KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Kimseden korkumuz yok"

10 Şubat 2017 | 13:02

9 yorum

6474 okunma

Spor Toto Süper Lig’in 20. haftasında yarın evimizde Fenerbahçe ile oynayacağımız maçın öncesinde Teknik Direktörümüz Mutlu Topçu, düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Açıklamalarına El-Bab'da şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet dileyerek başlayan Topçu, Bursa'nın futbol tarihinde çok önemli maçlara çıkıldığını ifade eden Topçu, "Önümüzde Fenerbahçe mücadelesi var. Bu maçta da en doğrusunu yapmak zorundayız. Biz rakip takımın ne oynadığından daha çok bizim ne oynayacağımızın çalışmasını yapıyoruz. Bizim planlarımız doğrultusunda eksik olan yerlerden başlayarak taktiksel açıdan gelinen noktadan çok memnunuz. Arkadaşların çalışma temposu bizi heyecanlandırdı. Fenerbahçe mücadelesinde yaptıklarımızın karşılığını almak istiyoruz. Heyecanımız fazla. Büyük taraftarımızın karşısında olacağız. Umarım bütün stat dolar. Tekrar o başarıları yakalayalım. Daha önce buraya ilk geldiğimde söylediğimizin arkasındayız. Bu takımın daha topa sahip olan, karşı takımı yıpratan bir sistem üzerinde çalışıyoruz. 10 gün çok uzun bir zaman değil. Taktiksel antrenman yaptıkça sahaya yansıtacağız. Topun bizde olduğu zamanlar farklı arayışlar içinde olacağız. Son günlerde gerçekten antrenmanlarda bunu yaptık. Umuyorum, bekliyorum. Umarım maçta bunu gerçekleştireceğiz. 5 sene burada çalıştım. Tekrar taraftarın karşısında çıkmak benim için çok önemli. Şampiyonluktaki gibi bütünleşerek büyük başarılara imza atacağız" dedi.

"Hiçbir takımdan hiçbir şekilde korkumuz yok"

'Bu kadronun yapabileceği güçleri arayış içersindeyiz' diyen Topçu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Elbette sıkıntılarımız var ama gidereceğiz. Birkaç tane farklı arayışımız oldu ama son birkaç antrenmanda beni de heyecanlandıran oyun ortaya koydular. Eksiklerimiz çok ama bunları da bireysel anlamda gidermeye çalışıyoruz. Defansla ofans arasındaki mesafeyi 30 metreye kadar indirmeye çalışıyoruz. Ben çalışınca her şeyi başaracağımızın kanaatindeyim. Futbolcu arkadaşlara da söyledim. Bu maç hocaların da sınavı. Antrenmanda yaptık ama karşılığını görebilecek miyiz? Büyük bir camia olarak söylüyorum. Hiçbir takımdan hiçbir şekilde korkumuz yok. Kazandığımız 3 puanın başka takımlardan alacağımız 3 puandan farkı yok. 10 günde bir şeyler başardık dedirtmek istiyoruz. Teknik direktörün isteyeceği tarzda arzulu istekli bir ekibimiz var. Bursaspor camiası için olması gerekenleri anlatmaya çalışıyoruz. Fenerbahçe maçına en güçlü şekilde çıkacaklar. Beklediğim bu değil ama çok çalışarak o da olacak."

Taraftarların takımdan savaşan bir yapı istediğini ifade eden Mutlu Topçu, "Taraftar Bursa gibi büyük camiada savaşan bir grup istiyor. Futbolcu "ben savaştım, mücadele ettim" demesi lazım. Sonra gerçek anlamda futbol görmek istiyor. Profesyonel düşünmek lazım. Ben mağlup olunan maçlardan sonra alkışlandığını da biliyorum. O mücadeleyi verdiğiniz zaman o taraftar futbolcuya karşı olmaz" şeklinde konuştu.

"Ben hiçbir rakip için özel önlem almam"

Fenerbahçe maçı için özel önlem almayacağını dile getiren Topçu, "Ben hiçbir rakip için özel önlem almam. Biz ne yaptık o önemli. Rakip takımda önemli futbolcular vardır. Futbolu önlem alarak geçirirseniz olmaz. Bizim bir kimliğimiz var. Biz kanatları kullanan, çabuk oynayan, şut atan takım olmamız lazım. Eksiklerimiz var. Emre, Furkan, Serdar, Bilal ve cezalı İsmail'den yararlanamayacağız. Emre ile Bilal'in 2-3 hafta sonra gelme ihtimali var. Her futbolcudan faydalanmayı düşünüyorum. Bilal kaliteli bir oyuncu. Taraftar mücadele ister. Bilal de kariyerli oyuncu ama bu mücadeleyi daha ötesine taşıması lazım. Ben burada 5 sene kaldığım için ne istediklerini biliyorum. Benim için futbolcunun ismi önemli değil. O mücadeleyi verecek oyuncular sahada olmalı. En iyisini verecek. Arkadaşı için de, taraftarı için de o mücadeleyi verecek. 15 maçlık bir periyot var. Bu periyotta iyi işler başarmak zorundayız. Son 2 gündür birkaç mevkii ile alakalı soru işareti oluştu. Dün antrenmanda en doğru kararı verdiğimin kanaatindeyim. Birkaç tane bölgede rotasyon olacak. Her maçın farklı bir öyküsü vardır. İskelet oluşturmak zorundayız" dedi.

 Bursaspor.org.tr

  • Furk16  
  12 Şubat 2017 | 05:05
  Ucbeyi , belluschi nin şut atabilme özelliği 10 üzerinden 11 di. Belluschi Antep e frikikten , 35 metreden Kayseri ye 30 metreden gol atarken sen başka maçlar izliyordun anlaşılan :) neyse kal sağlıcakla
  • uçbeyi  
  11 Şubat 2017 | 22:55
  -1
  Furkb16 , Beluschinin sanki şut atabilme özelliği mi vardı . Aziz Behiç te oyunu iki yönüyle oynayabiliyor . Topla hızlı bir şekilde ileri çıkma özelliğinin yanında verkaçlarda çok başarılı . Behiç, beluschiden daha kötü şut atmaz .

  Yerini yadırgamasın . Birkaç maç oynayıp alışsın Aziz Behiç ten çok iyi bir 8 numara olur .
  • ZAFER MH  
  11 Şubat 2017 | 17:26
  küme düşürme yeter,, becereksiz yönetime pek güzenme kendi yeteneklerinle takımı şaha kaldır,,yönetimin istediği değil senin istediğin gibi takımı yönet,,saygılar mutlu hoca,,
  • Furk16  
  11 Şubat 2017 | 07:26
  @ucbeyi arkadaşımın yazdıklarına istinaden ; aziz behich den 8 numara olmaz. Enerjisi bakımından baktığın zaman olur gibi duruyor ama 8 numara demek sadece enerjiyle , gidip gelmekle olacak iş değil bunlarla birlikte top tekniği , oyunu iki yönlü oynayabilme ve şut çekebilme özelliklerinin de olması demek. Dersen ki jorquera , Merter , faty çok mu iyi hayır değil hiçbirinden bu performansların üstünü görebileceğimizi ben de düşünmüyorum. Jorquera dan forvet arkası olur ama anca Güney Amerika'da ki liglerde. Naçizane fikirlerimdi. Saygılar
  • supporters  
  10 Şubat 2017 | 17:17
  An azından taraftarın ne beklediğini biliyor. Kupada yok gözüm, formayı terlet iki gözüm.
  • uçbeyi  
  10 Şubat 2017 | 15:18
  10
  Futbolcularımız doğru mevkilerde mi oynuyorlar ya da başka mevkide oynasalar daha faydalı olurlar mı buna bakmak gerekir .

  Bir taraftarımız yazmış, Aziz Behiç 8 numara oynasın diye . Pekala da oynayabilir. Beluschi yi aratmaz. Topla ileri çıkışları çok iyi ve çok güzel taktik fauller de yapabilir .

  Jorquera da Ergiç gibi rakip ceza sahasından dönen topları gole çevirme özelliği var . En azından topa nasıl vurulacağını biliyor. Forvet arkası oynayabilir .

  Jovic te sağ açıkta oynayabilecek kapasite var. Stancu forvet mevkiinde daha da verimli olur. Özellikle kontratak hücumlarında .
  • uçbeyi  
  10 Şubat 2017 | 15:00
  Hoca değişikliklerinde verimli olmayan bazı futbolcular verimli hale gelebilmekte

  Sezon başından beri gözlemledik, futbolcularımız sorumluluk almaktan kaçıyor. Top almak için boş yerlere kaçacağına toptan kaçar hale geldiler . Tabii ki bunda bir kısım taraftarımızın gereksiz ve yoğun baskısı da var . Baskı altında bazı özel nitelikleri olan futbolcular bu özelliklerini sergileyemiyorlar .

  Sahada yardımlaşma olursa hiçbir futbolcu top almaktan çekinmez .
  • uçbeyi  
  10 Şubat 2017 | 14:35
  Mutlu TOPÇU, şampiyonluğumuzda ve şampiyonluk sonrası işin içinde olan ve bu tecrübeyi yaşayan ve yaşatan bir hoca .

  Şampiyonluk sonrası iskelet kadro dağıtılmadığı için kısmi başarılar da yakaladık.

  Bölükbaşının iskelet kadroyu dağıtmasıyla birlikte Bursaspor karakteristik özelliklerini kaybetmeye başladı . Sıradan bir Anadolu takımı haline geldik.

  Yapılması gereken Mutlu hocaya destek verip, iskelet kadroyu oluşturmak ve buna yıllar içinde doğru takviyeler yapıp güçlü bir takım oluşturmak .
  • BayBursaspor  
  10 Şubat 2017 | 13:44
  korkun yokta. Önlem almak korkaklık değildir. Rakibin çok iyi top oynayan oyuncuları var. Sen bunlara önlem almazsan sana skor üretirler. Sonra çıkıp elimizden gelen buydu dersin. Bize bundan sonra puanlar lazım hocaa

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR