KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Çalışmalarımız iyi gidiyor"

25 Ekim 2013 | 18:05

4 yorum

4088 okunma

Teknik Direktörümüz Christoph Daum Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında takımın son durumu hakkında ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Doğum günü nedeniyle kendisini arayan ve hediyeler gönderen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Teknik Direktörümüz Christoph Daum, "Öncelikle doğum günümde almış olduğum hediyelerden ve telefonlardan, maillerden dolayı herkese çok teşekkür ediyorum. Tanımadığım insanlar bile beni aradı ve benim doğum günümü kutladılar. Bursasporlu oldukları için o günü de benimle birlikte kutladılar. En güzel hediyemiz önümüzdeki Konyaspor maçının 3 puanla sonuçlanması. 3 puanı alarak hedefimize gitmek istiyoruz. Geçmiş müsabakamızda 90 dakika dengeli bir oyundu. Son anlarda maçı kopardık. Son nüansları yapabilmek bizim için çok önemli. Benim tahminim bizim takımımız müsabakadan müsabakaya üzerine koyarak gidiyor. Takımımız müsabakanın sonlarına doğru, o maçı koparacak güçte olduğunu da görüyoruz. Galip geldikçe güven de artıyor. Buna bakarak da gerçekten çok zor olan bir deplasman olan Konya'ya gidiyoruz.

"Çok Puan Farkı Yok"

"Bizim takımımız arzulu, istekli ve öğrenmeye çok aç" diyen Daum, "Puan cetveline baktığımız zaman ne kadar sıkışık bir lig olduğu görünüyor. Üst sıralar ile alt sıralar arasında çok fazla puan farkı yok. Biz de yavaş yavaş yolumuza devam etmek istiyoruz. En önemlisi lig bitiminde hangi sırada olduğunuz. Önemli olan yukarıdaki takımlarla aramızdaki puan farkının fazla olmaması gerekiyor" diye konuştu.

"Çalışmalarımı İyi Gidiyor"

Bir gazetecinin, "60 yıllık ömrünüzde bir çok kariyeriniz var. Bundan sonra hedefiniz nedir?" sorusunu yanıtlayan Daum şöyle konuştu:

"Benim için en büyüğü Bursaspor ile bir daha şampiyonluk tatmak. İstanbul takımlarında bunu yaşadım. Bursaspor'a bunu ikinci kez yaşatmak benim için gerçekten ödenmeyecek bir şey olur. İnanılmaz bir şey olur. Bunu gerçekten isterdim. Tabii zor bir iş. Kimseye bu konuda söz veremem. Yalnız çalışmalarımız iyi gidiyor ve iyi bir yoldayız. Bunu söylemek isterim."

"Görevimiz Çok Çalışmak"

"Takımın attığı goller ele alındığında aşağılarda yer arıyor ve gol atmakta zorlanıyor. Gol yollarındaki sıkıntı için nasıl bir çözüm üreteceksiniz?" sorusuna Daum, "Takımımız gerçekten sonuna kadar golü kovaladı. Daha önce de gol pozisyonlarına girdik, fakat değerlendiremedik. Bu yönde daha iyi olmamız gerekiyor. Bizim görevimiz golleri atacak futbolcuları bu yönde destek vermek ve daha iyi çalıştırmak. Duran toplar da bizim için önemli. O yönden de daha iyi olmamız gerekiyor. Müsabakayı kazanmamız için gerçekten çok çalışmamız gerekiyor. Futbolcularımı destekliyorum ve onları kesinlikle çalıştırıyorum. Ne olursa olsun önemli olan gol pozisyonuna girmek. Uluslararası istatistiklere baktığınız zaman bir golü atmak için 3-4 gol pozisyonuna ihtiyacınız var. Bunları çalışıyoruz ama müsabakayla idman arasında çok fark var. Ama gittikçe defansifle ofansif arasındaki dengeyi daha iyi kurmaya başladık" cevabını verdi.

"Benim İçin Performans Çok Önemli"

"Sestak ve Pinto kadroya giremiyor. Bu futbolcular gözden çıkarıldı mı?" şeklindeki soruya Teknik Direktörümüz Christoph Daum, "6 futbolcu hakkımız var. Oynayan 6 yabancı futbolcumuzun performansı şu an iyi. Benim için performans çok önemli. Pinto ve Sestak'a tamamen destek vereceğiz ve çalıştıracağız. En kısa sürede kadroda olmaları için ellerinden geleni yapmak zorundalar. Biz de onlara destek veriyoruz. Devre arasında futbolcu gönderme gibi bir düşüncemiz söz konusu değil. Bakarsınız 10 tane yabancı futbolcu kadronuzda bulundurabilirsiniz. Tüm futbolcularımızla oturup durum değerlendirmesi yapacağız. Saygı çerçevesinde olacak. Hiçbir futbolcumuzu göndermeyeceğiz. Ne yapacağımıza futbolcularımızla birlikte karar vereceğiz. Sestak ve Pinto da bu durumdan hoşnut değiller. Yalnız yabancı futbolcularımız değil Türk futbolcularımızın da çok istekleri oluyor" yanıtını verdi.

"Kazım Takıma Katkıda Bulunuyor"

Başarılı oyuncumuz Colin Kazım ile ilgili yöneltilen soruya ise Daum, "Kazım takıma katkıda bulunuyor. Kendisini gösteren, sahada belirtilen alan içerisinde baskı yapabilen bir futbolcu. Takıma bir hava getirdi. Zor durumlarda arkadaşlarına destek veriyor. İdmanlarda bazen öyle goller atıyor ki, bunları müsabakalarda da görmek istiyoruz. Böyle bir futbolcuya sahip olmak güzel bir şey. Önümüzdeki haftalarda daha da ön plana çıkacaktır" dedi.

 Bursaspor.org.tr

  • 16161616  
  27 Ekim 2013 | 01:20
  hocada sıkıntı yok ama yönetim??????? gerçi, ayhan abilerini gönderseler fikrim değişir gibi duruyor, geç oldu ama dileyim çok geç olmasın.vizyonu geniş bir idari menejer bulamazsanız bile puan tablosunda üst basamaklardayız! diyen,topçu ile sigara içen,emir sultan mezarlığı vazgeçilmezler ile dolu deyip rahmetli başkana dil uzatan,takımın kötü gidişatında kafayı kuma gömüp ortalıktan kaybolan,ayda 15 bin kemiksiz tl'yi cebe indirip işler toparlandığında basın mensuplarını davet edip ben Bursasporun genel menejeriyim diye ortya çıkan vizyonsuz menejerlere Bursanın ihtiyacı yok kanımca.(çorba falan tanımam 30yıldır kale arkasındayım inaaaadııııııııına teksas,TEKSAS.
  • uniteam  
  26 Ekim 2013 | 19:05
  16
  süresiz sözleşme imzalanmalı..bu adam tam bi sitem adamı ve dahi..uzun vadede mutlaka kazanırız ama bizim sabırsız ergen taraftar topluluğu yakında başlar daum gitsin yılmaz vural gelsin demeye..
  • hakkı  
  26 Ekim 2013 | 00:08
  kalıteli adam oldugu kesın aynı zamanda akıllı keske gecen sezon hıkmetın yerıne gelseydı ıstedıgı transferlerı yapar avrupada devam ederdık devre arası eksık transfer yapılır ozanda katkı saglarsa cok ıyı yerlere gelırız sezon sonu bence daha ustune koyarak ıstedıgımız avrupa basarısını seneye yakalarız elındekı malzemeyle ıyı ısler yaptıgına suphe yok allah korudu hıkmet kalsaydı lıgın dıbınde rezıllerı oynuyorduk ayrıca yonetımı gazabımızdan tek koruyan adam
  • 16TeamsaH16  
  25 Ekim 2013 | 18:15
  11
  Sana şahsi olarak güvenim TAM. Gerek oyuncu yönetimin gerekse keşfetmene hayranım. Bursasporumuzu iyi yerlere getireceğine de gönülden inanıyorum.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR