KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Bursaspor Sevgini Kağıda Dök" yarışması!

01 Ekim 2014 | 15:31

5 yorum

7882 okunma

Bursa'mızda yer alan ilk, orta derece ve liselerdeki öğrencilerimizin katılabileceği "Bursaspor Sevgin Kağıda Dök" adlı şiir, hikaye, kompozisyon ve resim yarışmasının tanıtımız Özlüce Tesisleri'mizde gerçekleştirildi.

Tanıtım toplantısına Başkanımız Recep Bölükbaşı'nın yanı sıra Genel Sekreterimiz Nihat Sapan, Altyapı ve Futbol Okulu'nda Sorumlu Yöneticimiz Ali Turan, İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kahya katıldı.

Altyapı ve Futbol Okulumuzdan Sorumlu Yönetim Kurulu üyemiz Ali Turan yaptığı açıklamada projenin hedefinin küçük yaşlarda Bursaspor sevgisini okullarda öğrenim gören öğrencilere aşılamak olduğunu belirtti. Turan sözlerini şöyle sürdürdü; "Bursaspor Sevgini Kağıda Dök adlı yarışmamızda ilk ve orta dereceli okullarda "Bursaspor Bilinci ve Sevgisi" konulu şiir ve resim yarışması, Liselerde "Küllerinden doğan takım, Şampiyon Bursaspor" konulu hikaye yarışması, "Yaşadığım şehrin takımı, Bursaspor" konulu kompozisyon yarışması hayata geçiyor. Bursa'da yaklaşık 900 İlk ve orta dereceli , 200 adet ise Lisemizde öğrenim gören çocuklarımıza Bursaspor sevgisini aşılamak için bu yarışmayı düzenledik. İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Yardımcılarına bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mustafa Kahya ise"Bursaspor Kulübü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz yaz döneminde bu proje için çalıştı. Güzel bir proje. Hedefe ulaşacağımıza inanıyoruz. Minik Bursalılara Bursaspor'u sevdirmek için bu yola çıktık. İnşallah Bursa'mıza hayırlı olur" dedi.

Genel Sekreterimiz Nihat Sapan ise Bursa'daki nüfusun yaklaşık %20'sinin öğrencilerden oluştuğunu belirterek, "Bursaspor sevgisi de küçük yaşlarda aşılamak için bu çok önemli bir proje. Yönetim Kurulumuzda tartışıldı. Bu proje önümüze geldiğinde heyecanlandık. Şiir, kompozisyon ve resim yarışması. Küçük öğrencilerimizin Bursaspor ile ilgili düşüncelerini bizlere aktarması çok önemli. Bursaspor buradan taraftar kazanacak" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ise "Milli Eğitim Müdürlüğü'müz ile ülkemizin en güzel en güzide kulüplerinden olan Bursaspor Kulübümüz ile öğrencilerimizle spor sevgisini yaygınlaştırma, öğrencilerimiz arasında Bursaspor sevgisini artırma bundan daha önemlisi de şehri, kimliği ve kültürü bağlamında öğrencilerimizin şehri ülke ve dünya çapında temsil eden kulübümüz ile ilişkilerini artırma husussunda düzenlemiş olduğumuz sosyal faaliyeti duyurmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Özellikle okul çağındaki öğrencilerimizin spor ile muhabbetlerinin artırılmış olması kendilerinin kişilik gelişimlerinde çok önemlidir diye düşünüyorum. Öğrencilerimizin zararlı alışkanlıklara düşmemeleri için sporla ilişkinin ne kadar önemli olduğu malumunuz. Buradan hareketle, ilkokul, ortaokul ve liselerde yarışma düzenliyoruz. Bizim arzumu çok sayıda öğrencimizin bu yarışmalara katılacağını düşünüyorum. Bursa'ya ve Bursaspor'a hayırlı olmasını düşünüyorum" dedi.

Başkanımız Recep Bölükbaşı ise Bursaspor sevgisini yaymak adına Milli Eğitim Müdürlüğü ile çalışmaların sürdürüleceğini belirtti. Bölükbaşı sözlerini şöyle sürdürdü; "Çok güzel bir olayın içerisindeyiz. Şuandaki Bursaspor'u sevgisini ve bilincini yaymak adına yapılan bu tanıtımda tabii ki ilk adımdaki kompozisyon, hikaye, şiir ve resim yarışmasının dışında yine Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile olan çalışmalarımız devam edecek. Az önce kendileri ile konuştuk. Bizlere yardımcı olacaklarını ifade ettiler. İnşallah bir süre içerisinde okullarımızı ziyaret edeceğiz. Yönetimimiz, teknik heyetimiz, futbolcularımız ile ziyaret edeceğiz. Bursaspor sevgisini bu yarışma ile daha da pekiştireceğiz. Yine okullarımızda Bursaspor köşesi oluşturulması için gereken istişareleri yaptık. Bu projede katkısı bulunan başta Ali Turan arkadaşımıza, proje sorumlusu AR-GE Başkanımız Kemal Güler'e ve en büyük teşekkürü de İl Milli Eğitim Müdürümüze ve Müdür Yardımlarımıza ediyorum. Başarılı olacağımıza inanıyorum."

Yarışmanın detayları için TIKLAYINIZ
Yarışmanın İlk-Orta dereceli okullar için olan afişi için TIKLAYINIZ
Yarışmanın Lise dengi okullar için olan afişi için TIKLAYINIZ

 Bursaspor.org.tr

  • Mustafa D.  
  02 Ekim 2014 | 18:07
  haklısınız arkadaşlar mahrum bırakılan bir bölge ama sonsuza kadar böyle olmamalı en azından elimizden geleni yapabiliriz antibizans kardeşim çok teşekkürler ihtiyaçları olan öğrencilere yardımda bulunabiliriz elbirliğiyle mail adresim mustafadurmaz_16@hotmail.com ilgilenen arkadaşlarla güzel bir organizasyon yapabiliriz hepinizi misafir etmek isterim okulumda
  • bb  
  02 Ekim 2014 | 15:18
  Dağ yöresinde Bursaspor temasının eksikliği var bu doğrudur arkadaşlar. Ama bunda dağ yöresinde yaşıyan insanların değil dağ yöresini, Bursa'nın diğer bir ucunu göremeyenlere kızmak gerek.
  • antibizans  
  02 Ekim 2014 | 06:35
  Mustafa D.-kolay gelsin hocam ogrencilerinizden ihtiyaci olanlara store'lardan esofman,ayakkabi,mont v.s.alip gonderebilirim onun disinda anahtarlik bileklik gibi seyler olur mu?tabii futbol topu da alinir size nasil ulasabiliriz?
  • ingiliz  
  01 Ekim 2014 | 23:52
  Bi anlatsam gurbette aramda geçenleri aglarsiniz . Ne enayiymis be bu dersiniz.
  • Mustafa D.  
  01 Ekim 2014 | 15:47
  24
  dağ yöresinde öğretmen olarak görev yapıyorum bu yörede bizans takımlarının dernekleri var öğrencileri ücretsiz gezilere ve maçlara götürüyorlar bu durumu geçtiğimiz yıl eski yönetimden bir kaç kişiye yazdım ancak bir sonuç alamadım yardımcı olmak isteyen varsa her türlü desteği vermeye hazırım kendi başıma öğrencilere Bursaspor sevgisi aşılamaya çalışıyorum ancak çok zor

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR