KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Sağlam'dan transfer değerlendirmesi

VİDEO

08 Ağustos 2012 | 14:02

47 yorum

19440 okunma

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam ve başarılı orta saha oyuncumuz Musa Çağıran Bursa Atatürk Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

 Gündeme ilişkin konularla konuşmasına başlayan Sağlam, camianın ufak kesiminde karamsarlık gözlemlediklerini söyledi. Bunun gereksiz olduğunu belirten, Sağlam "2 Ocak 2009 tarihinde göreve başladık. Yağmurlu bir gündü. Bereketli bir gündü. Bizim geldiğimiz gün Bursaspor'da ilk devre bitmemiş olmasına rağmen 3'üncü antrenör olarak geldim. Antrenör değişikliğinin çokça yaşandığı bir kulüptü. 2009'da başladığımız bu görevimizde 4'üncü sezon sonunu gördük. Ülke şartlarında, ülke insanının futbola bakış açısını analiz ettiğiniz zaman yaşanılır bir durum değil. Bursa gibi beklentilerin çok yüksek olduğu bir şehirde az rastlanır durumdu. Biz, özellikle kulüp içinde başkanımız, yönetimimiz, personel ve futbolcularımızla oluşturduğumuz ekip bütünlüğünü halkımızı da kattık. Bursaspor tarihinin en parlak günlerini hep beraber yaşadık. Ortaya güzel bir durum çıktı" dedi.
 
3,5 senelik dönemdeki istatistikleri çıkaran Ertuğrul Sağlam, "Kısa ve öz olarak 3.5 senelik dönemde 126 lig maçı oynamışız. Bu 126 lig karşılaşmasındaki puan tablosuna baktığımız zaman Fenerbahçe'nin arkasında ikinci durumdayız. Baktığımız zaman bizden çok büyük imkanlarla mücadele eden rakiplerimizi geride bıkamışız. Bununla beraber bu takımların içinde 126 maçlık dönemde en az gol yiyen takım olmuşuz. En az yenilen ikinci takım yine biz olmuşuz. En fazla kazanan da ikinci takım olmuşuz. Bu takım 4 tane sezon içinde bir birincilik, bir ikincilik, bir üçüncülük almış, bir beşincilik almış ve kupa finali oynamış. Yine bu dönem içinde şampiyonlar ligine katılmış, iki senedir de UEFA'ya katılmış. 3 sene üst üste Avrupa Kupası'nda oynama imkanını da rakiplerimizin içinde bazıları başaramadı" diye konuştu.
 
"Bursaspor'un en acı gününe Sakarya'da şahit oldum" diyen Sağlam, "Bugün çıkmış, futbol bilgisinden, futboldan bihaber ve neyitenin çok kötü olduğuna inandığım belli bir kesim, başarısızlıktan ve gelecek adına umutsuzluktan bahsedebiliyor. Bir başarısızlık olmuşsa, bir hayal kırıklığı yaşanmışsa Bursaspor'u takip edenler bizden önce neler olduğunu çok iyi biliyordur. Bu takımla alakalı gelecek adına karamsar tablo çizmek kesinlikle kötü niyetli insanların bir beklentisidir. Buna kimse alet olmasın. Rakamlar ortada. Hem yönetimde hem de teknik kadroda istikrar ortada. Günlük başarılarla yetinmeyeceğiz. Başarıda devamlılık ve istikrarı elde edeceğiz. Geçmişe baktığımız zaman göğsümüzü gere gere insanlara ne yaptığımızı güzel bir şekilde açıklayabiliyoruz. Tüm Bursasporlular şu tabloyla bir defa daha gurur duymalılardır. Takımlarına da destek olmalılardır. Bunu özellikle rica ediyorum. Bu takım bu başarıları üretti. Ben bu çocuklardan çok umutluyum. Bu sezon da çok iyi bir sezon geçireceğiz. Bunu da yarın akşam oynayacağımız karşılaşmada da herkese göstereceğiz" şeklinde konuştu.
 
Takımın son durumu ile ilgili bilgi veren Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam Sağlam, "Takımda Vederson'un çocuğuyla alakalı rahatsızlığı vardı. Maça yetişemeyecek. Onu kullanamayacağız. Onun dışında eksiğimiz yok. Sestak'ın cezası bitti" dedi. Bir gazetecinin, "Musa forma giyecek mi?" sorusuna Sağlam esprili bir dille, "O yanımda olduğu için söylememde sakınca yok. Yarın Musa forma giyecek" dedi.
 
Turgay Bahadır ile ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Sağlam, "Turgay gitti. Bizim için onun gitmesi sürpriz olmadı. Geçtiğimiz sezon onunla alakalı bazı olumsuzluklar yaşadık. Üzülerek söylemek istiyorum ki, ülke insanın yapısı ve şartlar ne bir insanın bir kulüpte çok uzun süre kalmasına izin veriyor, ne de herhangi bir futbolcunun takımda uzun süre görev almasına izin veriyor. Bu sıkıntıları hep beraber yaşıyoruz ve yaşayacağız. Bir yerde çok uzun süre kaldığınız zaman insanların bakış açısı farklı oluyor. İlişkiler yozlaşıyor. Sonra ayrılık kendiliğinden ortaya çıkıyor. Turgay da bu sıkıntıyı yaşadı. Turgay'a teşekkür etmek istiyorum. Allah razı olsun. Biz kendisinden çok faydalandık. Kulübe para kazandırarak ayrıldı" şeklinde konuştu.
 
Yeni transfer Forsell ile ilgili soruyu cevaplayan Ertuğtul Sağlam, "Forsell, aniden gelişen bir transfer oldu. Ersel hoca Finlandiya'da kaldı ve onun iki maçını seyretti. Ersel hocanın bilgileri doğrultusunda biz de oyuncuyu izledik. Tanımaya çalıştık. 22 yaşında. Finlandiya A Milli takımı için beklentileri olan bir futbolcu. Bizimle beraber başka talipleri olan bir futbolcu. Geçtiğimiz sezon Hollanda'ya transferi son anda gerçekleşmeyen, önemli yeteneklerden bir tanesi. Maaliyeti de uygun olduğu için bu transferi yapmak istedik. Önemli bir oyuncu. Yetenekli bir oyuncu. İnşallah takıma da biran önce adapte olur. Bu beklentilerle Forsell'i transfer ettik" diye konuştu.
 
Bir gazetecinin, "Tagoe'den faydalanamıyorsunuz. Turgay transfer oldu. Yeni forvet oyuncusu gündeme gelir mi?" sorusuna Sağlam şu yanıtı verdi:
 
"O bölgede Bangura, Sestak da oynayabiliyor. Şu gün için çok acil bir arayışımız yok. Ama ilerleyen dönemlerdeki sıkıntımız şu olabilir; sezona başlarken yerli transfer yapalım dedik. Ama maalesef beklediğimiz ölçülerde bize katkı sağlayacak oyuncuyu alamadık. Şartlar oluşmadı. Öyle bir oyuncu da ülkede yok zaten. Yabancı almak zorunda kaldık. İnşallah bir transfer daha yapmayı düşünüyoruz. O da yabancı olacak. Bizim kulüpte transfer bitmez. Oluşacak durum karşısında yerli oyuncu ihtiyacımız ortaya çıkabilir. Bunu da gidermek için çalışmamız olacak. Şu anda iki isim üzerinde yoğunlaştık. Onlardan birisinin olmasını bekliyoruz" dedi.
 
"Takımdan başka gidecek olacak mı?" sorusuna Sağlam, "Olabilir. Gelecek oyunculara göre. Bu işin bir maliyet hesabı var. Kadroyu doldururken birilerini de boşaltmak zorundasınız. Antrenman kalitesini yükseltecek seviyeye de indirmeniz lazım. O bölgede şişkinlik oluyorsa birilerini de göndermek zorundasınız. Şu gün itibariyle yedekte bekletip çok büyük paralar ödeme lüksümüz yok. Bir mevkiye adam alıyorsak birini göndermemiz gerekecek" diye konuştu.
 
Bir gazetecinin, "Taraftarın Vederson'a yaşanan olaylar ile ilgili tepkisi var. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?"sorusuna Sağlam, "Diyelim ki, biz Vederson'a bu yaptırımı uyguladık ve peşinen suçlu ilan ettik. Yarın bir gün yargıtay bu kararı onamadı. Suçsuzdur dedi. Bu işin vicdan azabıyla hesabını nasıl vereceğiz. İşin içinden çıkamıyorum. Bu gibi durumlara karşı bakış açımızı ve tavrımızı herkes biliyor. Taviz verilmemesi gereken konu ama aksi bir durumda bunun hesabını kimse veremez. Ömür boyu bu işin vicdan azabıyla kavruluruz ve bunun altından kalkamayız. Taraftarlarımızın da bu olayı bu şekilde bilmesi gerekir" cevabını verdi.
 
Musa Çağıran: "İyi bir sonuç almak istiyoruz"
 
Genç orta saha oyuncumuz Musa Çağıran ise şunları söyledi:
 
"Finlandiya'da istediğimiz sonucu alamadık. Şanssız bir gol yiyerek mağlup duruma düştük ve sahadan mağlup ayrıldık. Maça baktığımız zaman pozisyonlarımız vardı. Ama değerlendiremedik. Bursa'da kendi evimizde oynuyoruz. Rakibimiz kapanacaktır. Biz de onları açmak için elimizden geleni yapacağız. Biz gerçekten UEFA Avrupa Ligi'nde Bursaspor'u temsil etmek istiyoruz. İyi bir sonuçla ayrılıp hedefimize yürümek istiyoruz."

 

  • ahmet  
  10 Ağustos 2012 | 22:53
  ''hansamk'' ipe sapa gelmeyen yorum yazma. ertuğrul hoca ne zaman paraya tamah etmişki şimdi etsin?
  • hansamk  
  10 Ağustos 2012 | 14:00
  -3
  transfere gidecek para ertuğrula gidiyor..kıskanırım demiş benden fazla para verirseniz adam alırsanız!
  • kağan  
  09 Ağustos 2012 | 17:03
  -1
  ben safım biraz şu kötü niyetli cevreler kimmiş acaba Bursada yaşayan akip taraftarlarmı uzaylılarmı biz Bursaspor olarak sanırım bir kez şamp olduk onun ekonomoik ve futbolcu getirisiylede mirası birkaç senedir yiyiyoruz her gecen senede sanki miras bitiyor yani cıta yükseltici bir hamleyi ne hocadan nede yönetimden görmüyoruz ama konuşmamak lazım sonuçta şampiyon yaptılar Bursaya bu kadar yeter ben katılmıyorum daha güzel şeyler yapılabilirdi diyorum yanlışsa söyleyin ben hoca ve yönetim gitsin demiyorum ama daha iyisi Bursaspor camiyasında herzaman tartışılabilir olmadıkca büyük takım olamayız kişiler kim olursa olsun
  • Teksas_nl  
  09 Ağustos 2012 | 11:44
  futbol derken üstündeki ilk rakipten 4 yediğin futbol mu? Tabelayı futbolla karıştımak da huy oldu bize, anlatsanız ya o futbolu Anderlecth'e Valencia'ya, Manchester'a. Bizimki futbolsa onlar ne oynuyor? Söyleyin onlara oynadıkları futbol değil.
  • ahmet  
  09 Ağustos 2012 | 10:55
  Teksas nicli. Arkadaş o günleri özlüyorsan vah senin haline . . Yada futboldan zerre kadar bilgin yok.
  • sadeceBURSASPOR  
  09 Ağustos 2012 | 04:23
  şu texas_nl nickli arkadaş epey bi meşur oldun bu sitede saçma sapan yorumlarınla,okuyorum ama kayda değer hiç birşey yok,ya sen anlamıyorsun bu futboldan,ya Bursasporlu değilsin yada yaşın cok küçük;eğer anlamıyorsan bir bilene sor...eğer Bursasporlu değilsen biran önce katıl derim bu sevdalılara...yok yaşın küçüksede TRT'yi aç ya KELOĞLANI yada PEPEE'yi izle...
  • teksasliyizezelden  
  09 Ağustos 2012 | 02:40
  arkadaşlar klübün geriye gittiği falan yok. heralde siz şampiyonluktan sonra geldiniz. evet şampiyonluktan sonra ters giden şeyler var hepimiz görüyoruz fakat, Bursaspor "sınıf" atlamıştır, bizim istediğimiz yönetimin bu "sınıf"ın gerekliliklerini yerine getirerek ona göre hareket etmeleridir.
  • emre sylv  
  09 Ağustos 2012 | 02:23
  dün baskan bugün hoca keşke en başından şeffaf olsalardı
  • bursaa  
  09 Ağustos 2012 | 01:49
  transfer polıtıkamız cok kotu aslında orta sahaya transfer yapılmaya calısıyor ama yetmıyorr orta sahayı duzenle bıraz su defansada ılgı goster
  • Teksas_nl  
  09 Ağustos 2012 | 01:45
  @Birisi, yaşım 18 ise nasıl oluyor da Erdoğan Bilenser'in belediye otobüslerine bile yapıştırdığı bu sene şampiyon Bursa reklamlarını hatırlıyorum? Ya da nasıl oluyor da Baliç imzalı Umbro formam var? Ben o düşmemeye oynayan Bursasporu da biliyorum, ama bu son seneden 10 kat daha fazla zevk alırdım o maçları izlerken.
  • Servet  
  09 Ağustos 2012 | 01:31
  Bir Bursaspor taraftarı olarak Turgay'ın gitmesine herkes gibi çok üzüldüm ama ne varki Konu Bursaspor ve Turgay Bursaspora daha fazlasını veremez şu saatten sonra ona verilen şans ne Banguraya nede Tagoeye gösterildi.. Şahsım adıma Turgayın gitmesi Hem Bursasporumuz için hemde kendisi için hayırlı olduğunu düşünüyorum..Bir taraftar olarak Kendisine Bursasporumuza kattıkları için teşekkür ediyorum Rabbim yolunu açık etsin inşaAllah.
  • İnadına TEXAS  
  09 Ağustos 2012 | 01:04
  Yorum yapmayı bırakın da yarın maça koşun olan oldu biten bitti .herşeyde bir hayır vardır .sadece sağ açık a kaliteli bir adam alzım o kadar orta sahada battalla forsell n'dıaye yeterli sağ açık o kadar!!!bare bunu alsınlar eleştiri bu kadar olur gerisi hikaye şimdi taraftarın işi maça gitmek !!!
  • bur1sa  
  09 Ağustos 2012 | 00:42
  Arkadaşlar gercekten yorum yazarken duşunerek yazın trabzon bıle bizım gıbı yorum yapmıyo galıba macları satan yonetım ve t. Dırektörleri özledınız. Rahatlık batıyo bıze
  • Birisi  
  08 Ağustos 2012 | 23:32
  Teksas_nl yaşında en fazla 18 dir ...
  5-6 yıl önce bu takım düşmemeye oynuyodu , her yıl .
  Yönetim açıklama yapardı hedef ilk 10 ...
  Ne maçlar izledim ben mideme ağrılar gire gire , bir değil iki değil bütün sezon.
  Az düşünmek lazım , emeklemeden koşmayı öğrenemeyiz...
  Herşey YAVAŞ YAVAŞ.
  • Birisi  
  08 Ağustos 2012 | 23:30
  Turgay ın satılmasını eleştrirenler var , ben de çok severim Turgayı.
  Karakteri düzgün efendi bir arkadaşımız lakin olaya biraz da Okan ve Bangura açısından bakın.
  Turgay ın bölgesi alternatifsiz değil , Turgay gitmeseydi Bangura ve Okan nasıl şans bulacaktı ...
  En hayırlısı böyle , yolu açık olsun inşallah.
  • inadına  
  08 Ağustos 2012 | 23:27
  bizim istediğimiz işte böyle açıklamalar fakir edebiyatı yapmadan neden transfer yapılmıyor vesayire dün başkan bugün hoca konuştu bizi biraz daha rahatlattı istediğimiz sadece bilgi ve şeffaflık.

  Hocam sana zaten başarısız diyen yok sadece yaptığın yanlışlardan bahsediyoruz ve o yanlışlardan birini yine tekrarlamışsın sen başımızın tacısın ama vazgeçilmez değilsin sürekli mevzuyu benden önce şöyleydi böyleydiye getirme bu yanlış çünkü sende bizden önce böyle değildin samsunda kayseride neden şampiyon olamadın diye sorarlar adama.

  Serdar'ı Türkiyede bir klübe satan hiç beklemeden kendinide ankara yolunda satsın.

  Bursasporda transfer bitmez ertuğrul hocada anlamış bunu :)

  Son olarak içimize su serpilmesine rağmen patlamayacağımız manasına gelmez biran önce kaliteli bir sağ açık almak lazım gerçi bi sene boyunca alamayan beceriksiz yöneticiler anca gidip kazmanın birini getirir.
  • osman  
  08 Ağustos 2012 | 21:57
  -7
  anlıyorumda kardeşim neden turgay ı sattın omu sulçu ? bize altarnatif lazım sen elindeki karekterli oyuncunu satıyorsun ..insan bindiği dalı kesermi ya tam bir klasık karadeniz insanısın... bakalım bu işin sonu ne olacak
  • özgün ünal  
  08 Ağustos 2012 | 21:36
  bende eleştirorum su durumu ama yasım 32. Bursaspor sampıon olduktan sonra bır suru taraftar turedı. gercek taraftar bilir bu takımın eskı hallerını.bırak ılk 5 i cogu zaman kumede kalma maclarına gıderdık.sımdı ıse sampıonluk maclarına yada uefaya katılmak ıcın maclara gıdıoruz. biraz akllı olun akıllı. yonetımın hatası yokmu.bir suru. ama yınede kotunun ıyısıler.eskılerıde bılıoruz.ne boş adamlar gldı su takıma.hareziler bilmem ne ler ....
  • Teksas_nl  
  08 Ağustos 2012 | 20:27
  -8
  evet geçmişe şöyle bir bakıyorum da son 3 yıldır geriye giden bir kulüp görüyorum. Ne geçmişi hacılar, ligde 8. olduk, yirmi sene önce de 8. oluyorduk ve Aksisar kadar gelirimiz vardı, farkı söyleyin de biz de öğrenelim.
  • teksas1  
  08 Ağustos 2012 | 20:22
  -4
  klubumuzun ıcınde cok kötü oyunlar dönüyor. 2 yıldır forma şansı bulamayan harun tekın sadece hocayla cumaya gıderek 6 ayda 600 bin lira kazanıyor. eyvallah hocam ıyılıklerın cok dokundu bıze bılıyorum ama Bursasporluysan bıraz fedakar olucaksın.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR