KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Ne gerekiyorsa yapılacaktır"

01 Mart 2017 | 15:51

17 yorum

10971 okunma

Uludağ Üniversitesi'nde düzenlenen Kariyer Fuarı'na konuk olan kaptanımız Pablo Martin Batalla, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

"Gitmek istediğim yer başladığım yer olacak"

"Başka kulüpte oynamak isteseydin hangi kulübü tercih ederdin?" sorusunu yanıtlayan Arjantinli oyuncu, "Başladığım yere dönmek beni çok mutlu ederdi. Arjantin'de altyapının ilk günlerimi yaşadığım kulübüme geri gidebilirsem mutlu olurdum. 5-10 yaş arasında oynadığım kulübüme geri gidebilirsem çok büyük mutluluk hissedeceğim. Tuttuğunuz takımda oynuyorsanız eğer mağlup olursanız çok büyük acı hissediyorsunuz ama galibiyetlerle de mutluluğunuz artıyor. Bugün bir yere gidecek olursam ya da bunu seçebilecek durumda olursam bu başladığım yer olacak. Gitmek istediğim yer başladığım yer olacak" dedi.

"Bursaspor ismini duyduğumda hissettiğim duygu aidiyet duygusudur"

"Bursaspor kendisi için ne ifade ediyor?" sorusuna ise deneyimli oyuncu, "Kendi isminin bir kulübün ismiyle bütünleşmesi nadir olur. Ben bunların tamamını Bursaspor'da yaşadım. Bursaspor ismini duyduğumda hissettiğim duygu aidiyet duygusudur" yanıtını verdi.

"Arjantinli olmalarından dolayı çok şanslıyız"

Bir öğrencinin, 'Maradona mı, Messi mi?' sorusunu yanıtlayan Batalla, "Bu şu ana kadar sorulan soruların en zoruydu. Benim geldiğim jenerasyon sokakta Diego'nun ismiyle oynarlardı. Diego'yu severken Messi gibi birinin çıkmasını ve O'nun önüne geçmesini istemiyorduk. Arjantinli olmalarından dolayı çok şanslıyız. Ben onları karşılaştırmayı bıraktım ve izlemenin tadına varıyorum" diye konuştu.

"Taraftara karşı barındırdığım hisleri açıklamak çok zor"

'Sahaya çıktığında taraftarların kendisine yönelik tezahüratlarında ne hissediyorsun?' sorusunu yanıtlayan Arjantinli oyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunu daha önce söyledim. Bursaspor taraftarına karşı barındırdığım hisleri açıklamak çok zor. Bu tarz duyguları futbolcular biz kendi aramızda konuşuruz. Futbolu bıraktığınızda bu duyguları özlersiniz. Anlık gelişen duygulardan bir tanesi. Mutlaka güzel duygular ama o anda hazırlandığınız ve oynamanız gereken bir maç olduğunu hatırlamaya çalışıyorsunuz" şeklinde konuştu.

"Başka yapmayı bildiğim bir şey yok"

Öğrencilerden gelen bir soru üzerine şimdilik kendisini bir teknik direktör olarak gözünde canlandıramadığını ifade eden Arjantinli yıldız, "Mutlaka futbolla ilintili bir şeyler yapacağım. Başka yapmayı bildiğim bir şey yok. Teknik direktör olsam kadroma göre sistem seçerdim. Bazen teknik direktörler elinde olan malzemenin dışında bir futbol oynatmaya çalışıyor" dedi.

"Türkiye'de doğmuş birinden bu mutluluğu almak istemezdim"

Türkiye A Milli Takımında oynamayı ister miydin? sorusuna da Batalla, "Bir ülkenin milli takımında o ülkenin vatandaşları oynamalı. Arjantin U17 milli takımında oynama fırsatı bulmuş ve o duyguyu yaşamıştım. Türkiye milli takımda oynamak için fırsatım olmamıştı ama olsa bile Türkiye'de doğmuş birinden bu mutluluğu almak istemezdim" şeklinde konuştu.

"Ne gerekiyorsa yapılacaktır"

'Takımdaki düşüsün sebebi ne?' sorusuna da deneyimli oyuncu, "Olanın, görünmeyenin dışında sebepler aranır. Bu sezonki kalitemiz yukarılara oynamak için yeterli değil. Takımın kaptanı olarak söylemeyelim ki takımda yapabileceğinden biraz az çalışan oyuncu yok. Herkes elinden geleni yapıyor. Bunun sözünü verebilirim. Haziran geldiğinde herkes önüne şapkasını koyacaktır. Değişiklik gerekiyorsa yapılacaktır" dedi.

Bir öğrencinin, 'Alex Fenerbahçe'deyken hep Beşiktaş'a gol atardı. Sen de Fenerbahçe'ye atıyorsun. Özel olarak hazırlanıyor musun?' sorusuna da Arjantinli yıldız, "Emin değilim ama Fenerbahçe ve Beşiktaş'a karşı attığım goller eşit. O maçlarda daha farklı atmosfer oluyor. Atmosferin güzelliği her zaman artıdır. Bunun için daha fazlasını yapmak isteriz" diye konuştu.

"Kötü oynadığımız halde taraftarımız yanımızdaydı"

Bir soru üzerine şampiyonluk sezonunda da kötü oynadıkları maçların olduğunu dile getiren Batalla, "O sezon Fenerbahçe ile 4 maç oynadık ve 2'sini kazandık. Beşiktaş ile 2 maçı da kazandık. Bunu kalitesiz takımlar yapamaz. Bizim o sezon kötü oynadığımız maçlar da oldu. Kötü oynadığımız halde taraftarımızın yanımızda olduğunu bildiğimiz için o şekilde kazanıyorduk maçları" dedi.

"Melo ve Baroni beni zorladı"

Seni en çok zorlayan defans oyuncusu kim oldu? şeklindeki soruya da Arjantinli oyuncu, "Saha içinde karşılaştığımız bölge olarak karşı takımın merkez orta saha oyuncuları hem savunmada hem de atak tarafında destek veren oyuncularsa sizin işinizi çok zorlaştırırlar. Benim Türkiye'de oynadığım oyuncular içinde Melo ve Baroni'yi söyleyebilirim" yanıtını verdi.

Batalla ayrıca, kendisine kahraman gözüyle bakılmasına rağmen çocuğunun futbolcu değil de eğitimci olmasını isteyeceğini dile getirdi.

 Bursaspor.org.tr

  • Telekom Mehmet  
  04 Mart 2017 | 10:52
  Sevgili Bursasporlulat bu sezon bitiminde camia olarak ;fraglısı ile ,kıravatlısı ile,formalısı ile aktılısı ile bilen i bilmeyeni ile derin lisi ile oyun kuranı lısı oyun bozanlısı ile piyonu u şah ı ile senaryo cusu aktör ü yönetmeni oyuncusu ile sevdalısı ile de lütfen şapkamızı çıkaralım her kesim ister merdiven altında ister kapı önünde ister salonda ister kahve de ister loca da ister masa da lakin samimi dürüst gerçekçi akilcı saygı sevgi çerçevesinde konuşalım karar verelim bizler bu işi nasıl yapacağız bakın gazeteci dahi işin içinde ne işler olduğu için hiçbirseye dokunamıyor bir szöde vardır sustum çünki Bursaspor menfaatleri öyle gerektiriyordu saygılar efendim yaptım çünki Bursaspor için kendim için birşey istemedik herşey arma içindi sizin bilmediğiniz çok derin mevzular şeklinde söylemler olur bırakalım lütfen bunları bir kez olsun doğruluk hak saygı sevgi düzen olsun lütfen
  • Harbici  
  02 Mart 2017 | 13:14
  uyan ey taraftar bu aç ali önümüzdeki sezonun planlarını Batalla ve Harunu satma planlarının başlangıcıdır
  • Earsyg  
  02 Mart 2017 | 13:04
  Yuksel colakin batalla hakkinda attigi iftiralara bak. Ayrica otobus saldirisi oldugunda kapiyi actiranda odur batallayi dovdurecekti yuksel ama duka haruna saldirdi ayrica batallayada kufurler edildi bu oyun oldugu ap acik belli
  • İnegöl 16  
  02 Mart 2017 | 12:29
  batalla ve harunu aziz yıldırım istiyor.bence takımın en etkili ve para yapacak iki ismini fenere satmak için kurulan alçakça tuzaklar.
  • mstxs  
  02 Mart 2017 | 11:16
  10
  Yüksel Çolak geçmişin intikamı için sana saldırıyor, bazı taraftarları da kandırmış. Ama taraftar kimin ne yaptığını sahada görüyor. Takımın en çok koşanı Batalla hainmiş! Yüksel Çolak ve avanesine göre?? AT YALANI SEVEYİM İNANI...
  • Yeşil79  
  02 Mart 2017 | 10:20
  16
  duka ve diğerleri ben bu kulübün üstündeyim diye Batalladan gözüyle görmüşlermi kim gaza getirmiş onları
  • İnegöl 16  
  02 Mart 2017 | 09:33
  20
  batalla adamdır.körüstan ve Ali ay yönetimleri beladır.
  • isim soyisim  
  02 Mart 2017 | 08:48
  18
  duko ve dıgerlerı gıdın batalladan özur dıleyın ayıp sıze öyle hakaret edılecek ne yaptı adam sıze.
  • Yeşil79  
  02 Mart 2017 | 01:04
  18
  Bu adam ne yapsın iktidar yalakası yönetim ne cezalara itiraz eder ne transfer yapar takım oldu sıradan anadolu takımı
  • BayBursaspor  
  01 Mart 2017 | 23:41
  29
  Tribün abilerine ayıp olmasın diye söylemek istemiyor kimse ama "nerde o batalla" demek cidden ayıptır. Ne yanlışını gördük bu adamın şimdiye kadar. Takım kötüyse messi bile bir cacık yapamıyor. 33 yaşında ki bir adam mı 10 kişiyi taşıyacak sırtında ?
  • Timsah16  
  01 Mart 2017 | 23:22
  Evet kalite bu demiş. Yapacak bişey yok demiş. Ama takımda herkes kapasiteyi zorluyo demiş. Meali:sahada oynayanları yuhlamayı bırakın Bursaspor için destek olun. Tepkiyi sezon sonu yönetime gösterir hesap sorarsınız.sezon devam ederken işleri daha da zorlaştırmayın.Yanımızda olun
  • Telekom Mehmet  
  01 Mart 2017 | 23:02
  10
  Peki o video da neden nicin batalla ya o sozler soyleniyor evet taraftarim arkadaslarim dir yanlis hata da yapsalar sahipleniriz lakin neden YC nin oyununa gelindi birileri bana anlatabilir mi ve kimse Alanya macinda futbolciya kufur etmesin
  • Mustafa  
  01 Mart 2017 | 18:53
  Bataja teshısı koymus yonetım uyuyor alı ay boyle taraftar olmaz olsun dıyor taraftar sımdı kaka mı oldu aynen kardesım bu takım pablo harıc yenıden kurulmalı burası cıftlık deyıl
  • pntcrl  
  01 Mart 2017 | 17:54
  30
  Batalla saha içinde,saha dışında her yerde lider ve 10 numara. Çıkardığım en büyük sonuç herkes sonuna kadar savaşıyor ama kapasite bu, bu takımla anca bu kadar demiş kaptan tek bir şeyi doğal olarak eklememiş;Sene sonu takımın tamamına yakınının değişmesi gerektiğini.
  • Oxii  
  01 Mart 2017 | 17:28
  19
  Objektif bir konuşma olmuş. Doğru adam her yerde doğrudur
  • Orhan Yılmaz  
  01 Mart 2017 | 17:00
  16
  'Takımdaki düşüsün sebebi ne?' sorusuna da deneyimli oyuncu, "Olanın, görünmeyenin dışında sebepler aranır. Bu sezonki kalitemiz yukarılara oynamak için yeterli değil. Takımın kaptanı olarak söylemeyelim ki takımda yapabileceğinden biraz az çalışan oyuncu yok. Herkes elinden geleni yapıyor. Bunun sözünü verebilirim. Haziran geldiğinde herkes önüne şapkasını koyacaktır. Değişiklik gerekiyorsa yapılacaktır" dedi.

  Daha ne desin, ŞAPKANI ÖNÜNE KOY YÖNETİM demiş resmen. Biz bunu ligin ikinci haftasında söyledik millet ikinci haftadan takım yuhlanırmı dedi.Sanki yuhlayanlar Bursaspor taraftarı değil. "Görünen köy kılavuz istemez" ve bu yönetim devre arasında da doğru hamleler yapamadı malesef. Mayısta kongre yapacağım demek bile şuanki kriz ortamını azaltırdı bakın bunuda yapamadılar. Bu takım ligde kalır ama özellikle yönetim lig bitimine doğru gereğini yapmalıdır. Kimsede burada yerine kim geçecek mavalı okumasın çünkü mevcut yönetim kadar herkes bu kulubü idare edebilir. Şuanki başkanın en büyük hedefi mali yapıydı o hedefide tutturamadı malesef. Keşke hepsini yapabilseydi de bizde arkasında durabilseydik.
  • SİNCE 2004  
  01 Mart 2017 | 16:13
  30
  Sen iste şehri yakalım batalla !

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR