KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Le Guen'den transfer açıklaması!

10 Ocak 2018 | 20:34

2 yorum

8655 okunma

Teknik Direktörümüz Paul Le Guen Antalya Belek kampımızda basın toplantısı gerçekleştirdi

Paul Le Guen şunları aktardı;

"Mutluyum, gerçekten iyi şartlarda bir kamp geçirdik. Tabii ki sahalar burada çok güzeldi, çok güzel karşılandık. Kampa gelirken hedefiniz iyi antrenmanlar yapmak ve iyi maçlar oynamaktır. Bugün itibariyle bunu gerçekleştirdiğimizi söyleyebilirim.

Bir sır tutmak istiyorsam, o sırrı mutlaka tutarım

Ben size isimler hakkında değerlendirme yapmayacağım çünkü transferde gizliliği korumak çok önemli. Ben başkanımızla da sürekli görüşüyorum, elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Transferdeki etkinliği artırmak için gizliliği korumalı ve imza atana kadar açıklama yapılmamalı. İnsanları anlıyorum. Dedikodular dolaşacaktır, anlayışla karşılıyorum ama bir oyuncunun ismini telaffuz etmek benim görevim değil. Bir sır tutmak istiyorsam, o sırrı mutlaka tutarım.

Aziz Behich takımımızın omurgasını oluşturan en önemli isimlerden bir tanesi

Tabii ki belli görüşmeler oldu, Aziz Behich takımımızın omurgasını oluşturan en önemli isimlerden bir tanesi. Diğer takımlar ilgi duyuyorsa anlayışla karşılayabilirim ama Aziz'in kalmasını isterim. Ligin ilk yarısında harika bir performans ortaya koydu eğer o giderse takımımız eksilmiş olacaktır mutlaka. Bu çok net, ben kalmasını istiyorum. Elbette transfer dönemi var, eğer bir takım transfer etmek isterse Aziz'i, o takım bizden transfer anlamında daha güçlüdür ve gerçekleşirse biz de ona göre hazırlık yapacağız. Telafi durumunu değerlendireceğiz, ben Aziz'in kalmasını istiyorum.

Takım olarak gelişmeye devam etmeliyiz

Takım olarak gelişmeye devam etmeliyiz, ligin ikinci yarısında hedefim bu. Git gide güçlü bir takım halini almalıyız, birlikteliğimizi artırmamız gerekiyor. Tabii ki iyi oyuncular da kadromuza katmamız gerekiyor, elinizde ne kadar güçlü bir kadronuz olursa bunu ortaya koyma gücünüz daha da artacaktır.

Kadromuzu çeşitlendirmeye çalışacağız

4 oyuncu kadrodan ayrılmak istedi çünkü yeterince süre alamamışlardı. Ben onları bu konuda anlıyorum. Sezonun ikinci yarısına başlarken benim hedefim şu an kadromuzda bulunan tüm oyuncularımızın kendisini oynamaya aday bir oyuncu olarak görmesini istiyorum. Kendisinin de oynayabileceğini düşünerek hazırlanmalı oyuncularımız. Eğer bir oyuncumuz oynayamayacağını düşünüyorsa, mutsuzsa anlayışla karşılarım. Bu 4 isim dışında farklı bir oyuncumuz durumdan memnun değilse çözümler üretmeye hazırım.

Eğer Aziz Behich ile alakalı kulüp kendi için çok iyi teklif elde ederse başkan ve yönetimimiz de onu satmayı düşünürse biz de farklı oyuncuları transfer etmek zorunda kalacağız, kadromuzu çeşitlendirmeye çalışacağız.

Önceliğimiz ilk 11'e katkı yapacak oyuncuların kadroya katılabilmesi. 3 oyuncu bizim için iyi olacaktır, ama bu biraz da takımdan ayrılacak olan oyuncuların sayısıyla da alakalı. 2-3 oyuncu transferi yapabilirsek bizim için iyi olacağını düşünüyorum.

İyi oynuyoruz ama bunu 90 dakikaya yaymamız gerekiyor

Bence devamlılık bizim gelişimimizi sürdürmemizde önemli, gelişmeye devam etmeliyiz derken en fazla altını çizmem gereken konu bu. Bugün bile maçın belli bölümlerinde kırılgan bir yapıdaydık, belli dakikaları iyi oynuyoruz ama bunu 90 dakikaya yaymamız gerekiyor.

Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanmak bizim için hayalden öte hedef olmalı, bizim için normal bir şey olmalı. 2 resmi maç oynayacağız, arasında 5 gün olacak. Gençlerbirliği ve Medipol Başakşehir maçları arasında 5 gün olacak. İkisinde de hemen hazırlanmaya çalışacağız, biz de onu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız.

Dolu bir lig ve seviye git gide yükseliyor

Süper Lig, güzel bir lig. İyi bir seviyenin olduğunu düşünüyorum, yeterince bilinmiyor, tanınmıyor. Dolu bir lig ve seviye git gide yükseliyor. Hep dikkatli olmamız gerekiyor. Her takım birbirini yenebilecek konumda. Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde başardığı şey de ligin seviyesinin bir anlamda yansıması. İnsanlar farkında değil. Süper Lig'e geldiğinizde mütevazi kalmalısınız en güçlü takımlar diye nitelendirdiğimiz Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Medipol Başakşehir dışındaki takımlara karşı hazırlıklarınızı en üst seviyede tutmanız gerekiyor. İyi teknik direktörlerin, iyi takımların olduğu bir ligde her şeye mütevazi olarak hazırlanmalısınız.

Kubilay Kanatsızkuş çok büyük bir potansiyele sahip bir oyuncu

Kubilay Kanatsızkuş çok büyük bir potansiyele sahip bir oyuncu. Belli problemler yaşadı, bir tanesi de taraflar ile arasında geçenlerdi. Kendi sahamızda oynadığımız ilk maça ilk 11'de başladı ama zorlandı. Zor bir etaptan geçti, sakatlıklar da bahsettiğim bu problemi de. Kubilay iyi bir adam, ama mental olarak çok güçlü değil. Üst seviyede forvet olmak istiyorsanız, bunların üstesinden gelmelisiniz. İyi bir insan olsa da hala üzerinden gelebilmiş değil, iç bacak kaslarında sıkıntı yaşıyor. Kubilay için yazık oluyor çünkü Kubilay'ın neler yapabileceği ile yaptıkları arasında büyük fark var. Bu beni çok üzüyor ama biliyorum ki onun gelişimini sağlamak da benim görevim. Ben onunla alakalı elimden geleni yapmaya çalışıyorum."

 Bursaspor.org.tr

  • 1616  
  11 Ocak 2018 | 14:00
  -1
  Hocam kaç numara gözlükle bakıyorsun kubilay'a sen? Bizim gözlüklerle bak artık allah aşkına
  • Aytac.  
  11 Ocak 2018 | 10:49
  Hocam tümümü okudum helal olsun çok doğru konuşuyosun dicektim sonunda kubilayı duyunca hayal kırıklığına uğradım vazgeç şu sevdadan yakar o çocuk seni..

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR