KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

PFDK'dan ağır ceza!

25 Eylül 2014 | 17:31

28 yorum

15600 okunma

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 25.09.2014 tarih ve 13 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

1- BURSASPOR Kulübü'nün 22.09.2014 tarihinde oynanan BURSASPOR -BEŞİKTAŞ A.Ş. Spor Toto Süper Lig Süleyman Seba Sezonu müsabakasında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BURSASPOR Kulübü'nün taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı takdiren 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Cezaların birleştirilmesi suretiyle BURSASPOR Kulübünün toplam 110.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verilmiştir.

 Teksas.org

  • baran  
  28 Eylül 2014 | 00:45
  Biz 4 tane paso kart aldik ama şifre almadik almicaz madem tepki koyuyoruz maça gitmek yok


  • eymen  
  26 Eylül 2014 | 20:55
  Passolig'i savunanlar;
  E-bilet sisteminin gelmesiyle tribunlerde kufurun bitecegi yutturmacasina kananlar,
  Hicbir ihale yapilmadan Passolig'in dogrudan dunurun bankasinin tekeline verilmesini gormezden gelenler,
  Ailesiyle coluk cocuk tiyatro izler gibi(!)Mac izlemek isteyenler;
  Kapaklar bir bir inmeye basladi!
  • ÇORBACI :)  
  26 Eylül 2014 | 16:41
  13
  görünen köy kılavuz istemez.hani bu passoligle şahıslar ceza alacaktı 2 haftada 150 bin tl ceza aldık.birileri para kazanacak diye ülkede hem futbolu hemde tribünleri bitirdiler.ÇORBACI OLARAK
  SUSMA HAYKIR
  E-BİLETE HAYIR !
  • berryroad  
  26 Eylül 2014 | 16:24
  hüsopa kardeşim ilk yorumunda olayı müthiş bir şekilde açıklamış, escobar kardeşim de felsefi düzleme oturtup noktayı koymuş. herkes birey olarak bu iki renktaşımın düşündüğü gibi düşünüp, durumu sorgulayıp hareket etseydi başımıza bu belaların hiçbiri gelmezdi. tribün kültürünün ölmemesi ve de büsbütün saf yerine konmamak için bir sene tribünlerin boş kalması gerekiyorsa kalır ama neticede bu kara düzenin değirmenine su taşınmamış olur.
  • husopa  
  26 Eylül 2014 | 10:26
  aSD sanaldan destek olmadın, tribünden bağırdın da kulüp mü kazandı? Maçı mı aldırcabilecek taraftar stadda destekleyip? Hakem penaltıyı verdi mi? vermedi değil mi heh işte o zaman senin stadda desteklemen hiç bir işe yaramıyor. Çünkü skor belli. Kulübe para kazandıracağım diyorsun ya bak 110.000 lira giydirdiler kulübe.

  Sen eşek desen bunlar 3.cezayı ve 150.000 lirayı bir sonraki maç kesecekler ,hazırlar buna. Sezon sonunda toplam ceza 1-1.5 milyon TL yi buluyor 7 maçta.

  50.000 kişi passolig almış olsun. kulüp 17 tl sini alıyor bu kartın.
  50.000x17=850.000 TL kulüp kazanıyor * 8x50.000=400.000 TL banka kazanıyor
  Kulübün kazandığı para cezalarla geri alınıyor zaten. Kulübe de yine bilet hasılatı kalıyor sadece. Ama bu sefer öyle eskisi gibi stad dolmuyor 5.000 kişi anca toplanıyor. Yani bu passolig in kulübe kârdan çok zararı var. Senin paran dolaylı olarak TFF ve AKTİF BANK'a gidiyor güzel kardeşim.
  • Yediyol  
  26 Eylül 2014 | 09:05
  Burda herkes yazıyor da anlayacak kapasite nerde!!!!

  Bu passo muhabbetini en başından yazdık sonrada , taraftarımızın almasını sağlamak için kulübe 65 milyon tl geliri olacak dediler ????

  Stad kapasitesi kdr alınsa yetermiş !!!!!

  Demedik mi? alınır alınmaz diye birşey yok, yardım amaçlı alınır yine alınır ama biz 5 veriyosak böyle saçma sapan nedenlerden dolayı bizden 65 gidio?

  bu sistemi kuran o ibnelerin alayını allaha havale ediyorum diğer tarafta hepsinin yakalarında ellerim !!!!!!

  ve bu sisteme köle olan bilinçsiz taraftarımızı uyarıyorum arkadaşlar yapmayın bu federasyon sömüryor oyuncak çıkarttıklarında almayın !!!!!

  BİZİM DİK DURUŞUMUZU BİZ!!!! HEP BİRLİKTE GÖSTEREMEZSEK UNUTSUN HERKES 2009-2010 LARI ŞAMPİYONLUĞUMUZU...TARAFTAR OLARAK FAİR-PLAYİMİZİ....BİRLİK OLALIM DEDİKÇE BU PASSO SİSTEMİ ÇÖKER DEDİKÇE yok aq sanki gslilere konusmusuz gibi herkes gidip aldı!!!!!!!!!!!

  Herkese saygılar escobarla husopaya sonuna kdr destek veririm açık ve netler!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • aSD  
  26 Eylül 2014 | 04:36
  -5
  Sanaldan takımına destek olmak, prezervatif ile .......... yapmaya benzer. Passolig midir nedir kulübün bunu kabul ettiyse sende kabul edeceksin ve alacaksın , sen protestonu yine yap ama takımını yalnız bırakarak yapamazsın. Deplasman kralı olan taraftarımız bizi kendi sahamızda deplasmanda hissettiriyor.
  • escobar  
  26 Eylül 2014 | 03:38
  10
  husopa eline sağlık güzel yazmışsın.

  Başta, tüm tribünler olarak ortak karar alıp; passoligi protesto etseydik, şuanda herşey başka olabilirdi.
  Biz, şuan da resmen kendi adımıza kazanmamıza rağmen, passolig almayanlar olarak; passolig alanlar yüzünden Osmanlı gibi yenik sayıldık. Osmanlı çanakkalede zafer kazandı. Ama senin yanında ki hemen düşerse, sende düşersin!

  Şuan biz resmen yel değirmeniyle savaşan Don Kişota döndük.
  Bir kısım insan gidip aldı bu kartı, bu projeyi yapanlar da zaten bunu önceden düşünmüşlerdir! E bu kadar seyirci yeter, gelmeyen gelmesin diyecek kadar cibiliyetsizdir bunlar.

  Beni Bursasporumdan koparan herkese lanet ediyorum! O maçı izlerken keşke tribünde olsam şimdi diyorum içimden.
  Ama almıcam, Hak buysa bunun için yel değirmenine kılıç çekerim.
  • Yeşil79  
  26 Eylül 2014 | 01:03
  tüp kafa senin pasolig işi tutmadı
  • Texas4ever  
  26 Eylül 2014 | 00:05
  tüpçüsü!
  hani passolig'in amacı cezaların şahsi verilmesiydi?y
  ben küfür ediyorsam klübün suçu ne!
  madem passolig verdin
  cezayı da bana ver, klübe değil!
  verdin passoligi, koy kamerayı bak izle amk!
  işin ne!
  ettiysem küfür (hak etmişsindir de, neyse)
  bana ceza ver 1 yıl men et tribünlerden.
  klübe ceza vermeye devam edeceksen
  Passoligi ne diye zorla aldırtıyon millete amk!
  eğer yine klübe ceza vereceksen
  al bu passoligi rulo yap... (anladın sen onu!)
  aktifbank'ı palazlandırayım
  kendim de nemalanayım diye
  futbolun içine sıçtınız amk!
  yıllardır biletinin satıldığı gün karaborsaya düşen
  Bursaspor-Kargaspor maçında tribünlere insanlar gelemiyorsa
  emeği geçen herkesin AMK!
  Açık Mert Korkusuzca AMK!
  • husopa  
  25 Eylül 2014 | 22:45
  16
  Bakın çok çabuk unutuluyor hatırlatayım.
  Beşiktaş olaylarında saha dışındaydık. Rakip taraftara veya futbolcuya zarar gelmedi sadece polisle çatışıldı. 6222 den göstere göstere ekranda açıklayarak ibret olsun diye veriyoruz deyip cezaları yapıştdırlar.

  Sonra fener polis otosu yakıp sahaya dalınca onlara ceza vermemek içib bize verilen cezaları yumuşattılar.

  Çağlayan adliyesinde polisle çatışan fenerlileri holigan, terörist ilan eden medya gördünüz mü? Ceza verilmedi kimseye.

  Sahaya dalan 1453 kartalları? Hani nerde kime ne ceza verilmiş?

  Şike yaptıklarını kabul edenler ibrahim akınlar, yaptıysam fener için yaptımlar vs. Sırf bu haramzadelere ceza vermemek için düşürmemek için Aydınlar istifa etmedi mi? 58.Madde UEFA ya aykırı olmasına rağmen değişmedi mi?

  Yöneticiler kendi çıkardıkları yasa ucu kendilerine dokunup hapsi boylayacaklarını anlayınca bir gecede mecliste 6222 yumuşatılmadı mı?

  UEFA, UEFA disiplin kurulu, 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay, CAS şike yapan yöneticileri suçlu bulmadı mı? TFF ceza verdi mi bunlara?

  Peki hüküm giyen, Stadlara girme yasağı olan Aziz Y. 'a TFF bir yaptırım uyguladı mı? PFDK ya sevk etti mi?

  Alenen takımları doğrayan hakemlere herhangi bir yaptırım, ceza, hak mahrumiyeti var mı? Denetleyen, böyle olmaz diyen var mı?

  Afedersiniz ama boğazlarına kadar boka sokmuşlar futbolu bir de bakıyorsun tek suçlu taraftar. Küfür etmicek, hatta çirkin tezahürat bile yapmayacak.
  Diğer yandan bir yanlışı olursa hem taraftara hem kulübe yapıştırcaz cezayı oh ne ala. Yukarıda saydığım kendi hataları olunca ses seda yok. Ondan sonra bana gelcen dicen bak bu passo card. Bundan al herşey toz pembe olacak. Yılda 25 lira her bilette te 2 lira bize bayıl. Bize de sikmeseler bari demek kalıyor.

  Ben senin her dediğine gelcem OK dicem. Yan tarafta kafası güzel abim kötü tezahürat yapacak (küfür demiyorum bak) benim hiç bir suçum yokken tribünü komple kapatçan bir sonraki maça gelemicem? Bu sisteme hassktr lan ordan derim sadece.

  Görüyorum ki yine baya bir passolig kartı alan olmuş. Yazıktır günahtır. Sen gitmesen başkaları gitmese bu sistem ellerinde patlamayacak mı?

  Geçen sezon 7 maç üst üste seyircisiz oynama cezası kesmediler mi?
  Üstelik bayanları onlar alıp onlara da ceza kestiler ve yine bayanlar izledi. Bizim başımız kel mi?

  Hem cebime el uzatacaksın, hem kulübü soyup soğana çevireceksin cezalarla. Birde şikecilere ceza vermeyip hakemlerle şampiyonu masa başında belirleyeceksin. Hem de tüm suçlu biziz. YERSEN! Daha da bu soygunculara şikecilere bir ihtimal deyip güvenen varsa saç baş yolup verdiği paralara yazık olur. İsterse 5 lira olsun Kimse kolay kazanmıyor o paraları.

  Bu tüpçü ve avanesi gidene kadar, şikelere cezalar hakkıyla verilene kadar, herkes ağzını payını osmanlı tokadı gibi alana kadar bunlara verecek 1 liram bile yok.

  Kulübe destek olsun diye passo card alıyosun. 10-15 lira bu düzenbazlara aktarıyosun. Her bilette kulübe para gitçek diyosun maça gidiyosun. 5 maç cezayı bi kitliyolar o kulübe aktarılcak diye umduğun paraları misliyle geri alıyolar. Sen de maç izleyemediğinle kalakalıyosun. ne kulüp kazanıyo ne sen ;)
  Zaten bu düzenin amacı LİG TV gibi dijital abonelikler artsın diye. Ordaki cukka daha büyük sizden bizden stadda binbir zorlukla para kazanmak istemedikleri için yapıyorlar. Otur evinde sessiz sakin bayıl paraları. Bu düzen değişene kadar kimse kusura bakmasın ben yokum! hadi eyvallah
  • Liberta  
  25 Eylül 2014 | 21:14
  hala passolig alıp stada giren varsa kısaca bu sistemin oyuncağıdır,bu sistem hani küfürü bitirecekti,klübe değil bireysel cezalar gelicekti? sonuc yok ortada işte , 2 maçtır ceza alıyoruz. Girmeyin maçlara bu sistemde piyon olmayın,tribünler bitiriliyor kendi liglerinde kendi kara paralarını döndürüyorlar
  • brs1963  
  25 Eylül 2014 | 20:22
  Tüpçü basladi yine super lig takimlarindan aldigi paralarla kasasini doldurmaya bismillah 2. Ev sahibi oldugumzuz maçta 2. Para cezasini aldik ne kaldi surda 2 ceza daha aldigimiz zaman baslicaz ceza+ seyircisiz oynamaya yazik yha insani futboldan soguttular hani cezalar önce sahsaydi hepsi hikaye bizzat yasadigim olay gs macinda sirf ibnelik gittim güvenlige su zira su koltuk nerde dedim adam suratima bakio bilmiom bize koltuklar la ilgili bisi solenmedi dio... Bu haftada bjk macinda herkes rast gele oturdu tribünlerin bitarafi dolu iken bi tarafi boştu nerde kaldi passolig kuralları tabi passolig sistemibazi larinin cebini doldurmak icin için oluşturulma duysa......
  • escobar  
  25 Eylül 2014 | 20:15
  Ya şu gerçeği bi kere anlaması lazım herkesin. Biz Türk milleti olarak cümle içine yüklem olarak küfürlü bişey koyarız. Ağız alışkanlığı olmuş bu lanet sözler, küfürü savunmuyorum asla yanlış anlamayın!
  Sadece gerçekçi olalım olaya öyle bakalım. Sinirli bi milletiz; saha da hakkımızın yendiğini görünce küfür ediyoruz... Saha da adaletli bir yönetim olsa, bu küfür işte o zaman %90 azalır, sorun da kalmaz. İşi bu yönden halletmek gerek önce.
  Sonra okullar da verilen eğitimden ve de herkes kendinden küçük olana anlatıp öğretecek, ancak bu şekilde çözülür.

  Balık avlar gibi küfür edeni avla, üstüne bide kulübe cezayı yapıştır. Böyle bi bokumu çözemezsiniz!
  • escobar  
  25 Eylül 2014 | 20:11
  Diyecek söz bulamıyorum, Allah belanızı versin.

  Ulan hıyortolar; Ceza kulübe kesilmeyecek dediniz, 2 hafta da 200 milyar para ödüyoruz, bu nasıl iş! Bu kulübün o maçta ki hasılatı bile bu kadar değil.

  Yiyosa, çıkın küfür edeni ve olay çıkartanı yakalayın ona kesin cezayı! Yok ki aq öyle birisi! Maçın sadece 1 dakikalık kısmın da küfür edildi, onun dışında küfür yoktu. 1 dakika küfüre 100 milyar! Adaletinizi s..km!!

  ALMIYORUZ PASSOLİG! ALANLAR DA KIRIP ATSIN. SAĞLAM BİR PROTESTO YAPACAK GOT OLSAYDI BİZDE, ŞUANA KADAR YIĞINLA TEPKİ OLUŞTURDU! B.K VARMIŞ GİBİ KOŞA KOŞA GİDİP ALIN!!
  • uğur1023  
  25 Eylül 2014 | 19:40
  Uefa avrupa lisansımızı askıya almış
  • E.S.L.  
  25 Eylül 2014 | 19:07
  Demekki neymiş Pasolig çirkin tezahüratı Cezaları engellemiyormuş.
  • tsc nerde  
  25 Eylül 2014 | 18:14
  Tribün çoluk çocuk kaynıyor herkez elini ayağını çekti 16 yaşındaki çocuğun ortamı var kendini amigo zannediyor herkez karşısında susuyor nerdesiniz gerçek Bursaspor taraftarı arma sevdalıları tsc nerde
  • cem Çeziker  
  25 Eylül 2014 | 18:10
  Bizi yonetenler yonetim fb bjk gs li Bursaspor olan taraftar. Lütfen Bursaspor baskan yonetim gelsin.
  Her cezaya susann icimizdeki irlanda li bunlar 100 milyon tl borca sokup menejerlerden komisyon alıp fb gs bjk tutan kisiler bunlar başarılı olamaz bunlar allah var iyi oynasanda sonuc yok ....
  • ilhan keskin  
  25 Eylül 2014 | 18:10
  çirkin tezahürat yoktur çirkin olan demirörenin..

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR