KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Neler kazanacağımızı biliyoruz"

VİDEO

01 Ekim 2014 | 14:54

7 yorum

4850 okunma

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Özlüce Tesislerimiz'de düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

"NELER KAZANACAĞIMIZI BİLİYORUZ"

Mersin İdman Yurdu maçıyla ilgili değerlendirmede bulunan Güneş, "Rakibimiz ilk maçından dördüncü maçına olan dönem içinde takım uyumunu geliştirdi ve iyi sonuçlar aldı. Çok değişiklik var ama uyumlu bir takım. Yabancıları fazla olan bir takım. Bu yabancıların bir kısmı Türk statüsünde oynuyor. 7 puanla şu an bizim üzerimizde Mersin İdman Yurdu. Beşiktaş maçında da bölüm bölüm iyi oynadılar. Son maçına baktığımızda daha takım oyunu oynayan, pas yapabilen takım. İyi oyuncuları var. Aldığı yabancı oyuncular da uyum sağladı. Çalışkan ve dürüst bir hocaları var. Sezona başlayan takımlar içinde iyiler arasında. Eşik atlamak için iyi maç olacak. İki maç sahamızda kaybetmemiz bize zarar verdi. Geçen maçı değil gelen maçı düşünmeliyiz. Mersin maçını kazanınca neler kazanacağımızı biliyoruz. Kazanmak isteyen iki takımın ortaya güzel futbol koyacağını biliyorum" diye konuştu.

"TAHMİN EDİLENİN DIŞINDA SONUÇLAR ALINIYOR"

"Lige baktığımızda tüm takımlar için tahmin edilenin dışında sonuçlar alıyor" diyen Güneş, "Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'un beklenenin altında oynaması, alt sıralarda olması beklenen takımların da aldığı sonuçlarla ligin sezon başında sonuçların ne olacağını kestirilemez hale getirdi. Üst sıraları zorlayacak çok takım olabilir. Sabırla çok çalışmak durumdayız. Her maç çok önemli. Fikstür görüntümüz olumsuz olmasına rağmen, bu olumsuzluğu dışarıda aldığımız iki maç puan ve moral olarak katkı yaptı. Mersin maçında bunu devam ettirebilirsek önümüzün açık olduğunu düşünüyorum. Tüm oyuncularımın niyetleri iyi. Birlikteliğimizin sahaya yansıdığını görüyorum. Sonuçlara da yansırsa katlayarak gider. Mersin maçında oyunun ve sonucun iyi olması bizi daha güçlü kılacaktır. Sonuçlar ne olursa olsun doğrulara devam edeceğiz. Sıralamada bulunduğumuz yerden yukarıya çıkmak istiyoruz. Bunu yapacak gücümüz var" şeklinde konuştu.

"CIVELLI DIŞINDA EKSİK YOK"

Takımın son durumu hakkında bilgi veren tecrübeli teknik adam şunları söyledi:

"Çaykur Rizespor maçı sonrası cezalı oyuncumuz yok. Sakatlanan oyuncularımız vardı. Volkan, Serdar, Ozan İpek, Harun vardı. Daha ciddi boyutta olan Civelli var. Onun durumuna bugün yeniden bakacağız. Bakambu geçen maçta hafif sakatlığı vardı normal antrenmana dün katıldı. Ciddi olarak Civelli görünüyor. Onun dışında eksiğimiz yok. Motivasyonumuz cuma günü oynanacak Mersin maçını kazanmak üzerine olacak. Mersin'de daha önceki senelerde Mersin İdman Yurdu'nun oynadığı Tevfik Sırrı Gür stadında oynayacağız. Karar verilmesi önemli. En azından maçtan iki üç gün önce vermediler. Perşembe günü gidiyoruz. Bayramdan önce inşallah bayramı yaşarız."

"BİZİ DAHA İYİ HALE GETİRİR"

Bir gazetecinin, "Sezon başında, 'Gerek futbolcularım, gerekse camia oynanan futboldan zevk alacak' demiştiniz. Şu an Bursaspor yüzde kaçını oynayabiliyor?" sorusuna Güneş, "İlk antrenmanla bugünkü antrenman arasında yüzde yüz fark var. O günkü antrenman anlayışı bugün çok daha iyi. Oyuncu da bunu zamanla anlıyor. İyiye gittiğimizi söyleyebilirim. Sonuçlar ne olursa olsun doğru düşünceyi devam ettireceğiz. Bunlarda yılma yok. Direneceğiz. Seyircinin zevk alacağı, daha coşkulu olacağı, daha fazla pozisyon ürettiğimiz dönemler gelecektir. Bunun üzerine koyabildiğimiz takım olduğumuzu düşünüyorum. Sonuçların da katkı yaptığını düşünüyorum. Kazanılan maç sonrası tatmin, mutluluk yaşarsınız. Alacağımız bir kaç galibiyet bizi daha iyi hale getirir. Seyircinin de oynadığımız futboldan olumlu eleştiri aldığımızı söyleyebiliriz. Bu bizi tatmin etmez. Değerlerimizin tümünü ortaya koymak durumundayız. Henüz o aşamaya gelmedik" yanıtını verdi.

"TECRÜBELİ OYUNCU İYİ ŞEYLER KATMALI"

"Civelli ve Aziz hakkındaki görüşleriniz nelerdir?" şeklindeki soruya Güneş, "Civelli daha iyi durumda. Daha az hata yapmaya çalışıyor. Agresifliği daha düzeldi ve olumlu görünüyor. Tecrübeli oyuncu olarak iyi şeyler katmalı. Her oyuncunun artıları eksileri olacak. Şu an itibariyle onunla ilgili olumsuz bir düşüncem yok. Aziz de şu an olumlu gidiyor. Görevini yapıyor. Görevini yapıyorsa benim de konuşacak bir şey kalmıyor. Bizim işimiz düzeltmek. Mevcut iyi gidiyorsa gitsin. İyi olmayanlar ile ilgilenmeliyiz" cevabını verdi.

"OLUMSUZ GÖRMÜYORUM"

"Kulübenin katkısını nasıl görüyorsunuz" şeklindeki soruyu Güneş şöyle cevapladı:

"Bu maçta giren oyuncular iyi niyetliydi. Yorgunluk var diye yerine koyduğumuz oyuncular değişiklik yapması gerekiyor. İki hamleden bir tanesinde Holmen'i kullandık. Holmen'in bize çok şey katacağını düşünüyorum. İnancım devam ediyor. Çok olumsuz görmüyorum. Bakaya Traore'de bir dalgalanma var. Antrenmanda çalışıyor ama sonradan girmede katkı olarak fazla kullanamadı. Kenarda oyuncularımızı böyle değerlendiriyoruz. Oynayanlar için de aynı şey geçerli. 5-6 maç oynayıp yarın oynamayan oyuncular olabilir. Kenardan katılımıyla takımı daha üst seviyeye çıkaran oyuncu olduğunu söyleyemeyiz."

"EKSİKLERİNİ GİDERMESİ GEREKİYOR"

"Enes Ünal'ın şansını nasıl görüyorsunuz?" sorusuna Güneş, "Tartışmalar oyuncular üzerinden fazla yapıyoruz. Bilgi açısından genelde konuşabiliriz. Enes yetenekli bir oyuncu. Yaşına göre önde bir oyuncu. Ama şu an ligde tarz olarak eksikleri var. Yoksa işi zor. Güç olarak demiyorum. Rakiple boğuşma olarak diyorum. Bu maçta onu koyacaktım, son anda vazgeçtim. Fernandao'yu aldığım zaman söylüyorum. Normalde onun girmesi gerekiyor. Bazı eksikleri var. Eksiklerini gidermesi gerekiyor. Sertliğe karşı cevap vermesi çok önemli. Yaşına göre çok özellikleri var ama şu an koyduğumuz oyunlarda beklediğimin altında oynadı. Sahaya koyup bekleyelim daha iyi olsun diyecek durumda değiliz" cevabını verdi.

"GOL KRALI OKAN'I İKİ YIL ALMADIM"

"Milli Takım'a daha önce Ozan Tufan çağırıldı. Fatih Terim'in sizinle görüş alış verişi var mı? Kaç oyuncunun çağırılmasını bekliyorsunuz" şeklindeki soruya Güneş şöyle yanıtladı:

"Hepimizin Milli Takımı. Yetkilisi ve sorumlusu Fatih Terim. Bizim söyleyecek bir şeyimiz olmaz. Biz oyuncularımızı eğitir ve yarıştırırız. Birey olarak da güçlü karakterde olmasını isteriz. Milli Takım antrenörü bizim en iyi oyuncumuzu almasa bile bizi rahatsız etmez. Ben o konulara fazla girmem. Ben de o işi yaparken gol kralı olan Okan'ı iki sene almadım. Daha sonra aldım tamamen kaybettik. Milli Takım'da bizden oyuncu sayısının fazla olmasını beklerim, isterim. Hem Bursaspor'u yukarı taşısınlar hem de kendileri dünya çapında oyuncu olsunlar. Şu an Milli Takımla ilgili polemik olabilecek konulara girmek istemem."

"ANTRENÖR SAHADA YABANCI PROBLEMİ ÇÖZMEMELİ"

"Fernandao ile Josue kiralık. Bu futbolcuların bonservislerinin alınması ile ilgili yönetime rapor sunacak mısınız?" soruya Şenol Güneş, "Bizde 3 yıllık mukavelesi olan oyuncular var. Gitmesini beklediğimiz oyuncular var. Yarın ola hayrola. Burada birlik çok önemli. Takım olgusunu daha oluşturamadık. Bu 11 kesin 11 değil. Herkes bu kadroya girip çıkabilir. Bu takım hepimizin takımı. Ben sadece taşları yerine koymaya çalışıyorum. Bu böyle olur. Sihirbazlık işi değil. Basit düşünürsek işimiz kolay.

Kadroyu antrenör yapmıyor ki. Federasyon yapıyor. Stoper alacağım ama bu yabancı. Yerli alırsam yabancı giremez. Ya 8 serbest bırak ya 5 tane al. Ben sahada taktik idman mı yapıyorum problem mi çözüyorum belli değil. Sen düşündüğünü değiştiremiyorsun. O sana değiştirtiyor. Bu kuralı niye koyduk. 5+3+1. Bu +1 ne işe yarar bize öğretsinler. Ya 5, ya 6, ya 7 olsun. Bunu değiştirmekte yarar var. Kurallar sezon başında alınır ama saçma bir uygulama. Ya hiç yabancı glemesin, ya sayı belirlensin. Benim için yabancı, yerli yok. Oyuncu var. Ne veriyorsa o sahada. Formasına, oyununa bakıyorum.

 Bursaspor.org.tr

  • efo  
  07 Ekim 2014 | 18:04
  Turkiyenin tarihteki en basarili hocasi Senol Gunes. Sana guveniyoruz .Bu takima guveniyoruz.Basari mutlaka gelecektir.
  • TC Utkan Baştürk  
  02 Ekim 2014 | 00:41
  Güzel bilgiler,güzel analizler, Ertuğrul hocamınızı sevdiğimiz kadar seni de seviyoruz hocam..
  • KFC  
  01 Ekim 2014 | 17:03
  15
  Hocam şu mersini yeninde bizi sevindirin uzun zamandan sonra tam bir sevinç yaşıyamadık. Mersini geçtiğimiz takdirde bu şehirde kenetlenme inanç olur.
  • Gazi üni  
  01 Ekim 2014 | 16:04
  15
  Hocam yine döktürmüş.. Hele ki Enes Ünal konusunda..
  • josue  
  01 Ekim 2014 | 16:04
  17
  ertuğrul hocayı sallayanları anlayamıyorum adam Bursasporu Bursaspor yaptı birdaha sampıyon yapamadı diye uefa kesmedı dıye gonderdik adam eskişehirde parasız alt yapı oyuncularıyla canavar gıbı mac oynatıyor senol hocamızıda sevıyoruz ertugrul hocamızı da ıkısı de bızım ıcın buyuk sans
  • lopez1963  
  01 Ekim 2014 | 15:52
  19
  Civelli oynamazsa durum sakat, ibrahime artık güvenemiyorum.
  • mususi  
  01 Ekim 2014 | 15:05
  bir Ertugrul Saglam'daki kibiri ve hatalarini kabul etmeyisini dusunuyorum, bir de Senol Gunes'e bakiyorum. Arada daglar kadar fark var.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR