KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Divan Kurulu toplantısı yapıldı

02 Mart 2017 | 21:22

9 yorum

6570 okunma

Divan Kurulumuzun Olağan Toplantısı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Yıldırım Salonu’nda gerçekleştirildi.

Divan Kurulu Toplantısı'na Divan Kurulu üyelerinin yanı sıra Başkanımız Ali Ay ve Yönetim Kurulu üyelerimiz de katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Divan Başkanlık Kurulu Üyesi Mümin Pekcan, Bursaspor Genel Kurul üyeliğinde 25 ve 20 yılını doldurarak Divan Kurulu'na girmeye hak kazanan üyelerin isimlerini okudu.

SEVİNÇ: " DİVAN KURULU İHTİYARİ BİR KURULDUR"

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı'mız yeni üyelere hayırlı olsun dileklerini iletti.

Sevinç, toplantıda şu şekilde konuştu; "Bugün gerçekleştirmiş olduğumuz toplantımız ihtiyari bir kuruluştur. Tüzük Genel Kurulu'ndan sonra gerçek olduğuna inanmıyorum ama birçok konuşmalar kulağımıza geliyor. Hiçbirimiz kesinlikle maksadını aşan tasarruflarda bulunmamız gerekir. Divan Kurulu bir icra kurulu değildir. Bu işlerde Bursaspor'a emek vermiş arkadaşlarımızın, başkanlarımızın ve büyüklerimizin görüş ve düşüncelerini saygı ve sevgi çerçevesinde içinde dile getirildiği yerdir. Bunun bu şekilde bilinmesini arzu ediyorum. Demokrat davranmak suç mu? Veya ne zamandan beri suç oldu. Biz yapılan tüzükte diyordu ki; Divan Kurulu 2 asil 2 yedek üyeyi Seçme ve Sicil Kurulu'ndaki üyeyi atar. Biz de oturup dedik ki; Biz ne diye atayalım. Demokratlıktan bahsediyoruz, bu işi yapmak isteyen arkadaşlarımız çıkar aday olur ve bu çatının altında biz el ele veremiyorsak. Biz birbirimizi kırıyor isek dışarıdaki arkadaşlarımıza bir şey söyleyemeyiz. İki liste şeklinde aday olunduğunu duydum. Bu arkadaşlarımıza dedik ki, bu atla deve değil. Biz atama yerine bu arkadaşlarımız içinden seçim yapılsın dedik. Bir çatı altında birlik ve beraberlik içinde olsun. Biz içeri girişte iki tane isimle birlikte zarfı verelim. Divan Kurulu üyesi arkadaşlarımız buraya iki isim yazsın. Kaç tane aday çıktı. 10 tane arkadaşımızın ismi yazılır. İki isim yazılır ve oy kullanılır. Bunu büyütmenin çekişme haline getirmenin şu aşamada faydadan ziyade zarar getireceğine inanıyorum. Biz burada bir bütünüz. Yapılacak iş sonuçta üye olacak kişi araştırılacak ve nihai kararı yönetim kurulu verecek. Bu isimleri Divan Başkanlık Kurulu olarak biz de atayabilirdik. Takdir yüce kurulundur."

BAŞKAN ALİ AY: " BİRLİK, BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ"

Başkanımız Ali Ay ise Divan Kurulu üyelerine yaptığı konuşmada Bursaspor'u çok sevdiğini ve mali durumu düzeltmeden görevini bırakmayacağını belirtti.

Yeni seçilen Divan Kurulu üyelerimizi tebrik ediyorum. Bugün aslında çok fazla konuşmak istiyordum. Geldiğimiz günden bu yana ne yaptık, mali konularda nerelere geldik bu konuları konuşmak istiyordum. Fakat bunlara girmek istemiyorum. Çünkü çok kötü bir olay yaşadık. Bir sonraki Divan Kurulu toplantısında veya 3-4 hafta sonra basın toplantısıyla bunları bildiririz. Sözlerimizin yetersiz kalacağı bir durumdayız. Hatalarımızla yüzleşme zamanı gelmiştir. Kimse kimseyi suçlamadan bu yüzleşmeyi yapmalıdır. Hepimizin hayatında hatalar vardır. Ben sanayiciyim ve yüksek tekstil kimya mühendisiyim. Ben doğru bir adamım ve doğru bildiğimi yaparım. Benim de hatalarım oldu. Hiçbir zaman siyasetle uğraşmadım. Benim tek uğraşım işim, evim ve Bursaspor. Bursaspor yenince seviniyor, kaybedince üzülüyorum. Maalesef sizin karşınıza 6 maçını kaybetmiş bir başkan olarak değil, tam tersi kazanmış olarak gelmek istiyordum ama maalesef futbolda bunlar oluyor. Bundan sonra tüm camiamızdan bu olayların son olmasını ve birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini belirtmek istiyorum.

HERŞEYİ BİR KENARA BIRAKIP KALAN 12 MAÇA BAKALIM

Seçim olunca tüm camia bir araya geliyor. İş paraya gelince bütün camia kaçıyor. Kusura bakmayın bunu burada söylemeliyim. Herhalde bizim ve Trabzonspor'un eleştirildiği kadar hiçbir kulüp eleştirilmiyordur. Birbirini karalama, kuyu kazma herşey var. Şimdi de yeni adayların belirlenmesi için çalışmalar yapılması var. Bir duyum aldım. İmza falan da toplanacakmış. Getirsinler ilk imzayı ben atarım. Çok meraklı arkadaş varsa cebinde de para varsa gelsin buyursun. Ben herşeyi yapmaya hazırım. Çünkü ben Bursaspor'u çok seviyorum. Az evvel söyledim bende hata yaptım. Hiçbir zaman seviyormuş gibi yapmadım. Gerçekten Bursaspor'u sevdim ve hizmetkarı olmaya çalıştım. Şimdi tüm ayrıldığımız hususları bir kenara bırakalım ve kalan 12 maça konsantre olalım. Batalla ile konuştum. Bugün gazetenin birinde talihsiz bir açıklama vardı. Bunu bana sordu. Ben de "Sen işine bak. Gaziantepspor maçına odaklan" dedim. Gülerek ve sarılarak arkadaşların yanına gitti. Yazılanların doğru olduğuna inanmıyorum. Tamamıyla bilhassa Gaziantep maçından önce yapılmış bir açıklama. Biliyorsunuz o arkadaş da istifasını verdi.

YÜZÜMÜZE BAKA BAKA HATALAR YAPIYORLAR

Öyle bir durum var ki; artık rekabet ortamındayız. Hakemlerle problemimiz var. Kupa maçıyla beraber 8 maçı 10 kişi bitirdik. Yüzümüze baka baka hata yapıyorlar. Sanki bizimle oyun oynuyorlar. Biz futbolun adaleti neyse aynı şekilde bize de uygulanmasını istiyoruz. Hiçbir şekilde ayrıcalık beklemiyoruz. İnşallah bundan sonra bu tarz yanlış kararlar bize karşı verilmez. Kasımpaşa maçının ilk 45 dakikasında iyi oynarken 10 kişi kaldık ve ondan sonra oyun koptu. Ben tüm taraftarlarımızdan rica ediyorum. Üç milyonluk şehrin en büyük markası, herkesin bir olması gerektiğini ve bu işi sezon sonuna kadar yüzümüzün aklıyla bitirmemiz gerektiğini hepinize söz veriyorum önümüzdeki sene çok daha farklı bir Bursaspor izlettireceğim.

BAŞKA BİR BAŞKAN OLSAYDI BU TÜZÜĞÜ KESİNLİKLE KABUL ETMEZDİ

Tüzük seçimine de değinmek istiyorum. Tüzük için Divan Kurulumuz bir çalışma yaptı. Gerekli liderlerle, Bursaspor dernekleriyle konuşuldu. Bizden rica ettiler ve Divan'ın hazırlamış olduğu tüzüğün eski tüzüğün devamı olduğunu ve yeni tüzük hazırlayalım dediler. Eğer başka bir başkan olsaydı bunu kesinlikle kabul etmezdi. Daha önceki tüzüğe göre başkan ve yönetimin yaptırımları şuan ki tüzüğe göre çok daha az. Ben de onay verdim. Neticede demokratik bir insanım. Fakat öyle bir hal aldı ki konuşma ihtiyacı duymadım. Genel Kurulu'n vermiş olduğu karara saygılıyız ama oraya gelen grup hazır olarak gelmiş bir gruptu. Ben ne söylersem söyleyeyim kafalarındaki belliydi. Benim için en önemli maddelerden bir tanesi yönetim kurulunun 9 kişiye düşürülmesi ve Bursaspor'un halka arzı ile ilgili onay verilmesiydi. Bursaspor'un ne durumda olduğunu biliyoruz. Bu halka arz çok önemliydi. Netice de 15 kişi çok fazla . Muhakkak yönetimde karar alırken arada problem çıkıyor. Ben bunları düşünerek 9 kişi istedim fakat Genel Kurul 13 kişi dedi. Halka arzı da kaldırdılar. Bir arkadaşımız Bursaspor'un halka arz edilecek bir şeyi yok dedi. Her yıl eksi 70-80 Milyon TL bakiye veren artı aktifleri olmayan bir Bursaspor halka arz edilir mi? İki üç tane istasyon yeri belirledik. Arsalar belirledik krediyi bekliyoruz. Artı duruma geçip ondan sonra halka arz edecektik. Atkılılar, kravatlılar diye gruplaşmak zorunda mıyız? Neticede hepimiz Bursaspor için buradayız. Asıl olan Bursasporluluktur. Ama maalesef kötüye gitmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Lütfen belden aşağı vurulmasın. Taraftarımıza algı yapılmasın. Neticede biz Genel Kurulu'n oylarıyla seçildik ve onların oylarıyla gideceğiz. Tekrar söylüyorum parası olan arkadaşlar gelsin benimle konuşsun ve ben gereğini yaparım.

BURSASPOR'UN MALİ DURUMUNU DÜZELTİP LAYIKIYLA BIRAKMAK İSTİYORUM

Biz her türlü girişimi yapıyoruz. Bakanlarımızla, Belediye başkanlarımızla, valimizle, milletvekillerimizle her türlü girişimi yapıyoruz. Telekom şirketi kuruyoruz. Gelecek hafta onaylanacak ve sonra Trabzonspor bu işten 30 milyon TL'ye yakın bir maddi kazanç sağlamış. Tüm taraftarlarımızın 516 nolu hatta hücum etmesini istiyorum. Mali tabloda çok fazla bir yere gelemedik. Bu noktada da hayal kırıklığına uğradım ama bu demek değildir ki Ali Ay yönetimi bu işi düzeltmeyecek. Ben Bursaspor'u düzlüğe çıkartıp layıkıyla bırakmak istiyorum. Çünkü arkamdan iyi konuşulmasını istiyorum" dedi.

DEMİRKAKAN VE TUZLACIOĞLU SEÇİLDİ

Üye Kabul ve Sicil Kurulu için seçimi için seçime Mehmet Demirkakan, Gökhan Tuzlacıoğlu, Recai Düzce, Ali Varol Sırdaş, Mehmet Şaylanoğlu, Recep Yıldız, Erkan Omaç isimlerini yazdırdılar. Üyeler iki ismi zarfa yazarak oylarını kullandılar.

Yapılan seçim sonucunda asil üyeliklere, Mehmet Demirkakan ve Gökhan Tuzlacıoğlu seçilirken Recai Düzce ve Erkan Omaç yedek üye oldular.

 Bursaspor.org.tr

  • Bursalı 2  
  08 Mart 2017 | 23:01
  Ali Başkanın inşaat hâlinde iken loca aldığından haberiniz Var mı? Bakın sportif anlamda başarısızlık olabilir eyvallah bunun savunulacak bir kısmı tabi ki de yok. Ama birazcık sabır lütfen. Ya koca Bursasporun yıllık kombine ücreti istanbul takımlarının 3 maçlık bilet fiyatı ile aynı burdan bile ders çıkarmamız lazım tepkimizi elbette gösterelim ama bunu kendi kulübümüzü futbolcumuzu küçük düşürürek değil.
  • Bursalı  
  08 Mart 2017 | 22:52
  Herkes atıp tutuyor! Bilip bilmeden konuşuyor. Bu yönetimin göreve gelirken 25 Trly. Cepten kasaya koyduğunu biliyor mu? Ki Bursaspor tarihinde bir ilktir. Ve bi önce ki yönetimlerin her önüne gelene a4 kağıdına imza atıp kulübü borçlandığını biliyor mu? Deplasman masraflarını her hafta bu yönetimin iş çevresi yönetim kurulu iş adamlarının verdiğini biliyor muydunuz? Önce ki yönetimler gibi eşinin dostunun masraflarını kulüp kasasından karşılamadığını biliyor musunuz? Arkadaşlar para yok para birazcık yüklenin storlara kombinelere maddiyat olmayınca transferde olmaz önce ki 2-3 yönetimin borçlarının hala ödendiginden haberiniz var mı iş adamlarının yakasına yapışın o meşhur Bursa firmalarına neden locanız yok neden maddi manevi desteğiniz yok Bursanin Bursa halkının ekmeğini yiyen firmalara sorun nerede desteğiniz diye? Bilmediginiz o kadar çok şey var ki keşke başkanı yakından tanısanız da o insanın çektiği sıkıntıları üzüntüleri bilseniz.
  • Aynı Ali Ay  
  03 Mart 2017 | 16:04
  Aynı Ali Ay dönem ortasında olay TV canlı yayınında mali durumu düzeltemezse kongre kararı alacağını,geçen sene göreve gelirken de altyapı ya önem vereceğini iddia etmişti.Utanarak söylüyorum ki ben bu adama güvenmiştim ancak sezona başlarken o güvenin g si bile kalmadı.Sezon başında da bu takım devre arasında transfer görmezse küme düşmenin en büyük adayı dediğimde beni felaket çığırtkanlığı yapmakla suçladınız! Artık konuşma gereği duymuyorum.Beni ,taraftarı yönetimi federasyonu vs si elbirliği ile 22 yıldır desteklediğ takımından uzaklaştırdınız!Artık maçları evimden izleyeceğim.Bunda emeği geçen herkese teşekkür ederim.Allah razı olsun!
  • Bursalı Osman  
  03 Mart 2017 | 11:29
  Recep hödükbaşıda senin gibi konuşuyordu verdiği sözleri tutmadı adam olan verdiği sözleri tutar sizde nerde adamlık camiayı rezil ettiniz sen gitmezsen biz hödükbaşı gibi senide göndermesini biliriz bende kongre üyesiyim imza kampanyası başlattık 1300 imza làzım onuda toplarız Bize dik Duran Başkan làzım Senin gibi pısırık Başkan istemiyoruz.....
  • Bjaja  
  03 Mart 2017 | 10:55
  -7
  Beyler bu kadar anlıyosanız takım yönetmekten buyrun başkan olun ya kolay madem o kadar kim gelse sallıyonuz arkasından
  • İnegöl 16  
  03 Mart 2017 | 01:27
  yokmu koca Bursada şunu göderecek bir başkan adayı.
  • nedim kıllı  
  02 Mart 2017 | 23:54
  ali ay seneye çok iyi Bursaspor izletecekmiş! aynı ali ay ligi 5. sırada bitireceğiz diyordu yine ali ay 13 adet çöp alırken kar ettiğini söylüyordu ve hala öyle sanıyor yine ali ay göz göre göre eksikleri çocuk dahi bilirken tek transfer yapmadı.

  ey Bursaspor taraftarı güvendiğiniz kişileri iyi tartın gaza gelmeyin iş yapacak çözüm üretecek siyasete Bursasporu malzeme etmeyecek kulübü kazmalara boğmayacak akıl ve vicdan sahibi kişileri getirin başa!önce şakşak sonra yallah diye diye kaç sezon gitti boşa.bakın şu yönetim zamanında yapılan kepazelikler recep hokkabazı zamanında yapılmadı.en azından bakambu fernandao batalla hatta macar bir oyuncu vardı adapte olmayan onları getirdi üç beş hatalı transfer illa olur ama bu yönetime kalsa pabuçlarını getiremezdi hiçbirinin.lan göz göre göre devre arası transferi es geçti.utanmadan şans istiyor umut tacirliği yapıyor.

  parası olan varsa gelsin yerime diyor hala anlayabilmiş değil.sen orada çözüm üretmek için oradasın kolaya kaçıp kredi çekmek için değil.ağlama duvarına çevirdiniz.her gelen daha kötü oluyor.diğer başkanların eleştirildiği noktaları bile incelememişler.yazık be yazık.

  çok kolaydı.futbol bilmece değil.onu bu hale iş bilmezler kötü niyetliler soktu.dört adet kaliteli adam lan budur işte yapacağınız ama işinize gelmez.menajerler seyahatler eli boş dönüp mutlular jovicler artık stancular.yürüyün istifa edin iş bilmezler.eşi dostu akrabayı maaşa bağla iyi niyetli masalıyla oyala milleti.siyasetin malzemesi olduk tek kuruş vermediler ama.

  akıllanmadıkça Bursaspor Ankaragücü olma yolundadır.açık ve net!
  • MK  
  02 Mart 2017 | 23:29
  Yönetim İstifa ! #çöplerneolacak
  • Lalalalala  
  02 Mart 2017 | 21:33
  -1
  Recep Bölükbaşı bile senden daha şerefli. Adam çıktı istifa etti. Sende sülük gibi yapıştın. Pısırık başkan istemiyorum !

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR