kasımpaşa maçında oynayabilecek mi henüz bilmiyorum. Bostock bildiğiniz üzere hafta başından beri idmanlara katılamadı. Kas sakatlığı yaşıyor kendisi, yavaş yavaş koşular yapmaya başladı aslına bakarsanız ama oynayıp oynayamayacağına dair gerçek test yarın yapılacak. Yarın daha net bir bilgiye sahip olacağız, her ne kadar testleri geçse ve oynamaya hazır olsa da hafta başından itibaren antrenmanlara katılım gösteremedi. Antrenmanlara katılamayan oyuncuların bir ritim eksikliği yaşayacağını biliyoruz. Dolayısıyla her ne kadar kendisini oynamaya hazır hissetse de, almam gerekecek bir karar beni bekleyecek. Belli bir ritim kaybını yaşamış olacak."

"Pablo Martin Batalla'nın yokluğu büyük bir eksiklik tabii ki. Pablo dev bir oyuncu bizim için. Hem saha içerisinde hem de saha dışında çok büyük anlamlar ifade ediyor. Dolayısıyla eksikliği de dev bir eksiklik oluyor. Takımı yakından takip edecek ve takımın yakınında olacaktır eminim. Hem hafta sonunda takımdan uzaklaşmayacaktır, takımın yanında olacaktır ama dev bir eksiklik."

"Moussa Sow'un oynayıp oynamayacağını bilmiyorum. Ama şunu söyleyebilirim ki bir teknik direktör olarak benim görevim en iyi 11'i sahaya çıkarabilmek Bursaspor adına. Tabii ki bir oyuncunun geçmişi ve kariyeri, onunla alakalı seçimler yapılırken göz önünde bulundurulması gereken kriterlerdir. Ama Moussa'nın fiziksel ve genel durumu şu anda bizim için kriter değerlendirmesinde ilk 11'e girecek durumda değil."

"Ben geldiğim ilk günden beri teknik direktör olarak, işimin gereği olarak Bursaspor'un çıkarlarını gözetmekle yükümlüyüm ve elimden geldiğince bunu yapmaya çalışıyorum. Tabii ki Moussa Sow'un geleceği, neler yapacağı önemli ama benim için öncelik bu değil. Bazen işimin gerekliliklerini anlatmaya çalışıyorum. Belki de anlamak insanlar için zor olabiliyor bende her zaman eleştiriye açığım ama şu kadarını söylemeliyim ki genellemem gerekirse benim için Bursaspor'un çıkarları, Bursaspor'un sahada ortaya koyacağı performans herkesten ve isimlerden daha önemli."

Taraftara bir mesajınız var mı? Şeklindeki soruyu ise Paul Le Guen şöyle yanıtladı; "Taraftarı anlıyorum. Tabii ki beklenti büyüktü sezon başında ve sezon boyunca problemler yaşadık. Ama bu oyuncular, bu kadro gerçekten profesyonel kişilerden kurulu ve ellerinden gelenin en iyisini yapan kişiler. Taraftarımızın bunu bilmesini ve farkında olmasını istiyorum. Herkes elinden geleni yapacak, tabii ki şu anda herkes için en doğru olacak şeyin takıma destek vermek olduğunu düşünüyorum. Mutlaka ki eleştiriler olacaktır, ben o eleştirileri göğsüme almaya, kabullenmeye hazırım. Ama takıma mutlak destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum ve bunun herşeyi daha kolay hale getirebileceğini düşünüyorum. Biraz önce söylediğim gibi taraftarlarımızı anlıyorum, tabii ki bir hayal kırıklığı yaşıyorlar ve onlar için belki de bu hayal kırıklığı ile takıma destek vermek çok zor. Ama onların vereceği desteğin ne kadar önemli olduğunu anlamalılar ve takıma destek vermeliler."

 Bursaspor.org.tr

  • burakozturk16  
  08 Nisan 2018 | 18:02
  ama bir gün ilk 11’de başladı, bu nasıl çelişki..
  • pelikan  
  08 Nisan 2018 | 14:35
  Bursaspor taraftarının asli gorevi takimi desteklemektir ....mac oynanırken desteginizi esirgemeyin...ligde 6 ile aramizda 5 puan kaliyor kazanirsak ...desteginizle Bursaspor 3 puani alacaktir
  • YesilBursali  
  07 Nisan 2018 | 17:55
  Semsettin Bastan nasil Coach olunur git ögren!
  • YesilBursali  
  07 Nisan 2018 | 17:50
  Sen bu Takim icin yeterli degilsin. Baskan yeterli degil! Basket takimina bak ve Kendini elestir. 17 yasindaki cocuklari ilk 12 ye Alan o Türk Cocugunu örnek al! Yeter! Defol git artik!
  • Lacoste16  
  07 Nisan 2018 | 01:23
  800 bin euroyu ne hakla vercekler adama ne güzel iş ya
  • yeşilbeyaz  
  06 Nisan 2018 | 11:49
  Bu sezon son maçlarımızda düşme potası rakiplerimiz geçen seneye benzemez bu maçı almamız şart
  • BayBursaspor  
  06 Nisan 2018 | 00:52
  bütün sezon full tribünlere oynasan bile Sowun maaşını karşılamıyoruz hala hazır değil diyorsunuz. Allahınızdan bulun be vicdansızlar ! Sizleri bize müstehak görenleri sallandıramıyoruz ya ona yanıyorum. Yönetimi gönderecek teksas'tır. Şuan kim gelecek vs diye kimse demesin. Hocasız Yönetimsiz çıksak bile ancak bu kadar kötü oluruz zaten. Eğer müdahileyi şimdi yapmazsak yine son maça kalır benden söylemesi. Kimse rahat olmasın 2 maçlık mağlubiyet bizi potaya sokar.
  • iznikli sargın  
  05 Nisan 2018 | 23:41
  -14
  sow kendine bakmıyor hocamız haklı. kadro dışı bırakılmalıdır. takıma ve başkana sahip çıkalım.
  • AXOR  
  05 Nisan 2018 | 23:31
  Bu maci kaybedersen valizini hazirla kesin gidiyorsun
  • omer  
  05 Nisan 2018 | 20:05
  profesyonel kişilerden kurulu derken? Ali ay mı profesyonel, yoksa yürümekten aciz olan topçular mı profesyonel, yoksa fetö yaftası yapılmasına rağmen hiç bir işe yaramayan avukatlar mı profesyonel. Ben anlamadım siz profesyonelseniz bende profesyonelim
  • Earsyg (Kadir)  
  05 Nisan 2018 | 16:45
  Yuh be yuh! İnsaf bre imansizlar insaf. Ne diye 850 bin euro para verip aldırdın ulan ozaman!! İşte kulübün paraları böyle dağıtılıyor sonra borç 400-500 milyon olunca başkanlar ağlıyor! ALLAH belanızı versin kan emiciler

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR