KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Kazanmak için sahaya çıkacağız"

21 Kasım 2013 | 15:20

11 yorum

6947 okunma

Teknik Direktörümüz Christoph Daum, haftasonu oynayacağımız Kasımpaşa maçı öncesinde Özlüce Tesislerimizde düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kasımpaşa takımının iyi bir takım olduğunu ve zor bir karşılaşma oynayacaklarını dile getiren Christoph Daum, futbolcularının kazanmak için ellerinden gelen her şeyi sahaya yansıtacaklarını inandığını söyledi.

Daum maç hakkında şöyle konuştu; " Kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve kesinlikle kazanmak istiyoruz. Bugüne kadar içeride oynadığımız müsabakalarda iyi futbol oynadık fakat sonuca gidemedik. Bu yüzden önemli olan sonuca gidebilmek ve 3 puanı alabilmek. Bu maç öncesinde belirli oyun formatlarını antrenmanlarda çalıştık. En önemlisi kendi performansımızı sergilemek ve hatasız oynamak gerekiyor. Futbolcularımızla yaptığımız toplantılarda birebir görüşmelerde bulunduk ve kesinlikle futbolcularımızın bu galibiyeti arzuladığını gördük. Performans olarak %100'ün üstüne çıkacaklarını gördük. Müsabakadan evvel heyecanımız dorukta. Bu heyecanımızı pozitif yönde sahada görmek istiyoruz. Umarım maça kadar sakatlık yaşamayız. Belluschi cezalı durumda. Futbolcularımızdan beklentilerimiz var bunları da sahada görmek istiyoruz. Buna bakarak kendi sahamızda taraftarımızın önünde bu maçı kazanacağımıza inanıyorum" dedi.

Cezalı olan Belluschi'nin yerine kimi düşünüyorsunuz? sorusuna Daum, "Birkaç opsiyonumuz var" yanıtını verdi.

Neden bu kadar umutlusunuz sorusuna? "O yüzden böyle gelmiş olabilir size. Daha evvel de iyi çalışmıştık ama bu kez de aynı şeyi söyleyebilirim. Gördüm görüntü oldukça pozitif. İdmanlarda çok iyi yaptığımız işleri sahada daha fazla görmek istiyorum. Çalıştığımız formatları futbolcular idrak etmek zorunda. Bu da zaman alıyor. Belli bir zaman sonra bunları sahada da göreceğimize inanıyorum. Öğrenme süreç ister. Bu sürecin olumluya gittiğini görüyoruz. Bazı hataları yapmazsak ortadan kaldırırsak gerçekten önümüze pozitif bakıyorum. Çoğu maçta iyi maçlar çıkardık. Belli yerlerde hata yapıp goller yedik. Onları ortadan kaldırmamız gerekiyor. Gerçekten futbolcularımız özveriyle çalışıyor. Şuan durumuna baktığımızda bulunduğumuz yerde değil daha farklı yerde olmamız gerektiğine inandığımız için çok özveri ve arzulu çalışıyorlar. Hoca olarak baktığımız zaman idmanlarda görüyorsunuz. Futbolcunun havası nedir? Zaman zaman futbolcu kendini gizler mi? Saklar mı? Ön plana çıkar mı? Bunların tam tersini yapıyorlar. Arzulu ve istekliler hep ön plana çıkmak istiyorlar. Bu da çok güzel gelişme" dedi.

Bir medya mensubunun "Sebastian Pinto ve Sestak'ı kadroya alacak mısınız? Almayacaksanız devre arasında kendilerine kulüp bulması mı istenecek sorusuna? Daum, " Sestak, Slovakya Milli Takımı'nda olduğu için son 10-12 gün kendisini göremedik. Performans durumunu bilmiyoruz. 10 gün içinde 90 dakika oynamak futbolcu için iyidir. Motive olarak döner bize. İyi bir karakter ve iyi bir arkadaşımız onunla çalışmayı seviyorum. Bizimle çalışmadığı için henüz kendisi ile görüşemedik. Pinto bizimle çalıştı. İdmanlarda iyi çalıştı onunla önceden konuşmuştum. Performansını iyi ise gösterirse kadroda yer bulur. Pozitif bir görüşmeydi. Artık reaksiyonunu göreceğiz. Bursaspor'un formasını giydiğinizde bunu hak ederek giymelisiniz. Oynayan arkadaşlar müsabakalarda performanslarını gösterir. Kadroya giremeyen arkadaşlar da performanslarını idman sahasında göstermelidir. Pinto iyi çalıştı. Yarını bekleyelim. O zaman bir karar vereceğim" dedi.

Fernandao transferiyle sistem değişecek mi? sorusuna ise "Fernandao iyi bir futbolcu. Şu anda bizim futbolcumuz olmadığı için bunu konuşmak için erken. Geldiği zaman bu soruyu o zaman konuşalım" dedi.

Gurbetçi futbolcular konusunda izlemeleri devam ettirdiklerini belirten Daum," Teknik heyet olarak gözümüzü açıp, her futbolcuya bakıyoruz. Genç yaş gruplarına baktığımızda yetenekli futbolcular var. İlerleyen dönemlerde ön plana çıkabilirler. Biliyorsunuz bu tür futbolcular ön plana çıktığı zaman, özellikle Türkiye'ye geldiği zaman değerleri astronomik rakamlara çıkıyor. O yüzden gözlerimizi açmalıyız" dedi

Fernandao'nun transferinin kendisinin mi? Yoksa menajerler aracılığı ile mi gerçekleşti? sorusuna Daum, " Bu futbolcuyu bizzat kendim tanıyorum onu sezon başında transfer etmek istedim. Fakat zaman kalmamıştı olmadı. Fernandao'yu buraya getirmek kolay değil. Bir sürü opsiyonu olan futbolcu. Kendim de bizzat ilgilendiğim için bu transfer ortaya çıktı. Çok iyi bir performans gösterdi. Gol krallığında ön planda. Brezilya'da listede en değerli futbolcular arasında 4. sırada. En önemlisi burada göstereceği performans olacak. Buraya geldiğinde iyi performans göstermeli. Beklentimiz bu yönde ve öyle de olacak. Eğer böyle devam ederse performansını yükseltirse Türkiye'de sayılı santrforlardan bir tanesi olur. Önemli olan geçmişe değil önümüze bakmalıyız. Biz de ona yardımcı olacağız" dedi.

 Bursaspor.org.tr

  • gurcan979  
  23 Kasım 2013 | 15:14
  9 kişide sahaya çıksak gene umudumu kesmem bu takımdan ben Bursasporluyum....
  • pingel  
  23 Kasım 2013 | 05:34
  Sen sahaya kazanmak için çıkacağımıza inanıyormusun
  • beluschi  
  22 Kasım 2013 | 09:03
  Admin butun heryerde batalla gidiyor yaziyor kesin bir bilgi paylasin
  • berryroad  
  22 Kasım 2013 | 08:25
  kasımpaşa 3 puanı rahat bir şekilde alır gider aksi sonuç süpriz olur. fernandaoyu getirmek çok zormuşmuş brezilyanın en değerli oyuncularındanmışmış. bırak Allah aşkına daum artık her ligi veriyor tvler biz de takip ediyoruz brezilya ligini.
  • Bursa 16  
  22 Kasım 2013 | 00:45
  Bu mac bizim
  • ssSss  
  22 Kasım 2013 | 00:37
  ilk 5 takımı olarak almadı Bursaspor enkaz olmştu ...
  • eskı teksas  
  21 Kasım 2013 | 21:42
  -1
  Mac bızım allahın ıznıyle.
  • adalet mah  
  21 Kasım 2013 | 20:49
  sn Daum fazla sallama....
  İnsanlarada umut verme ....
  Bu takım sabaha kadar oynasa kasımpaşayı zor yener.
  İnsanın içinden bunu söylemek gelmiyor ama fotoğraf bu.
  Yönetimde takımı bir bok zannediyor.
  Yönetici diye Bursanın önde gelen beceriksizleri bir araya geldi.
  Koca bir senemiz boşa gitti.
  SENEYE KİME KOMBİNE SATACAKSINIZ,YALANCILAR
  • Ali G  
  21 Kasım 2013 | 19:04
  ya beyler bırakın boş konuşmayın neyi alıyorsun sen ? Bellushi'nin yokluğunda takım gol dahi atamıyor ve elin volvodinası bile 3 tane gol atıp bir o kadar da kaçırıyor. Bu maç gün gibi açık %100 k.paşa favori kendi sahamızda bide. Bizi bu duruma sokan yönetimin boğazından geçen her lokma haram olsun !
  • ŞİPTAR  
  21 Kasım 2013 | 16:18
  Sayın hocam her mac öncesi yaptıgın acıklama kazanmak icin sahaya cıkacagız, varımızı yogumuzu ortaya koyacagız , yapacagız edecegiz cuu acık acıklamalar yerine cıkın oynayım şu macı alın artık ne olursa olsun bu takımı ilk 5 takımı olarak aldın o seviyeye getirmen gerekir artık bunun içinde bahanelere sıgnmadan puanlar alkazandırman gerekir yoksasezon sonunda istedigmiz tablo oluşmazsa senin de gecmiş kariyerine bakılmaz bu takımı layık oldugu yere taşıyamazsan senin de kariyerin zedelenir o yüzden bir an önce takıma gerekli takviyeler yapılıp süratle Türkiye nin konuştugu bir takım oluşturman gerekli ...
  • mcrsuleyman  
  21 Kasım 2013 | 15:33
  içime doğdu bu maçı alıcaz

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR