KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Mutlu Topçu imzaladı!

30 Ocak 2017 | 16:12

52 yorum

17927 okunma

Yeni Teknik Heyetimiz Özlüce Tesislerimizde düzenlenen imza töreniyle birlikte görevine başladı.

Özlüce Tesislerimizde gerçekleştirilen imza törenine Başkanımız Ali Ay, yeni Teknik Direktörümüz Mutlu Topçu, Yönetim Kurulu üyelerimiz Fatih Pulat, Fatih Korkmaz, Ali Turan, Cem Öztürk ve Sezer Sezgin de katıldı.

BAŞKANIMIZ ALİ AY: " BURSASPOR İÇİN EN İYİSİNİ YAPMAK İÇİN UĞRAŞ VERİYORUZ"

Başkanımız Ali Ay imza töreninde yaptığı konuşmada , "Beyaz bir sayfa açıyoruz. Şampiyon kadromuzda yardımcı antrenörümüz olan ve futbolcularımızın bazılarını yakından tanıyan Mutlu Topçu ile anlaşmaya vardık. Bursaspor'a ve kendisine hayırlı olsun" dedi.

Başkanımız Ali Ay şu açıklamalarda bulundu; "Aslında galip gelmiş bir başkan olarak sizi karşılamak isterdim ama maalesef olmadı. Geçen hafta Pazar günü Hamza Hamzaoğlu hocamız ile yollar ayrıldı ve altı gün yeni hocamızı bulmak için uğraş verdik. Bursaspor camiasını iyi tanıyan, şampiyon olduğumuz kadroda yardımcı antrenörümüz olan ve futbolcularımızın bazılarını tanıyan Mutlu Hoca da karar kıldık. Bence iyi bir karar verdiğimizi düşünüyorum. Kendisiyle de görüştük. Bundan sonra yeni bir sayfa açacağımızı, hedefimiz doğrultusunda çalışacağımızı konuştuk. Takımımız izinde. Hocamız inşallah Çarşamba gününden itibaren takımla birlikte çalışmaya başlayacak. Ne kadar çalışkan olduğunu hepimiz biliyoruz. Bundan sonra da Bursaspor için çalışacak ve beraber hedefe ulaşacağımızı düşünüyorum. Bursaspor için en iyisini en güzelini yapmak için uğraş veriyoruz. Hatta bizim ilk konuştuğumuz Mutlu Hocaydı. Bu arada diğer hocalarla da temasta bulunduk. Fakat biz tekrar Mutlu Hoca ile çalışma kararı aldık. Kendisi bizimle ücret filen de konuşulmadı. Boş mukaveleye imza attı. Kendisiyle şuan 6 ay + 1 sene imzaladık. Beyaz sayfa açıyoruz. Herkesin bu takımı desteklemesini istiyorum. İnşallah Allah utandırmaz. Eğer biz yeteri kadar çalışıyorsak biz bu işi başarırız. Hocamıza da güveniyoruz. Allah muvaffak etsin."

TRANSFER

Ara transfer döneminin son gününe girildiğinin hatırlatılması üzerine Başkanımız Ali Ay, "Transfer ile ilgili uygun şartlarda olursa bir iki tane oyuncu bakıyoruz. Ama olmazsa da hocamızla görüştük. Bu takımla devam edeceğiz. Takımdan ayrılan futbolcularımız oldu. Advincula, 600 bin dolar karşılığında Meksika'nın Tigres De La UANL takımına transfer oldu. Tomas Necid ile ilgili ise kendisini altı aylığına Polonya'nın Legia Varşova takımına kiralık verdik. Maaşını onlar ödeyecek. Burada çünkü oynayamıyordu. İnşallah orada başarılı bir performans sergiler ve biz de sezon sonunda iyi bir fiyata kendisini satarız.

Sane'yi Fransa'nın Auxerre takımına satın alma opsiyonuyla 200 bin Euro ya anlaştık. O da gitti. Belki bazı futbolcularımızla da ayrılacağız. Bir şey kesinleşmeden söylemek istemiyorum. İmza aşamasına geldiğinde kamuoyuyla paylaşırız.

ERGİÇ İKİN HAFTA İÇİNDE BURSA'YA GELECEK

Ivan Ergiç konusuyla ilgili olarak Başkanımız Ali Ay, "Ivan Ergiç ile iki hafta önce görüştük. Ivan Ergiç'in annesi ameliyat olacak. Söylenen iki hafta içerisinde Şubat ayında geleceği söylendi. Kendisini bekliyoruz. Görevi büyük ihtimalle ya sportif direktör veya benim danışmanım olacak" yanıtını verdi.

MUTLU TOPÇU: " ÇOK FARKLI BİR BURSASPOR İZLETTİRECEĞİZ"

Yeni Teknik Direktörümüz Mutlu Topçu basın toplantısında yeniden Bursaspor'a hizmet etmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadığını vurguladı.

Yeni Teknik Direktörümüz Mutlu Topçu basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Başkanımıza ve yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ben İnegöllüyüm. İnegölspor'da futbol oynadım. Her İnegöllü futbolcunun hedefi Bursaspor'da futbolcu olmaktır. Allah nasip etmedi ama Bursaspor'da şampiyonluk nasip etti. Bugün ise Teknik Direktörlük nasip etti. Dolayısıyla bunun heyecanı içerisindeyim" dedi.

VAKIFKÖY KAYNAĞINI İYİ KULLANMALIYIZ

"Hedeflerden uzaklaşmış değiliz. Önümüzdeki 15 haftalık süreçte Bursaspor'umuzu tekrar Avrupa'ya götürecek kadromuz var. Bunu en iyi şekilde yönlendirecek olan da bizleriz. Bunu yaparken özellikle Vakıfköy'ü vurgulamak istiyorum. Oradaki kaynağı en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Biz bunu şampiyonluk döneminde de yaptık. Bunu yapmalıyız ki Bursaspor'un geleceğini teminat altına alalım. Bunu yaparken taraftarlarımız ile bir bütün olmak zorundayız. O sinerjiyi tekrar oluşturmamız lazım. Bugün itibariyle önümüzde oynayacağımız Fenerbahçe maçında taraftarı görmek için heyecanlanıyorum. Umuyorum tekrar bütünlük içerisinde olup hedeflere koşacağız."

BURSASPOR OYUN ANLAYIŞINI RAKİBİNE KABUL ETTİRMEK ZORUNDA

Oynanan futbol ile alakalı taraftarlarımız ve kamuoyunun beklentileri çok fazla. Bursaspor çok daha iyi daha agresif, ne yaptığını bilen, rakibe kendi oyun anlayışını kabul ettirmek zorunda. Bunu yapabiliriz. Buna sığınmak istemiyorum. Ben bu takımı böyle buldum, bu transferleri ben yapmadım mazeretlerini sunmayacağız. Hepimizin hoşnut olduğu modern futbol anlayışını sahaya yansıtacaktır. Belki yenilebilir ama herkesin takdirini kazanmış olacaktır. Yenildiğimiz maçlarda bile taraftarımız bize alkış tuttu. Dolayısıyla böyle bir takım oluşturmak zorundayız.

Geçmişte de beraber olduğum Gökhan Hocamız, Recep Hocamız ve Utku Hocamız var. Belki bir hocamız daha olabilir. Yardımcılarımız da gerçek anlamda işlerinin profesyonelleri. İşini en iyi şekilde yapacak profesyonellerimiz var.

TRANSFERDE ACELE ETMEMEK LAZIM

Özellikle devre arası transferi zordur. Bu dönemde kimse değerli futbolcuları bırakmak istemez. Acele etmemek lazım. Çünkü Bursaspor'un geleceği söz konusu. Burada değerli oyuncular var. Onların performanslarını yükseltmek gerekiyor. Sezona iyi başlayan bir grup var elimizde. Belki şuanda formsuzlar. Onu yükseltirsek başarı olacaktır. Transferde acele etmemek çok önemli. Bu takım ilk yarı çok iyi bir çıkış gerçekleştirdi. Her hoca transfer ister ama bilinçli yapılmalı. Kalan süre itibariyle bilmediğimiz, sadece birkaç maçı izlemekle transfer yapmak Bursaspor'a zarar verir. Bizim şuanda düşük performanslı oyuncularımızın performanslarını yükseltmemiz gerekiyor. Kaptanlar Batalla ve Harun ile görüştüm. Onlar eksik olan yönleri benden daha iyi biliyorlar. Bursaspor'un istenilen performansı göstereceğinden kimsenin şüphesi olmasın."

BURSASPOR'UN RAKİBİNE BOYUN EĞEN BİR OYUN SİSTEMİ OLMAZ

Bir medya mensubunun "Başakşehir maçını tribünden takip ettiniz. Bursaspor'u nasıl buldunuz?" sorusuna Mutlu Hoca, " Çok samimi söyleyeyim çok iyi bulmadım. Bursaspor böyle oynamaması lazım. Rakibine boyun eğen bir sistem olmaz. Mücadele ediyoruz ama yeterli değil. Bu mücadeleyi sadece defansif anlamda yapmamalıyız. Sadece kendi yarı alanında top oynanmaz. Rakibin sahasında da oynamalıyız. Sadece Batalla'ya bağlı sistem olmaması lazım. Batalla'ya önlem alındığında takım üretemiyor. Çok yönlü atak sistemi geliştirmemiz gerekiyor. Fenerbahçe maçıyla birlikte çok farklı bir Bursaspor'u herkes görecektir. Daha dar alanda oynayan, topu kaptırdığı andan itibaren baskı yapan bir takım olmalıyız. Bir tane pozisyon ile maçı bitirmek söz konusu olamaz. Bu grubun çalışması lazım. Çok çalışacağız daha fazla pozisyon üreteceğiz. Eğer yenilsek bile taraftarımızın alkışladığı bir takım oluşturmak zorundayız. Çünkü Bursaspor camiası bunu daha önce de başardı. En kötü, sezon sonunda Avrupa Kupalarına katılmak zorundayız."

IVAN ERGIÇ İLE ÇALIŞMAK BENİ MUTLU EDER

"Ivan Ergiç benim de çok sevdiğim bir arkadaşım. Onun burada olması beni de mutlu eder. Önümüzdeki haftalarda durumu kesinlik kazanacak. Onun burada olması bizi güçlendirecektir. Bilgi ve birikiminden yararlanılacaktır. Umarım gerçekleşir. Beraber çalışmaktan çok mutlu oluruz."

"Geçmiş dönemde Mutlu Hoca, Ertuğrul Sağlam görevi bıraktıktan sonra Trabzonspor maçına takımı götürmedi" sözler üzerine Mutlu Hoca, "O maçta hiçbir şekilde bana bu yönde bir teklif gelmedi" yanıtını verdi.

 Bursaspor.org.tr

  • Vieux  
  01 Şubat 2017 | 20:50
  Teksas alt ve ustun anlaşmazlığı , her geçen gün daha ileri gidiyo bitiriyor tribünü nerdeyse
  • Mey Nur  
  01 Şubat 2017 | 19:59
  -3
  Umarım Fener maçından sonra"YÖNETİM İSTİFA" diye bağırmaz trübinler..
  • Pompaci  
  01 Şubat 2017 | 17:13
  -2
  3 hafta sonra kendi gider.
  • Pompaci  
  01 Şubat 2017 | 17:12
  Transferde acele etmeyin...ptt den supere cikmak icin bangurayi geri cagiracaginiz gunleriniz olacak.
  • Mey Nur  
  01 Şubat 2017 | 13:00
  Transfer ayını en kötü geçiren takımız..
  • delifişek  
  01 Şubat 2017 | 12:16
  -3
  sokağa atılacak para yok, hoş zaten para da yok, şu durumda yapılacak en iyisi bu idi, maceraya gerek yok. gidişata göre haziran ayında yeni hoca , çöplerden kurtulma ve yeni kadro ile 2018 e bakıcaz artık, bu yıl kümede kalıp şu eldeki gereksizleri cilalayıp kaktıralım yeter. şu durumda morinyıo gelse nolcak mutlu mu olcanız, biraz mantıklı düşünün, bu yıl bitti, geleceğe bakın az.
  • gorki  
  01 Şubat 2017 | 12:06
  16 haftada 27 puan toplayıp sezon sonu küme düşerse kimsenin şaşırmayacağı bir noktaya takımı getirmek kolay başarılacak bir iş değil. maalesef bu yönetim çok ama çok büyük bir hayal kırıklığı oldu. Bursasporun zaten aşağıya düşmüş vizyonunu resmen çöp seviyesine çekti. devre arası da herkes güçlenirken tek doğru hareket yapmadan bitirdiler transfer sezonunu ve bu takım 10-12 puan toplayabilir mi ben şüpheliyim açıkçası. bu sene düşmezse bu kafa yapısıyla seneye düşeceği tartışılmaz tam bir yönetim fiyaskosu var. mutluya gelirsek hocalığı daha stajyerlik seviyesindedir ve avrupa hedefi olan Bursasporla adının dahi anılmaması gerekir ki mutlunun Bursaspor taraftarı olduğunu söyleyen adamın ya yaşı küçük ya futbol cahilidir. Bursasporla şampiyonluk senesi yardımcı hocalık hariç hiçbir zaman yolu kesişmemiştir. İnşallah başarılı olur şu takımı kümede bırakacak puanları alır da hem kendi kariyerine hem de Bursaspora bir şeyler katar demekten başka çare yok artık.
  • Avrupali Timsah  
  01 Şubat 2017 | 02:24
  -3
  Mutlu nun Bursa ile ve de Bursasporla uzaktan yakindan bir iliskisi yoktur adam Inegöllü dür ve 8taslidir her Inegöllü gibi..Almanya da yasayan hic bir Inegöllü ben Bursa liyim demez dolaysiyla Bursa li ve Bursasporlu oldugunu ben önceden hic duymamistim..ama bu yönetimden zaten ne beklersin kendi gibi bir adam buldu Ismail Ertekin in fazlasi var eksigi yok Topcu dan,,
  • Hayırlı olsun  
  01 Şubat 2017 | 00:11
  Hayırlı olsun. Bursaspoumuz küme düşmüştür. Duyanlara duymayanlara...
  • Fiyatlar  
  31 Ocak 2017 | 22:33
  -1
  Arkadaslar takim mi toparlanmasi lazim yoneticiler taraftara el uzaticak diyecek ki tamam hep beraberiz.

  Bilet fiyatlarini dusurecek bu 2 2 =4 nettir
  Taraftarda artik mac secmeyerek takim iyinin iyisi olunca herkes gelir de kotude olsak kotunun de kotusi olsak gelecek eskisi gibi cikarsiz gelicez kimse kuusura bakmasin

  • Mey Nur  
  31 Ocak 2017 | 19:33
  Futbolcu kalitesini hoca,
  Hoca kalitesini ise yönetici kalitesi belirler..
  • Omer  
  31 Ocak 2017 | 19:26
  Tam saha pres, kaliteli bi 8 numara ve sağ bek başakşehirin sağ bekini gören gördü. Pres şart şart öyle hıyar gibi kapanmakla olmaz o iş
  • Ticky  
  31 Ocak 2017 | 19:11
  Tribün liderleri çorbaları kesilecek diye ses çıkarmıyor nedense. Yazıklar olsun sizdeki Bursaspor sevgisi yalanmış. Beşiktaşlı yapmaz bu hainliği
  • 16161616  
  31 Ocak 2017 | 18:40
  Hadi hayırlısı.hamzadan kötü olmaz herhalde
  • bursaspor92  
  31 Ocak 2017 | 18:04
  yahu siz futbolu kaç yıldır takip ediyorsunuz? neymiş Bursa çocuğuymuş Bursasporluymuş. Adam Jimnastik futbolcusuydu. Liverpool'dan sekiz yedikleri zaman da bu adam Jimnastikspor'da Ertuğrul'un yardımcısıydı.
  • Yeşil79  
  31 Ocak 2017 | 17:33
  bizi şampiyon yapan mutluydu ertuğrul 2. geldi niye başarılı olamadı mutlu olmadığı için mutlu tayfuna 10 basar bu camıayı bilen biri
  • CEMİL16  
  31 Ocak 2017 | 16:05
  Ergiç geldimi o eski şhowu yapsak inanın birlik olur takıma hava gelir lalalalalala oooooooooooo lalalalalalala bu tezaruhat neden olmuyor artık takıma bi hava veriyodu tribün çoşuyordu ilk maçta yapalım şu şhowu küslük değil birlik zamanı hadi
  • Rakasyon  
  31 Ocak 2017 | 12:44
  Mutlu hoca bizi ligde kalmamızı sağlayacak 2 - 3 oyuncu tranfer etmen lazım. Yoksa bu kadro ile küme düşeriz.
  • balıkesirli  
  31 Ocak 2017 | 11:07
  -2
  bir kaç sene içerisinde sene sonunda gazetelerde:Süperligde MUTLU son Bursaspor Şampiyon başlığını attıracak adamdır.
  • vertblan  
  31 Ocak 2017 | 03:41
  -3
  cocuklar kisa ve de net yazin
  bizde bi ATA SOZU VARDIR HALA BIRAKDIGIM YERDE otluyorsunuz
  Marifedir isdir kisinin lafina bakilmaz

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR