KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Ertuğrul Sağlam imzaladı

VİDEO

15 Haziran 2015 | 14:31

72 yorum

19044 okunma

Yeni Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesislerimizde düzenlenen tören ile imzayı attı. Taraftarlarımızın büyük ilgi gösterdiği imza töreninde konuşan Başkanımız Recep Bölükbaşı, "Ertuğrul Sağlam ile yaptığımız görüşmede kendisine "Nerede Kalmıştık?" diye sormuştum. İşte yeniden arkamızda bulunan tarihi fotoğrafı oluşturabilmek için bugün buradayız" dedi.

Ertuğrul Sağlam için Özlüce Tesislerimizde, taraftarlarımızın katılımıyla imza töreni düzenlendi. Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam saat 13.30'da Futbol Şube Sorumlumuz Necmettin Kocaman ile birlikte İstanbul'dan Helikopterle Özlüce Tesislerimize indi.

BÖLÜKBAŞI: HOCAMIZ KIRMADI, 'SEVE SEVE GELİRİM' DEDİ

Başkanımız Recep Bölükbaşı salonda yaptığı açıklamalarda yeniden güçlü Bursaspor'u oluşturabilmek için çok çalıştıklarını söyledi.

Başkanımız Recep Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü; "Şuan salonda oluşan tabloyu 2009 yılında hocamız geldiğinde de yaşamıştık. Bütünü ibreler 2008-2009 sezonunu işaret ediyor. Bursaspor Türkiye'nin en büyük takımlarından biri. Sizler çok büyük taraftarsınız. Her şeyi ile hak ediyorsunuz. 2009-2010 sezonundaki birlik beraberliği coşkuyu yeniden yakalayabilmeliyiz. İşimizin zor olduğunu hocam da biliyor. Ama zor işlere de hep başarılı insanlar talip olmuştur. Rahmetli başkanımız İbrahim Yazıcı döneminde hocamızı getirmiştik. O dönemden sonra Bursa'da bir devrim başladı. 48 sene sonra Bursa'ya bir şampiyonluk getirdik. Tertemiz bir şampiyon kazandıran başta başkanımız ve Ertuğrul Hocamızla bu başarıyı yakaladık ve 3, 4, 5. olarak hep Avrupa kupalarına gittik. Şuan iyi bir şey yaptığımızı düşünüyoruz. Zaten hocamızla sık sık görüşüyorduk. Planımızda programımızda vardı. Allah izin verirse Bursaspor'un ligde şampiyonluk ayak sesleri gelecektir. Biraz sabırlı olursak, ben inanıyorum, bizi bir şampiyonluk da kesmez, kupalarda kesmez, iyi futbol da kesmez. Biz Avrupa'da başarı için yola çıktık. Ama kesinlikle bölünme yok, birlik beraberlik olursa başaramayacağımız hiçbir şey yok. Ertuğrul hocamız davet ettik, kırmadı, 'seve seve gelirim' dedi. 15 gündür birlikteyiz. 'Tatil yapacak mısın?' dedim, 'hayır çok heyecanlıyım, tatil yapmayacağım' dedi. 10 günden beri beraberiz, bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Büyük Bursaspor'u oluşturma adına bunu yapıyoruz. Önümüzdeki sezon yeni stadımızda oynayacağız. O stadı 45 bin kişi doldurmamız lazım, birlik beraberlik içinde olmamız lazım ki biz kupalarda söz edelim."

"NEREDE KALMIŞTIK?"

Sağlam'la ilk etapta 3 yıllık sözleşme yapacaklarını belirten Bölükbaşı, "Bir dediğimizi iki etmedi sağ olsun. Ertuğrul Hoca Bursaspor'a cuk diye oturdu. Ben kendisine ve ekibine çok güveniyorum. Ben geçmişte yaşattığı başarılar için çok teşekkür ediyorum. Biz bu başarıların üzerine koymak istiyoruz. Hocamıza 'nerede kalmıştık' dedim. O da 'nerede kaldıysak oradan devam edeceğiz' demişti. İnşallah eski ruh yeni heyecanla bu fotoğrafı tekrar canlandıracağız." ifadelerini kullandı.

Başkanımız Recep Bölükbaşı, konuşmasının "Batalla" tezahüratları ile kesilmesi üzerine, "Ben içinizden biriyim. Batalla gelmek istemiyor. Gelse bile maliyeti çok yüksek. Bırakın silin Batallla'yı, daha ne Batalla'lar çıkar. Geçen sezon bir Bakambu çıkardık, Emre Taşdemir çıkardık, Volkan çıkardık, bu isimlere sahip çıkın kardeşim. Aralık ayına kadar Batalla'nın maçları var. Gelmek isterse alırız, oynatırız, oynatmayız pamuklar içinde tutarız."

SAĞLAM: " YENİDEN TARİH YAZACAĞIZ"

2,5 yıl aradan sonra yeniden Bursaspor Teknik Direktörlüğü görevini üstlenen Ertuğrul Sağlam, "Biz yeniden bir tarih yazacağız inşallah. Bu tarihin bir parçası olmak isteyen herkesi de yarımızda görmek istiyoruz. Sayın Valimiz, Sayın Belediye başkanımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamız ve tabi ki büyük Bursaspor taraftarını aynı amaca beraber yürürken yanımızda görmek istiyoruz." dedi.

500'e yakın taraftarımızın coşkulu tezahüratları ile karşılanan Ertuğrul Sağlam, taraftarların yoğun ilgisiyle tesis binamıza giriş yaptı.

Sağlam'a sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlar, şampiyon teknik adamı "Söyleyin kimde var böyle bir adam, adam gibi adam Ertuğrul Sağlam", "Yuvana hoş geldin hocam", "Şampiyon" tezahüratları yaptı.

NEREDE KALMIŞTIK?

İmza töreninde Bursaspor'un efsane kaptanlarından Ömer Erdoğan'a da "Hoş geldin" tezahüratı yapıldı.

Düzenlenen imza töreninin yapıldığı salonda toplantı masasının önüne, "Nerede kalmıştık" yazısı arka fonda ise 2009-2010 yılında elde edilen şampiyonluğun fotoğraflarının üzerine, "Eski ruh, yeni heyecan. Bu fotoğraf yeniden canlanacak, evine hoş geldin Ertuğrul Sağlam" tasarımı yer aldı.

Ertuğrul Sağlam, şu açıklamayı yaptı;

"Gerek burada bulunan gerekse televizyonu başında bizleri izleyen bütün Bursasporluları saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Şuan 2 Ocak 2019'da ilk defa bu tesise geldiğim kadar heyecanlı olduğumu söylemek istiyorum. Hatta daha da heyecanlıyım. O gün ben masanın bu tarafında oturuyordum, sağımda rahmetli başkanımız, onun yanında da yeni başkanımız Recep Bölükbaşı oturuyordu. Rahmetli başkanımızı da rahmetle anmış olalım. Çok net hatırlıyorum. O günkü konuşmamda 3,5 yıl içinde birbirimize kenetlenirsek şampiyonluğa oynayabiliriz dediğimde çok iyi hatırlıyorum burada bir alkış kopmuştu. Belki o gün o sözlere sadece burada bulunanlar inanmıştı. Fakat o gün söylediklerimizi hayal olarak değerlendirenler bugün bizim söyleyeceklerimizi daha fazla ciddiye alacaklardır umarım. Çünkü biz artık adını Türk futbol tarihine altın harflerle yazdırmış şampiyon bir camiayız. Bundan 2,5 yıl önce burada son cümlelerimdi, yeniden gelmek için gidiyorum dediğimde, bir gün Bursa'ya döndüğümde bu kadar yoğun duygular hissedeceğimi tahmin etmiştim. Biz Bursa'dan hiç kopmamıştık. Taraftarlarımızın ilgisini görünce Bursa'nın da bizden uzaklaşmamış olduğunu gördüm. Bir kez daha gördüm ki Bursa ile Bursaspor ile ilişkimiz teknik direktör kulüp ilişkisinin çok ötesinde. Bu takımla kurduğumuz gönül bağı çok sağlam ve dimdik ayakta duruyor. Geçmişte neleri iyi yaptığımız, neleri daha iyi yapmamız gerektiğini de uzun uçun düşüme fırsatımız oldu. Bizler bazılarının hayal olarak gördüğü başarılara hep birlikte ulaştık. Tek yürek tek ses olunca neler yapabileceğimizi kanıtladık. Şimdi de yapmamamız için hiçbir neden yok. Eğer biz aynı sinerjiyi oluşturursak dün yaptığımızı yine yaparız. Ama işimiz kolay değil, hatta öncesinden daha zor. Ama gücümüzü inancımızdan alırsak başarırız. Ben Bursa'ya inanıyorum, bu camianın gücüne inanıyorum. Allah'a şükürler olsun ki heyecanımız da motivasyonumuzda eskisinden daha üst seviyede. Kimse merak etmesin, bizden ne istendiğimin farkındayız. Camiamıza yakışır bir takım oluşturacağız. Sayın başkanımızla, yönetimimizle gece gündüz çalışıyoruz. Dün Necmettin beyle yurt dışından gece İstanbul'a geldik. Necmettin bey hiç uyumadan oradan buraya geldik."

"TİMSAH ARENA'YA YAKIŞIR KADRO KURMAMIZ LAZIM"

Bu sene daha da heyecanlı olduklarını belirten Sağlam, şöyle devam etti: "Bu sene çok da farklı heyecanımız var. Sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe büyük emekler harcayarak bizleri Timsah Arena'ya Ağustos ayında kavuşturacak. Ben Timsah Arena'nın temel atma töreninde orda bulunmuştuk. Hatta rahmetli Başkanımız rahatsızdı benim yerime sen konuşur musun' dedi. Temelini attığımız stadımızın çimlerine ayak basmak da nasip olacak çok şükür. Stadımız çok güzel oluyor. Ünü ülke sınırlarının dışına çıktı. Fakat o statta öncelikle, sizlere yakışır, o stada yakışır bir takım oluşturmak zorundayız. O zaman tribünlerin dolu ve coşkulu taraftarlarla güzel olacağı bilinciyle hazırlıklarımızı yapıyoruz. Timsah Arena'ya rakiplerimiz geldiği zaman, Bu stattan çıkmak çok zor algısını da oluşturacağız."

"YENİDEN TARİH YAZACAĞIZ"

Bursaspor'un çok büyük bir camia olduğunu dile getiren Sağlam, "Biz yeniden bir tarih yazacağız inşallah. Bu tarihin bir parçası olmak isteyen herkesi de yarımızda görmek istiyoruz. Sayın Valimiz, Sayın Belediye başkanımız, kent büyüklerimiz, yerel medyamız ve tabi ki büyük Bursaspor taraftarını aynı amaca beraber yürürken yanımızda görmek istiyoruz. Çok mutluyum. Çok da heyecanlıyım. Arkadaşlar, destekleriniz ve oluşan bu pozitif hava için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şunu herkes çok iyi bilsin ki, rakiplerimiz ne kadar iddialıysa biz onlardan daha iddialıyız. Sözü fazla uzatmayayım, şimdi iş zamanı, çalışma zamanı, yeniden bir tarih yazma zamanı." diye konuştu.

 Bursaspor.org.tr

  • BS16  
  17 Haziran 2015 | 10:31
  Hoca gercekten cok heycanlı ve duygusaldı gözlerınden anlaşılıyodu.Tekrar geldiği için mutlu oldu bızıde mutlu ettı Allah utandırmasn.
  • ENDÜSTRYL TRİBÜN  
  16 Haziran 2015 | 23:44
  eskişehirle eskişehirde oynadığımız kupa maçında ertuğrul hoca bizim tribünün önüne kadar geldi(neferin eski yeri) alkışladı gitti.Aramızdaki hainlerin bazıları ıslıkladı dayanamayıp söyleyin kimde var böyle adamı girmiştim sonrası koro misali.Ertuğrul hoca ve Şenol hoca gibi insanlar nadirdir.Kıymetlerini bilmek gerek.Bu arada 2010 şampşyonluğunda büyük pay BTB idi.Tribün liderleri aranızdaki çapulcuları esrarkeşleri facebook müptezellerini karı kızı temizlemedikten sonra ertuğrul değil morinhio gelse bile sadece takım ve hoca ile şampiyonluk olunmaz.Onun için yüksek sesle haykırıyorum Bursasporu gönülden sevmeyenler stadın yanından bile geçmesin...
  • bursassporlu  
  16 Haziran 2015 | 23:19
  -6
  Laaa laa laaaa. Bablo martin BATALLA
  • Yılmaz  
  16 Haziran 2015 | 16:25
  -4
  İlhan uslu nun şak şakçıları bi susun ya...
  • Txs  
  16 Haziran 2015 | 13:27
  Batalla gibi Adamı da bitik yaptı kıvıra kıvıra sezon sonu dansöz olucak
  • ahmet deniz  
  16 Haziran 2015 | 13:15
  -5
  asann dostum adam daha 1 yıldır görevi başında. tek başına birşeyler yapma gayretinde. zaman verilmeden neden önyargılı yaklaşım sergileniyor? neticede delegeler seçmiş, Bursaspor kulübü başkanı olarak göreve gelmiş.
  Bursa şehrinin destek vermesi gerek, biraz itelemek gerek. bölükbaşı lider hüvviyetini gösteriyor sert tarzda konuşarak aynı zamanda doğallığını ifade ediyor.
  • asann  
  16 Haziran 2015 | 12:29
  Ahmet deniz, orda duralım bir kere fırça atabilir ama nasıl, neden atabilir bunu tartışalım istersen. Rahmetli başkanımız gibi kulübe kazanımları olur bağırır çağırır bizde susarız haklıdır diye, peki bu başkanımız kulübe yararlı ne yaptı acaba ? Bunu tartışalım bence .
  • serkann1963  
  16 Haziran 2015 | 12:21
  başkana bak sokak kabadayısı maşallah başkanlığı bırak kurtlar vadisinde oyna orda gider yapıyor herkeste şak şaka hazır zaten sovu bırak başkan kulubu batırmaya devam et
  • ahmet deniz  
  16 Haziran 2015 | 11:59
  -4
  başkan haklı. nokta. biraz saygı duyun kulübün başkanına arkadaşlar.
  taraftara fırçada atabilir yeri gelir, çünkü haklı adam.
  • Kaml  
  16 Haziran 2015 | 11:17
  Bilader ne sakalı ne adamı ya bu başkanın 9 lafından 10 u yalan be milletin gözünün içine baka baka adam keyif sürüyor kim oğlum bu recep Bölükbaşı kimdir yani koskoca Bursa bu adama mi kalmış recep Altepe yede yazıklar olsun ulan biz takımı koruyup güçlü yönetim takviye yaptığımız da sampiyonluk ve avrupada dereceye oynarız be siz ne anlatiyorsunuz ulan çocuk oyuncağı gibi kulübü yonetecekler kafalarına göre taraftar kadar kim ceza çeker bide gelmiş hala konuşuyorlar bu lavuklar ya
  • emreeeeee  
  16 Haziran 2015 | 10:59
  bize transfer değil başkan lazım!!! Doğru başkanı bir türlü seçemiyoruz bu yüzden bugün kulübe üye başvurusu yapacağım. 1 oy 1 oydur. Bilinçli (boş vaatlere kanmayan) arkadaşlar da nolur üye olsunlar ki bir daha böyle Bursaspor parasıyla markasıyla bir yere gelmeye çalışanlar kulübe yaklaşamasın.
  • cinaralti16  
  16 Haziran 2015 | 10:46
  -2
  (efkarli) hicbisey bulamazsaniz adamin sakalina bahane buluyorsunuz
  sakal sunettir varsa sende birak ne var bunda? ama yok ben illede bi camur atayim derseniz bi bahane bulunur kal saglicakla
  • Shak  
  16 Haziran 2015 | 10:14
  Ertuğrul Sağlam başkan recep Bölükbaşı hoca olsun en guzeli
  • Popow  
  16 Haziran 2015 | 10:10
  Ertuğrul hoca en büyük handikapin recep Bölükbaşı ben bole yalancı ve Türk Spor tarihinde bukadar bu kulube 30 gömlek küçük gelen bi adam görmedim amatör takımda başkanlık yapamaz Bursa sahipsiz olmamalı şehir dinamikleri basın ileri gelenler taraftar tüm Bursa göz göre göre bu adama kulübü bırakmaz acil olağan kongre yoksa hem Bu yolunu bulacak dün bakıyorum transferi ben yapıyorum diyor baba oğul kulübe cokmusler tarafta fırça hem kel hem fodul dün ozluce de bu başkanı görünce küçük bi takım olduğumuzu farkettim basın belediye başkanı ve cok Bursasporlu lar bu adama nasıl tahammül ederler hayret kolpacinin önde gideni rezil bi adam işte yazık koskoca Bursaya
  • asann  
  16 Haziran 2015 | 09:05
  Sn. başkan ne kadar konuşma uslubun yanlışda olsa Bursaspor'un başında olduğu için sana saygım olmasada görevine saygım var . Ertuğrul hocayı helikopterle getirip şov yapmasını iyi biliyosun ama transfere gelince kongredeki vaatlerine gelince hep mezarcısın hep fiyatı aşşağıya çekmeye çalışıyosun para yoksa çık adam gibi de kardeşim parası yok kulübün alamıyoruz anlıyalım kıvırma, bu taraftar en kötü günde bile destek olur ama böyle çocuk azarlar gibi davranıp verdiğin sözleri yerine getirmediğin sürece tff'ye dik durmadığın sürece destek bekleme .. !
  • ölümüne.BURSASPO  
  16 Haziran 2015 | 08:23
  Bursaspor için hayırlı bir sezon olur inşaallah
  • Batur  
  16 Haziran 2015 | 05:30
  Başkanın taraftar karşısına çıkmaya yüzü tutmuyordu, çıkıp da ne dicek herkese bela olan takımı dağıtıyorum kulubü zora sokuyorum mu diyecek. Başkan iyi santranç oynuyor kendi işgüzarlıklarını örtpas etmek adına Ertuğrul hocamızın da taraftar nazarında heyecan yaratacağını bildiğinden mütevellit kamufle etmek için kullandı. Keşke biraz dürüst olabilsen de çıkıp, "hatalar yaptık ve bu hatalar olumsuz sonuçlar doğurdu" diyebilsen... Ve biz de seni sahiplenebilsek. Ama yok sen kendini diyarbakır bld.spor da filan sanıyorsun üslup filan bitik...
  • 16161616  
  16 Haziran 2015 | 04:42
  -1
  hocam lafım sana değil.armayı satanın ...............
  • taraftar  
  16 Haziran 2015 | 04:42
  Susun bıraz noyanın corbacıları.
  • mehmet8119  
  16 Haziran 2015 | 04:24
  Bursasporun gelirleriyle gecinen baskan istemiyrouz kisacasi uyuntu baskan istemiyoruz

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR