KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Bursaspor 3 - 0 Işıkkent

25 Ocak 2017 | 19:01

1 yorum

11389 okunma

Türkiye Bayanlar Voleybol 1. Ligi A Grubu 17.hafta karşılaşmasında Filenin Timsahları, Işıkkent takımını Cengiz Göllü Spor Salonu'nda konuk etti.

Haftaya 36 puanla 4.sırada giren Bursaspor'umuz grubun 13.basamağında bulunan Işıkkent takımını rahat bir oyunla 3-0 mağlup ederek yoluna devam etti.

Müsabakayı Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurulu üyemiz Sezer Sezgin de takip etti.

Mücadele karşılıklı alınan sayılar ile başladı. Bursaspor'umuz Bahar ve Elena ile sayılar bulurken konuk ekip Çisel ve Yaren ile sayılar buldu. İlk teknik molaya Bursaspor'umuz 8-7 üstünlük ile girdi. Setin ikinci bölümünde Dilara ve Elena ile etkili olan takımımız ikinci teknik molaya 16-13 önde girdi. Setin son bölümünde Melis Ece Yurtsever'in etkili servislerini karşılamakta zorlanan Işıkkent ekibi sayı bulmakta zorlandı ve 22 dakika süren seti Bursaspor'umuz 25- 15 kazanarak setlerde 1-0 öne geçti.

Mücadelenin ikinci setine Bursaspor'umuz çok iyi başladı. Elena ve Melis Ece'nin etkili oyunuyla ilk teknik molaya bayanlarımız 8-3 önde girdi. Setin ikinci bölümünde servis karşılaşmakta zorlanan takımımız file üstünden Bahar ile aldığı sayılarla ikinci teknik molaya 16-8 önde girdi. Setin son bölümünde Elena ve Emel ile sayılar bulan Filenin Timsahları 20 dakika süren ikinci seti 25-12 kazanarak durumu setlerde 2-0'a getirdi.

Mücadelenin son seti karşılıklı alınan sayılarla başlasa da Bursaspor'umuz Elena ve Melis Ece ile aldığı sayılarla ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Setin ikinci bölümünde konuk ekip Buse Karadan'ın etkili servisleri ve takımımızın yaptığı basit hatalar ile farkı azaltmasına karşın ikinci teknik molaya Filenin Timsahları 16-13 önde girmesini bildi. Setin son bölümünde Elena Litovchenko'nun etkili smaçlarıyla seti 25-21 maçı da 3-0 kazanmasını bildi.

Bayanlarımız galibiyeti taraftarlarımız ile birlikte yaptığı tezahüratla kutladılar.

Filenin Timsahları bu sonuçla ligdeki 13.galibiyetine ulaştı.

MAÇMETRE

SALON: Cengiz Göllü

BURSASPOR: Melis Ece Yurtsever, Dilara Dağyar, Bahar Ekinci, Elena Liteovchenko, Selin Yurtsever (L: Müge Çıkrıkçı) (Emel Kaplan)

Antrenör: Emin İmen

IŞIKKENT: Beliz Başkır, Buse Karadan, Özlem İlkme, Çisil Engin, Yağmur Göçmen (L: Aleyna Karalarlı, Büşra Ulusoy)

Yedekler: Nuray Kamberoğlu, Yaren Bozkurt, Ada Sevinç,

Antrenör: Vahide Emel Toma

SETLER

1.Set: Bursaspor 25–15 Işıkkent (Süre: 22 Dk.)

2.Set: Bursaspor 25–12 Işıkkent (Süre: 20 Dk.)

3.Set: Bursaspor 25–21 Işıkkent (Süre: 26 Dk.)

 Bursaspor.org.tr

    • YeşilParke  
    26 Ocak 2017 | 14:12
    Basketbolda salon dolmaya başladı ancak voleybolda 3 yıldır bir türlü istediğimizi başaramadık. Şampiyon bile olduk ama şu salonu dolduramadık.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR