KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Jovic ve Onur imzaladı!

13 Ocak 2017 | 16:06

20 yorum

10276 okunma

Bursaspor'umuzun yeni transferleri Onur ve Bobab Joviç, Özlüce Tesislerimizde düzenlenen imza töreniyle kendilerini Bursasporlu yapan imzayı attılar.

İmza törenine başkanımız Ali Ay, Yönetim Kurulu üyelerimiz Ali Ademoğlu, Yüksel Çolak ve Fatih Pulat da takip etti.

Başkanımız Ali Ay imza töreninde yaptığı konuşmada, her iki oyuncunun da transferinin Bursaspor'a hayırlı olmasını diledi.

ANKARAGÜCÜ KULÜBÜ'NE BİZİ TERCİH ETTİKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ

"Öncelikle ben şunu belirtmek istiyorum scout ekibimize çok teşekkür ediyorum. Transferde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Onur'u Ankaragücü'nden aldık. Ankaragücü kulübüne 950 bin TL bonservis bedeli ödedik. Kendisini aşağı yukarı 1.5 - 2 seneden beri ekibimiz izliyordu. Biliyorsunuz Emre'yi de Ankaragücü'nden aldık. Ankaragücü yönetimine bizi tercih ettikleri için çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz Ankaragücü bizim kardeş kulübümüz. Ankaragücü taraftarları bu transferden dolayı biraz tepki vermişler. Şunu belirtmek istiyorum, biz eğer Onur'u almasaydık kendisine iki üç tane daha kulüp transfer teklifi yapmıştı. O takımların verdiği rakamlar bizim verdiğimiz rakamlardan çok daha düşüktü. Biz aynı zamanda Ankaragücü'ne yardımcı olmak amacıyla Onur kardeşimizi aldık. Kendisi 21 yaşında. Bizim için uzun seneler faydası olacak bir futbolcu. Biz kendisine kesinlikle güveniyoruz. Aziz gibi Emre gibi Bursaspor'a uzun yıllar katkı sağlayacaktır"

BOBAN İLK TERCİHİMİZDİ

"Boban Joviç ise yabancı transferimiz. Sloven oyuncu. Wisla Krakow'dan transfer ettik. Onu da scout ekibimiz iki aydan beri inceliyor. Ekibimiz bize 5-6 tane oyuncu sundu. Birinci sıradaki oyuncumuz Boban idi. Hocamızda onu tercih etti. Biz de hemen devreye girdik. Kulübüne 300 bin Euro bonservis ödedik. Ayrıca artı bonuslar var. Eğer 30 maç oynarsa ilave 100 bin euro, ayrıca satışından da %10 katkı vereceğiz. Kendisiyle de yıllık 300 bin euroya anlaştık. Kendisine bizi tercih ettiği için teşekkür ediyorum. Bizim de çok güvendiğimiz bir oyuncu . Biliyorsunuz sağ bekimiz Serdar kardeşimiz sakatlandıktan sonra o bölgeye transfer ihtiyacımız oldu. Bizim olmazsa olmazlarımızdan bir tanesiydi sağ bek. Pazartesi günü de lisansını çıkartacağız. Hocamız isterse salı günü kupa maçında oynatabilir. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum."

Boban ile 2.5 yıllık yaptık. Birbirimizden memnun kaldığımız sürece ayrılacağını düşünmüyorum. Onur ile 4 yıllık yaptık.

STANCU İLE PRENSİPTE ANLAŞTIK

Diğer transferler ile ilgili olarak Başkanımız Ali Ay "Stancu'nun kendisiyle prensip anlaşmasına varıldı. Şuanda İlhan Başkandan haber bekliyoruz. Herhalde bu transferde gerçekleşecek. Ben her zaman şunu söyledim. Biz mali tabloya çok dikkat etmemiz lazım. Diğer kulüplerin ve bizlerin durumunu herkes çok iyi biliyor. Çok şükür bu sene Mali Fair-Play'da sıkıntımız olmadı. İnşallah gelecek senede olmaz. Buna dikkat etmeliyiz. Biz 30-40 milyon borcu aşağıya çekmiştik ama euro'da bir devalüasyon oldu. %25 kulübümüzün borcu yükseldi. Ama güzel çalışmalar var. İnşallah bunlar neticeleğinde Bursaspor çok güzel yerlere gelecek. Onları daha sonra sizlerle konuşuruz" dedi.

HAYATTA EN ÇOK DEĞER VERDİĞİM ŞEY DÜRÜSTLÜK

Bugün yerel bir gazete yer alan köşe yazısıyla ilgili olarak da konuşan Başkanımız Ali Ay, "Değinmeyecektim ama değinmek zorundayım. Bunu tüm basın mensuplarına söylemek istiyorum. Hayatta en çok değer verdiğim şey dürüstlük ve herşeyi şeffaf bir şekilde açıklamak. Bugüne kadar Çok şükür bir problemimiz olmadı. Bugün bir arkadaşımız yazı yazmış. Eğer bir şeyi yazıyorsanız iddia olarak yazmayın. Varsa ispatınız Bursaspor'a yardımcı olmak istiyorsanız burada isim verirsiniz. İspatladığınız o isme eğer ben yol vermezsem o zaman benden hesap sorabilirsiniz. İkincisi burada aşağı yukarı 309 insan ekmek yiyor. Siz böyle yazarsanız herkesi töhmet altında bırakırsınız. Bunun da günahı sizin olur. Lütfen bu tür konularda direkt benimle temasta olunuz. Söylemeyecektim ama sabahtan beri içim içimi yiyor" dedi.

ONUR: " KARDEŞ KULÜBÜMÜZE GELDİĞİM İÇİN MUTLUYUM"

Ankaragücü'nden transfer olan Onur ise imza töreninde yaptığı konuşmada, "Ankaragücü'nün kardeş kulübü Bursaspor'a geldiğim için çok mutluyum. Benden desteğini esirgemeyen ailem ve bana güvenen herkese çok teşekkür ediyorum. Çok çalışıp kendimi ispatlayacağımı düşünüyorum" dedi.

BOBAN: "KARİYERİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR ADIM ATTIM"

Sloven oyuncu Boban Joviç imza törenindeki açıklamasına Türkçe "Merhaba" diyerek başladı. Sloven oyuncu şu açıklamalarda bulundu; " Burada olduğum için çok gururluyum. Bugün gerçekten benim için ve ailem için güzel bir gün. Umarım Bursaspor için de güzel bir gündür. Bunu zaman gösterecek. Bursaspor'un bir parçası olduğum için gururluyum. Transferimde emeği olan herkese teker teker teşekkür ediyorum" dedi.

Bir medya mensubunun "Türk futbolunu takip ediyor muydun? Bursaspor'a gelmende neler etkili oldu?" sorusuna Boban, " Hem ülke olarak hem de Türk futbolu hakkında belli bilgilerim vardı. Bursa tercihimdeki faktör Bursa'nın Türkiye için ne ifade ettiğini çok iyi biliyorum. Avrupa için de önemli. Kariyerimin için ne kadar önemli bir adım attığımın farkındayım. Bursaspor'a elimden geleni yapmaya çalışacağım. Başkanımızın da dediği gibi Milli takıma karşı oynadım ama Türkiye hakkında bilgilerim çok daha öncesine dayanıyor" dedi.

İmza töreninin ardından Onur 33, Jovic 33 numaralı formalarıyla basın mensuplarına fotoğraf verdiler.

 

  • Oxii  
  16 Ocak 2017 | 14:16
  -1
  Başkanı eleştirenler lütfen yorum sonuna yaşını yazsın. Bakalım bu yorumcular ne görnüşler ne çileler çekmişler.
  • FiGO  
  15 Ocak 2017 | 16:46
  Tankut ağzına sağlık kardeş. Her cümlene katılıyorum. Anlamaz bu yalaka tayfa ama sorsan en koyu Bursasporlu onlardır. Yaladıkları adamlar kulübe üye yapar onları,ceplerine kombine koyar. Tek istedikleri şeyse şak şak. Çatlak sesleri kesmektir tek görevleri. Çakma ürün kullanırlar, kulübün verdiği otobüsle biletle deplasman yaparlar. Dedim ya en koyu Bursasporludur onlar,kulübü armayı ben sen gibi karşılık bekleyerek değil karşılıksız severler! Çapsız projesiz vizyonsuz yönetimlerle daha kolay anlaşırlar. Aklı çalışan futboldan futbolcudan anlayan taraftarı sevmezler! Boşuna nefes harcıyoruz seçildiğinden beri Kral çıplak diyorum! Futbolun katledildiği şu ülkede harun batalla azizin ve genç kubilayın can siparene kendilerini parçalayan oyunları ile ite kaka alınmış 27 puana sevinip avrupa hayalleri kuran büyük Bursaspor taraftarıyız biz. Çıtayı yükseltelim artık futbolcu transferinde sevinmek yerine çekilen kredilere de sevinelim!
  • Hıstoryer  
  15 Ocak 2017 | 10:53
  Onurun abisini almışlar jovi diye yutturuyorlar
  • tex  
  14 Ocak 2017 | 23:30
  Forvete yönelik kanat istiyoruz başkan .ucuz olsun ama.gol atsin,attirsin.forveti gol kralı.kendide asist kralı olsun.
  • Askeri degiliz  
  14 Ocak 2017 | 05:36
  Millet anladi ama cok gec anladi senin borc edebiyati masallarini
  • Harbici  
  14 Ocak 2017 | 04:22
  Al turşu yap borçlu başgan
  • Şenol Uludağ  
  14 Ocak 2017 | 01:18
  -3
  Fransa yolcu al aynı takımda basit başkan bakambu takımindan al başkan para yoksa bırak
  • SOYKAN  
  14 Ocak 2017 | 00:29
  Ali Ay olmadı be baba ,olmadı anla artık bu gömlek sanada bol geldi .................
  • Şenol Uludağ  
  13 Ocak 2017 | 22:23
  Ucuz tırasferler çok güzel başkan vizyon çok güzel böyle devam 10 sırada bitirir
  • vertblan  
  13 Ocak 2017 | 22:23
  -1
  TANKUT
  az yazmissin ha gayret
  • timsah rafo  
  13 Ocak 2017 | 20:51
  nankör diyen eksilere basan kişi hahahahahahahah!bu tip taraftar profili varken biz daha çok teneke bağlanan takım oluruz.ptt ligi takımlarının alabileceği adamlara sevinmeyi öğütlüyor herifçioğlu!serin kafa gerçekten.nankörmüşüz sanki 20 milyon avroya adam alın dedik belfodili ucuzken alın dedik şimdi 10 milyon nerede anlayacak çap!neyse yalayın siz!sıvacılar!
  • tankut  
  13 Ocak 2017 | 20:44
  ağlamayın diyen soğanlıya bakın hele ne kadar poliyannasın the best gore sitesine ya da iş ilanları için sahibinden com sitesine girsene!efsane ile kestaneyi karıştırman bir yana eleştiriye eleştiri getirmen sıvama kısmın.herkes işini yapsın diyorsun biz de onu da diyoruz mal gibi meeleyerek seyretme gördüğünü söyle destekse babasını veriyoruz.ama işini yapmayan ezik sinen oyuncu grubu yönetim teknik ekip mevcut!hayallerden gerçeklere geçiş için felaketin katmerlisi bekleniyor ts 2 0 önde ulan az bile size bu hezimetler az!umut edilecek yer vardır bir de yangının geldiğini görüp önlem almak vardır.kimlere laf anlatıyoruz yarabbi cahille sınama bizi öfkemi tutmamı mümkün kıl burnumdan kulaklarımdan ağzımdan dumanlar tütüyor!10 kazmaya iki yeni eklenmiş hala şakşak peşinde ay yaprakları!
  • soğanlı  
  13 Ocak 2017 | 20:16
  -5
  ulan ağlanmayın bi kerede be! bi kere hayırlı olsun deyin. ne nankörlerimiz varmış aramızda. aklıma rahmetli başkanın zamanı geliyor! onuda böyle savuşturup uerden yere vuruyodunuz taa ki şampiyon olana kadar. bazılarıda Hakkın rahmetine kavuşunca sevmişti Büyük başkanı. bırakın herkez işini yapsın bizde taraftarlığımızı yapalım...
  • tankut  
  13 Ocak 2017 | 19:14
  bu tutmayan transferleri de ali babanızın hatrına büker büker monte edersiniz kendi ücra oyuklarınıza!adamlara nedenleriyle transferlerin yanlışlarını nesnel olarak hakaret etmeden anlatıyorsunuz karşı argüman bile getirmeden eksiye abanıyorlar çok da fifi!eksiler belirleseydi şimdi berisha bu takımda kalırdı sane de yıldız olurdu!el değmeden tecavüz içeren yorumum yayınlanacağını umuyorum çünkü içi bomboş hakaretin ağa babası yorumlar pekala yayınlandı bu sitede.onları yayınlıyorsan bunu yayınlamıyorsan ya diğer sıvacılar görüşlerini yansıtıyordur ya da adalet anlayışın mevsime göre değişiyordur.
  • tankut  
  13 Ocak 2017 | 19:11
  seri eksici maç öncesi şakşakçıları günlük yorumcuların bir alt kategorisi üretim kabızı gizli eksiciler yancılar kapçıklar u dönüşün kıvrak tayları sıvanız ali babanızı o koltukta tutamayacak kehanet değil bilinçli teşhis bu gözler ne sezonlar gördü çapsızlığınız yüzünden Bursapor bu hallerde!evde kalmış kız kuruları gizli gizli yorum yapmadan ya da eleştiriyi eleştirerek ya da seri eskilere abanarak kalitesizliğini ortaya ama soyut ama somut ortaya kalleşçe koyuyorsunuz.dedim ya eğitileceğiniz yer felaket alayınızın!
  • tankut  
  13 Ocak 2017 | 19:10
  seri eksici maç öncesi şakşakçıları günlük yorumcuların bir alt kategorisi üretim kabızı gizli eksiciler yancılar kapçıklar u dönüşün kıvrak tayları sıvanız ali babanızı o koltukta tutamayacak kehanet değil bilinçli teşhis bu gözler ne sezonlar gördü çapsızlığınız yüzünden Bursapor bu hallerde!evde kalmış kız kuruları gizli gizli yorum yapmadan ya da eleştiriyi eleştirerek ya da seri eskilere abanarak kalitesizliğini ortaya ama soyut ama somut ortaya kalleşçe koyuyorsunuz.dedim ya eğitileceğiniz yer felaket alayınızın!
  • Şenol Uludağ  
  13 Ocak 2017 | 18:37
  Başkan çok güzel tırasferler hepsi süper sende oyna daha güzel olur başkan
  • gecekondu06  
  13 Ocak 2017 | 18:17
  -5
  Allah razı olsun Bursa yönetiminden,ciddi bir katkı
  • tankut  
  13 Ocak 2017 | 17:29
  şu ana kadar ali ay yönetimi tek başarılı transfer gerçekleştiremedi.yani görevde olduğundan beridir.tasarruf dedi zararın da maliyetin de dibine vuruldu.birbirinden çelişkili açıklamalar saçmalıklar devam ediyor kendisi tarafından.zaten o koltuğa gelmek için hiç zorlanmadı recep hokkabazının yerine ben gelsem sırıtmazdım.hiçbir vaatte bulunmadı hiçbir aklı başında proje üretmedi diğerlerinden farkı yoktu ama öncekiler gibi önce kıyasıya sevildi şimdi ve sonra da kıyasıya yerden yere vurulacak.kötünün iyisine mahkum edilişimizi sorgulamadıkça ve taraftar olarak kendimizi eleştirmedikçe bir yere varamayacağız.

  şark kurnazı almancı da gelir recep hokkabazı da!galip gelirken gerçekleri söylemeyenler oldukça kulüp içinde üye olup da birinin itliğini yapanlar oldukça yakın çıkarları için Bursasporu kullananlar oldukça transfer çilesi de bitmez kazmaların artışı da!

  jovic kimdir onur emre taşdemir kadar oynar mı ben bunları biliyorum ama anlatsam da herkes şakşak modunda en iyisi öğüt almayanları felaketin eğitmesini beklemek.bugünün şakşakçıları yarının çığırtkanlarına dönüşecek nasılsa.

  stancu necidin denizin ve kubilayın kopyası niteliğinde.sırtı dönük forvet.miller asla değil.
  onur ankaragüçlü scoutlardan edindiğim bilgiye göre emrenin çeyreği etmez ve fiyatı oynadığı lige göre tuzlu!emre tek başına maç alıyordu diyorlar.diyenler de baya baya scout!öyle başkanın akrabası değil!

  jovic tipik kapalı kutu transferlerden.sağ bekte yetenek arıyorsan brazilya arjantin fransa yöneleceksin fazla beklentiye girmeyin!slovenler düz topçudur genellikle.aşırı yeteneklisi de wisla krakovda oynamaz kaparlar anında!

  8 numara hala yok ergiçten beri.belu da ataktayken top kayıpları ile çok maç kaybettirmişti.biz ergiten beri o bölgede rezilleri oynuyoruz.

  defansımız evlere şenlik.ertuğrul ptt seviyesinde anca.orada zor kadro yapar.

  sağ ve sol açıklar etkisiz eleman.ilk geldiklerinde hata dedim eksi yağmuru başladı şimdiyse gitmesi için dua ediyor çakma kahinler!

  neyse haklı olmaktan yorulan birinin yorumuna katlandığınız için teşekkürler.
  • Inadınabursa  
  13 Ocak 2017 | 16:08
  Hayırlı olsun

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR