KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Pes etmek yok"

28 Aralık 2016 | 17:59

23 yorum

14040 okunma

Başkanımız Ali Ay ve Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu, bugün Özlüce Tesisleri'nde basın mensupları ile bir araya geldi.

Özlüce Tesislerimizde düzenlenen sohbet toplantısının ilk bölümünde gündeme ilişkin açıklamalar yapan Başkanımız Ali Ay ve Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu'nun değerlendirmelerinden sonra toplantı sohbet ortamında devam etti.

Ali Ay: "Ben İstikrardan Yanayım"

Ligin ilk yarısındaki performansımızı değerlendiren Başkanımız Ali Ay, "Ben her zaman basınla sosyal medyayla iyi ilişkiler kurma uğraşında oldum. Taraftarlarımızı çok seviyorum. İlk yarıyı geçirdik, 7-8 tane sakatlığımız var. Beni Serdar'ın sakatlığı çok etkiledi. İlk yarıyı bitirdik, 27 puandayız. Bunu çoğu kişi tahmin etmemişti. Mütevazi bir kadro kurduk. Kulübü nasıl devraldığımızı biliyorsunuz. Mali tablonun yanı sıra sportif başarıyla da uğraştık. Talihsiz bir olay oldu Gençlerbirliği maçında. Hedefimiz 30 puandı ama olmadı. Daha ilk yarı bitmedi aslında bir maçımız daha var. Talihsiz olaydan sonra hocamız doğal olarak bir nevi istifa için sözlü olarak başvurdu. Hepiniz görmüşsünüzdür ben istikrardan yanayım. Çok güzel birlikteliğimiz oluştu. Hocamız da çok başarılı. Ben kabul etmedim o da devam etme kararı aldı. Sezon sonunda da görüşeceğiz. Başarılı olursak ben hocamla devam etmek istiyorum" dedi.

"Hocamızın Söylediği 3-4 cümle alındı, farklı yere çekildi"

Taraftarlarımız ile Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu arasında yaşanan sorunlara ilişkin sorulara ise Başkan Ay, "Ya hoca kendini anlatamadı, ya taraftar anlamadı. Hocamız eski takımıyla ilgili konuşmak istemezken, siz soru sorunca cevap vermek zorunda kaldı. Söylediklerinden 3-4 cümle alındı, farklı yere çekildi. Burada yanlış algılanma oldu. Antep maçında haksız penaltı verildi, Beşiktaş maçında kırmızı verilmedi, haksız penaltı verildi. Gençlerbirliği maçında da ofsayttan gol atıldı. En az 5 puan daha eklense çok farklı olurdu" diye konuştu.

"Pes etmek yok"

Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu ve yönetim kurulu ile pes etmek istemediklerini ifade eden Başkan Ali Ay, "Pes etmek yok. Hocamla da konuştuk. Kalbimiz doğru yaptığımızı söylüyorsa inşallah sonuna kadar gideceğiz. Ben bu işi yapacağıma emin olmadığım zaman buraya kadar derim ve çekip giderim. Ben de ego yok" şeklinde konuştu.

Hamza Hamzaoğlu: "En küçük olumsuzlukta kıyametleri koparıyoruz"

'Bu tür toplantıları zaman zaman yapmamız gerekiyordu' diyen Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu ise, "Bu da bizim eksiğimiz. Sorun olabilecek bir şey yok ama sürekli bir sorun varmış gibi bir algının içinde mücadele vermek zorunda kaldık. Bundan dolayı da hepinizden özür diliyorum. Kendimizi çok fazla anlatamadık. Bunun bir ihtiyaç olduğunu hissettik. Transferle ilgili isimlere cevap veremeyiz. Hedeflerimizi daha net şekilde ortaya koyalım istiyoruz. Şartlarımız gerçeklerimiz ortada. Buna göre hareket edelim dedik. Geldiğimizden beri Bursaspor'un daha iyi duruma gelmesi için mücadele veriyoruz. Herkes Bursaspor'un daha iyi olması için çaba içinde. Gerçeklerden bazen uzaklaşıyoruz. Beklentilerimiz gerçeklerden uzaklaşıyor. En küçük olumsuzlukta da kıyametleri koparıyoruz. Bu da birbirimizle yakınlaşmamızı zorlaştırıyor" dedi.

"Taraftarlarımızı mutsuz etmeye gelmedim"

Göreve geldikleri günden bu yana bazı sıkıntılar yaşadıklarını dile getiren Hamzaoğlu, "Geldiğimizden beri de bunların bu şekilde devam etmesi beni üzüyor. Başarılı olabiliriz, başarısız da olabiliriz ama şu anda 5. sıradayız ve bunun mutluluğunu kimse yaşayamıyor. Kulübü mali ve sportif açıdan değerlendiririz. Bunlarda başarı var ama sürekli bir şeyler ortaya koyup, mutsuz oluyoruz. Niye mutlu olmak için bu sebepleri ortaya çıkarmıyoruz? Gençlerbirliği maçında tepkilerin olmasına üzüldük. Biz de beklentimize karşılık alamadığımız için üzüntülüyüz. Farklı şeyler ortaya çıkınca insan tepki koyuyor. Bu mücadeleye engel olmaya çalışanları görmek üzüyor. 'Ben gideyim herkes rahatlasın, Bursaspor daha güzel günler yaşasın' dedim. Yönetim kurulumuza sundum. Taraftarlarımızı mutsuz etmeye gelmedim. Coşkulu taraftarımız için geldim. Hedeflerimizin hepsini yakalamadık ama doğru yoldayız. Her gün daha iyiye gidiyoruz, gelişiyoruz. Maçın üzüntüsüyle kırgınlıkla böyle bir düşünce geçti aklımdan. Ertesi gün sözlü olarak söyledim. İsterseniz yazılı olarak da veririm dedim. 'Ben size bu kolaylığı sağlarım' dedi. Kendileri de 'Doğru yoldayız, birlikte devam etmek istiyoruz' dediler. Bu bütün dinamiklerin kol kola yürümesiyle olur. Başarı için bunu sağlamamız lazım. Eksik kaldığımız tarafı tamamlayıp, daha sık bir arada olmamız gerekecek" dedi.

"Bir taraf memnun olmadığı zaman uzatmanın anlamı yok"

'Sözleşmede 1 yıl görünüyor ama bizim hedeflerimiz daha uzun yıllar' diyen Hamzaoğlu, "İstikrar gerekiyorsa uzun yıllar çalışmak gerekiyor. Ben aslında hep 1 yıl yapalım dedim. Bazen kontratlar bağlayıcı oluyor. Bu tür çalışan bir insan değilim. Benim gitmem için bunu ima etmeniz yeterli diye söylüyorum her zaman. Sezon sonunda tekrar oturup, konuşacağız diye konuştuk. Bir taraf memnun olmadığı zaman uzatmanın anlamı yok" diye konuştu.

"Uyuma katkı sağlayacak arkadaşları katacağız"

Transfer için de çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Hamzaoğlu, "Zaman zaman da oturup ekibimizin seçtikleri oyuncularla ilgili değerlendirmelerde bulunuyoruz. Henüz net bir karar vermiş değiliz. Bazı görüşmelerimiz de var ama şu anda söylemek istemiyoruz. Serdar'ın sakatlığı sebebiyle o bölgede eksiğimiz var. O bölgeye transfer olacak. Birkaç mevkiye de bakacağız. Bunları yaparken de gerçeği göz ardı etmeyeceğiz. Şu anda birbirini seven, iyi uyum yakalamış bir ekibe sahibiz. Biz de takım olmanın başarıyı getirdiğini bilen insanlarız. Uyuma katkı sağlayacak arkadaşları katacağız" şeklinde konuştu.

"Bu sene bizim geçiş yılımız"

Sezon başında yeni bir takım olduklarını ifade eden deneyimli çalıştırıcı, "10 transfer yaptık. 'Her geçen hafta daha iyi olacağız" dedik. Çok erken yaşadığımız sıkıntılar oldu. Kronik sakatlıklar olmaya başladı. Emre'nin Şamil'in sakatlıkları Bilal'den faydalanamamamız, Sivok'un, Serdar'ın sakatlığı sebebiyle bu değişimleri de yaşadık. Bunları dile getirmediğimiz için her şey yolunda gitmiş de biz başarısız olmuş gibi bir algı var. İyi oyunu geliştirmeye çalıştık ve başarılı olduk. Takım olmak 3-5 ayda olacak iş değil. Bu sene bizim geçiş yılımız. Gençlerimizi kazanmaya çalışırken, tecrübeli oyuncularla da onlara katkı sağlamaya çalıştık. Biz bu ahengi yaşadık ama çok yansıtamadık. Belki şikayetçi olmamız lazımdı sakatlıklar sebebiyle. Hiçbir bahane başarının yerini tutmaz. 27 kişilik kadromuz varsa 27 kişiyle yapmamız gerekiyor. Olmayanla ağlayacak durumda değilim. En genç oyuncuyu en önemli maçta da koyarım. Bugün 27 puanla 5. sıradayız. Bizim amacımız puanımızı yükseltebilmek. Teknik anlamda bunu amaçlıyoruz. Taraftarımızla sorunumuz olması mümkün değil. Onlar da daha iyi olmasını istiyor, daha iyi isimler görmek istiyor ama hayalle hareket edemeyiz. Başarısız olduğumuzu hissettiğimiz anda durmayız. Birbirimizi daha iyi anlayalım" diye konuştu.

"Dışarıda gören insanlar 'Hocam bırakmayın' diyorlar"

Gençlerbirliği maçının ardından yaptığı, "Geçen yıllardan alacaklarım vardı ama bunu sorun etmedim" şeklindeki açıklamasının hatırlatılması üzerine Hamzaoğlu, "İnsanlar eleştiriyorlar ama bizim Bursaspor için nasıl fedakarlıklarla emek verdiğimizi anlamaları için söyledim. Bizim derdimiz para değil. 3 ay da 5 ay da bekleriz. Yeter ki Bursaspor başarılı olsun. Bugün dışarıda beni gören insanlar hocam bırakmayın diyorlar" şeklinde konuştu.

 Bursaspor.org.tr

  • teksaslogo  
  31 Aralık 2016 | 00:51
  Antalya maçının ilk 40 dakikasındaki tempo çok umut vericiydi .konya maçı iyiydi.ve bazı maçlarda 20-25 dakikalık ivmelerimiz oldu..bu süre 60-70 dakikaya çıkarsa takım çok başarılı olur...gerçekten enterasan ne yapacağını hiç bilemediğimiz bir takım olduk.bizim takımın başarılı olması hocanın oyuncu tercihleri ve değişiklikleri ile çok önem arzediyor..hamza hocanın bu konuda hataları oldu..ama şuna eminim şu kadroyla başka hoca bu puanı toplayamaz..kaldı ki 5-6 puan hakem hataları oldu..sonuç olarak istikrar için hamza hoca ile devam diyorum..
  • BaTu  
  30 Aralık 2016 | 10:27
  Ülke Olarak İnsanlar Mutsuz... Ne yaparsan yap Şampiyon bile yapsan yine eleştiri olacak. 1300 tl asgari ücretin olduğu, bu parayı da kazanmak için insanların afedersiniz köpeğin bir yerine sokulduğu bir düzende. sizlere böyle paralar veriliyorsa.. kusura bakmayın kimseyi mutlu edemezsiniz..yani şunu söyleyeyim alınganlığı bırakın. bu şeklide çalışmaya alıştırın kendinizi. Tüm Kulüp başkanlarına da şunu söyleyeyim artık stadyum geliri çok bir şey beklemesinler. zaten görebilecekleri en yüksek parayı yayın geliri olarak kazanıyor kulüpler. Artık dolu tribüne oynanmaz maçlar. yapın fiyatları 3 Lira 5 Lira tribünün dolsun. Tribün ile maçı kazanırsan zaten galibiyet parası alıyorsun. yani zararın yok. ama istiyorsunuz hep daha çok dah çok. yok kardeş artık öyle bir dünya...bir de futbolculara bu kadar büyük paralar vermeyin bakın işte 100 bin lira belki daha az ücrete oynayan Aydın, Tuzla, Kızılcahamam takımlarını yenemiyorsunuz.
  • 1nail6  
  29 Aralık 2016 | 13:40
  PMB hoca kalacak dedi nokta
  • Brsa  
  29 Aralık 2016 | 12:31
  Puanların 10 u haruna 15 i battalaya ait puan puan demeyin
  • mkpaşalı  
  29 Aralık 2016 | 10:52
  gayretleriniz kadar keşke takım oluşturma konusunda beceriniz olsaydı.tarafsız olarak oyuncu izleyen kaç kişi sizin yaptığınız transfer hatalarını yapar?
  • ayıp  
  29 Aralık 2016 | 08:27
  Ayıp be kardeşim herkes futbol adamı oldu herkes çok biliyor. 3-4 adam hariç Ligin en kötü kadrosuna sahibiz. Takım 5. sırada bu kadar nankörlük görmedim. Tepkiyi abartanların bs taraftarı olduğuna inanmıyorum. Nifak tohumları ekip dinamit koyuyorlar takımın altına. Bu oyuna gelmeyelim.
  • Yeşil duvar  
  29 Aralık 2016 | 00:42
  E-bilete cevabımdır
  Kardeşim sen ne diyorsun kim gelecek ferguson mu? Siz onuda beğenmezsiniz burdan atıp tutmak kolay.boş adamların statta yeri Yok. Bursaspor'u düşünmeyen adam bunları söylemez çatlak ses !!!!
  • Yeşil duvar  
  29 Aralık 2016 | 00:37
  Hocam seninleyiz sen bu çatlak seslere bakma ne lan bu böyle taraftar olmaz olsun yorum yapmayacaktım ama insanı zıvanadan çıkartıyorsunuz be insaf insaf!!!!!
  • Mey Nur  
  29 Aralık 2016 | 00:17
  Ben de uynadığımız oyundan memnun değilim..hele hocanın oyuncu değişiklikleri çıldırtıyor beni..Ama puan olarak fena değiliz..Bir kaç takviye ile ikinci yarı da toplarız bu kadar puanı..Devre arasında hoca değiştirmeye gerek yok..
  • Timsah 16  
  28 Aralık 2016 | 23:56
  Hocayla devam kararı doğru fakat bilal sercan sane erdem sinan necid ile acilen yollar ayrılmalı. 4 tanede nokta transfer şart. Bu şekilde avrupa kupalarına çok rahat gideriz. Kimse kızmasın ama bu adam bu kadar kötü kadroyla 27 puan topladı
  • hasan  
  28 Aralık 2016 | 23:42
  sevgili başkan
  futbolda duygusallığın yeri yok yanında çalışan birsürü insan var çalışmayan verim alamadığın adamı kapının önüne koyuyorsun bu yakın çevrenden biride olabilir
  dolayısıyla
  sercan dan
  sinan,dan
  sane,den
  bilal,den verim alabildinmi hayır
  yapman gereken belli bu hamzanın öbürkü yüksel,in adamı dersen olmaz
  • vertblan  
  28 Aralık 2016 | 21:29
  -10
  eh sevsekde sevmesekde bi devre daha katlanacagiz yarin kupa macinda INSALLAH bi terslik olmaz
  • Bar  
  28 Aralık 2016 | 20:59
  -18
  Defol hamza,bilali de almayı unutma
  • Dik Duruş  
  28 Aralık 2016 | 20:17
  -10
  çulsuz istifa
  • cayman16  
  28 Aralık 2016 | 19:56
  -7
  çare "" İVAN ERGİÇ"" ..!
  • Earsyg  
  28 Aralık 2016 | 19:47
  Takima 1 sag bek 1 stoper 6 numara 8 numara kanat ve forvet oyuncusu alin. Sinan - bilal - furkan ozcal - merter - john - sane - erdem ile yollari ayirin.
  • chan89  
  28 Aralık 2016 | 19:23
  -15
  Biz bu vizyonu olmayan başkan ve hocadan ne zaman kurtulcaz ?
  • Tekksass  
  28 Aralık 2016 | 19:11
  11
  Başkan baba adamsın vesselam.Bizim hamza hocaya kızdığımız şey orta sahayi kanada çekmesi.Bi uyar şunu böyle saçma şeyler yapmazsa zaten sıkıntı yok biz onun elindekini biliyoruz
  • Thor  
  28 Aralık 2016 | 19:04
  22
  Şu an Hamza hocayı göndersen kimi alacaksın yerine..Gelecek hoca Hamza hocadan dahamı iyi olacak..Hadi Hamza hocayı gönderdik diyelim ya da istifa etti yerine bu mali sıkıntılar içindeyken kaç tane hoca göze alır gelmeyi ? Nihayetinde bu da onların işi bu işten para kazanıyorlar..Kimse Bursasporun kara kaşına gözüne gelmiyor..Birde bizim gibi zor bi taraftar topluluğuna sahip olduğumuzu da hesaba katarsak herkesin elini taşın altına sokabileceği bir kulüp değil Bursaspor..Futbolcuların ve teknik heyetin maaşlarını bir süredir alamadığınıda hepinizin de bildiği üzere sağlam kaynaklardan da biliyorum..Üzerine birde talihsiz sakatlıklar ve facia hakem hatalarıda eklenince işler biraz daha kötü oldu..Bu kadar kara bulutun üzerine yine de 5. Sırada olmamız bence hiçte kötümsencek küçük görülecek bişey değil..Açıkçası ben bu kadroyla ilk yarıyı bu sırada bitirceğimizi hiç mı hiç beklemiyordum..Benim şahsi fikrim Hamza hocanın desteklenmesinden yanadır..Bi kaç takviyeyle Allah'ın izniyle en kötü UEFA Avrupa ligine katılırız bu sene..Erdem , Bilal, Sercan , Necid,Sinan bakış talipleri olduğu takdirde tez elden gönderilmesinde mali anlamda faydalı olur..bunlarin yerine kesinlikle gençlerimiz değerlendirilmelidir..Pes etmek yok kararı bence çok isabetli bir karardır.. İnşallah 2. Yarı ve 2017 senesi Bursasporumuz için çok Hayırlı ve başarılı geçer..
  • Mehmet Özen  
  28 Aralık 2016 | 19:04
  Sayın başkanım mali krizdir şudur budur her şeye eyvallah ben yönetici olsam belki senden daha ketum davranırım futbolculara verilen ücretlere ancak ne yazık ki bu takım hiç bir şey oynamıyor bu taraftarın tepkisi yenilgiye değil verilmeyen mücadeleyedir o kadar bariz hatalar yapılıyorki inanın çok komik amatör futbolcunun yapmayacağı hatalar yapılıyor ama masaya oturunca herkes profesyonel kesiliyor ama sahada amatör bile değiller Hamza hoca bence çok korkak futbol oynatıyor takıma takımda öz güven eksikliği had safhada ben Hamza hocayı gönderin demiyorum ama takımın bu durumuna çare ulacak olan da kendisidir herşeyden önce bu takıma özgüven aşılasın.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR