KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Kapıdaki tehlike

23 Mayıs 2013 | 09:09

41 yorum

16941 okunma

Bursaspor'u öyle bir süreç bekliyor ki bu işin içinden çık çıkaibilirsen. Yönetim transfere şartlı onay veriyor. Kiralıklar dönecekleri günü iple çekiyor.Karaman, transfer bir an önce bitsin istiyor. Kadrodaki yabancıların sayısı can sıkıyor.

Bursaspor'da genel kurul ve transfer çalışmaları bir arada yürüyor. 7 Haziran'daki kongre öncesi teknik direktör Hikmet Karaman yerli ve yabancı birçok oyuncunun transferi için mesai harcıyor. Karaman'ın en büyük dileği kamptan önce transferin bitmesi. Bursaspor teknik direktörü, Avrupa'da gruplara kalınması isteniyorsa, transferin bir önce bitirilmesinin şart olduğunu öne sürüyor. Aksi halde başarıyı yakalamanın zor olduğuna vurgu yapıyor.

RESMİ SÖZLEŞMEYE ONAY YOK

Mevcut tablo Bursaspor'u önümüzdeki bir aylık süreçte zor bir dönemin beklediğini gösteriyor. Yönetim kanadı, transfere şartlı onay veriyor. Buna göre oyuncuyla görüşme yapılabilir, ancak resmi sözleşmeyi gelecek yönetim imzalar. Bu durumda Bursaspor transferi düşünülen oyuncu ile mukaveleyi en erken ya 8 ya da 18 Haziran'da yapabilir. Eldeki oyuncuların durumu da gelecek yönetimi hayli zorlayacak nitelikte.

GİTMEK İSTEYENLER VAR

Kadroda halen 9 yabancı oyuncu var. Bunların üçünden verim alınamıyor ve kiralık olarak başka takımlarda forma giyiyor. TFF'nin yabancı sayısını düşürecek olması Bursaspor'un yabancı kontenjanını azaltması gerekliliğini gözler önüne seriyor. Karaman'ın alınmasını istediği transferi düşünülen yabancıların da kadroya dahil olmasıyla, Bursaspor'u sıkıntı günler bekliyor. Gelen bilgiler Basser ve Pinto'nun takımdan ayrılmak istedikleri yönünde. Ancak diğer oyuncuların durumu hala bir soru işareti.

KARAMAN'IN İŞİ ÇOK ZOR

Yerli oyuncularda da durum pek parlak değil. Mevcut kadroda bu sezon forma şansı bulamayan birçok oyuncu var. Hikmet Karaman bunlarla ilgili de karar aşamasına gelecek. Kiralıklar 31 Mayıs itibariyle Bursaspor'a dönüş yapacak. Bunlar arasında Ozan İpek ve İsmail Haktan, Hikmet Karaman'ın üzerinde daha da fazla düşünmesi gereken isimler. Profesyonel yapılan gençler de Karaman'ın gözüne girmek için çabalıyor. Enes Ünal'da da henüz somut adım atılmadı. Diğer gençlerle yapılan profesyonel sözleşme bir tek onunla imzalanamadı.

İşte Bursaspor'un oyuncu listesi:

YABANCILAR:
Teteh Bangura
Prince Tagoe
Petteri Forsell
Scott Carson
Michael Basser
Fernando Belluschi
Pablo Batalla
Stanislav Sestak
Sebastian Pinto

KİRALIKLAR:
Ozan İpek
Onur Akbay
İ.Haktan Odabaşı
İlhan Depe
Emre Pehlivan
Mehmet Sak
Ahmet Arı
B.Can Özdoğan
Yenal Tuncer
Anıl Sarak

GENÇLER:
Taha Can Velioğlu
Süheyl Çetin
Ozan Tufan
Mustafa Sevim
Aykut Turan
Doğanay Kılıç
Mustafa Acun
Batuhan Altıntaş
Furkan Soyalp
Mert Ilıman
Batıcan Aday

DÜZENLİ OYNAYAMAYANLAR:
Musa Çağıran
Hakan Aslantaş
Barış Örücü
Okan Deniz
Aziz Eraltay
Bekir Sevgi

BELİRSİZ:
Enes Ünal

 

 Hakimiyet Gazetesi

  • bucali  
  28 Mayıs 2013 | 08:24
  Michael Basser
  Fernando Belluschi
  Pablo Batalla

  gerisi çok önemli değil satın gitsin...
  • Erhan Gönüllü  
  26 Mayıs 2013 | 01:14
  -1
  bangura'ya sallayan arkadaşlara 2 çift sözüm var. elinizi vicdanınıza koyun, bu çocuk daha 23 yaşında ve 5 yıllık mukaveleye sahip (2 yılı geçti) arkadaş! adamın kardeşi öldü, çocuğu öldü, sakatlıklar yaşadı. ilk oynadığı 3-4 maçı hatırlayalım, adam ilk 4 maçta 3 gol attı. mersin, beşiktaş maçlarında attı diğerini hatırlamıyorum. beşiktaş maçında bedavadan kırmızı kartla oyundan atıldı. sonra sakatlandı sonra kardeşi, çocuğu öldü. form tutamadı. bi empati yapın.. kendinizi bangura'nın yerine koyun. şu pinto 1 maçta 5 km koşuyosa bangura 10 km koşuyo. bence eksiği olan tek şey özgüven.. özgüveni de hikmet hoca ona kazandıracaktır.
  • e18bs  
  25 Mayıs 2013 | 12:25
  -1
  Yabancılar Kiralıklar Düzenli Oynamayanlar

  Belluschi Ozan İpek Okan Deniz
  Batalla İlhan Depe

  Bunlardan geriye kalanlar tek tek takımdan gönderilmeli

  Ozan Tufan Batuhan Altıntaş gibi isimler takımda yer almalı

  • ilker  
  25 Mayıs 2013 | 11:24
  -2
  bangura tagoe forsell pinto gitmeli pintonun yerine iyi bir santrafor alınmalı enerano gekas lualua kone gibi oyuncuların gelmesi daha mantıklı olur
  • Zafer male  
  24 Mayıs 2013 | 17:20
  herkez bangura gitsin diyenelrden ama eminim bangura o talihsizlikleri yaşamasa böyle olmazdı babası hastalandı abisi öldü çocuğu öldü bence son 1 şansı hakediyor olmadı devre arasında gönderilir bence iyi bir oyuncu hem sanırsam 23 yaşında ve sahada pintodan milyonkat daha çok savaşıyor 34 haftada 8 gol atmış pintoya dayanan bi taraftar 23 yaşında bu kadar talihsizlik yaşamış bi adama niye sabır göstermiyor anlamadım ben demiyorum kone gelmesin eneramo gelmesin gidin uefa maçında oynatın ama bi şans verilse bence kesinlikle kimse pişman olmıycak bunuda bi yere yazın ayrıca İ.Haktan gitsin diyenler otursunlar bi bankasya maçlarını izlesinler adam çatır çatır oynadı eğer o kanada iyi bi transfer olmazsa ismail çatır çatır oynar bence yeni bir volkan şen yetişicek
  • Vedat Akcakoca  
  24 Mayıs 2013 | 16:13
  -4
  Bana göre yapilmasi gereken sestak, batalla ve baser disindaki bütün yabancilarin kaleci dahil icabinda bedavaya verilmesidir! Birde Hikmet hocamin aciklamasidir, rahmetli baskanimizin söz verdigi yabancilar kimlerdi? Yeni gelen yönetimin rahmetli baskanimizin iliskiye girdigi oyuncularla anlasmaya varmasidir. Hikmet Hocam dan rica ediyorum. osuruktan transfer yaptirma. Ali Tandogani yuvasina geri al. Ama en önemlisi Ozani, Ozan Ipegi kazan hocam!!
  • FurkanToraman  
  24 Mayıs 2013 | 15:06
  Bana göre gitmesi gerekenler ;
  Teteh Bangura,Prince Tagoe,Petteri Forsell,Scott Carson,Michael Basser,Sebastian Pinto,Onur Akbay,İ.Haktan Odabaşı,İlhan Depe,Emre Pehlivan,Mehmet Sak,Ahmet Arı ,B.Can Özdoğan,Yenal Tuncer,Anıl Sarak,Musa Çağıran,Hakan Aslantaş,Barış Örücü,Aziz Eraltay,Bekir Sevgi...

  Hepsinin nedeninide söyleyeyim :)

  Bangura- Çok güçsüz, beceriksiz kısacası söze gerek yok...
  Tagoe- Gollerin prensiymiş kim söylediyse kesinlikle alkollu :)
  Forsell- Göt göbek kocaman top oynamaya çalışıyor, fazla kilolu...
  Carson- Bana göre iyi bir kaleci değil.
  Basser- İyi bir sağbek fakat yerine Şener ve genç Ozan Tufan var gerek yok.
  Pinto- Sahada yok gibi. Hiç koşmuyor...
  Onur Akbay,İlhan Depe,Emre Pehlivan,Mehmet Sak,Ahmet Arı ,B.Can Özdoğan,Yenal Tuncer,Anıl Sarak- Bunlar top oynıcakta biz görcez...
  Musa Çağıran- Çok düz topçu hiç gerek yok.
  Hakan Aslantaş- Çok yeteneksiz ve futbol bilgisi neredeyse yok.
  Barış Örücü- Gerek yok yerine bir sürü adam var.
  Aziz Eraltay- Yedek durabilir ama kesinlikle 11de işi yok.
  Bekir Sevgi- Yerine Harun var bunada gerek yok, ama kalabilir.

  Arkadaşlar gençleri çok izleyemediğim için hiç bir bilgim yok :)
  Enes Ünal'a imza attırılmalı.

  Holmen(İBB), Eneramo,Erman Kılıç,Kadir Bekmezci(Sivasspor), Kone(Wigan Atletich), Taraabt(QPR) , Doka(İBB) , iyi bir kaleci...

  Arkadaşlar yukarıdaki oyuncuların üç , dörtünü aldık mı 2. kupa ...

  Ozan İpek- iyidir fakat kaç aydır ayağına top deymiyor göt göbek olmuştur birde bu güzel şehire ihanet etti bu takımda yeri olmamalı...

  www.facebook.com/EfsaneBursaspor1963 Takipte Kalın...

  • Talat Ata Baydar  
  24 Mayıs 2013 | 11:13
  Teteh Bangura
  Prince Tagoe
  Petteri Forsell
  Musa Çağıran
  Hakan Aslantaş kesinlikle gitmeli Carson da gidebilir Harun gayet iyi kaleci Basser'e ihtiyaç kalmadığını düşünüyorum.

  Fernando Belluschi
  Pablo Batalla
  Stanislav Sestak kesinlikle kalmalı Pinto'nun yerine iyi bir forvet alınırsa kesinlikle gönderilsin.Bizim isteksiz futbolcuyla işimiz olmaz.

  Kiralık gelenlerden Ferdinand bu takımda kalmalı on numara stoper Edu yararlı olur mu bilmiyorum çoğu maçta sakat olduğu için kararsızım ama Ferdi kalmalı.
  • RadiKaL  
  24 Mayıs 2013 | 10:41
  Bucada oynanyan erkan taşkıranı alırsak 10 numara olur aynı Luka Modriç ;)
  • ismail yılmaz  
  24 Mayıs 2013 | 09:37
  arkadaslar kızmayın ama bişi diyecem hikmet hocayla bangurayı bir sefer daha gorseydik.belki şahlanır adam bence denemek lazım
  • TEKSAS  
  24 Mayıs 2013 | 09:02
  Al işte Ertugurl sağlam ın trasnfer politikası sayesinde olan Hikmet KARAMAN'a olucak başka bir cacık değil daha bunun insuaları steınertleri var say say bıtmez fiyasko oyuncular!!
  • bucali  
  24 Mayıs 2013 | 08:18
  bangura ve tagoe 'ye katlanacak sabır kalmadı artık..Tekrar söylüyorum ;bunlar teke tek maç yapsa 0-0 biter..Dünyanın en kötü forvetleri,,kim bulmuşsa helal olsun.
  • paipai  
  24 Mayıs 2013 | 05:52
  ASIL DERT HOCANIN ALMAK İSTEDİĞİ OYUNCULARIN HEMEN TRANSFER EDİLMESİ.

  listedeki bizim oyuncularımız her türlü kiralık ya da satılık kulüp bulurlar ama süperlig ama ptt ama başka ligler...

  FORVET VE SAĞ AÇIK TRANSFERLERİ İÇİMİZE SİNECEK KİŞİLER OLSUN YETER,BAŞKA BİRŞEY İSTEMİYORUM BEN...

  TABİ ANTON VE EDU YU OPSIYONU BIZDE OLDUGU ICIN ALDIK SAYIYORUM :)
  • aJk  
  24 Mayıs 2013 | 04:14
  Yabancılardan Basser , Belluschi ve tabi ki BATALLA yı bırakırsın takımda.
  Defansa Ferdinandın bonservisini alırsın. 4 yabancı eder.

  Aruna Coneyi forvete getirirsin 5. yabancın olur. Sestakta kalabilir takımda..

  Kaleye Harunu alırsın Carssonu yollarsın cunku harun gelecegin en iyi kalecilerinden ve carssonu aratacak adam degil yabancı kontenjanını dusurmeye gerek yok..

  Volkan Seni geri alırsın Ozanla oturur adam gibi konuşursun yeni yönetim ve yeni teknik heyet olarak al işte sana takım !!!

  Eneside A takıma cıkarırsın ara sıra oynatmaya baslar tecrube kazandırırsın..

  Musa , hakan, bekiri yollarsın.. Kiralıklardan dedigim gibi Ozandan haric hepsini satarsın..

  Teteh Bangura,Prince Tagoe, Petteri Forsell, Scott Carsonı yollarsın takviye yapacaksanda bu dediklerime ek yaparsın hem klup hem biz rahatlarız sac bas yolmayız maclarda..

  Bunları bir Bursaspor kongre uyesi olarak, bir Bursalı olarak ve Bursasporlu olarak soyluyorum cogu kardesimde benimle aynı fikirdedir diye dusunuyorum..

  • pmbatalla  
  23 Mayıs 2013 | 21:26
  Michael Basser
  Fernando Belluschi
  Pablo Batalla
  Stanislav Sestak bunlar olsun yeter
  • miu16  
  23 Mayıs 2013 | 21:22
  KONGRENİN ERKEN YAPILMASI ŞART ÇOK ZAMAN GEÇİYOR..
  LİGDE FUTBOLCU KALMICAK BİZ ÖLE ELDE KALANLARA TAKILCAZ YİNE BİZİM TRANSFER POLİTİKAMIZ BU YAPACAK BİŞİ YOK..

  Bursa UYANNN KONGRENİN ERKEN OLMASI ŞŞŞŞaRTTTT
  • Zafer male  
  23 Mayıs 2013 | 18:46
  bangurauı çok seviyorum ama bizde bi tutturamadı gerçekten üzüldüm geldğine sevinmiştim
  • Samet1606  
  23 Mayıs 2013 | 18:29
  -2
  Bellushi batalla ferdinand kalmalı giderlerini bedavaya dağıtın gitsin yoksa elimizde patlıyacak. (gençleride) verin bankasyaya veya 3. Lige pişsinler biraz yedek kulübesinde fenerli semih gibi olmasınlar. Onun dışında bize ( stoper yalçın ayhan,ferdinand,sol bek tosic,göbekte holmen, sol açılk erman kılıç sağ açık viudes forvete kone, ömer şişmanoğlu veya mevlüt erdinç kaleye sinan polat bu transferler bizi şampiyonluk bile yaşatır buna eminim hepsi çok sağlam futbolcular hepsini toplasan 20 25 milyon euro anca eder buda şampiyonluk priminin yarısı eder. . . Transferleri bedavaya getirdiğimiz gibi üstünede çok sağlam paralar kazanırız biraz uyanık başkan lazım bize rahmetliyi ayrı severim hakkını ödeyemeyiz ama çok götürdü ve arkadaşım neyse yeni yönetim umarım gereğini yapar bu zamana kadar hiç görmedim öyle bir yönetimde neyse sonumuz hayırolaa. . .
  • Belluschi  
  23 Mayıs 2013 | 16:35
  Bangura,tagoe,basser,forsell,pinto satılırsa iyi para gelebilir parayı geçtim basser pinto hariç diğerlerini 3 e 5 e bakmadan satmalıyız hiç bir fayda gelmez onlardan
  • Birisi  
  23 Mayıs 2013 | 16:26
  Ertuğrul efendinin civataları çoğu ... 1 tane iş görür adam alır 10 tane fiyasko ...

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR