KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Çıkışa geçmek istiyoruz"

23 Şubat 2017 | 13:31

10 yorum

5761 okunma

Teknik Direktörümüz Mutlu Topçu antrenman öncesi saha kenarında basın toplantısı düzenledi.

Teknik Direktörümüz Mutlu Topçu, Özlüce Tesisleri'nde gerçekleşen antrenman öncesi yaptığı açıklamada, Sercan Yıldırım ve Deniz Yılmaz'ın affedilmeleri konusuyla ilgili önce takım kaptanlarıyla toplantı gerçekleştirdiğini söyledi.

Her futbolcunun takıma daha fazla katkı sağlaması düşüncesinde olduklarını ifade eden Topçu, "Zaman zaman böyle şeyler takımlarda yaşanıyor, ayrılıklar oluyor. Bizimkisi kısa sürdü. Kendileriyle ve kaptanlarla konuştuk. Şu sıkıntılı süreçten birlik ve beraberlik içinde ayrılmanın daha iyi olacağını, oyuncu arkadaşlarımızın da gerekli dersi çıkardıklarını düşünüyoruz. Kendilerine tekrar 'hoş geldin' diyoruz." diye konuştu.

Topçu, yarın oynanacak Kasımpaşa maçında da hedefimizin galibiyet olduğunu belirtti.

Deplasmanda oynanacak karşılaşmayı "çıkış maçı" olarak düşündüklerini aktaran Topçu, "Ben Fenerbahçe ve Kayserispor maçlarından güzel bir dönüş olabileceğini düşünüyordum. 10 kişi Fenerbahçe'ye karşı beraberlik sağladık. Sonrasında çıkış maçı olarak gördüğümüz Kayserispor deplasmanına gittik ama orada çok erken gördüğümüz kırmızı kart planlarımızı değiştirdi. Dolayısıyla orada galibiyet beklerken mağlup ayrıldık. Yarın oynayacağımız Kasımpaşa maçı daha da önem taşıyor. Artık oradan 3 puan alıp tekrar çıkışa geçmek istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Bir gazetecinin, "Affedilmesiyle ilgili iki futbolcuyla bire bir görüşme fırsatınız oldu mu?" sorusunu Topçu, şöyle yanıtladı:

"Kaptanlarla görüştüm Dün akşam yemek yedim onlarla birlikte. Bu yemeğin sonucunda bu takımın şu anda birlik ve beraberliğe çok ihtiyacı olduğunu, dolasıyla böyle bir birlik ve beraberliğin daha yukarı taşıyacağı kanaatine vardık. Kaptanların bu konuşması beni çok etkiledi. Bu futbolcuların bizim aramızda olması çok önemli. Takımdaşlık adına önemli bir adım. Ben inanıyorum ki bu Kasımpaşa maçı öncesi bu gelişme bizim açımızdan çok önemli bir güç olacaktır. İnşallah daha iyi çalışıp tekrar o formayı alırlar. Daha önce söylediğim gibi bu takımda herkes şunu bilecek; hak eden, formayı en iyi şekilde terleten, oynadığı zaman çıkarken bile Bursaspor'a yakışır bir şeklide davranışta bulunan, mücadele eden futbolcular bu formayı giyecekler."

Topçu, iki futbolcuya para cezası uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin soru üzerine ise bu konuda kararı yönetim kurulunun vereceğini, teknik heyet olarak takımda birlik ve beraberliğin sağlanmasını önemsediklerini belirtti.

"Göreve geldiğiniz dönem ile şu ana kadarki süreçte Bursaspor'un performansı ne durumda. Yükseliş var mı?" sorusunu, "Yüzde olarak cevap veremem ama benim beklediğim bu değil. Zamana ihtiyacımız var. Sakat oyuncularımızın takıma dönmesini, bireysel anlamda formsuz arkadaşlarımızın formunun yukarı çıkmasını bekliyoruz. Benim beklediğim, hayal ettiğim Bursaspor bu değil. Ancak şunu da görmek lazım, 2 maçı biri 75, diğeri de 55-65 dakika 10 kişi oynadık." diye yanıtladı.

Bilal Kısa ve Furkan Özçal'ın durumu ile ilgili bir soru üzerine ise Topçu, iki futbolcunun sakatlığının devam ettiğini, Bilal Kısa'nın bir-iki hafta içinde takıma katılmasını umduklarını dile getirdi.

Topçu, "Bursaspor alt sıralarda yer alıyor. Endişe taşıyor musunuz" sorusuna ise, "Ben taşımıyorum açıkçası. Bir maçı kazandığımız zaman tekrar daha ileri gideceğimizi düşünüyorum. Dolayısıyla bir galibiyete ihtiyacımız var" cevabını verdi.

 Bursaspor.org.tr

  • Bursaa  
  24 Şubat 2017 | 06:14
  Bos beles laflae bunlae hocam
  • vertblan  
  24 Şubat 2017 | 00:26
  iyiki soyledin bende minareye cikmak isdiyorum
  hic kimsenin aklina gelmemisdi BRAVO TEBRIKLER
  • Oğuzhan1963  
  23 Şubat 2017 | 20:03
  Abicim ne Bilal Kısayı ne Furkanı nede diğer çöpleri görmek İSTEMİYORUZ!!! Ne yaparsan yap Harun Batalla Aziz Kubilay dışındaki diğer çöpler U21 de çocuklar dan bile 10 gömlek aşağıda hem ruh hemde kapasite olarak.Çıkar gençleri onlar oynasınlar en azından süper lig tecrübeleri olur kendilerini gösterirler ve eminim şimdiki takımdan daha fazla puan alırlar...
  • şamil fun kılap  
  23 Şubat 2017 | 19:10
  çıkışı bilmem de s.çışa geçeli çok oldu hatırlatayım dedim.ayrıca mert örnek gibi genç varken deniz kütüğü ile del valle yeteneksizini oynattın ya hoca moca değilsin sen dağıttın saça umuda bel bağlayana bir sana iki!
  • Yeşil79  
  23 Şubat 2017 | 19:01
  Bu sercan deniz haini nası affedilir çapsız fakir ali ay açıklasın
  • Mustafa D.  
  23 Şubat 2017 | 15:36
  13
  madem birlikteliğe ihiyaç var o iki eşşeği affedeceğinize kadro dışı kalmayı hakeden sürüyle parazit var onlarıda kadro dışı bırakaydınız dışarda birlik olsunlar
  • uçbeyi  
  23 Şubat 2017 | 15:22
  Deniz'in cezası bitince de oynamasını istemiyoruz .
  • 16 bursa  
  23 Şubat 2017 | 15:01
  arkadaşlar deniz cezalı yarın oynayamaz lütfen yazarken dikkat edelim.kaç maç ceza aldığı bugün belli olacak.ayrıca sercanın birtek koşuları vardı onlarda bitmiş kısacası bitik.maddi yöndende bitik ali ay kendisi borçlarını ödedik demedimi.araya hatırı sayılı kişiler girince böyle oluyor.bu kadroda kanat oladığı için hala ali ay bunlardan medet umuyor.fener-kasımpaşa maçını 14 binkişi izliyor Bursa-fener macı 35 bin kişi ali ay anla artık bu işi beceremedin.istifa
  • uçbeyi  
  23 Şubat 2017 | 14:55
  Mutlu hoca, şu kırmızı kartlardan çok canımız yandı. Futbolcuları kırmızı kart ve penaltı konusunda uyar.

  De Valle, Deniz ve Sercan'ın oynamasını kesinlikle istemiyoruz .

  Ayrıca alttaki takımlar atağa kalktı , birden kendimizi düşme potasında bulabiliriz . Endişe duymamak büyük hata olur .

  ...
  • Veys  
  23 Şubat 2017 | 14:29
  Formayı hakeden giyer diyon ama yarın da deniz oynasın o zaman görüşürüz mutlu

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR