KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Bursasporumuz 3 - 2 Anadolu Üni.

03 Şubat 2018 | 19:27

0 yorum

12345 okunma

Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligi B Grubu’nda ilk dört içerisinde yer alarak play-off grubuna yükselmek isteyen Bursaspor Yüksekoba, sahasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi ile karşı karşıya geldi. 20. Hafta mücadelesinde Filenin Timsahları , 2-1 geriye düştüğü karşılaşmayı 3-2 kazandı.

Bursaspor Yüksekoba, ilk sete etkili başladı ve İrem Özgür'ün servisleriyle 5-0'lık üstünlük yakaladı. Anadolu Üniversitesi Furdato ile sayılar bulmasına karşın, yeşil beyazlılar Nuran, Yaren ile arayı açtı ve teknik molayı 12-6 önde geçti. Hücumlarda üretken olan Bursaspor Yüksekoba, Aclan, Vera ve Nikalina'nın smaçlarıyla son bölüme 5 sayılık (20-15) üstünlükle girdi. Anadolu Üniversitesi Furdato ile farkı azaltmasına karşın Bursaspor Yüksekoba seti 25-20 kazandı.

Bursaspor Yüksekoba, ikinci sete iyi başladı ve 3-0 öne geçti. Daha sonra yeşil beyazlıların servis hatalarının yanı sıra Aytaç'ın blokları farkı 2 sayıya (8-6) indirdi. Vera, Aclan ve Yaren ile sayılar üretmeyi sürdüren, savunmadan top çıkartan Bursaspor Yüksekoba teknik molayı 12-10 önde geçti. Yaren'in hücum turunda Şeyma, Kübra ve Ayça ile etkili blok yapmaya başlayan Anadolu Üniversitesi sayıları eşitledi (15-15) ve Jelic'in smacıyla 15-16 öne geçti. Anadolu Üniversitesi son bölüme 20-19 önde girmeyi başardı. Ayça ile etkili servis atan Eskişehir temsilcisi seti 22-25 kazandı.

Üçüncü set karşılıklı sayılarla başladı. Bursaspor'da Nuran, Anadolu Üniversitesi'nde ise Brezilyalı Furdato'nun sayıları vardı. Bursaspor Yüksekoba servis karşılamada sorun yaşayınca 2-5 geriye düştü. Feyza hücumlarda sayı üretince Bursaspor Yüksekoba 4 sayı (4-8) geride kaldı.Top kullanmakta sıkıntı yaşayan Bursaspor teknik molaya ilk kez 7 sayı (5-12) geride girdi. Brezilyalı Furdato ve Jelic bloklarla Bursaspor Yüksekoba'ya adeta set örünce fark açılmaya (7-17) başladı. Anadolu Üniversitesi son bölüme 8-20 önde girdi ve seti 9-25 kazanarak 2-1 öne geçti.

Dördüncü set karşılıklı sayılarla başladı. 3-2 Vera ile sayılar bulan Bursaspor Yüksekoba 3 sayılık (5-2) üstünlük buldu. Nikalina bloklarda etkili olunca fark açılmaya başladı: 7-3 Yeşil beyazlılar üçlü hücum turunda Nuran ve Aclan'ın sayılarıyla teknik molayı 12-6 önde geçti.Yeşil beyazlılar hücumlarda zaman zaman hata yapmalarına karşın son bölüme 20-12 önde girdi ve seti 25-13 kazanarak mücadeleyi tie,break setine taşıdı.

Tie-break setine Bursaspor Yüksekoba Yaren'in smacı ve Anadolu Üniversitesi'nin hatasıyla 2-0 önde başladı. Ardından Yaren'in ace olan servis, Vera'nın bloğu sayıları 5-1 yaptı. Yeşil beyazlılar saha değişikliğini 5 sayılık (8-3) üstünlükle yaptı. Aclan ve Nikalina bloklarda etkili olunca fark açılmaya başladı: 9-3 Üstünlüğünü sürdüren Bursaspor Yüksekoba seti 15-7 karşılaşmayı ise 3-2 kazandı.

 Bursaspor.org.tr


    Henüz Yorum Yazılmamış

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR