KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"İlk 5 hedefinden şaşmayız"

04 Eylül 2014 | 13:45

13 yorum

5922 okunma

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Özlüce Tesislerimizde düzenlediği basın toplantısında medya mensuplarının soruları yanıtladı.

KAYBETMEYİ HAKETMEDİK

"Geçtiğimiz hafta sonu Spor Toto Süper Lig 2014-15 sezonunun ilk maçını oynadık ve kaybettik" diyerek sözlerine başlayan Şenol Güneş, "İlk 5 maçın zor olduğunu söylemiştik. Bu maçta kaybedilen 3 puan iki anlam taşıyordu. Kaybetmeyi hakettiğimizi düşünmüyorum. Futbol hatalar oyunu. Bu hataları yaptığımız için kaybettik. Bireysel hataların fazla olduğu bir maçtı. Fazla top kaybı yaptık Rakibimiz tecrübesini konuşturarak 3 puanı aldı. Bizim için kötü bir başlangıç oldu. 1 puan bile alsaydık moral açısından iyi olacaktı. Umutsuz değilim. İlerleyen dönemde iyi bir 11 çıkacağını düşünüyorum" dedi.

FERHAT GENÇLERBİRLİĞİ MAÇINDA OLMAYACAK

Takımın son durumuyla ilgili bilgi veren Güneş, "Transfer ayı bitti. 28 oyuncumuz var. Bakambu da aramıza bugün katılacak. Taiwo'yu bir eksik olarak göstermek zorundayız. Ligde oynatma şansımız olmayacak. Federasyonun 5+3+1 kuralında artı 1 olarak Taiwo'yu kullanıyoruz. Milli takımda 3 oyuncumuz var. Enes sakat olarak gitti. Aldığımız bilgi henüz idmana çıkmamış. Diğerleriyle ilgili sorun yok. Ferhat sakat. Sanıyorum ki sakatlığı 1-2 hafta sürebilir. Gençlerbirliği maçında olmayacak. Kadromuzun içinde olup da bizimle çalışmaya katılmayan oyuncu olarak Frey'in sakatlığı var arka adalesinde bir gerginlik oluştu.Kendisi 1-2 gün istirahat edecek" şeklinde konuştu.

ÜZERİNE KOYMASI GEREKİYOR

Ozan Tufan'ın A Milli Takım performansını değerlendiren Güneş, "Milli Takımımız aldığı sonuçla moral kazandı. Umarım resmi maçta da aynı moralle ayrılır. Temennimiz bu. Dualarımız başarılı olmaları yönünde. Bizi sevindiren bir olay da Ozan Tufan'ın oyuna girerek takıma katkı yapması. Bunlar tek başına bir şey ifade etmiyor. Gelecek adına bunun üzerine koyması gerekiyor" diye konuştu.

FORVETTE İYİ OYUNCULAR VAR

"Çok eleştiri konusu olan forvette iyi oyuncular olduğunu düşünüyorum" diyen Güneş sözlerini şöyle sürdürdü:

"Rekabet olacağını düşünüyorum. Sezon başında forvette sıkıntı vardı. İlk maçımızda Enes ve Batuhan'a kalmıştık. Ama şimdi daha iyi durumdayız. Volkan ritmini yakalamak üzere. Ozan da ritmini yakalarsa yeteneğiyle katkı sağlayacaktır. Bakambu da katkı yapacak. Fernandao da daha üzerine koyarsa zenginlik olacaktır. Orta sahada zaten sayısal üstünlüğümüz var kalite olarak. Bu aşamada sıkıntı görmüyorum. Kadromdaki tüm oyuncularıma inanıyor ve güveniyorum. Bana umut veren onların çalışması ve yeteneği" dedi.

SERİ YAPMAK GÜVENİ ARTTIRACAKTIR

Takımın seri yapması morali ve güveni arttıracağını belirten tecrübeli teknik adam, "Takımın seri yapması bu morali ve güveni daha da arttıracaktır. Bir güven sıkıntısı, cesur oynamama sıkıntısını gördük. Ona rağmen oyunu kontrol ettik ama çıkmalarda rahat değildik. Biz ne olursa olsun 3 puanı kazanmak isteyen takımız. Savunmaya ve hücumu birlikte yapacağız. Çıkmalarda biraz sıkıntımız oluyor. İkinci yarı daha iyiydik ama gole çeviremedik. Hataları düzelttiğimizde daha iyi takım olacağımızı düşünüyorum. İstediğimiz seviyeye geldiğimiz söyleyemem. Oyuncuların performanslarının daha yukarıya çıktığını düşünüyorum. Bu hafta da cumartesi günü İstanbul'da Kasımpaşa ile hazırlık maçı yapacağız. Belki hafta başında bir tane daha maç yapma durumumuz olabilir" dedi.

SEYİRCİ YOKLUĞU TAKIMLARI ETKİLİYOR

Passolig uygulamasına da değinen Güneş, "Zaman zaman eleştiriler olabilir. Bunların dozunu ayarlayarak takıma katkı yapmasını sağlarsak ligde bizden bekleneni verebileceğimizi düşünüyorum. Cezamız vardı ve bir de Passolig sebebiyle tüm takımlarda seyirci azlığı görüyoruz. Seyirci yokluğu takımları olumsuz etkilediğini görüyoruz" şeklinde konuştu.

İLK 5 HEDEFİNDEN ŞAŞMAYIZ

Bir gazetecinin, "Transfer sezonu bitti. Şenol Güneş olarak yapılan transferleri yeterli buluyor musunuz?" sorusuna Güneş, "Elimizdeki tüm oyuncular bu kadroda çok iş yapacak. Bizim hücumda özellikle zenginlik itibariyle hamleye ihtiyacımız vardı. Alınan oyuncuların performansı da önemli. Niyetleriyle, istekleriyle iyi bir takım olacağını düşünüyorum. Defansta biraz sıkıntılar oldu. Sezon başında kaleci Türk olarak düşünmüştük. Elimizde Harun var. Onunla devam edeceğiz. Frey'in durumuna bakacağız. Harun'dan memnunum. Frey'e ihtiyaç duyar mıyız duymaz mıyız bunu da zaman gösterecek. 3-4 futbolcumuz sayısal olarak fazla. Genç oyuncularımız da var. Kadroda sıkıntı görmüyorum. İlk 5 hedefinden şaşacağımızı düşünmüyorum" yanıtını verdi.

MENAJERLERE TESLİM OLAN OYUNCULAR VAR

Ozan İpek ve kadro dışı kalan Aydın ve Batuhan'ın durumlarıyla ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Güneş şöyle konuştu:

"Ozan İpek bu yarışta olmalı. Kulübeden ayrılan değil, takıma katılan bir Ozan istiyorum. Oynasın oynamasın fark etmez. Her oyuncu bu takımın parçasıdır. Eğer katkı yapmak istiyorsa sorun çözen olmalı, sorun çıkaran değil. Hazır olan oyuncu bunu yapmaz. Her zaman görevi bekler. Bunu tüm oyunculara söylüyorum. Hiçbir oyuncuya benden fazla sahip çıkamazlar. Aydın ve Batuhan ile ilgili de bir şeyler söyleyeyim. Sezon başından beri oynattığımız oyuncu menajerlerden akıl alarak hayatlarına yön veriyor. Biz seni yetiştirmezsek neyi pazarlayacaklar. Oyuncuları mal olarak gören menajerler var. Futbolu geriye itiyorlar. Burada teknik olarak bir şey öğrenmesi değerini ortaya çıkarır. Menajerlere teslim olan oyuncular var. Menajerler para alırlar, kötü olunca da başka oyuncu alırlar. Aydın'la ilgili konuşma yaptık. Hep aynı şeyler oldu. Benim seni düzeltme şansım senin istemenle olur. Mesafe alamadık. Batuhan'ın farklı bir şey. Yönetim para verir oyuncu alır. Bir şey diyemem. Ama ben ona futbol adına bir şey vermek için buradayım."

TAKIMA YANSIYAN BİR DURUM YOK

Mali konularla ilgili yöneltilen soruya ise Güneş şu yanıtı verdi:

"Bazı konular benim dışımda gelişiyor. Mali konu benim bileceğim konu değil. Takıma yansıyan şu an için bir sıkıntı yok. Gecikme oluyor zaman zaman. Ama bunlar olabilecek şeylerdir. Yönetim kurulu ve başkanın bu konuda çok büyük gayret içinde olduğunu görüyorum. Bize yansıyan bir şey yok. Ekonomik olarak çok büyük külfeti olmayan oyuncularla takımı taşıyabilecek bir yapıya ulaşmaya çalıştık. Bazı futbolcuların oynamadan para aldığı dönem yaşıyoruz. Mesela Taiwo. Dünün sorunu bugüne, bugünün sorunu yarına yansıyabilir. Ama oyunculardan bana gelen bir şikayet yok. Sezon başında bir gecikme oldu ama onlar da halledildi."

 Bursaspor.org.tr

  • cem yoldaş  
  05 Eylül 2014 | 23:56
  ertuğrul hocayı bir sonraki yıl şampiyon yapamadı diye başarısız bulup eleştirenler şimdi aynısı yapmaya devam ediyor ,biz kimizki bu ekonomik güç ve futbolcu kalitesiyle şampiyon olucaz erken körüstan zaten mahfetmiş takımı 30 yaş üzeri oyunculara milyon dolarlar akıtmış bu sene desen zaten para yok takım iyice zawallamış birde bizim hocaya saldırmamız varya beni bitiriyor ne bekliyoruz ki başarılı olursa alkışlarız olamazsa da saygı duyarız kim ilk 5 e sokabilir bu takımı şenol hocada sokamıyorsa kimse sokamaz bizi bu hale kimse kusura bakmasin biz getirdik sanki her sene şampiyon oluyorduk ertugrul 1 kere 4.yaptı adamı mafettik bu hoca da toparlamazsa Bursaspor birdaha toparlanamaz şehirin zaten kodaman zenginlerinden zırnık çıkmıyor
  • ENDÜSTRYL TRİBÜN  
  05 Eylül 2014 | 18:01
  Bu hoca tam bir hoca gerçekçi şehrin potansiyelini tribünü futbolcularını biliyor.Sizi şampiyon yapacağım demiyor şampiyonlar liginede katılırız demiyr.Bazı arkadaşlarım tribünü çok abartıyor kendini ultras görüyor en azından hoca sizin gibi abartmıyor.Bu alemde kral biziz demiyor...
  • taraftar  
  05 Eylül 2014 | 12:30
  ben bazı arkadaşlar kadar umutsuz değilim. g.s ye yenilsek bile takım fena oynamadı, en azından gs den iyi futbol oynadık. gs kötüydü o ayrı konu ama bu takım oynadıkça açılacak diye düşünüyorum. hücumda biraz sıkıntımız var, inşallah kuş avcısı geri dönerse ve bakambu iyi çıkarsa birde belluschi form tuttumu dahada iyi olacağız. takım geçen seneye göre daha derli toplu duruyor, takım oyunu oynamaya çalışıyor ama fernanadao ileride yalnız kalıyor. orta sahadan hücuma destek yok, ceza sahası içinde daha fazla oyuncu bulundurmamız lazımki kanatlardan gelen ortaları değerlendirelim. hocada görüyor bunları, zamanla oturacak inşallah. ümitvar olalım, şenol güneş gibi hocamız var, takımda geçen seneye göre daha iyi bence, desteği esirgemezsek iyi yerlere gelir bu takım.
  • berryroad  
  05 Eylül 2014 | 12:10
  ilk 5 e girebileceğimize inanmamı gerektirecek herhangi bir sebep göremiyorum.
  • TRAKYALI TİMSAH  
  05 Eylül 2014 | 00:37
  Sayın Hocam işine karışmak haddimiz değil fakat Beluschi - Holmen - Josue gibi oyuncuları kulübede tutarak değil 5. 15.bile olamayız. Lütfen iş işten geçmeden bu hatadan dönelim. Varsın en pahalı kulübe bizimki olmayıversin. Hadi Holmen yedek kalmaya alışık diyelim. Josue bu takıma oynamak için geldi. Beluschi ise bu takımda hiç yedek olmadı.
  Siz eğer gs maçına orta sahada Beluschi - Holmen - josue - Traore dörtlüsü ile başlasaydınız açıklamanız kalitemizle ilk yarım saatte maçı lehimize çevirmeyi başardık şeklinde olabilirdi.
  Sayın hocam bizler size inanıyoruz.
  Neden yeniden o sene bu sene olmasın.
  ŞAMPİYON Bursaspor.......
  • 1963  
  04 Eylül 2014 | 22:33
  hocam biz her zaman ilk beşteyiz zaten.sen ilk üçe oynat gerisine boşver
  • Halil16  
  04 Eylül 2014 | 19:22
  -9
  Hocam , sen baya baya masal anlatmayı iyi öğrenmişsin.
  Hani dediğine sende inansan tamam. Bildiğin lafonten yapıyorsun hocam.

  Heee yanlış anlama. Ben senden razıyım. Allahta razı olsun. Elindeki oyuncular belli. İlk 10 a gir başarıdır hocam.
  Senin karakterin yeter.
  • AHMET_1682  
  04 Eylül 2014 | 16:03
  Hocam biz taraftarlar da ilk 5 hedefinden şaşmak istemiyoruz. Ama takımın şu anki görüntüsü bunun için umut vermiyor. İnşallah sezon sonunda istediğimiz yerde oluruz...
  • haydar  
  04 Eylül 2014 | 15:57
  belluschi yedek başlasın holmen yetişemesin josue daha yeni geldi ozan azıcık yarışsın. bunların yerine şamil iyidir ferhat iyidir bekir iyidir traore iyidir densin. benim göremediğim bişeler olabilir fakat takıma sonradan alınan oyuncuların hazır olup olmadan yaptığı katkılar gözle görülür biçimdedir.
  • cinaralti  
  04 Eylül 2014 | 15:18
  bu turbunler dolmazsa bu takim ilk ona zor girer GS macinda seyirci olsaydi
  en az berabere biterdi mac ne yapip ne etmeli seyirci pasolik almali
  zarar madidi manevi yonden de Bursasporumuza olacak
  uzulen gene bizler olacagiz insallah bi seri yakalarizda tubunler dolar
  • tolga  
  04 Eylül 2014 | 14:25
  10
  Hocam en güvendiğim konu senin olmandır. Sen yaparsın hocam.
  • mususi  
  04 Eylül 2014 | 14:19
  Ilk 5 hedefi nedir Allah askina? Zaten butce olarak 5. siradaki takimsin. Senin katmadegerin ne olacak Senol hoca bunun uzerine?

  Her zaman yapabileceginden fazlasini hedef olarak koyacaksin ki amacsiz kalma. Bunlara hic mi lederlik, motivasyon teknikleri dersleri vermiyorlar?

  Bursaspor'un rakibi 3 Bizans takimidir, onlarin gerisinde kaldigi zaman hedefine ulasamamistir. Nokta.
  • BayBursaspor  
  04 Eylül 2014 | 14:02
  hocam sen öyle dedin de benim izlediğim takım bu sene taraftarı olmadan ilk 10'a girsin ben razıyım. Bu takımın kafaya oynamasını sağlayan en büyük etken taraftardır.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR