KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Bursaspor 1 - 3 Nilüfer Belediyespor

20 Ekim 2016 | 20:45

1 yorum

7210 okunma

Bursaspor Bayan Voleybol takımımız sezonun ikinci haftasında Cumartesi günü oynaycağı Maltepe Yalı Spor müsabakası öncesinde Sultanlar Ligi’nde mücadele eden Nilüfer Belediyespor ile Cengiz Göllü Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Takım kaptanımız Bahar Ekinci gribal enfeksiyon nedeniyle bu müsabakada forma giyemedi.

Güçlü rakibi karşısında başa baş bir oyun sergileyen Filenin Timsahları maça da iyi başladı. File üzerinden Elena ile etkili olan takımımız ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. Çekişme setin ikinci bölümünde de devam etti. Nilüfer Belediyespor Iryna ve Neslişah ile sayılar bulurken, Bursaspor'umuz Melis ve Emel ile sayılar buldu ve ikinci teknik molaya 16-14 önde giren taraf oldu. Setin son bölümünde Nilüfer Belediyesi Iryna ile sayılar buldu ve 20-18 mücadelede öne geçti. İlk setin sonlarında özellikle Neslişah ile etkili olan Nilüfer Belediyesi ilk seti 25-22 kazanmayı başardı.

Karşılaşmanın ikinci setine Nilüfer Belediyesi bloklarda etkili başladı ve bir anda 5-1 öne geçti. Baş Antrenörümüz Emin İmen bu dakikada mola aldı. Geri kalan bölümde Melis ile sayılar bulsak da Nilüfer Belediyespor ilk teknik molaya 8-3 önde girdi. Setin geri kalan bölümünde Iryna, Gözde ve Janset'in etkili oyunuyla 20 dakika süren ikinci seti Nilüfer Belediyespor 25-11 kazandı.

Mücadelenin üçüncü setine Nilüfer Belediyespor etkili servis kullanarak başladı. Filenin Timsahları, manşet almakta zorlanınca ilk teknik molaya 8-4 geride girdi.

Oyun ritmini ikinci bölümde yakalayan Filenin Timsahları, Elena,Dilek Erken ve Selin'in servisleri ile sayılar buldu ve farkı 2'ye indirdi. 10-12 .. Geri kalan bölümde Dilara ile sayılar bulduk ancak ikinci teknik molaya 13-16 Nilüfer Belediyespor önde girdi.

Setin son bölümünde Melis'in etkili servisleri ve Emel Kaplan'ın bloklarıyla takımımız üst üste sayılar buldu ve mücadelede 18-17 öne geçti. Setin son bölümünde az hata yapan Bursaspor, 25 dakika süren seti 25-22 kazanmasını bildi ve setlerde durumu 2-1'e getirdi.

Mücadelenin dördüncü setine Filenin Timsahları etkili başladı. Melis ve Elena'nın etkili smaçları ile ilk teknik molaya 8-4 önde girdik. Setin ikinci bölümü karşılıklı sayılar ile geçildi ve ikinci teknik molaya da 16-11 önde girdik. Setin son bölümünde Nilüfer Belediyespor etkili servis hücumlarla sayılar buldu ve müsabakada 20-19 öne geçti. Gerikalan bölümde Ceyda ve Janset'in etkili oyunu ile sayılar bulan Nilüfer Belediyespor dördüncü seti 25-21 müsabakayı da 3-1 kazandı.

Geçtiğimiz sezon namağlup olarak Türkiye Voleybol 1.Ligi'ne yükselen filenin timsahları Cumartesi günü saat:15:00'da Cengiz Göllü Spor Salonu'nda İstanbul temsilcisi Vakıfbank ile karşı karşıya gelecek. Müsabakanın biletleri maç günü salon gişesinden 5 TL ücretle satışa çıkacak.

MAÇMETRE

SALON: Cengiz Göllü

BURSASPOR: İlk 6: Dilek Kınık, Selin Doğan, Selin Yurtsever, Melis, Elena Litovchenko,

İrem Özgür (L), Meyra Beyhan (L) Dilek Erken, Buse Özden, Emel Kaplan, Gizem Koçak

Baş Antrenör: Emin İmen

NİLÜFER BELEDİYESPOR: İlk 6: Duygu Düzceler, Ceyda Aktaş, Janset, Tatyana, Iryna, Dilara Balcı

Berrak, Seda, Neslişah, Esma, Merve, Aylin, Seda

Baş Antrenör: Atay Doğu

SETLER

1.SET Bursaspor 22–25 Nilüfer Belediyespor (Süre 36 DK. )

2.SET Bursaspor 11–25 Nilüfer Belediyespor (Süre 20 DK. )

3.SET Bursaspor 25–22 Nilüfer Belediyespor (Süre 25 DK. )

3.SET Bursaspor 21–25 Nilüfer Belediyespor (Süre 26 DK. )

 Bursaspor.org.tr

    • 1963YK  
    20 Ekim 2016 | 23:20
    Voleybol ve basketbol ile ilgili paylaşımlar için site yonetimine teşekkür ediyorum. İlgiyi canlı tutmamız gerekiyor. Kuşkum yok başarılı olacağız.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR