KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Sağlam'dan transfer açıklaması

01 Temmuz 2015 | 14:04

16 yorum

14358 okunma

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, isimleri İstanbul takımlarıyla anılan Ozan Tufan, Volkan Şen ve Serdar Aziz’in takımda kalacağını açıkladı.

Takımla ilgili düşüncelerini açıklayan Sağlam, "Geçen seneden ofansif anlamda üretken, bol pozisyona giren, değerlendirme konusunda sıkıntı yaşayan, izleyene keyif veren Bursaspor vardı. Kadrodan birkaç tane önemli futbolcumuz ayrıldı. Bursaspor'un ortaya koyduğu futbol gerçeklerini değerlendirerek, gelecek sezona bir şeyler koyabilirsek daha iyi olacağız. Çalışmalarımız halen devam ediyor. Bizden ne istendiğinin farkındayız" diye konuştu.

"KİRALIK OLARAK GİDEN ARKADAŞLARIMIZ TAKIMA DÖNECEK"

Kiralık futbolcularla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlam, şunları söyledi:

"Yeniden Bursaspor'a başlangıcımızı yeni bir sayfa olarak değerlendiriyorum. Çeşitli sebeplerden dolayı oyuncularımızla alakalı geçmişte yaşananları bir kenara bırakmalıyız. Aydın Karabulut, Ozan İpek, Oğuz Han Aynaoğlu, Furkan Soyalp gibi arkadaşlarımızla burada çalışacağız. Biz onlara inanıp, güveniyoruz. Bunu boşa çıkarmazlarsa bizle devam edecekler. Bu sezonki sorumluluğumuz üst seviyede. Bursaspor formasının değerini herkesin bilmesi gerekiyor. Ama suiistimal içinde olan, işi boş verenleri ise affetmem."

"SAĞ BEKE TRANSFER YAPACAĞIZ"

Defans konusuna yapılan takviyelerle ilgili konuşan Sağlam, "Sağ bek konusunda alternatifimiz yok. Geçen sezonda bu durum böyleydi. Zaman zaman Ozan Tufan, bir maçta da Holmen oynadı. Futbolda enteresan olaylar gerçekleşiyor. Çok önemli zamanlarda sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. Sezon başında her mevkiinin alternatiflerini oluşturmak istiyoruz. Sağ bek konusunda bir transfer yapmak istiyoruz. Defans bölgesinde alternatifli oyuncu bulabiliyorsanız avantaj oluyor. 18 kişilik kadroyu yaparken 1 adamla 2 mevkiinin alternatifini yaparsanız avantaj olur. Geçmiş dönemlerde Hakan Aslantaş, Serdar Aziz, Mustafa Keçeli, Basser gibi oyuncularla bunu yaptık. Genelde sıkıştığınız zaman bu futbolcuların yerlerini değiştirerek kullanıyorsunuz. Ama birkaç mevkiilik oyuncularda gerçek performansı tam olarak alamıyorsunuz" açıklamasını yaptı.

"ENES BİR PROJE TRANSFERİ"

Enes Ünal'ın Manchester City'e transferini de değerlendiren Sağlam, şöyle devam etti:

"Bütçesi dev takımlarda Manchester City, Enes gibi 5-6 tane oyuncuyu kadrosuna katmıştır. 4 sene dışarıda olgunlaşmasını sağlıyor. Sonra kendi takımına oynayacak düzeye gelmişse kadrosuna katıyor. Gelmemişse yollarını ayırıyor. Oradaki transfer politikasıyla bizimkini değerlendiremeyiz. Salih, Atınç ve Batuhan ile Enes'i aynı anda değerlendiremeyiz. Onlar süper ligde oynamışlar. Ama City, Enes'i bir proje transferi olarak renklerine kattı. Bursaspor'dan dünya devine oyuncu gitmesi çok önemli. Gönül ister ki başarılı olsun, şehrimizi ve takımımızı güzel şekilde temsil etsin."

"VOLKAN, OZAN VE SERDAR TAKIMDA KALACAK"

Volkan Şen, Ozan Tufan ve Serdar Aziz, hakkında çıkan transfer dedikodularına açıklık getiren Sağlam, "Volkan Şen, Ozan, Serdar ile alakalı transfer haberleri çıkıyor. Biz bundan sonraki dönemde oyuncularımız kaybetmek istemiyoruz. Volkan, Serdar, Ozan bizim önümüzdeki sezon planlarımızda önemli yer tutuyor. Bu oyuncularımızla alakalı çıkan transfer haberleri bize bakan tarafıyla gerçek dışıdır" ifadelerini kullandı.

"JOSUE TRANSFERİNİ BİTİRMEK İSTİYORUZ"

Josue transferi hakkında konuşan Sağlam, "Josue'ye transferine olumlu bakıyoruz. Eskişehirspor'dayken Josue ile irtibata geçmiştik. Hatta anlaşmıştık. Ama o dönemde oyuncu Bursaspor'u tercih etmişti. Başkanımız şuanda Portekiz'de. İnşallah o işi bitirip, Josue ile birlikte Bursa'ya gelirler" dedi.

"TİMSAH ARENA'NIN DOLU VE COŞKULU OLMASI GEREKİYOR"

Timsah Arena ile ilgili düşüncelerini anlatan Sağlam, şunları söyledi:

"Stadyumla alakalı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe çok uğraşıyor. Stadyumu sezona yetiştirmek istiyor. Çok ciddi şekilde eleman takviyesi yapılmış. 45 bin kişilik stadyumda hizmet verebilmesi için dolu olması gerekiyor. Dolu olması içinde takım oluşturmalıyız. İyi bir takım oluşturacağız. Taraftarımız geçtiğimiz sezon bir ara verdiler. Onlarda yeni stadyumda takımlarına destek olacak. O stadyumun dolu ve coşkulu şekilde sezona girmesini bekliyorum."

"SÖNMÜŞ YILDIZA İHTİYACIMIZ YOK"

Transferle ilgili taraftarlara müjdeler veren Sağlam, şöyle devam etti:

"İnşallah bu hafta içinde imza atacak oyuncu bekliyoruz. Anlaştığınız oyuncularda bazen pürüz çıkıyor. Bu işlerde imza atılmadan iş bitmiyor. Bu çok zor bu iş. Dengeyi iyi tutturmak lazım. Yıldız oyuncu herkesi mutlu ediyor. Sönmüş yıldızlar var. Bizim sönmüş yıldıza ihtiyacımız yok. Bizim yıldızımız takıma uyumlu olması lazım. Bu dengeyi iyi tutturmak lazım. Bazı oyuncular geldiği yere değer katar. Bazı oyuncularda geldiği yerde değer kazanır. Bizim iki türlü oyuncuyu da ihtiyacımız var."

"FERNANDAO TARZINDA GOLCÜ OYUNCU ALACAĞIZ"

Alacakları golcü futbolcu hakkında bilgiler veren Sağlam, "Biz güçlü, kuvvetli, ön tarafta savunmayı rahatsız edecek bir golcü arıyoruz. Fernandao tarzında bir oyuncu bakıyoruz. Aslında komple bir santrafor önceliğimiz. Transfer gündemimizde olan 2 futbolcuyu daha önceden takip ediyoruz. Arjantin liginde lig aralık ayında bitiyor. Oradan futbolcu çıkarmak kolay olmuyor. Brezilya'da lig öyle bitiyor. Arjantin ve Brezilya ile alakalı görüşmelerimizi yaptık. Arjantin'in önemli takımından forvet oyuncusu ile görüşüyoruz. Fiyat konusunda sıkıntı var. Kendisi çok önemli bir futbolcu. Şuanda 2 tane görüştüğümüz oyuncular da bizim daha önceden izlediğimiz futbolcular" şeklinde konuştu.

 Bursaspor.org.tr

  • Mert can  
  02 Temmuz 2015 | 07:22
  Ertuğrul sağlam bölükbaşının yapmak istediklerini gördü ve el koydu. Hatalarından ders aldığını ve kendini geliştirdiğini düşünüyorum. İyi bir yönetimle sağlam başarılı olur. Sağlam'ı destekleyelim ve biran önce bölükbaşından kurtulmanın yolunu bulalım
  • musba  
  01 Temmuz 2015 | 20:48
  Josue. Matias bir sağ bek olay tamamdır.
  Olgun bir sağ bek ise bence basser.genç ise alt ligler veya 20.21 yaşında yabancı
  • gknglr  
  01 Temmuz 2015 | 20:03
  15
  Herşeye muhalefet olmayalım arkadaşlar iyi takım kutuyo adamlar az sabır
  • Objektif  
  01 Temmuz 2015 | 17:04
  Buyrun bakalım yönetici kulübe para verir mi diyen arkadaşlar.

  http://www.trtspor.com.tr/haber/futbol/spor-toto-super-lig/100-milyon-dolar-cepte-86969.html

  Herkese loca alın, kombine alın diyen yöneticiler; önce sizi görelim.
  • yansaslı  
  01 Temmuz 2015 | 16:20
  Bu röportajda,hoca içeride yöneticilerle menejer arasında transfer görüşmesi yapılıyor dedi,o görüşme necid içinmiş.Brezilyalı arjantinliden bahsediyor hoca,beş dakka sonra NECİD le anlaşılıyor!!! kafam iyice karıştı.Bir forvet dahamı alınacak güney amerikalı,yoksa hoca bizimi yedi anlamadım.
  • havari  
  01 Temmuz 2015 | 16:03
  Alidor Gardaş, sen Şenol Güneş in oynattigi oyuna sistem mi diyorsun. 1.Sistem, bir sonucu dogurmali.. Halbuki biz ligi 6.bitirdik. 2. Sadece gol atmaya yönelik bir anlayiş vardi. Savunmanin S sini bile ögretmedi takima Şenol Beyimiz. ERTUGRUL HOCA ŞAMPİYONLUK SENESİNDEKİ OYNATIRSA, YİNE ŞAMPİYONUZ....
  • escobar  
  01 Temmuz 2015 | 15:46
  Hayal satmayın, bak hoca seni çok seviyoruz; ama bu başkanın ipiyle kuyuya inme asla... Biraz muhalif tavır sergile, taraftar her zaman arkanda.

  Lacoste'ler ülkerler sayıklayanlar bugün bu kulübü kredi çekerek idare etmeye çalışıyor. Neyle transfer yapacak? sıcak kaynak elde edemedikten sonra hiçbirşey yapamaz, vaadlerin hepsi balon gibi patladı. Takıma daha fazla zarar vermeden istifa etmeliler.

  Kurumsallaşma anlamında tam bir hayal kırıklığı yaşıyorum.
  Yani 2015 yılında şu koca kulüp, devasa bir stadyum ve üst düzey tesisler ve altyapılarla hiçbirşeyi beceremiyoruz hala.
  Kombineler güya bu hafta satışa çıkacaktı, daha kulüpten fiyatlandırma ile ilgili açıklama bile gelmedi, bilgilendirme sıfır. kendi kafalarına göre işler çevirip, sonra bunun beğenilmesini bekleyen tripli yönetim!!
  • kun aguero  
  01 Temmuz 2015 | 15:45
  dünkü eylemin etkisi olmuş başgan çık söle satmıcaz diye demiş ama satarlarsa artık kafalarını kuma gömsünler yalancı herifler
  • alidor  
  01 Temmuz 2015 | 15:31
  SAYIN HOCAM: Oyun sistemimiz ve bir stilimiz ve taktik olarak oynadığımız hızlı ve kontra atak dikine oyun şablonumuz ihşallah değişime uğramaz..kim gelirse gelsin oynadığımız sistemden taviz vermeden devam etmeliyiz..bu yıl ön bölgemiz ve vurucu gücümüz iyi bir oyun çıkartmış olup...malesef defans ve kalede yaşadığımız sıkıntı..bizi daha yukarlarda tutunamamıza sebep olmuştur.
  • Santana  
  01 Temmuz 2015 | 15:26
  Bu başkanla biz bırakın şampiyonluğu agüeroyu bile alsak avrupaya gidemeyiz çünkü baskan menfaatçi ve yalancının önde gideni bir duruşu yok sokak ağzınyla konuşan bakkalcıdan farksız başkanımız var maalesef yapacak birşey yok biz kombinemizi formamızı alıp sonuna kadar destekleriz bu takımı ama başkan yanlış yapmaya devam ederse tribünde yüksek sesle YÖNETİM İSTİFA derim.
  • konusal  
  01 Temmuz 2015 | 15:25
  Başgandansa sen çık konus hocaaa
  • nedimcan  
  01 Temmuz 2015 | 15:11
  30
  sağlam hatalarından ders almış gibi görünüyor. halı sahacı ozan ipekte fazla ısrar etmez umarım.çünkü adam kaç yıldır yatarak para kazanıyor hem de ne para!josueye vurgu yapması güzel. sol kanada aydın ve oğuzhanı düşünmesi ve sağ bek istemesi akıllıca. ozan tufan volkan ve serdarı satmayın demeye getirmesi de yerinde.hele bir de hoca doğru adamları alırsa efsane olur.ancak bu başkan sabırımızı fazla zorluyor.sponsor nerede yahu, üç makam aracı için sırt reklamı nedir bankadan kredi çekip kaynak yaratmadan kulüp yönetmek nedir yan duruşunuz batsın.
  • Santana  
  01 Temmuz 2015 | 14:39
  10
  Başkan portekizde
  • Yeşil79  
  01 Temmuz 2015 | 14:35
  anlaşılan başgan korkudan ertuğrulu konuşturuyo
  • O.er  
  01 Temmuz 2015 | 14:35
  -6
  Ozan ipeğin üstüne para verelim gitsin. Hoca ne diyo işteyiz izleyenler yazsın. Transfer varmı?
  • Santana  
  01 Temmuz 2015 | 14:30
  10
  Hocam Volkan Ozan serdar gibi oyuncularımız gitmesin kadro korunsun

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR