KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Gököz'de kamp tesisleri inşa edilecek

23 Ağustos 2016 | 13:54

5 yorum

4645 okunma

Bursa Büyükşehri Belediye Başkanımız Recep Altepe ve Büyükşehir Belediyesi heyeti ile Başkanımız Ali Ay ve Yönetim kurulu üyelerimiz Keles ilçemize bağlı Gököz bölgesinde kamp tesisleri yapımı konusunda incelemelerde bulundular.

ALTEPE: " BURSASPOR İÇİN GÜZEL BİR TESİS YAPILACAK"

Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ziyarette yaptığı konuşmada dağ yöresi turizmini hareketlendirmek ve Bursaspor'a yaz aylarında kullanabileceği bir kamp tesisi inşa edilebilecek olan Gököz bölgesinde inceleme yaptıklarını belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; " Bugün Bursaspor Yönetimi ve Belediye ekipleri ile birlikte Gököz'deyiz. Dağ yöresi turizmin gelişmesi yönünde dikkatimizi çeken yerlerden birisi Gököz.. Burası turistik tesisler ile birlikte spor alanlarıyla cazibe merkezi haline getirilecek. Burası çevresiyle tüm doğal güzellikleri ile birlikte 1120 metre rakımlı bir yayla. Bizlerde burayı nasıl değerlendirelim diye düşünürken, bu alanda Bursaspor'un kendi tesislerini kurabileceği ve çok sayıda sahanın olduğu bir tesis olabileceği fikrine kavuştuk. Burası aynı zamanda 12 ay boyunca hizmet verecek turistik bir tesis ile kulübe kazandırılabilir.

BURSASPOR'UN MARKA DEĞERİNE DEĞER KATACAK

Stadyumdan sonra Bursaspor'umuzun geleceğine yatırım yapmak amacıyla bu tesisi kazandırabiliriz. Bu maksatla Keles Belediyesi ile birlikte güzel çalışmalar yapıyoruz. Keles Belediye Başkanımız Mehmet Teke yaklaşık 150 bin metrekarelik alanı Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis etti. Bu alanlara her türlü düzenlemeler yapılabilir. Spor sahaları, yürüyüş, bisiklet yolları ile tam bir aktivite alanı. Burada yeni yeni tesisler yapılıyor. Büyük ilgi çekiyor. Her yönüyle güzel bir alan. İlk etapta 7-8 tane saha yapabilecek yerimiz rahatlıkla var. Daha da fazla yapılabilir. Tesisin yeri ve manzarası çok güzel. İstediğimiz gibi alanı planlayıp bu imalatı gerçekleştiririz. Bursaspor'un da marka değerine büyük bir değer katacak kamp merkezi olacak. Bizler de Belediye başkanlığımız döneminde Bursa'ya böyle bir tesisi kazandıralım istiyoruz. Bursaspor'umuz diğer kamp merkezlerine gitmek zorunda kalmasın. Burada çok güzel nimetler var. Diğer kulüplerde buraya gelsin. Burası çok kısa süre içerisinde cazibe yeri olacak. Hem dağ yöremiz hem de Bursaspor'umuz kazanacak. Onun için buradayız. Bu yüzden Başkan Ali Ay'ı da buraya davet ettik. Şuanda altyapımız hazır. Hızlı bir şekilde bu tesisleri kazandırmak istiyoruz."

BAŞKAN ALİ AY: " BURSASPOR KAMP İÇİN 400 BİN EURO ÖDEMEYECEK"

Başkanımız Ali Ay ise yaptığı açıklamada Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımızın ne kadar iyi bir Bursasporlu olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirtti.

Başkan Ali Ay, Bursaspor'un her yıl 400 bin euroya yakın bir parayı kamp harcamalarında kullandığını belirttiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı; " Büyükşehir Belediye Başkanımız ne kadar iyi bir Bursasporlu olduğunu bir kere daha gösterdi. Öncelikle ben Bursaspor başkanı olarak kendisine çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun diyorum. Yıllık 400 bin euroya yakın Bursaspor'un kamp masrafı oluyordu. Böyle bir tesise kavuştuğumuz takdirde öncelikle bu para cebimizden çıkmayacak ve dışarıdan gelecek olan takımlar ile kalıcı gelir elde edilmiş olacak.Burada Keles Belediye başkanımıza da çok teşekkür ediyoruz. El birliği ile Bursaspor'u daha yukarılara taşımak için uğraşıyoruz" dedi.

TEKE: " UZUNGÖL'DEN ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK"

Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke ise "Öncelikle iki başkanımızı burada ağırlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Burası tam bir turizm bölgesi. Trabzon Uzungöl'den çok daha güzel olacak tesisleri yapma aşamasındayız. Aynı zamanda bölgenin turizm ile birlikte sporla da anılmasını istiyoruz. Biz burada çalışmalar yaptık. Yaklaşık 140 dönüm arazimizi Büyükşehir Belediyemize tahsis ettik. Başkanımızın da az önce söylediği gibi Büyükşehir Belediye başkanımız Bursasporluluğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Belki kamp için Bursaspor yurtdışına gitmeyecek. Yurtiçinden ve yurtdışından kulüpleri burada ağırlamak bizler içinde çok önemli. Kırsal kalkınma adına çok yararlı olacaktır. Bursa ve Bursaspor'umuz için hayırlı uğurlu olsun" dedi.

 Bursaspor.org.tr

  • Bursalı  
  25 Ağustos 2016 | 08:05
  20 sene sürer yapımı...
  • YANSASLI  
  23 Ağustos 2016 | 20:41
  SAKKINNN HA SAKIN BAŞKAN!!! recepten uzak,Allaha yakın dur.BBBBB STADI bitti,BBBBBkamp tesisleri eksik olsun,üç kuruşluk beyin kaldı onuda yedirir bu recep aman diyeyim.
  Hem nooldu KENDİR yaylasını 49 yıllığına kiraladık,imzalar atıldı çaylar içildiydi 26-nisan 2016 da DAHA MÜREKKEBİ KURUMADI!!!! RECEPLE YATAN RECEP GİBİ KALKAR BAŞKAN!!!! SENDEN ÖNCEKİNİN HERYERİ OYNUYODU,DİKKAT ET BASKAN DİKKAT ET HER YEME ATLAMA....
  • Serkan Başar  
  23 Ağustos 2016 | 14:46
  Kendir Yaylasının Tapusuda Alındı O Ne Oldu Çok Merak Ediyorum. Orayada Tesis Yapılacaktı
  • mkpasali  
  23 Ağustos 2016 | 14:40
  Aynen.kendir yaylası dendi bir ara sonra başka bir yer önerildi bakalım kaç karar değişecek
  • t.balci  
  23 Ağustos 2016 | 14:15
  bitmek bilmeyen bir stad yaptınız.
  bir de kamp tesisi mi düşünüyorsunuz.
  BRAVO.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR