KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Şike soruşturması ve statü açıklaması

18 Mayıs 2012 | 15:41

4 yorum

5004 okunma

Yönetim Kurulumuz, gündemde yer alan şike soruşturması kararlarına yapılan itiraz ve UEFA Avrupa Ligi'ne katılım statüsü hakkında yaşanan tartışmalar hakkında bir açıklama yaptı.

"1.TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nca alınan 06.05.2012 tarihli "şike soruşturması" hakkındaki kararların bir kısmına karşı kulübümüzce 14.05.2012 tarihinde Tahkim Kurulu'na temyiz başvurusu yapılmıştır. Tahkim Kurulu usul yönünden başvurumuzu kabul ederek, PFDK'nın gerekçeli kararının yazılmasının ardından başvurumuzu inceleme kararı aldığını kulübümüze bildirmiştir. Bu konuda gelişmeler oldukça kamuoyu ile paylaşılacaktır.

2. Bir kısım yerel ve ulusal medya organlarında Ziraat Türkiye Kupası finalisti olmamız nedeniyle UEFA Avrupa Ligi Kupası'na Türkiye'den gidecek 3.takım olmamız nedeniyle Bursaspor'un hukuken haklarının çiğnendiği yönünde haberler yer almaktadır.

Konu daha önceden Bursaspor Hukuk Departmanı ve profesyonel danışman kadromuzca tüm detayları ile incelenmiştir. Sonuç olarak TFF Süper Lig Statüsü'nün Ek3 XI/C  maddesinin ligler başlamadan evvel 26.10.2011 tarihinde yürürlüğe girmiş olması, bu konudaki hükmün açık olması ve statüye karşı dava açılması için yayınlandığı tarihten 7 gün içinde dava açma şartı olması gibi nedenlerden dolayı herhangi bir dava açma imkanı ve olasılığı gündeme gelmemiştir.

İlk bakışta haksızlık gibi algılanan bu durum, kulübümüze özel bir düzenleme olmadığı için konuyu yeterince incelemeden makaleler yazan bir kısım spor basını tarafından gündeme getirildiğinden konuya açıklama getirme ihtiyacı duyulmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Bursaspor Yönetim Kurulu

TFF Süper Lig Statüsü'nün Ek3 XI/C  maddesi;

c)  Türkiye Kupası Finalistinin de Play-Off Avrupa Ligi  Grubunda birinci takım olması halinde;

Bu durumda;

Türkiye Kupası Finalisti olan takım UEFA Avrupa Ligine gidecek 3. takım olacaktır. Play- Off Şampiyonluk Grubu’nda 3. olan takım ise UEFA Avrupa Ligine katılacak 1. takım olacaktır. Bu gruptaki 4.  takım UEFA Avrupa Ligine katılacak 2. takım olacaktır.Bu durumda "Play-Off'lar Arası Final Müsabakası" oynanmayacaktır.

 

  • zaferbursa  
  21 Mayıs 2012 | 15:34
  işte herkes hakederek kazanmalı,,mücadelesi doğrultusunda karşılığını almalı diye kelime oyunlaru yapan ertuğrulun icraatleri...beşiktaşın maç oynamadan avrupaya gitmesi ona göre ve bizim yönetime göre adaletli...!Bursasporu kendi çıkarları için el altından,,günden güne istanbulun maşası yapıyorlar hala uyuyun ertuğrulsporlular..!..
  • Mudanya-teksas  
  18 Mayıs 2012 | 23:26
  Eee... Madem ki durumunun böyle olduğu net olarak biliniyordu, neden İBB maçına asıldık ta FB maçına fark yemek için çıktık diye sormazlar mı adama?

  Eskişehir'e miydi garezimiz???

  Kanlı bıçaklı olduğumuz BJK ye neden peşkeş çekildi Avrupa yolu???

  Bıraksaydık, Eskişehir ile Beşiktaş oynasaydı aralarında Avrupa için. Hak edip kazanan giderdi Avrupaya, kendi göbeklerini kendileri keserlerdi, boş yere Eskişehirli'ler de bize sövmemiş olurdu...

  İBB maçındaki futbolu FB maçında oynayıp kupayı alsak daha iyi olmaz mıydı???

  Hepimize tiyatro seyrettirdiniz, başka bir izahı yok bu işin... Kimse pardon fiilan da demesin bu saatten sonra, mızrak çuvala sığmıyor çünkü...

  Tiyatro bittikten sonra da, en büyük bizim taraftarımız mesajları gırla gidiyor... Biz büyük olduğumuzu zaten biliyoruz, kimsenin taltifine ihtiyacımız yok...

  Kimse yemiyor artık haberiniz olsun...
  • Teksas_nl  
  18 Mayıs 2012 | 16:39
  -2
  ağlar mısın güler misin. Bizim yönetim zaten baştan kabullenmiş haksız düzenlemeyi, yok ligler başlamadan önce yapılmışmış. Bu adamlar nasıl holding yönetiyor aklım fikrim almıyor vallahi.
  • halil yaman  
  18 Mayıs 2012 | 16:01
  bizimbaşarımız daha fala ama bizden avantajlı konuma geçiyor 8jk

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR