KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Sinan Oral ve Erdinç Kayan gençlerle buluştu

15 Şubat 2017 | 18:20

1 yorum

7000 okunma

Bursaspor Futbol Akademisi'nde eğitim alan U14 ve U15 takımlarındaki öğrencilerimiz bugün efsane futbolcularımız Sinan Oral ve Erdinç Kayan ile Bursa Kent Müzesi'nde bir araya geldi.

Bursa Kent Müzesi'nde gerçekleştirilen söyleşiye Altyapıdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Turan, Gençlik Geliştirme Program Sorumlumuz Adnan Örnek, U14 ve U15 takımımızın teknik heyet ve futbolcuları katıldı.

SİNAN ORAL: " HAYATINIZ BOYUNCA DOĞRU İNSAN OLUN"

Efsane futbolcularımızdan Sinan Oral genç sporculara hitaben yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; "Böyle bir organizasyonda sizlerle bir araya gelmek mutluluk verici. Bizim zamanımızda okulda andımız okutuluyordu. Orada doğruluk ve dürüstlükten bahsediliyordu. Eğer siz doğru insan olursanız hayat size bunun karşılığını fazlasıyla verecektir. Bütün hayatınız boyunca çalışmalısınız. Ben Bursaspor A Takımına yükseldiğimde beklerde Milli takımda oynayan ağabeylerim oynuyordu. İki sezon boyunca oynamayı bekledim. Ömeragiç Teknik Direktör oldu ve bana "10 maç seni oynatacağım. Göstereceğin performans kaderini belirleyecek" dedi. Ben de bana verilen şansı iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Sabır çok önemli. Çok çalışıp sabretmelisiniz. İki ayağınızı da geliştirmenizi tavsiye ediyorum" dedi.

ERDİNÇ KAYAN: " ÇOK ÇALIŞIN"

İstanbul'da Beykoz takımının altyapısında futbol oynamaya başladığını belirten Erdinç Kayan ise gençlerle gerçekleştirdiği sohbette kısa boyu olmasına rağmen stoper mevkiinde sıçrama yeteneği ile bu açığını kapatabildiğini belirtti. Kayan, " Benim boyum stoperlere oranla kısa. Ancak bu açığımı kapatmak için sıçrama yeteneğimi geliştirmem gerekiyordu ve bunun için çok fazla karın adalesi çalıştım ve başardım. En büyük rakibiniz kendinizsiniz. Bizim zamanımız da çocuklar sokaklarda futbol oynar ve motorik özelliklerini geliştirirlerdi. Sizlerin bu durumları yok. Bu yüzden antrenmanlarda hocalarınızın söylediklerini harfiyen yerine getirmelisiniz. Çalışınca başarıyı yakalayacaksınız. Hayatımda en mutlu olduğum an Türkiye Kupası'nı kazandığımız gündü. En üzüldüğüm gün ise Tıulipan'ın eşi ve çocuklarıyla gölde boğulmasıydı."

Söyleşinin sonunda Erdinç Kayan, Sinan Oral 'a günün anısına teşekkür plaketi takdim edildi.

 Bursaspor.org.tr

    • mkpaşalı  
    16 Şubat 2017 | 11:59
    -1
    çok doğru uyarılarda bulunmuşlar,inşallah gençlerimiz tarafından dikkate alınır

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR