KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Kendimi hazır hissediyorum"

09 Temmuz 2013 | 15:41

4 yorum

6791 okunma

Yeni transferimiz Taye Taiwo yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğümüz Avusturya Seefeld'e geldi.

Münih'e uçakla inen ve ardından yaklaşık 2 saat süren yolculuğun ardından kamp yaptığımız otele gelen Taiwo'yu teknik heyetimiz karşıladı.

TAIWO: "HAZIRIM"

Taiwo takımın konakladığı St.Peter otelinde medyanın karşısına geçti. Transferi için başkanımız Erkan Körüstan'a teşekkür eden Taiwo takım hakkında çok bilgiye sahip olmadığını ancak zamanla tanıyacağını söyledi. Türk futboluyla ilgili bilgisi olduğunu belirten yıldız futbolcu, "Takım hakkında fazla bir fikre sahip değilim. Ancak Türk futbolu olarak izlenimim var. Takımdaki futbolcuları da henüz tanımıyorum. Zamanla oynadıkça ve antrenmanlarda hepsiyle tanışacağım" diye konuştu.

Teknik Direktörümüz Hikmet Karaman'ın kendisine transferin nasıl gerçekleştiğini sorduğunu belirten Taiwo, "Kendisiyle transferin nasıl gerçekleştiği konusunu konuştuk. Hazır olup olmadığımı ve durumumu sordu. Antrenmanlara başlayacağız. Ben kendimi hazır hissediyorum" şeklinde konuştu.

Müslüman bir ülkede futbol oynayacağı için çok mutlu olduğunu belirten Taiwo, "Ben müslümanım. İmza törenine girerken, "Selamün aleyküm" dememin sebebi bu. Müslüman ülkede oynayacağım için de çok mutluyum. Benim önceliğim müslüman bir ülkeye transfer olmaktı. Bu anlamda başkandan teklif gelince düşündüğüm söylenemez. Ailemi de Bursa'ya getireceğim. Bursa huzur veren bir şehir" dedi.

Taraftarlar hakkında sorulan soruya ise Taiwo, "Taraftarlar çok iyi. Çok hoş insanlar. Ateşli oldukları belli. Bize çok büyük katkı sağlayacaklar" dedi. Türk futbolunun çok sert olduğunu sözlerine ekleyen Taiwo, "Türk futbolu çok sert. Kazanmak istiyorsanız orada agrasif olmak gerekiyor" şeklinde konuştu.

 Bursaspor.org.tr

  • slow and steady  
  09 Temmuz 2013 | 21:38
  -23
  iyi transfer ama yaramazlık yapıp tribünlerin canını sıkmaz inş
  • partizan  
  09 Temmuz 2013 | 17:20
  sen hazırsın ama uyuşuk yönetim daha hazır değil..
  • osi  
  09 Temmuz 2013 | 16:58
  19
  ah ulan bu adamın yanında bide n daye olacak. defans a gerek kalmaz orta saha berlin duvarı geçilmez di..
  • bursabursa  
  09 Temmuz 2013 | 16:07
  44
  sana farketmez taiwo futbol sert olsada ben şimdiden senin karşında oynayacak sağ açıklara geçmiş olsun diyorum.Sen robbeni futboldan soğutmuş adamsın. Tekrar hoşgeldin büyük Bursasporumuza.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR