KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Portekiz'de temaslar sürüyor

20 Ekim 2016 | 12:34

1 yorum

6834 okunma

Bir süredir Portekiz'de bulunan ve Benfica, Vitora Setubal ve Estoril kulüplerinin yetkilileriyle görüşen Kulübümüz Scout Ekibi Sorumlusu Özhan Pulat, temasları hakkında bilgi verdi.

Yeni bir Scouting Sistemi oluşturan ve çıplak gözle beğeni metodunu, modern analiz teknolojileri ile birleştirerek farklı bir Scouting karakteri oluşturan kulübümüz, yurtdışı temaslarını sürdürüyor. Bir süredir Portekiz'de bulunan ve bazı Portekiz kulüplerini ziyaret ederek yetkililerle görüş alışverişinde bulunan Scout Ekibi Sorumlumuz Özhan Pulat, buradaki temaslarıyla ilgili bilgiler verdi.

İlk olarak Benfica Kulübü'nün Şef Scout'u Jose Boto ile bir araya geldiklerini, tesis ve akademiyi gezdiklerini belirten Pulat "kendilerine projelerimizi anlattık ve çok ilgilerini çekti. İşbirliği konusunda sıcak yaklaşımları oldu" dedi.
Portekiz'in yeşil beyazlı kulübü Vitora Setubal'in hocası Jose Couceiro ile de görüştüklerini kaydeden Özhan Pulat, temasları hakkında şu bilgileri verdi:
"Vitora Setubal Kulübü de altyapı, profesyonel operasyonlar ve scout çalışmaları konusunda işbirliği yapabileceklerini söylediler. En sevindirici gelişmeyi ise Estoril Kulübü'nde yaşadık. Estoril Sportif Direktörü'ne, Bursaspor'daki potansiyeli olan oyuncuları kiralık olarak verebileceğimizi ve Portekiz Ligi'nin güçlü ekipleri Benfica, Porto, Boavista, Sporting Lizbon ve Braga gibi takımlara karşı oynamalarının bu oyuncuların gelişimlerine katkı sağlayabileceklerini söyledim. Bu işbirliğine hazır oldukları cevabını verdi. Ben de kendilerine Enes Ünal, Batuhan Altuntaş, Serdar Aziz ve Ozan Tufan örnekleriyle birlikte, 1,5 saatlik bir power point sunum gerçekleştirdim ve oldukça etkilendiler. İnandıkları ve gelecek gördükleri genç oyuncularımızın, Türkiye'deki alt liglerden ziyade, Avrupa'nın yakın takibinde ve marketing değeri yüksek olan Portekiz'de kiralık oynamaları bizim için büyük bir fırsat. Bu oyuncular, döndüklerinde kulübümüze daha büyük katkı sağlayabilecekleri gibi Avrupa pazarında da önemli bir değer oluşturabilecekler. Bu konuda tam bir mutabakat sağladık. Önümüzdeki günlerde bu işbirliğini somut bir projeksiyona dönüştüreceğiz"

 

 Bursaspor.org.tr

    • Earsyg  
    20 Ekim 2016 | 12:59
    12
    Benfica yetkililerine soyleyinde bize devre arasinda "8" numara bolgesine saglam oyuncu yollasin..

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR