KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Defansı sağlam yapan kupayı alır

15 Mayıs 2012 | 04:01

7 yorum

5568 okunma

Ankara'da oynanacak dev finali teknik adamlara sorduk.

Rıza Çalımbay, Ersun Yanal, Mesut Bakkal, Bülent Korkmaz ve Yılmaz Vural iki takımında hücumda etkili olduğunu belirterek, iyi savunma yapanın mutlu sona ulaşacağı görüşünde birleşti.
 
Tüm Türkiye yarın Ankara’da Bursaspor ile Fenerbahçe arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası finaline odaklanmış durumda. Her iki ekipte uzun yıllar sonra bu kupayı müzesine götürmenin hesaplarını yaparken, Olay Spor olarak birçok teknik adama bu zorlu karşılaşmayı sorduk. Bursaspor’un son dönemdeki performansından övgü dolu sözlerle bahseden teknik adamlar, Fenerbahçe’nin yaşadıklarıyla ilgili olarak ise değişik görüşler belirtti. İşte Rıza Çalımbay, Ersun Yanal, Mesut Bakkal, Bülent Korkmaz ve Yılmaz Vural’ın yarınki Bursaspor ve Fenerbahçe randevusuyla ilgili görüşleri...
 
Yılmaz Vural

Şartlar Bursaspor’un lehine

 
“Bursaspor’un morali oldukça yüksek. Avrupa Ligi Grubu’nu birinci bitirmesi takım üzerinde olumlu bir etki yapmıştır. Camia da biliyorum ki tıpkı takım gibi oldukça moralli. Öncelikle şu var; Bursaspor Türkiye’de son dönemde yaşanan kaosun içinde olmadı. Adı geçmeyen ender kulüplerden birisi oldu. Önü açık, borcu yok. İstikrarda yakalanmış. Büyümesini devam ettiriyor. Kupayı alırsa bu olay daha süratlenecek. Bursaspor’un iyi bir kadrosu var. Fenerbahçe’de ise kadro sıkıntısı yaşanıyor. Dia oynamayacak. Sow ve Alex’in durumu belli değil. Alex önemli bir faktör. Oynayıp, oynamaması çok önemli. Bu şartlarda Bursaspor’u bir adım önde görüyorum. Ama dikkatli olmak zorunda. Çünkü Fenerbahçe’nin elinde bu kupadan başka bir şey kalmadı. Kaptırırlarsa sezonu boş geçirecekler. İyi bir final olur diye düşünüyorum.”
 
Rıza Çalımbay

Şanslar yarı yarıya...

 
“İki takımında yüzde 50 kazanma şansı var. Bursaspor lige çok kötü bir giriş yaptı, sonrasında iyi bir form grafiği yakalayarak buralara kadar geldi. Şuan avantajı form grafiğinin üst düzeyde olması. Ancak Fenerbahçe her zaman Fenerbahçe’dir. Bir de yıllardır Türkiye Kupası’nın bir özlemi var onlarda. Ne kadar şampiyonluğu kaçırsalar da bu kupaya farklı bakacaklarına eminim. Pinto ve Batalla üst düzey grafiklerini bu maçta da sürdürürlerse şartlar Bursaspor’un lehine dönebilir. Ben Vederson ve N’Diaye’nin de kilit isimler olabileceğini söyleyebilirim. İki takımın da hücum güçleri oldukça etkili. Savunmayı kim iyi yaparsa kupayı alır.”
 
Mesut Bakkal

Bu çöküntü Fener’i etkiler
 

“Nefes nefese geçecek bir final bizi bekliyor. Fenerbahçe’nin bu kupayı almaktan başka çaresi kalmadı. Ancak Bursaspor daha avantajlı olan taraftır. Çünkü Ertuğrul Hoca kadro istikrarını çok iyi yakaladı. 11 şekillendi. Bursaspor ilk süreçte bunun sıkıntısı çok çekmişti. Fenerbahçe’nin son yaşadıkları takımı etkiler. Etkilemez diyen varsa, yalan söyler. O çöküntüyü atlatmak kolay bir şey değil. Bu Bursaspor için avantajdır. Dirençli olurlarsa, Ankara’da gülen taraf yeşil beyazlılar olur.”
 
Bülent Korkmaz

Defansı iyi yaparsa...
 
“Fenerbahçe moral ve motivasyon olarak düştü. Bursaspor ise play off maçlarında epey iyi oynadı. Bu tür maçlar hep zordur, favorisi olmaz. Uzatmalara hatta penaltıda kadar gidebilir. İki teknik adamda büyük ihtimalle kontrollü oyunu tercih edecektir. Çünkü iki camia da 20 küsur senedir bu kupaya hasret. Bursaspor eğer ki defansını iyi yaparsa bir adım öne geçer. Forvette bir sıkıntı yaşamıyorlar. Batalla ve Pinto buradaki bütün sorumluluğu alıyor ve takıma skor olarak ciddi katkı sağlıyorlar. Kupanın ipucu bence Bursaspor’un yapacağı iyi savunmadan geçiyor.”
 
Ersun Yanal

Bu maç Süper olacak

 
“Herkes iyi bir maç izleyecek. İki takımın kadro kalitesi ortada. İkisinin kendine göre çok güçlü yönleri var. Bursaspor’un tabii ki son dönemlerde gösterdiği performans dikkat çekici. İyi oynuyorlar ve sonuca rahat gidiyorlar. Fenerbahçe ise 3 Temmuz’dan bu yana bir savaş veriyor. Bence bu yaşadıklarına rağmen çok başarılar. Son yaşadıklarından etkilenirler mi, onu bilemem. Çünkü bu tür durumlar futbolcuya her iki açıdan da yansıyabilir. Kupayı kimin alacağını kestirmek güç. Fakat iyi bir finalin bizi beklediğini rahatlıkla söyleyebilirim.”

 Olay Gazetesi

  • Hakan  
  15 Mayıs 2012 | 22:48
  Bilet satan varsa alabilirim 05346447602
  • Samet Aslan  
  15 Mayıs 2012 | 14:50
  Siz bu şehre şampiyonluk getirdiniz ya ziraat kupası falanda gözümüz yok ertuğrul hocam. bizlere yaşattığınız gurur için bin defa sağolun.
  • Özgün  
  15 Mayıs 2012 | 14:47
  Hakem macı katletmesse rahat 3 lük yada 5 lik yaparız fenevi. Takım cok formda
  • Cemil  
  15 Mayıs 2012 | 14:19
  Bende şöyle söyleyeyim fener baskılı oynamaya çalışırsa gol atmak adıa hızlı başlarsa oyuna ne olduğunu anlayamaz 5 lik olur döner yok temkinli başlarsa iki takımında sonucu etkileyecek oyuncuları var sonucu bunların performansı belirler. . .
  • Ajk  
  15 Mayıs 2012 | 12:07
  Gecen gün ertugrul hoca oturdugum mekana geldi aramızda 1 metre vardı arkadaslarıyla konusuyodu alexle baslarlarsa söyle oynıycaz alexsiz cıkarlarsa söyle baslıycaz diye bakalım hayırlısı alcaz o kupayı ins. Öyle gelcez
  • Aykut Bayrak  
  15 Mayıs 2012 | 11:39
  15 mayıs 2004 #8220;kara günümüzü unutmayacağız#8221;
  16 mayıs 2004 #8220;tüm Bursa'nın intikam yemini#8221;
  15 mayıs 2006 #8220;Bursasporumuz geri döndü teslim ol istanbul#8221;
  16 mayıs 2010 #8220;her türlü şikeye rağmen Bursasporumuz şampiyon#8221;
  16 mayıs 2012 #8220; Türkiye kupasi şampiyonu- zaman istanbul hegomanyasını çökertme zamanıdır. #8221;
  mayis 2016 ruhu tekrar canlaniyor haydi timsahlar zafere ;)
  • Pislenti  
  15 Mayıs 2012 | 04:13
  Değerli teknik adamlarımızın söylemek isteyip de söyleyemediklerini ben ifade edeyim.
  pinto ve batalla çok formda, ikisinden de birer gol, 2 gol cepte. Önceki maçlarda, özellikle 2-3 lük kadıköy maçı, ozan' ın fener' in oyununu bozmuşluğu var, 1 gol de ozan dan.
  3-0 lık net bir skor ile kupa Bursasporumuzun! !

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR