KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Bütünleşmemiz lazım"

25 Haziran 2014 | 21:28

13 yorum

6891 okunma

Kulübümüzün 36. Olağan Divan Kurulu toplantısı Özlüce Tesislerimizde yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan ve 80 üyemizin katıldığı Divan Kurulu toplantısında Başkanımız Recep Bölükbaşı, göreve geldikleri günden bu yana yapmış oldukları faaliyetleri üyelerle paylaştı. Başkanımız Bölükbaşı, şöyle konuştu: "Çok değerli Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı, çok kıymetli Divan Kurulu üyeleri, çok kıymetli basın mensupları, divan başkanımızın dediği gibi çiçeği burnunda bir başkan ve yönetimiz. 1 ay gibi bir süre oldu. 50. kongrenin gerçekten Bursaspor'a yakışan bir kongre olduğunu düşünüyorum."

1 YIL ARA VERMİŞTİK

"Katılım sayısı olarak da herhalde şimdiye kadar yapılan en fazla katılım. Ben ve yönetim kurulum da en fazla oy alarak Bursaspor başkanlığına ve yönetim kuruluna getirildiğimiz bir kongre yaşadık. Ben bu kongrede bize teveccüh gösteren Divan Kurulumuza, kongre üyelerimize, camiamıza çok teşekkür ediyorum. Kongreden sonra hemen çalışmalara başladık. Güzel çalışmalar yaptığımızı düşünüyoruz. Çünkü yabancı değildik. Sadece 1 yıl ara vermiştik. 1 yıl aradan sonra tekrar geldik. Daha önce As Başkan, Genel Sekreter ve 2. Başkan olarak görev yaptım."

GELDİĞİMİZDE SIKINTI VARDI

"Personeli tanıyorum, Bursaspor'u tanıyorum. Bursaspor'un marka değeri o dönem çok yukarıdaydı. Fakat geçtiğimiz dönem bir takım sıkıntılar yaşandı. Bu sıkıntılar neticesinde kongreye gidildi. Bizim geldiğimiz günlerde Avrupa ile ilgili bir şans doğdu. Bu geçen yönetimin bir başarısıdır. Bursaspor Avrupa'ya gitmeyi alışkanlık haline getirmişti. Bu sefer belki şans eseri gideceğiz ama en iyi şekilde Bursaspor'u temsil edeceğiz. Tabi ekonomik yönden de geçtiğimiz dönemi teslim ederken tablo bu değildi. Geldiğimizde gerçekten sıkıntılar vardı."

ZİYARETÇİ AKININA UĞRADIK

"Kısa vade için söylüyorum. Uzun vadede iyi planlamalı, projeli çalışma yürütürsek -ki yürüteceğiz- Bursaspor'u dar boğazdan kurtaracağız. Bunu yaparken özellikle 1 aydır şehrin dinamikleri, mülki amirleri, sivil toplum örgütleri bizleri ziyaret ettiler, etmeye de devam ediyorlar. Bu bizim için de Bursaspor için de çok güzel. Geçen dönem 5 ayrı aday vardı ve seçimden sonra bir bölünmüşlük oldu ardından başarısızlık geldi. Kongreden sonra yaptığımız çalışmalar, ziyaretler Bursasporumuzun gelecekte o sinerjiyle birlik ve beraberlik adına güzel adımalar atacaktır. Bunu da bekliyorum."

BÜTÜNLEŞMEMİZ LAZIM

"Şayet biz başkan ve yönetim olarak 1 yıllığına geldik. Asıl olağan kongre 2015'te. Başarılı olursak sizler de teveccüh ederseniz devam edilebilir. Ama önemli olan bu yıl içinde bizim gerçekten çok çalışıp, çalışırken de sizin yanımızda olduğunu hissetmemiz lazım. Bütünleştiğimiz taktirde ekonomik olsun, sportif olsun bütün engelleri çözer üstesinden geliriz. Bu duygularla göreve başladık. Başlarken de Türkiye'nin en önemli hocalarından Şenol Güneş hocamızı getirdik."

CAMİAMIZCA KABUL GÖRDÜ

"Bu seçimimizde kamuoyundan da kabul gördük. Ardından 3 transfer yaptık. Biri 1995 doğumlu Emre Taşdemir, Ankaragücü'nden aldık. Çok talibi vardı. Aydın Karabulut milli olmuş, Sivasspor'da çıkış yakalamış ve daha önceden transferi söz konusuyken alamadığımız bir oyuncuydu, onu transfer ettik. Akabinde hocamızın isteği doğrultusunda Bakaye Traore'yi transfer ettik. 3 yıllığına bedelsiz aldık, orta sahada işimizi çözebilecek bir isim. O transfer de camiamızca kabul gördü. İyi yolda olduğumuzu düşünüyorum. Yapacak işimiz çok."

BİZ ÇOK BÜYÜK BİR TAKIMIZ

"Başkan ve yönetim kurulunun yapacağı işler bir yere kadardır, özellikle ekonomik yönden. Her gün boğuşuyoruz. 50 milyondan fazla normal borcumuz var. Futbolcu ödemeleri, menajer alacakları, transfer yapılmış futbolcuların alacakları, geriye dönük 3 ay ödenmeyen garanti para alacakları var. Temlikler yapılmış. Tabiri caizse çözmeye çalışıyoruz. Bursaspor büyük takım. Uzun vadede inşallah bir daha aşağı düşmemek üzere hep sabit kalacak şekle gelmesini hedefliyoruz. Şampiyonluk üstüne şampiyonluk... Bu sene yine hedefimiz ilk 5... İlk 5 denince hep yanlış anlaşılıyor. Avrupa sınırıdır o."

BİZ DAHA YENİYİZ

"Şampiyon da olabiliriz 3. de olabiliriz. Alt yapıdan çıkan oyuncular bu sene çok iyi performans göstereceğine inanıyorum. Yeni transferlerimiz var. 30 Haziran'da top başı yapacağız. Bir hafta sonra da Kartepe'ye gideceğiz kamp yapmak için. Kartepe deyince 'Bursaspor'un parası mı bitti' diye düşünüyor. Bir kere o hocamızın kararı, ikincisi Avrupa kupaları ile ilgili zamanımız kısıtlı maç trafiği var. Biz daha yeniyiz. Ben eski yönetimde görev yapmış olabilirim. Son divan kurulunda rahmetli başkanımız sağdı. Bizim ne borcumuz var, ne de alacağımız demişti."

DİVAN KURULU ÇOK ÖNEMLİ

"Ama bu sefer ne paramız var, dünya kadar da borcumuz var. Burası şeffaf olmak zorunda. Burası bizim çiftliğimiz değil. Burası Bursasporluların yeri. Biz vekaleten buradayız. Yarın öbür gün biz gideceğiz başka arkadaşlarımız gelecek. Bursaspor'a kim ne kadar fayda sağlıyorsa, o arkadaşları saygınlık yönünde bir noktaya koymamız lazım. Yoksa gelecekte başkan, yönetim bulamayacak hale geliriz. Divan Kurulu çok önemli. Çok özür diliyorum, Divan Kurulu genel kurulun da üstünde, genel kuruldan gücünü alan 25 seneyi dolduran geçmişte başkanlık, yöneticilik yapan ağabeylerimizden, kardeşlerimizden oluşuyor."

SEVERKEN BOĞMAYALIM

"80 kişiyi zor buluyoruz. Biz semt takımı değiliz, şehir takımıyız. Bu salona sığmamamız lazım. Bir çağrım var, Bursasporluysak bunu göstermemiz gerekiyor. Divan Kurulu arkadaşlarımızın eksiksiz buraya gelip eleştiri, fikir, bilgi aktarmak zorundalar. Biz de daha iyi yönetiriz. Eleştiriye açığız. Ama ön yargıya karşıyız, yargılanmaya karşıyız. Taraftarımıza seslenmek istiyorum. Bu benim ve yönetimin ilk divan kurulu toplantısı. Yeni bir sezona gireceğiz. İnşallah Avrupa'da boy göstereceğiz. Ne olur Bursaspor'u severken boğmayalım."

AYRIŞMAYALIM

"Şu anda ekonomik sıkıntıdan bahsediyoruz, 2 trilyon 200 bin lira ceza ödemişiz. Hasılat kaybımız var, reklam kaybımız var. Kazanabileceğimiz maçın kaybedilmesinden zararımız var. Bu yeni sezonda sağduyulu hareket etmemiz Bursasporumuzu düşünmemiz lazım. 2009-2010'da fair-play ödülü almıştık. Yine istirham ediyorum. Bütünleşelim ayrışmayalım Bursasporumuzu destekleyelim. Elimizde yabancı futbolcular var. Yapılan sözleşmelerde garanti paraları var. Oynasa da oynamasa da alacak. Bu arkadaşlarımızı kötüler ve yuhalarsak onlardan yararlanamayız."

KENDİ KENDİMİZE ZARAR VERİYORUZ

"Tekrar istirham ediyorum. Lütfen futbolcularımıza sahip çıkalım. Gönderebileceğimizi göndereceğiz ama gönderemeyeceğimize sahip çıkacağız. Tezahüratını onların lehine kullansınlar. Yeni bir başlangıç yapalım istiyoruz. Aynı şeyler olursa Bursaspor zarar görecek. Biz kendi kendimize zarar vermeyelim. Lütfen bunu düğünde, dernekte, kahvede, kafede birbirimize aşılayalım. Sabırlı olmamız gerekiyor. Bursaspor'da başkan olmak, yönetici olmak çok farklı bir şeydir. Genel Kurul üyesi, Divan Kurulu üyesi olmak farklıdır. Saygınlık gerektiriyordu."

BİZE GÜVENİN

"Fakat o saygınlık kaybedildi. Lütfen bu yeni dönemde hep beraber çalışalım, düşünelim ve birlikte koşalım. Gerçekten çok başarılı olacağımıza inanıyorum. Bursaspor'un şampiyonluğunu istiyorsak, Avrupa'da marka olmasını istiyorsak kendi kendimize zarar vermeyeceğiz. Samimiyetimle söylüyorum 7/24 çalışıyoruz. Yapacak çok işimiz var. Yarın kulüpler birliği var Ankara'ya gideceğim. Cuma günü Türk Hava Kurumu'nun açılışına katılacağız. Biz yalan söylemeyeceğiz. Biz Bursaspor'un parasını yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Bize güvenin. Hepinize saygı ve saygılarımı sunuyorum." Başkanımızın konuşmasının ardından divan kurulu üyelerinden bazıları söz alarak dilek ve temennilerde bulundular.

 Bursaspor.org.tr

  • Erkan Güler  
  28 Haziran 2014 | 12:28
  Nasıl güvenelim,altyapıdan futbolcu çıkacak diyorsunuz eee bu sene katıldığı turnuvalarda hepsinde sampiyon olan ve bizi brezilyada temsil edecek u-12 takımı teknik direktörünle anlaşma yapmıyorsun yerine başkasını getiriyorsun emek bu kadar kolaymı harcanıyor vefa yokmu sende başkan ayıp değilmi hani dik duracaktın biz dikizde sende neler oldu ne değişti adamı 2 dakikada sattın
  • ölümüne batalla  
  28 Haziran 2014 | 08:31
  -1
  batallayı geri getir başkan. 10suz olmaz Bursasporumuz
  • bold  
  27 Haziran 2014 | 11:35
  başkan iyi diyorsun bütünleşelim bütünleşmesine de bu senenin sportif başarı anlamında geçen seneden çok daha farklı olmasını neden bekleyelim. bekler aynı bekler, kaleci aynı kaleci, batalladan sonra orta sahada takımı yönlendirecek bir beyin hala yok, stoperlerimiz uyumsuz ve saatli bomba, problemli kanat oyuncularının bu sezonda ne vereceği belli değil. insanlara sebepsiz yere çok fazla ümit pompalamakta sonrasında büyük yıkımlar getirebilir. bence doğrusu bazı şeyleri olduğu gibi görmektir, olduğundan fazla göstermek değil. bizim kadromuz iyi demekle kadro iyi olmaz, şamile xavi demekle xavi olmadığı gibi. geçen sene toplar ağlara giderken kılını kıpırdatmayan frey bu senede aynı olacak, herhangi bir türk oyuncusundan daha kötü bir bek görüntüsü çizen taiwo yine aynı olacak, her maç kırmızı kart görme potansiyeli olan ve süratli forvetleri sürekli kaçıran civelli yine dünya paraya aynı performansı sergileyecek. basmakalıp laflarla umut tacirliği yapmaya gerek yok bu takımın transfere ihtiyacı var.
  • okanbursa  
  26 Haziran 2014 | 23:42
  Allah bozmasın çok iyi başanımız var.en azından iyi niyetli oldugu kesın.körustan faciasını yasamamış olsak klup bu durumda olmasa baskan neler yapardı kimbilir?
  • enis  
  26 Haziran 2014 | 11:49
  şunu unutmayalım Bursaspor taraftarı grubu Türkiyede her şehirde teksas olarak bilinir....teksas sadece kapalı kale arkası grubu değildir.stadtaki 25000 taraftar teksastir tribünün yanı açığı kapalısı bunun bütünü teksasdır.hatta sadece stad değil Türkiyedeki başka şehirler deki taraftarlarda teksası oluşturur. bu ismi yıllar önce bizlere yakıştırırlarken ki bütünlüğü birliği o g ünkü deplasmana gidenlerin bilinciyle yaşamalıyız...
  • İ.Yılmaz  
  26 Haziran 2014 | 08:21
  17
  Hadi bakalım recep başkan sen yapacaksın bişeyler inandım buna arkandayız sonuna kadar
  • teksasbirbütün  
  26 Haziran 2014 | 08:04
  Bu taraftar sahada olan ruhu görsün yensekte yenilsekte bi şekilde destek görürsünüz zaten. Geçen yönetim gibi omurgasız olmayın yeter...
  • bursaaa  
  26 Haziran 2014 | 00:52
  Taraftar olarak başkanın bu söylediklerine kulak verip bu yönde yapıcı destekleyici olmamız lazım. Şampiyon başkan zamanında bile taraftar ve medya neler demişti. Artık bazı şeylerin kıymetini anlamış ve dersimizi almışızdır umarım. İnşallah bunu başarırız artık. İlla baskı yapacaksak eğer bu baskımızı tepkimizi yönetime, hocaya, futbolcuya değil Bursaspor'a kar sağlayabilecek reklam verebilecek şirketlere yaparsak gelir sorunumuz da çözülür.
  • Lethe  
  25 Haziran 2014 | 23:35
  En buyuk projesi benzin istasyonu olan bir baskandan devralinan koltukta isler muhakkak zor olur. Nasil bir vizyonsa artik.avm mi yaptirsaydik ya laa dedigini duyarak gbiyim korustanin himmminaa.Allah utandirmasin baskan sizler basarili olucaksinizdir inaniyoruz.genclerimizle gelecek yeni sampiyonluklar..
  • Hakan Yetiş  
  25 Haziran 2014 | 22:34
  Başkanım size güveniyoruz burdan TEKSAS.org un sahiblerinede sesleniyorum gerekirse herkes elini cebine atsın hesap açılsın ben inanıyorum ki bakkalından,manavına , kuyumcusundan ,ayakkabıcısına,pidecisinden,sanayii cisine herkes yardım eli uzatacak bu takımın asıl sahipleri bizleriz bizler bir bütün olursak 2009-2010 senesini yakalamamız hatta geçmemiz çok zor değil bu şehir bunu gösterdi yeterki isteyelim bazı şeyleri şampiyonluktan sonra gelen doymuşluğu atalım üstümüzden
  • eymen  
  25 Haziran 2014 | 22:13
  Ayaginin uguruyla geldin baskan Korustan'la Avrupa'yi haketsek bile bir sekilde engel cikardi yanindayiz eger CAS'tan bize Avrupa yolunu acacak karar cikarsa bu sehir 2009-2010 sezonundaki gibi kenetlenir ve sahlanir rahat ol
  • merdivenüstü  
  25 Haziran 2014 | 22:10
  Allah yardımcımız olsun , yaşasın Bursaspor mücadelemiz .
  • mert11  
  25 Haziran 2014 | 22:09
  Sadece yönetim ici degil taraftarında bütünleşmesi gerekiyor kale arkasi radikal teksas ayri telde, maratonda sadece unitimsah destek oluyo sesi cıkıyor hep birlikte olmamız gerek Bursaspora yakışmıyor bu ayrı gayrı

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR