KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Kredi kullanmak zorundayız"

19 Ekim 2016 | 10:01

9 yorum

6462 okunma

Başkan Ali Ay, daha önce 100 milyon lira olarak planladıkları yeni kredi rakamını 120 milyon liraya çıkarabileceklerini söyledi.

Bursaspor Başkanı Ali Ay, kullanmayı planladıkları banka kredisiyle ilgili 'Bunu yapmak zorundayız' dedi. Daha önce 100 milyon lira olarak düşündüklerini ancak yatırım yapabilmeleri için rakamın 120 milyon lira olabileceğini belirten Ay, 'Kredi işine tepki gösterenler olabilir ama başka çıkış yolumuz yok. Çünkü, gelir kalemimiz kalmadı. Daha önce 100 milyon lira gibi düşünüyorduk fakat şu an mevcut kredi ve günü yakalayabilmemiz için 95 milyon liraya ihtiyaç var. Geri kalan kısmıyla da kalıcı gelir kaynakları üreteceğiz' dedi.

TRABZON BAŞKANIYLA GÖRÜŞTÜM

Yeni krediyle birlikte vadenin 7 yıla uzayacağını anlatan Başkan Ay, 'Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'yla görüştüm. Biliyorsunuz onlar da bu yöntemi kullandı... Tabii onların borcu bizden çok daha fazla. Yeni krediyle birlikte aylık ödememiz 2 milyon 300 bin lira olacak. Mevcut kredide de aynı rakamı veriyoruz. Yeni kredi kullanırsak elimiz rahatlayacak. Bankaya borcumuzu uzun vadeye yaymış olmakla birlikte güncel borçlarımız bitireceğiz aynı zamanda da kasamızda paramız olacak' dedi.

 Olay Gazetesi

  • Yeşil Bursa  
  23 Ekim 2016 | 02:15
  Ali Ay'dan spor kulübü başkanı olursa, .... Zihniyete bak, şimdide 2300 ödüyormuşuz,diğer durumdada aynı ödeme olacakmış, ama para uzun vadeye yayılacakış. Biri 3 sene diğeri 2 sene. Bu mantıkla borcumuz iki katına çıkmış olmuyor mu? 2300 ödeyemiyorsan, borcu çektiğinde 2300 ü nasıl ödeyeceksin. Ben söyleyeyim. Kısa vade, hazır para cebe girecek. İsedileri gibi harcıyacaklar. Olan Bursasporun geleceğine olacak, geleceğimiz borçlandırılacak. Gelecek senelerden yiyip, Ali Ay'ı finanse edeceğiz. Bursasporun geleceğine kibrit yakılıyor, farkındamısınız. Alınan borcu harcama yetkisi yine başkan da... Recep Bölükbaşıcalar vardı, çok azılıydılar. Toz kondurmuyorlardı, avrupada büyük kulüp olucaktık. Neee olduuu. Şimdi de Ali Ay'cılar var. Hacılar. MAdem borç çekecektin, o kulübü bende yönetirim. Taşıma suyla değirmen dönmez. Ne değişti. NE değişecek.
  • cbg  
  20 Ekim 2016 | 07:19
  faizin oldugu yerden hayir gelmez. ama gerci gelir yok, borc cok. kulubu soyan ve calan baskan ve yonetimlere haram olsun o paralar
  • crash1606  
  19 Ekim 2016 | 22:43
  bizde yönetim değişiyor , kişiler değişiyor ama kafalar değişmiyor. aynı tas aynı hamam devam ediyor. herkes proje üretmektense kolay para peşinde. çek krediyi sonra ödemek için debelen dur. bunların hepsi geçici bir çözüm. çekilecek kredi ile doğru planlama yapılmaz eski yönetimlerin yaptığı gibi harcamalar yapılırsa işte bu kulüp ozaman batar.
  borç ile borç kapatmaya çalışıyoruz ama şunu anlamak istemiyoruz. borç ile borç kapanmaz aksine artar ve sonra içinden çıkılmaz bir hal alır.
  biz bu yönetime neden güvendik? neden hep destekledik ? çünkü diğerlerinden farklı olduğunu düşündük. ama bugün yaptıklarını görünce sanki yine yanıldık. tasarruf dediler. öyle bir transfer politikası izlendi ki alınan oyuncuların hemen hemen hepsi faydasız. ve bu adamlara yıllık 5 milyon euro para ödeniyor. bu kadar vasıfsız transfer yapana kadar aynı maliyet ile 3-4 transfer yapıp kadro düzeni oluşturulamaz mıydı? ya da yine menejer oyunlarına mı geldik?
  bu düzen böyle gelmiş böyle gidecek. çek şimdi 120 milyon krediyi . işleri yoluna sokmaya çalış. baktın işlerin yoluna girmeye niyeti yok mayısta kongre yap sonra al ceketini çık git. yeni gelene yine yığınla borç kalsın. yine şehrin önde gelenlerinin kapısında dolaşalım. her yerde yardım yardım diye dolanalım.

  sen yönetimi eski kafa ile yönetmeye devam edersen , şehirde sana güvenenleri hayal kırıklığına uğratırsan yardımı desteği kimden bulacaksın. ticaret yapanlar da enayi değil. ver parayı sonra birileri iç etsin. maalesef yok öyle bir dünya.

  inşallah biz yanılırız , biz haksız çıkarız da ali ay haklı çıkar ve çekilen kredi ile takım düzlüğe çıkar. inşallah doğru bir planlaması vardır. sadece borç ile borç kapatmak için değildir bu kredi.
  • BayBursaspor  
  19 Ekim 2016 | 21:29
  mafya babası aziz bile kendi stad ismini sattı ülkere. Günü yakalamak adına doğru bir hamle. Kredi çekiliyor soyacaklar diye bakıyoruz şuan 2 şerefsiz yönetim yüzünden ama şuan önyargılı bakmayın
  • Try  
  19 Ekim 2016 | 19:34
  Kalıcı Gelir Yok Taraftar Desteği Ekonomik olarak Yok Daha 10 Bin Kombine Zar Zor Sattık. Sonra Başkan Neden Kredi Çekiyor. Çeker Tabi Arkadaş Adamın Eli Kolu Bağlı Bursalı İş Adamlarından destekte Yok. Adam Kredi Çekip Borçları Uzun Vadeye Yayıp Ayrıca Benzin Arasizide Alıp Bursasporu Düzlüğe Çıkarma Derdinde. Köstek Olcağınıza Biraz Destek Olun..!
  • radyonunadı16  
  19 Ekim 2016 | 17:58
  -5
  kredi falan istemiyoruz, transferi kesin gerekirse, altyapıya önem verin.
  • carsamba_texas  
  19 Ekim 2016 | 13:19
  kredi kullanmayan takımmı var arkadaşlar ?günü kurtaran takımlar başakşehir ,gençlerbirliği,osmanlıspor.zaten ikisi siyasi destekli.Bizim arkamızda kimse yok.kulüpler eski yönetimleri ve kötü transfer politikaları sayesinde borç batağında.galatasaray bile kredi arayışında olduğu zaman basket şubesinin adını gs odeabank yaptı.Kredi kullanmayalım diyen arkadaşlara soruyorum.Ne yapılsın.Madem bir çözüm önerisi sunun.İşler burda sallamakla olmuyor.Adam zaten divan kararı almış güveni tazelemek için.Üyeysen kulübe git hangi adaya kullanıyorsan kullan oyunu.
  • greenpearl  
  19 Ekim 2016 | 11:23
  -11
  Saçma sapan işler yapma kredi kullanmak zorundayız da ne demek oluyor? Seneye belki çekip gideceksin gelecek yönetim ne yapacak o kadar kredi borcuyla ?
  • Timsah rafo  
  19 Ekim 2016 | 11:17
  -2
  Helal be başkan çok çalışıyorsun valla kredi çekmek dahiyane fikir diğer başkanlar nasıl akıl edemedi vizyon farkı budur.ayrica ucuza kapattığı n oyuncuları da ucuzlere okurun mu tamamdır bu iş. Benzinli k projesi ise sıradışı bir de başkanım çok iyi niyetli yüzün den nurlar şelale olmuş akıyor. Ben tatmin oldum buradan ismail Merter sane sinan serdar ve şamil emmimgillere selam yollamak istiyorum.yasasin Suat kelle paçaci yedirmeyiz abisi tursucuyuz.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR