KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Bursaspor 3 - 0 Vakıfbank

15 Ekim 2016 | 16:15

3 yorum

13769 okunma

Türkiye Bayanlar Voleybol 1.Ligi 1.haftasında Bursaspor'umuz, İstanbul temsilcisi Vakıfbank ile Cengiz Göllü Spor Salonu'nda karşı karşıya geldi.

Filenin Timsahları Türkiye Voleybol 1.Ligi'nin ilk haftasında oynadığı Vakıfbank müsabakasını 3-0'lık sonuçla kazanarak sezona iyi bir başlangıç yapmış oldu.

Karşılaşmayı Amatör Şubelerden Sorumlu yönetim kurulu üyemiz Sezer Sezgin, Genel Müdürümüz Erhan Başoğlu ile birlikte izledi. Tribünde ise yaklaşık 200 taraftarımız takımımıza destek verdi..

İLK SET BAŞA BAŞ BİR MÜCADELEYE SAHNE OLDU

Mücadeleye konuk takım etkili başladı. File üstünde Ebrar , Aslı ve Aybuke ile sayılar bulan Vakıfbank ilk teknik molaya 8-4 önde giren taraf oldu.

Setin ikinci bölümüne de Vakıfbank sayılar bularak başlayınca Baş Antrenörümüz Emin İmen mola aldı. Molanın ardından toparlan Filenin Timsahları Emel Kaplan'ın etkili servisleri, Liteovchenko'nun da file üstünden etkili smaçları ile farkı kapattı. 9-11

Bu dakikadan sonra Vakıfbank antrenörü Erhan Doğanöz mola aldı. Molanın ardından Vakıfbank yeniden toparlandı ve farkı 5 sayıya kadar açtı. 9-14.. Bu dakikadan sonra Filenin Timsahları, Bahar Ekinci'nin etkili servisleri ile sayılar bulmasına karşın ikinci teknik molaya 16-15 geride girdi.

Setin son bölümünde Bursaspor'umuz oyuna ağırlığını koydu. Melis Ece'nin file üstü hakimiyeti ile maçta ilk kez 18-17 öne geçtik. Setin son bölümünde daha az hata yapan takımımız 30 dakika süren ilk seti 25-23 kazanmasını bildi.

İKİNCİ SETİN SON BÖLÜMÜNDE ETKİLİ OLDUK

Maçın ikinci setine de iyi başlayan taraf konuk takım oldu. Aybüke, Ebrar ile sayılar bulan Vakıfbank ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Setin ikinci bölümünde Vakıfbanklı sporcular üst üste hatalar yapınca farkı kapattık ve Emel'in blok sayısıyla ile skora dengeyi getirdik. 9-9 .. Bu dakikadan sonra Emel ve Bahar'ın etkili oyunu ile üst üste sayılar bulan takımımız ikinci teknik molaya 16-10 önde girdi.

Setin son bölümünün başında Vakıfkbank Buket Gulubay'ın etkili servisleri ile üst süte sayılar buldu ve farkı eritti. 17-15 .. Bu dakikada Baş Antrenörümüz Emin İmen mola aldı. Molanın ardından Bahar'ın smaçları, İrem Özgür'ün servisleriyle üst üste sayılar bulduk ve27 dakika süren ikinci seti de 25-20 kazandık.

SON SETİ RAHAT KAZANDIK

Karşılaşmanın üçüncü setine Bursaspor'umuz çok iyi başladı. Vakıfbank, Dilara Dağyar'ın etkili servislerini karşılamakta güçlük çekince Bursaspor'umuz ilk teknik molaya 8-3 önde girdi.

Setin ikinci bölümünde de rakibine göre üstün olan Filen Timsahları Dilara ve Bahar'ın sayılarıyla ikinci teknik molaya 16-7 önde girdi. Setin son bölümünde rahat bir oyun sergileyen bayanlarımız sot seti 25-15 maçı da 3-0 kazanmasını bildiler.

MAÇMETRE

SALON: Cengiz Göllü

BURSASPOR: İlk 6 Melis Ece Yurtsever, Elena Litovchenko, Selin Doğan, Selin Yurtsever, Emel Kaplan, Bahaer Ekinci ( L: Dilek Kınık)

Yedekler: Dilek Erken, Buse Özden, İrem Özgür, Dilara Dağyar, Gizem Koçak (L: Meyra Beyhan )

Baş Antrenör: Emin İmen

VAKIFBANK: Buket Gulubay, Miray Bölükbaşı, Aybuke Kocabıyık, İlayda Gözen, Aslı Ertek, Ebrar Karakurt (L: Elif Pars)

Yedekler: Doğa Su Tunca, Figensu Gezer, K.Öykü Keskin, Nazlı eda Kafkas, Eser Berçin, Zeynep Sude Demirel

Baş Antrenör: Erhan Doğanöz

SETLER

1.Set: Bursaspor 25 - 23 Vakıfbank (Süre 30 Dk)

2.Set: Bursaspor 25 - 20 Vakıfbank (Süre 27 Dk)

3.Set: Bursaspor 25 - 15 Vakıfbank (Süre 24 Dk)

 Bursaspor.org.tr

  • Eser  
  15 Ekim 2016 | 20:49
  Kızlar bravo !
  • 1963YK  
  15 Ekim 2016 | 18:02
  Daha fazla ilgi göstermek ve daha fazla destek vermek gerekiyor. Kızları kutlarız. Basketbol takımımıza da bu akşam başarılar diliyoruz.
  • bursa sevdalısı  
  15 Ekim 2016 | 17:13
  çok güzel başladınız kızlar, desteğe gidelim arkadaşlar.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR