KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Maç maç düşünmek daha mantıklı"

09 Mart 2017 | 20:05

5 yorum

5888 okunma

Teknik Direktörümüz Mutlu Topçu antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Akşam saatlerinde yapılan antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktörümüz Mutlu Topçu, "UEFA Avrupa Ligi'nde ülkemizi en iyi şekilde temsil eden, her ne kadar son haftalarda başarısız sonuçlar alsalar da çok ciddi bir takıma karşı mücadele vereceğiz. Oyunun seyrini her an değiştirebilecek oyunculara sahipler. Bir de çok iyi hocaları var. Olması gerektiği gibi istikrarlı gidiyorlar. Bizim için zor bir mücadele olacak ama biz de her zaman olduğu gibi en iyi mücadelemizi verip, en iyi futbolumuzu ortaya koyup galip gelmek istiyoruz. Sakat ve cezalı oyuncularımız var. Farklı mevkilerde birkaç tane oyuncu deniyoruz. Umuyorum en ideal 11'i bulup, en iyi şekilde 3 puanla dönmeyi düşünüyoruz" dedi.

"Ofansif anlamda etkili oyuncuları var"

Osmalıspor'un Süper Lig'deki dikine en iyi oyun anlayışına sahip takımlarından bir tanesi olduğuna dikkat çeken Topçu, "Ofansif anlamda etkili oyuncuları var. Ciddi anlamda şut da atıyorlar. Geride değil de ikinci bölgede oyunu kurmayı düşünüyoruz. Zaman zaman biz de atacağız onlar da atacak. Olabildiğince onların önlemini alıyoruz. Rakibin önemli özelliklerini de arkadaşlarla paylaştık" diye konuştu.

"Maç maç düşünmek daha mantıklı"

Gaziantepspor'a karşı aldıkları 3 puanın önemine dikkat çeken Mutlu Topçu, "En sıkıntılı süreçte bir takımın başına gelebileceklerin hepsini yaşadık. Biz onların hepsini unuttuk. Hafta hafta düşündüğünüz zaman aldığımız 3 puan bizi şampiyon yapmaz. Moral motivasyon açısından daha ileri götürebilir bizi. Bizim de çok ihtiyacımız olan bir şeydi. Bu hafta antrenmanlara pozitif yansıdı. Biraz sakatlık konusunda dönüşler gecikti. Geri dönebilecek dediğimiz oyuncuların bir türlü dönmemesi ideal 11 anlamında arayış içerisinde girdiğimi söyleyebilirim. Bazı oyuncuların formsuzluğu da bizi düşündürüyor. Suların durulması için 11 hafta sonunda hedeflenen yere gitmemiz lazım. En önemlisi Osmanlıspor maçı. İstikrarı sağlamamız lazım. Maç maç düşünmek daha mantıklı. Herkes farklı hesaplara giriyor. Gelinen noktada birden yukarı sıçradık ama herkesin düşüncesi aynı. Bizim sadece şu an Osmanlı maçına ihtiyacımız var. Onu aldığımız zaman farklı şeyler konuşabiliriz" şeklide konuştu.

"10 kişi oynamak sonuca çok etki ediyor"

Hakemlerin performanslarına ilişkin de sorulan soruları yanıtlayan Topçu, "Hakemlerle alakalı sonuca etki ettiği zaman üzülüyoruz. 10 kişi oynamak sonuca çok etki ediyor. Umuyorum bir daha yapmazlar. Biz başımıza geldiği zaman serzenişte bulunuyoruz. Lehimize olduğu zaman da bizi mutlu etmiyor. Her iki taraf için de düdükleri doğru çalsınlar. Bu hafta attığımız golü Kayseri'den yedik.

"Kalmaları için ellerinden geleni yapmaları lazım"

Futbolcularına Bursaspor'a gelmenin ayrıcalık olduğunu söylediğini dile getiren Topçu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bütün oyuncularıma geldiğim zaman aynı uyarıyı yaptım. Bursaspor'a gelmek ayrıcalıktır ama burada kalmak gelmekten daha zordur. 11 maçlık periyot var. Kalmaları için ellerinden geleni yapmaları lazım. Bu genç değil her oyuncu için geçerli."

 Bursaspor.org.tr

  • Oğuzhan1963  
  10 Mart 2017 | 18:57
  Sezon sonuna kadar idareten mutlu hoca ile devam,ancak yeni sezonda kesinlikle başka bir teknik direktör getirilmeli,mutlu hoca iyi bir yardımcı veya tamamlayıcı olabilir ama liderlik,teknik direktörlük zor iş.Yani uzun lafın kısası Bursaspor u çalıştıracak bir yerlere getirecek kapasite değil.Bize vizyonu geniş futbolu ve futbolculuğu iyi bilen bir isim lazım...
  • Delifisek  
  09 Mart 2017 | 22:57
  -3
  Faty yi oynatma, jorquera batalla iyi anlaşıyor, gerekirse 45te çıkar ama sercanla başla, del valle yerine de joshu john u dene tekrar, gerisi zaten mecburi gibi bişey, diğer değişiklikleri de geçenki gibi saçma sapan 87. dakikada yapma.
  • BayBursaspor  
  09 Mart 2017 | 22:48
  osmanlının 3 bacaklı hücum hattına karşı bizim savunmanın hiç şansı yok gibi. Xamil reis stoperde. Savunma Allaha emanet :)
  • Texasil siniri  
  09 Mart 2017 | 22:32
  Temizle su kadroyu be hoca gonder cogunu birak 3 tane as adamimizi yabin guzel takviye bi ikide genclere yonelin
  • Yeşil79  
  09 Mart 2017 | 21:46
  bu heran pimi çekilmiş bomba defans oyuncularıyla zor hoca

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR