KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Çok fazla eksiğimiz var"

14 Aralık 2017 | 11:58

5 yorum

5057 okunma

Sabah saatlerinde Özlüce Tesislerimizde yapılan antrenman öncesi Teknik Direktörümüz Paul Le Guen açıklamalarda bulundu.

Oynayacakları en kolay maçlardan birinin olmayacağını dile getiren deneyimli teknik adam, "Buna garanti verebilirim. Kolay bir maç beklemiyor bizi Trabzonspor'a karşı. Seri yakaladılar son dönemde. Güçlü bir takıma sahipler, güçlü bir takım Trabzonspor ama biz de çok istekliyiz. Fenerbahçe'ye karşı evimizde kaybettik hem de iyi bir oyunla. İyi organize olmuş bir takım olarak oynadığımız, ortaya koyduğumuz bir futbolun ardından kaybettik. Aynı organizasyonu korumalı ve üstüne koymalıyız. Son aldığımız mağlubiyetten sonra takım olarak biz başımızı dik tuttuk ve bu şekilde devam ediyoruz" dedi.

"Bizim için çok fazla eksik var"

Zor bir periyottan geçtiklerini ifade eden Fransız teknik adam, "Mikel henüz dönemedi sakatlıktan. Jorquera gerçekleşecek ameliyat için burada değil. Aziz cezalı. Tüm bunları hesaba kattığınızda bizim için çok fazla eksik var an itibariyle. Yine de şikayetçi olmaktansa her zamanki gibi sahada olacak arkadaşlarla ilgilenmeyi ve onlara elimden geldiğince özgüven aşılamayı istiyorum. İstediğimiz sonucu almak için elimizden geleni yapan bir kadroyla sahada olacağız" diye konuştu.

"Eleştirecek bir konu bulamıyorum"

7 maçlık yenilmezlik serilerinin sona erdiğinin hatırlatılması üzerine Le Guen, "Seri bozuldu belki ama Fenerbahçe maçına karşı bozuldu. Bazen gerçekçi olmamız gerekir. Kaybettik, serimiz bozuldu ama Galatasaray, Fenerbahçe gibi takımlara karşı serimiz bozulduğunda geri dönüp üzülecek çok fazla şeyiniz yoktur. Biz takım olarak sahadaydık. En önemlisi de buydu. Oyuncularımın tamamı çaba gösterdiler. Elinden geleni yaptılar. Ben de çekinecek ya da eleştirecek bir konu bulamıyorum, onlar elinden gelen bütün çabayı göstermişken" dedi.

"Unuttum ben o günleri"

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile 2002 yılında Lyon'u çalıştırdığı dönemde karşılaştıklarının hatırlatılması üzerine deneyimli teknik adam, "Belki güzel bir hatırası yok. 15 yıl önceydi. Hatıranın üzerinden çok yıllar geçti, unuttum ben o günleri" dedi.

"Rövanşı alacak mısınız?" sorusuna ise Le Guen, "Öyle görmek isterseniz görebilirsiniz ama benim için rövanş karşılaşması olmayacak" yanıtını verdi.

"Yalnızca o maçı kazanabildiğimiz için Süper Lig'deyiz"

"15. hafta itibariyle bulunduğumuz yerden daha iyi bir yerde olabilirdik ama daha kötü bir yerde de olabilirdik' diyen Le Guen, sözlerini şöyle sürdürdü

"Ben bugün geldiğimiz nokta itibariyle takımımızla gurur duyuyorum. Herkes katılım gösterdi. Herkes elinden geleni yaptı. Herkes bu durumu değiştirebilmek için elinden geleni yaptı. Unutmamalıyız ki an itibariyle Süper Lig'deyiz. Çünkü geçen sezonun son maçında kazanabildik. Yalnızca o maçı kazanabildiğimiz için Süper Lig'deyiz an itibariyle. Biz de göreve geldiğimiz günden beri taze bir hava oluşturmaya çalıştık ve elimizden geleni yaptık. Her şey yüzde 100 mükemmel olmadı ama iyi de bir iş çıkarttığımızı düşünüyorum."

"Alacağımız bazı önlemler var"

Trabzonspor'a karşı alacakları bazı özel önlemlerin olacağına dikkat çeken deneyimli teknik adam, "Her karşılaşmada alınan özel önlemler vardır. Trabzonspor'u ve oyuncularını biliyorum. Onlara çok fazla adapte olmalarını istemiyorum oyuncularımın. Alacağımız bazı önlemler var ama sadece onlara adapte olarak oynamayacağız. Bizim de kendi oyunumuz var ve onu ortaya koyacağız" diye konuştu.

 Bursaspor.org.tr

  • AXOR  
  15 Aralık 2017 | 11:15
  Trabzon mac skoru onemli deyil onlar bizim dostumuz kardeslerimiz onlarda bizim gibi ist takimlarina karsi onur mucadelesi veriyorlar unutmayalim sampiyonlukta ve ligte kalmamizda trabzonun payi var onlar bizim dostumuz hakeden kazansin
  • vertblan  
  14 Aralık 2017 | 23:11
  mirac sadece YUH DIYORUM SANA
  bi maziye bak:
  • U.K 16  
  14 Aralık 2017 | 18:01
  10
  Miraç söylediğin laflar ayıp olmuş trabzondaki insanlar gelin yemeğiniz masraflarınız bizden diyor senin dediğine bak adının hakkını ver
  • miraç  
  14 Aralık 2017 | 12:43
  -20
  cumartesi hamsi tava var ts yi yeneriz eksik meksik hikeye aziz önemli diğerleri salla
  • Earsyg  
  14 Aralık 2017 | 12:33
  Çok eksiğimiz var çok.. mikel agu , aziz behich , kembo , jorquera , badu'da antremanlara katılamamış.. cidden işimiz çok zor çok.. bir takım düşünün 32 tane oyuncu var ama 11-12 tanesi sakat diyecek laf yok...

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR