KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Gençler daha fazla şans bulmalı"

10 Haziran 2016 | 09:53

5 yorum

7381 okunma

Kubilay Kanatsızkuş, Emirhan Aydoğan, Mert Örnek, Furkan Soyalp ve daha birçok ismi yeşil beyazlı kulübe kazandıran Korkmaz 'Bu gençler artık kulübü kurtaran değil şampiyon yapanlar arasına girmeli' diye konuştu.

Bursaspor'un genç isimleri bu sıralar oldukça popüler... Kubilay gibi, Mert gibi, Furkan gibi, Emirhan gibi, Bünyamin ve birçok yıldız adayı ismin bugünlere gelmesinde birçok antrenörün katkısı var. Ancak biri var ki, hiç şüphesiz en büyük katkı onun... Faruk Korkmaz'dan bahsediyoruz. 2007 ile 2014 yılları arasında Bursaspor'da altyapı sorumluluğu görevinde bulunan Korkmaz, şampiyon olan U-21 takımını hazırlayan isimlerin başında geliyor. Antrenörlük kariyerine şu sıralar Katar'da Bülent Uygun'un yardımcısı olarak devam eden Faruk Hoca ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

EMEKLERİMİZ FAZLA

Genç isimlerin yakaladığı çıkıştan oldukça memnun Faruk Korkmaz... Bu isimlerin artık A takımda şans bulması gerektiğini ifade eden genç antrenör 'Ben 2007 senesinde rahmetli başkanımız İbrahim Yazıcı döneminde altyapı sorumluluğuna geldim. 7 sene görev yaptım. Sezonu çifte kupa ile kapatan U-21 takımı bizim yatırım yaptığımız bir ekip. Bu çocuklar daha önce Türkiye şampiyonluğu, Avrupa şampiyonluğu yaşadı. Çin'de düzenlenen Dünya Şampiyonası'na katıldılar. Hepsine emek verdik bu genç isimlerin. Ciddi bir yatırım var ortada. Zaten şu an çoğu A takımla antrenmanlara çıkıyor. Daha fazla şans bulacaklarına da inanıyorum' dedi.

ALT YAPI KURTARDI

Vakıfköy'ün Bursaspor için çok önemli bir kaynak olduğunun altını çizen Korkmaz şöyle konuştu: 'Bursa'nın benimsediği bir yönetim var görevde. Kulübün ne kadar borç yükünde olduğunu aşağı yukarı herkes biliyor. Bakın, Bursaspor tarihindeki en büyük paraları kendi çocuklarından kazandı. En büyük bonservis bedellerini Vakıfköy'den aldı. Volkan Şen'den 2 kez, Ozan Tufan ve Sercan Yıldırım'dan ciddi paralar kazanıldı. O dönem bizim çocuklarımız kurtardı Bursaspor'u darboğazdan. İnanıyorum ki, şimdiki gençler de öyle olacak. Ancak ben Bursaspor'u kurtaran değil şampiyon yapanlar arasına girmelerini istiyorum. '2.şampiyonluk Vakıfköy'den çıkacak' sözü gerçek olmalı'

Emirhan, Emre Belözoğlu'na benziyor

Faruk Hoca, röportajımız esnasında Kubilay Kanatsızkuş ve Emirhan Aydoğan'a ayrı bir parantez açtı. Her iki ismin de önemli yerlere geleceğini ifade eden genç antrenör 'Kubilay'dan bu çıkışı fazla beklemiyorduk. Çünkü önünde Enes Ünal vardı. Büyük bir gelişim gösterdi. Kubilay, Enes'in arkasındaydı. Emirhan en umutlu olduğumuz oyuncuydu. O yolda da devam ediyor. Saha içi anlamında Emre Belözoğlu'na benziyor. Onun özellikleri çok var onda' dedi.

Doğanay'a çok üzüldüm

Faruk Hoca, geçen sezon devre arasında Gaziantepspor'a verilen Doğanay Kılıç'ın ayrılmasına çok üzüldüğünü de belirterek 'Doğanay'ı biz bin kişi arasından seçtik. Çok umutluyduk ondan. Ayrılmasına çok üzüldüm. Böyle kolay gitmemeliydi. İleride çok önemli işler yapabilir' diye konuştu.

2022'ye hazırlanıyorlar

Katar'da Bülent Uygun'un çalıştırdığı Umm Salal takımında yardımcı antrenörlük yapan Faruk Korkmaz, uzak diyardaki günlerinden de bahsetti: 'Katar 2022 Dünya Kupası için futbolu sevdirmek, dikkati çekmek için yatırımlar yapıyor. Basketbolda, voleybolda da dünya çapında yıldızları getirmeye çalışıyorlar. Ekonomik olarak çok güçlü bir ülke. Futbolda ciddi yatırımları var. Xavi bunun örneği. Tabata oynuyor 3-4 sezondur Katar'da. Tabii ki futbol olarak çok gelişmiş değil. 14 takımlı bir lig ve hepsi aynı şehirde. 4-5 tane ciddi takım var. Biz de geçen sezon 5. olduk, iyi bir sezon geçirdik. 1-2 stadyumları var klimalı. Hedef tamamen 2022. Katar'ın her açıdan gelişmekte olan bir ülke olduğunu söyleyebilirim.

 Olay Gazetesi

  • antibizans  
  10 Haziran 2016 | 22:29
  mecburen şans verilecek transfer yapabilecek durumda değiliz
  • yeşilsevda  
  10 Haziran 2016 | 15:12
  Şu kadro yapılanmasıyla yapılan veya yapılamayan transferlerle gelecek sezondan hiç ama hiç bir umudum yok.
  • mususi  
  10 Haziran 2016 | 10:22
  -16
  Bulent Korkmaz gibi bir komisyoncunun yardimcisi olmak yeterince rezil bir durum, gerisini okumaya bile luzum yok.
  • yeşilsevda  
  10 Haziran 2016 | 10:14
  11
  Olur mu canım hamza hocamızın elinde merter gibi ismail gibi 30 yaş üzeri adamlar varken neden gençleri oynatsın. Bi de tatilini yapsın adam ellemeyin Allah aşkına.
  • Earsyg  
  10 Haziran 2016 | 10:04
  19
  Hocam emirhani emre Belözoğlu na benzetmissin umarim karakteri ona benzemez

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR