KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Önümdeki oyuncuya göre oynuyorum"

26 Temmuz 2015 | 18:15

4 yorum

9510 okunma

Başarılı sağ bek oyuncumuz Erdem Özgenç, Almanya kampında Bursaspor TV’nin sorularını yanıtladı.

Arkadaşlığın ve çalışma ortamının üst seviyede olduğu belirten Erdem Özgenç, şunları söyledi; “Güzel bir ortamda güzel bir havada kampımızı gerçekleştiriyoruz. Bursa’da çok yoğun bir tempoda kamp dönemi geçirdik. Buraya geldikten sonra hazırlık maçları ile birlikte biraz daha tempoyu düşürerek hazırlık maçları ile kondisyonumuzu arttırmayı uygun gördü hocamız. Yinede yoğun bir şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Arkadaşlık ortamımız, çalışma ortamımız çok güzel. Havada antrenman yapmaya her zaman müsait oluyor. Bunun dışında takımımıza yeni katılacaklar ve takımımızda yer alan futbolcularla birlikte uyum sorununu da ortadan kaldırıp güzel bir takım ruhu yakalamayı planlıyoruz. Takımdan ayrılan arkadaşlarımız oldu onların yerine katılan arkadaşlarımız oldu, bu değişiklikleri, hocamızın istediklerini hazırlık maçlarıyla birlikte sahaya daha iyi yansıtacağımızı düşünüyorum. Birkaç maç geçtikten sonra birbirimiz saha içinde daha iyi tanıyacağız. 8 Ağustos’da çok büyük bir maçımız var. Bu maç takım açısından, kulüp açısından ve özellikle camia açısından çok önemli. O maça kadar takımda uyum sorunu kalmayacağını söyleyebilirim. Özellikle son oynadığımız müsabakada takım halinde hareket eden, hem ofansta, hem defansta birbirine yardım eden bir ekip izlettirdiğimizi düşünüyorum. Takımımızın iyi bir noktaya geleceğini görebiliyoruz. İnşallah bu süreç böyle olumlu şekilde devam eder, inşallah sakatlık görmeyiz ve sezon sonunda istediğimiz yerde oluruz.”

Önümdeki Oyuncuya Göre Hareket Ediyorum

Önünde oynayan oyuncular ile ilgili sorulan soruya Erdem şu yanıtı verdi; “Defans oyuncuları için, özellikle bekler için önünde oynayan oyuncu çok önemlidir. Bizim takımımız da Volkan Şen çok iyi bir oyuncu, Türkiye’nin sayılı oyuncularından biri. Fakat çok fazla defansif özelliğinin olmadığını hep beraber görebiliyoruz. Buda tamamlama ile alakalıdır. Bende onun defansif açıklığını kapatmak için orada olacağım. Volkan’la oynadığım zaman ben daha çok defansta kalmaya özen gösteriyorum. Bakambu ile oynadığım zamanda ise ofansa daha çok çıkabiliyorum. Yani önümdeki oyuncunun özelliğine göre yapmam gerekeni biliyorum ve birbirimizi tamamlayıcı bir oyun oynamaya çalışıyoruz.”

Altyapımız Çok Kaliteli

Genç oyuncumuz ve Erdem’in mevkidaşı olan Kenan Uz ile ilgili yönetilen soruda Erdem şunları söyledi; “Kenan Uz’un ilk kampı olduğu için onu biraz heyecanlı görüyorum. Aslında çok yetenekli bir oyuncu. Biraz daha kuvvetlenip heyecanını yatıştırmayı başarırsa çok kaliteli bir oyuncu olacağına inanıyorum. Bursaspor’un gelecek yıllarında sağ bek mevkisinde başarılı olacağına inanıyorum. Bugüne kadar oynadığım kulüpler arasında ilk defa genç oyuncuların bu kadar kaliteli olduğuna şahit oluyorum. Altyapı’dan gelen oyuncuların bu kadar kaliteli olması takım anlamında da çok şey katacağına inanıyorum. Antrenmanlarda oyun oynanırken oyun bölünmüyor, onlarda bir şeyler katabiliyorlar. Pas attığınız zaman algılamaları kuvvetli buna çok çabuk reaksiyon gösterebiliyorlar. Buda Bursaspor’un altyapısının kalitesini gösteriyor.”

Hocamız Futbolcunun Dilinden Anlıyor

Ertuğrul Sağlam’la her zaman çalışmak istediğini belirten Erdem şunları söyledi; “Ertuğrul Sağlam çalışmak istediğim hocalardan biriydi. Ertuğrul hoca ile takım arasındaki uyum çok iyi. Takımı gözlemlemesi çok iyi. Takım tam yorulduğu zaman izin veriyor. Takım tam bittik dediği zaman dinlenmemizi sağlıyor. Futbolcu gözünden bakarak idmanların dozunu çok iyi ayarlayabiliyor. Şuanda her şey çok iyi gidiyor. Son derece güler yüzlü, futbolcunun yapmak istediklerini çok iyi aşılıyor. Empati kurabiliyor ve buda herkesin işini kolaylaştırıyor. Keyifle çalışılacak ve her zaman yeni şeyler öğrenilebilecek bir antrenör.”

 Bursaspor.org.tr

  • Hidra  
  27 Temmuz 2015 | 09:15
  Her ligi izleyen biri olarak soyluyorum . Turkıyenın 2 ıyı bekı fenerde ama 3. su bızde karabukdeyken de feci begenırdım alındıgını duydugumda en az mert transferı kadar mutlu oldum cok kalıtelı oyuncu . Bu sene hep beraber gorecegız . Bursaspor oyuncuya neler katıyor herkes gorecek
  • Caneration  
  27 Temmuz 2015 | 08:49
  Eğer Advincula gerçekten alındıysa dönüşümlü olarak ligi güzel götürebilirler diye düşünüyorum.Ne olursa olsun ligin sayılı sağbeklerinden.Zaten kaç tane adam gibi sağbek var ki :)
  • nedimcan  
  27 Temmuz 2015 | 05:32
  sürekli geriye doğru pas atma telaşındasın kendine güvenin olsun.şener kazma olmasına rağmen motor takmış gibi palaspandıras sıfıra inmeye çalışıyor sense geriye dönüp pas hemen.domine et kanadı yüklen varlığın bile belli değil.
  • NeverWalkAloneBS  
  26 Temmuz 2015 | 18:31
  13
  Çok iyi çalışıyor bu sene her mevki'de rekabet ortamı yaratmalıyız

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR