KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Hamza Hamzaoğlu ile devam!

VİDEO

05 Mayıs 2016 | 15:11

45 yorum

14924 okunma

Başkanımız Ali Ay, İkinci Başkanımız Ali Ademoğlu, Sosyal Yapılanmadan Sorumlu Asbaşkanımız Cem Öztürk Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu ile birlikte basın toplantısında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Basın toplantısını ayrıca yönetim kurulu üyelerimiz Yüksel Çolak, Fatih Pulat, Fatih Korkmaz, İbrahim Bakır da hazır bulundu.

Başkanımız Ali Ay yaptığı konuşmada Hamza Hoca ile yapılan anlaşma ve gündeme dair sorulara yanıt verdi.

BAŞKANIMIZ ALİ AY: " HAMZA HOCA HATIRI SAYILIR İNDİRİM YAPTI"

Bugün bazı sosyal medyada gazetelerde değişik değişik yorumlar yazıldı. Yok Hamza hoca kapıyı vurdu gitti. Kavga ederek ayrıldılar. Hamza Hoca çekti gitti. Hamza Hoca işte yanımızda. Biz biliyorsunuz 19 Ocak'ta göreve geldik. Hakikaten şuana kadar ben tüm yönetim kurulundaki arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Canla başla çalıştılar. Dışarıdan da görülüyordur. Bayağı bir mesafede kat ettik ama daha önümüzde uzun bir zaman var. Eylül ve Ekim ayına kadar mali tabloyu düzeltmek için zamana ihtiyacımız var. Loca satışlarımız ve tribün satışları ile ilgili güzel gelişmeler var. Kombine satışlarımıza da başladık. Burası işin idari kısmı, bir de sportif kısmı var. Sportif kısmında da biliyorsunuz. Sezon ortasında eski yönetim Hamza Hocamızla bir anlaşma yaptı. O da kulübü aşağılardan aldı ve yukarılara taşıdı. Şuanda ligde 11.sıradayız. Belki 8 veya 10.basamak arasında bitirme imkanımız da var. Belki çok daha zor günlerde geçirebilirdik. Ekonomik alanda devrim yapmaya çalışırken sportif riskleri mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyoruz. Hoca konusunda macera aramaya gerek olmadığı kanaatindeyiz.

HOCAMIZIN KARİYERİ ORTADA

Karakteri ve kariyeri konusunda en küçük bir şüphemiz olmadığı hocamızla prensipler konusunda anlaştık. Hocamızla hayallerimiz örtüşüyor. Mütevazı kadromuzla genç oyunculara ağırlık vererek takım oluşturma konusunda hem fikiriz. Hocamız bu kadroyla sportif başarı yakalanacağına da inanıyor. Hoca bu inancı neden taşıyor biliyor musunuz? Birincisi yönetime inanması ve güvenmesi. İkincisi taraftara inanması ve taraftarın takımına inanması. Şampiyon karakterli bir camia olmamız. Ekonomik sıkıntılara sırtını dönmememiz ve bu alandaki mücadele benimde mücadelemdir diyerek ücretinde hatırı sayılır bir indirime gitti. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Hedefimiz doğrultusunda hocamız ile konuştuk. İki gündür konuşuyorduk kendisi de düşündü taşındı . Bir kere her şeyden önce hocamız şampiyon bir hoca. Hatırı sayılır bir şekilde fiyatında indirim yaptı. Burada ben tüm taraftarımızın ve sizlerin hocamızı takdir etmesini istiyorum. Çünkü isteseydi buradan ayrılıp 2 katı ücretle başka yerde başlayabilirdi. Bize güvendi biz de kendisine güvendik. Bu işin üstesinden beraberce geleceğimize kesinlikle inanıyorum. Hocamızın her zaman arkasında olacağımızı herkesin bilmesini istiyorum."

"Yeni sözleşmede süre Hamza Hocamız ile inşallah biz iki sene daha buradayız. Belki bir seçim daha olursa 5 sene burada olacağız. Ben her zaman istikrardan yanayım. Macera aramaya gerek yok. İnşallah altyapıdan gelen arkadaşlarımız ile tabanca gibi bir takım yapacağız. Çok güzel bir Bursaspor göreceğiz. Neden bir şampiyonluk daha olmasın ? Bu bir iki senede olacak iş değil. Adım adım gitmekte fayda var. Süreyi iki senelik yaptık. Ondan sonra tekrar konuşuruz."

PARAMIZ ÇOK KIYMETLİ

Bir medya mensubunun, " Kamuoyunda çeşitli menajerler ile görüşmeler yaptığınız konuşuluyor. Geçmiş dönemlerde çalışılan menajerler ile siz de çalışacak mısınız?" sorusuna Başkanımız Ali Ay, " Elimizde biliyorsunuz değerli ve pahalı futbolcularımız var. Bunlar kimin futbolcuları? O menajerlerin futbolcuları. Satarken bu menajerler bize lazım. Öncelikle onlarla görüşmek zorundayız. Bana silah dayasanız bu paraları vermem. Burada biz fayda maliyete bakıyoruz. Menajerlerle de geçen günde konuştuk. Avrupalı bir menajer onun yanında başka bir menajer, bir bakıyoruz 4 menajer devreye giriyor. Ben menajerlerle çalışmayacağım veya menajerler ile az çalışacağım dediğimde lütfen yanlış anlamasın arkadaşlar. Bu kadar fazla menajer ile çalışmak istemiyorum. Tabi ki her futbolcunun kendi menajeri var. Menajersiz bu işi yapamazsınız. Bizim hedef rakamımızın var. Menajer parası ortalama %5 . Bunu vermek zorundayız. Menajerlere biz bunun üzerine vermeyiz diye konuşuyoruz. Bizim paramız çok kıymetli. Mevcut kadromuz ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Göndereceksiniz ki almanız lazım. 15 gün sonra belli olur. En az 5-6 futbolcu alacağız.

LOCA VE TRİBÜN İSMİ SATIŞLARI

Basın mensuplarının loca ve tribün isim satışları hakkında sorduğu soruya başkanımız Ali Ay, "Bir iş gerçekleştikten sonra ben isimleri söylerim ama iyi yol kat ediyoruz. Ben epey bir karamsardım. Gelişmeleri gördükten sonra umutlanmaya başladım. Şuanda mali tabloya da baktım. Bizim 7.ayın sonuna kadar 54 milyon TL daha ödememiz lazım. Vergiler hariç. Bu parayı bulduktan sonra geri kalan 100 Milyon TL'yi de bulmak lazım" dedi.

Denetleme raporlarının önümüzdeki hafta tamamen biteceğini belirten Başkanımız Ali Ay, " Bir tanesi zaten tamamlanmıştı. Öbür denetleme firmamızda gelecek hafta raporları verecek. Gelecek hafta sonuna doğru da davamızı açacağız" dedi

ALTYAPI

Başkanımız Ali Ay, altyapı hakkında ise şu açıklamalarda bulundu; " Adnan Hoca geçen 1 haftalık süre içerisinde epey üzülmüş. Altyapıyı epey toparlamak zorunda. Onunla ilgili çalışmalar yapıyor. U21 takımız ile ilgili çok iyi konuşuyor ama U19, U17, U15 takımlarımıza biraz daha emek verilmesi gerektiğini söyledi. Biz bu yıl 5 tane oyuncu A takıma aldık. Bunların içinde muhakkak bir iki kişi daha çıkacak ama Hamza Hocamızın kararı. Dün Yeşil Bursa'dan sorumlu arkadaşlarımız ile görüştük. Biz mali tablodan bahsediyoruz. Bunların tabii artısını eksisini kefeye koymamız lazım. Eğer fazla bir maliyeti varsa bakacağız. Neticede Vakıfköy'de de altyapımız var. İki altyapının olmaması gerektiğini söyledim. Onlar dediler ki; Yeşil Bursa'nın olsun. O zaman maliyeti çıkartın inceleyelim. Ama ben karşısındayım. Çünkü bir noktaya konsantre olunursa çok daha fayda olacağımı düşünüyorum.

ALİ ADEMOĞLU : " BURSASPOR HAK ETTİĞİ YERE GELECEKTİR"

İkinci Başkanımız Ali Ademoğlu yaptığı açıklamada, " Hamza Hoca'ma ve Bursaspor'umuza hayırlı olsun. Kendisi ülkede saygın bir yerde. Yüksek karaktere sahip. Sayın Başkanımızın öncülüğünde oluşan yönetim kurulumuzla birlikte inşallah Bursaspor hak ettiği yere yavaş yavaş gelecektir. Camiamıza hayırlı olsun.

Sosyal Yapılanmadan Sorumlu Asbaşkanımız Cem Öztürk ise "Bursaspor bir marka, Hamza Hoca bir marka. Geriye başarılı olmak kalıyor. Camiamıza hayırlı olsun" dedi.

HAMZAOĞLU; " BİZE GÜVENEN YÖNETİMİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu ise yaptığı açıklamada, "Başkanıma teşekkür ediyorum. Yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bizlere duydukları güveni bir kez daha göstermiş oldular. Hem sözleriyle hem de davranışlarıyla. Biz de buna kayıtsız kalamazdık. Ben buraya gelirken 6 ay çalışayım ve gideyim diye gelmedim. Kulübün geçmiş başarıları, oturmuş bir düzeni olması. Taraftarının daha önce şampiyonluğu yaşamış olması ve ne olursa olsun takımını desteklemiş olması. Sanıyorum ki bizde Bursaspor'a uyduk. Bizde başarıları isteyen bir teknik ekibiz. Bursaspor'da başarıları isteyen bir camia. Biz de kendi düşündüğümüz şeylerden gönül rahatlığı ile yaptık. Çünkü bunun karşılığında Bursaspor'un çok daha iyi yerlere gelecek olacağını ümit etmemiz bize yetti. Bizi buraları tatmin etmiyor ama kulübümüzün durumu da ortada. İyi bir yapılanma ile çok kısa sürede hedefleri yakalayacağımıza inanıyorum. Altyapımızdaki yetenekli oyuncularımız da düşünerek hareket ettik. Onların bize bizim de onlar gibi yeteneklere ihtiyacımız var. Onlardan bir kaçını Bursaspor'a hizmet ederken göreceğiz. Ekonomik anlamda bize uygun yeteneğine inandığımız oyuncular ile takımımıza takviye yapıp, Bursaspor'u çok daha iyi yerlere taşıyacağımıza inanıyoruz. Bu bir bir camianın kenetlenmesi ile olacak bir iş. Şu kısa zamanda bunun ışığını gördük. Tekrar hayırlı olsun" .

ALTYAPIMIZ ÇOK İYİ

Teknik Direktörümüz Hamza Hamzaoğlu Bursaspor'un çok iyi bir altyapısının olduğunu belirttiği konuşmasında, "İyi bir altyapımız var . Ben buradan Turan Hocayı da tebrik ediyorum. Gerçekten bu sezon iyi oynayan bir U21 takımımız var. Yine daha alt yaş gruplarında da iyi oyunculara sahibiz. Tüm hocalarımı tebrik ediyorum. İnşallah U21 takımımızda şampiyon olacak. Oradan da büyük olasılıkla takımımızın kadrosunda en az 2-3 kişi bulunacak. Takıma katkı sağlayacaklarını düşünüyorum

"Yeşil Bursa takımı eğer doğru kullanılırsa Bursaspor'a katkı sağlar. Bir üst lige taşımamız lazım. Profesyonel takımların bazı alt yaş kategorilerinde katılmak zorundalar. Hepsi oturup değerlendireceğiz. En iyi şekilde kulübe hizmet eder halka getireceğiz. Birlikte oturup karar vereceğiz. Hepsinin amacı Bursaspor'a en iyi hizmeti veriyor olacak."

BÜTÇEMİZ DOĞRULTUSUNDA TRANSFER YAPILACAK

"Transfer konusunda biz oyuncu tespitini yaparız. Menajerle diyaloga geçer ve bizim ölçülerimizde olursa alırız. Bir başkasının söylediği rakamlar önemli değil. Bizim bütçemiz ve o oyuncunun değeri önemlidir. Biz bu değerin üstünde kim olursa olsun almayız. Bu konuda taraftarımızın sabrına ihtiyacımız var. İsme bakmasınlar, takıma vereceği katkıya baksınlar. Aldıkları ile verdikleri arasındaki farka baksınlar. Her aldığımız oyuncu takımın direkt oyuncusu olacak diye düşünülmesin. Alternatif oyunculara ihtiyacımız var. Bu işi sağlıklı bir şekilde yürüteceğiz. Bazı oyuncular ile yollarımız ayıracağız. Şuanda yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor. Bölge olarak bir şey söylemeyeyim. Şuanda 3 maçımız var. Onları oynayalım. Bazı gerçekleştireceğimiz transfer olacaktır. Kulübün bir kuruş parasını boşa harcamayacağız. Hatalarımız olabilir ama kesinlikle niyetimizden yana kimsenin şüphesi olmasın."

 Bursaspor.org.tr

  • kaos  
  07 Mayıs 2016 | 15:50
  -1
  Serdar aziz den daha fazla sahiplenmiş Bursaspor'u bu yeter benim için. Hamza hocaya tepki gösterebildiğimiz kadar serdar denen karaktersize tepki koyamadık kimi baştacı yaptıysak yüzüstü bıraktı. Volkan ozan serdar sercan eren muhammed toplasan bi BATALLA edemediler.
  • bursabursa  
  06 Mayıs 2016 | 21:40
  rahmetli Yazıcı'dan sonra ilk kez düzgün bir başkan bulduk destek verelim renkdaşlar,Hamza hoca diyorsa Hamza hoca.istikrar iyidir
  • Avrupali Timsah  
  06 Mayıs 2016 | 19:17
  Yesil Bursa renktasim sana aynen katiliyorum...Bütün millet yazmis bu seneki kadroyu Hamza kendi kurmadi diye..sanki Ertugrul Hoca kurdu ne cabuk unutuyoruz kampta Volkan Sen haric herkes vardi yani Ertugrul Hoca ya bütün oyuncular kalacak demis yilanbasi ve iyi bir kazik atmis..Ama Hamza yutar mi bizim genclere bile güvenmeyip 31 yasinda bir oyuncu istiyor hatta Bilal i Sabri yi de istiyor ama cincon vermiyor..gercekleri yazinca millet kiziyor ama insallah haksiz cikarim da seneye kümede kalma savasi vermeyiz..
  • yesil bursa  
  06 Mayıs 2016 | 16:37
  Taraftarlik artik meslek olmus.gruplarin baskanlari ve yardakcilari, beslenip, ses cikarmasinlar isteniyor. Bolukbasi takimin kokunu satti. Burada bolukbasicilik yaptiniz. Parali Bursaspor trolleri. Takim satilirken, buyuk baskana destek, dunya kulubu olacaz edebiyati yaptiniz. Elestiri yapanlara toplu halde saldirdiniz. Bolukbasina dava acmayacagi halde gercek taraftari kandirmak icin edebiyat yapan simdiki baskan, oncekinden farki yok. Kulup bizim olsun, taraftari bir sekilde hallederiz diye dusunuyor. Hamza hocaninn yaptigi transfer 31yasindaki eski ogrencisi defans oyuncusu. Taraftar kombine alacakmis, urun alacakmis ki kulup borctan kurtulacakmis. Taraftardan gelen katki tum sene hamza hocabib ucretini odemez. Hamza hoca galatasarayliyim diyor. Bursaspor onun icin kucuk bir anadolu takimi. Bursaspor ruhundan anlamaz. Dik durmayi bilmez. Istanbul futbol mafya duzeninin bir par temsilcisidir. Onceligi Bursaspor degildir. Sen bu adama israrla sahip cikiyorsun. Basarisiz olunca asil sorumlu baskan olacaktir. Parali tetikciler ne kafar saksaklasada su akar yolunu bulur. Oyle olmasaydi recep bolukbadi hala kulubu soyuyor olurdu.
  • Oxi  
  06 Mayıs 2016 | 15:54
  Boş yorumlar dolu. Tek gerçek şu türk futbolu kötü yönetiliyor. Rahmetli yazıcıda buna dahil. 2011 de şampiyonlar ligi için aldığı o futbolcuları unutmadım. Rezil olduk. Adam gibi yönetikseydik sevilla gibi 10 yılda 5 final 4 kupa yapardık yada atletico gibi olurduk işin özü ne kadar şeker o kadar helva. Ne kadar profesyonel o kadar başarı
  • Timsah16  
  06 Mayıs 2016 | 13:57
  Arkadaşlar bu klüp bizim herşeyimiz.birileri gider kalır,değişir.bir tek biz değişmeyiz.buradayız.birisi başarılı olduğunda onu yüceltip klüpten üstün görüyor,en ufak bir hatada da klübe zarar verecek şekilde tepki gösteriyoruz.Bursaspor taraftarı büyüklüğünü göstermelidir artık.her şartta önce Bursasporun menfaatleriyle hareket edip,sahiplenip,başkandan da hocadan da büyük olduğunu hissettirmelidir.klüp zor durumda bu camia bizim.bir süre işler yoluna girene kadar çok hissi davranmayıp,destek vermemiz şart.çünkü biz diğer takım taraftarlarından farklıyız.Bursasporluyuz
  • Bulent  
  06 Mayıs 2016 | 13:46
  Fernandez gelirse kombine almıyorum.Hurdalık mı burası.Paramızı çarçur etmeyin beyler....
  • Ozgrsrgn  
  06 Mayıs 2016 | 11:56
  Birde soyle dusunun ya baskan degismeseydi? Icraliktik suan.Simdi en azindan kurtulmak icin umut var.
  • alidor  
  06 Mayıs 2016 | 11:06
  bir istanbul belediye..bir kasım paşa..bir konya, bir akhisar. kadar transfer politası yapmayı bilemiyorsak..her kes bildiği işi yapsın..gidecekler gitsin..bu işi yapacak kapasitesi olanlar işin başıma gelsin.
  • adf  
  06 Mayıs 2016 | 10:41
  Destege devam
  • Gerçek bursalı  
  06 Mayıs 2016 | 07:35
  14
  Allah aşkına soruyorum size bu adamlığı Ertuğrul sağlam denen o para hastası adam yaparmıydı. Bu sene feda yılı herkes sabredip bu koca yürekli Hamza hocaya ve takıma sahip çıkalım.
  • yesil bursa  
  06 Mayıs 2016 | 04:30
  -13
  Baskan bes sene buradayim diyor. Bir oncekide aynisini demisti. Hocayi tutacagim diyor. Hoca basarisiz olunca sende istifani vermeyi unutma. Hamza hocanin talibi varmis, iki kati kazanabirmis. Anadolu kuluplerinbesyuz bin euro ve ustu alan varmi acaba. Bu b recep bolukbasi icin halen dava acilmadi. Baskanin onumuzdeki lig sonunu gorecegini sanmam.Hep ayni terane. Taraftari kandirmak icin stratejiler yalanlar. Menecere yuzde bes normalmis. Sokaga atilacak para yokmus. Hamza akhisara geri gitse bu aldiginin yarisini zar zor alabilir. Cok talibi varmis cok para veriyorlarmis ta o Bursaspor asigi oldugundan kalmis. Kim inanir kadir inanir. Bu aldiginin yarisini gs teklif etsin ertesi gun gider.
  • yesil bursa  
  06 Mayıs 2016 | 04:29
  -10
  Baskan bes sene buradayim diyor. Bir oncekide aynisini demisti. Hocayi tutacagim diyor. Hoca basarisiz olunca sende istifani vermeyi unutma. Hamza hocanin talibi varmis, iki kati kazanabirmis. Anadolu kuluplerinbesyuz bin euro ve ustu alan varmi acaba. Bu b recep bolukbasi icin halen dava acilmadi. Baskanin onumuzdeki lig sonunu gorecegini sanmam.Hep ayni terane. Taraftari kandirmak icin stratejiler yalanlar. Menecere yuzde bes normalmis. Sokaga atilacak para yokmus. Hamza akhisara geri gitse bu aldiginin yarisini zar zor alabilir. Cok talibi varmis cok para veriyorlarmis ta o Bursaspor asigi oldugundan kalmis. Kim inanir kadir inanir. Bu aldiginin yarisini gs teklif etsin ertesi gun gider.
  • yesil bursa  
  06 Mayıs 2016 | 04:06
  -6
  Baskan bes sene buradayim diyor. Bir oncekide aynisini demisti. Hocayi tutacagim diyor. Hoca basarisiz olunca sende istifani vermeyi unutma. Hamza hocanin talibi varmis, iki kati kazanabirmis. Anadolu kuluplerinbesyuz bin euro ve ustu alan varmi acaba. Bu b recep bolukbasi icin halen dava acilmadi. Baskanin onumuzdeki lig sonunu gorecegini sanmam.
  • Gurbetçi Şaban  
  06 Mayıs 2016 | 02:57
  -5
  Sayın Başkan işiniz çok zor farkındayız ama artık sürekli 50 milyon lazım 70 milyon lazım demenizdende gına geldi.Verdiğiniz sözleri unutmayın.Bütün Camia arkanızda,günü kurtaracak değil geleceği kurtaracak projeler üretin.
  • onur kahraman  
  05 Mayıs 2016 | 22:45
  önümüzdeki sene adam gibi 2 tane on libero alın mumkunse milner tarzinda olsun adam ne top oynuyor ne kosuyor bu aksam . sağ ve sol bek ayrıca
  • ridvan cimen  
  05 Mayıs 2016 | 22:41
  -4
  takimin basinda , Bursasporda antrenor iken `ben cincon taraftariyim` diye ovunen biri var :D kaburgasiz taraftar cok bizim aramizda, e tabi sampiyonluk taraftari kendileri....
  • qwe  
  05 Mayıs 2016 | 22:36
  Su adamı eleştirenleri anlamıyorum bu sezon kendi kurduğu kadro değil %30 indirimde yaptı adam istikrar önemli şampiyon olduğumuzdan beri dikkat ediyorum her geleni eleştiriyoruz.
  • bursa aşığı  
  05 Mayıs 2016 | 22:33
  Bence başkanı teknik heyeti tebrik ediyorum şu zor zamanda çıbanbaşının bize soktuklarını temizlemek için çaba harcıyor bence 2009 2010 senesindeki başarı en geç 1 2 yıla kadar gelir sadece nasıl bir profesyonel takım tutuyorsak bizde profesyonel taraftar grubana sahip olmalıyız destek destek düşünsenize abiler kardeşler boğazda gene Bursamızın bayrağı gelecek sezon içinde kombinezi formanızı alın 3 5kuruşta olsa damlaya damlaya göl olur hep destek tam destek
  • yaman_bursa  
  05 Mayıs 2016 | 21:50
  hadi hayırlısı

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR