KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Bursa'daki başarı isteğini gördüm"

19 Ağustos 2013 | 19:22

37 yorum

12883 okunma

Teknik Direktörümüz Cristoph Daum, Bursaspor TV’de gündemi değerlendirdi.

Bursa'yı daha önceki yıllarda Türkiye'de çalışırken çok iyi tanıdığını belirterek sözlerine başlayan Christop Daum, "Türkiye'nin en önemli şehirlerinden bir tanesi. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Mükemmel bir taraftarımız var. Taraftarlarımız ile birlikte çok iyi işler yapmaya geldik. Yönetimimiz bize çok iyi bir takım teslim etti. Takımdaki moral ve motivasyonu kısa bir süre içerisinde gördüm. Bursaspor için her şeylerini vereceklerine inanıyorum. Çok çalıştığımız zaman karşılığını alacağımıza inanıyorum" dedi.

MÜKEMMEL ALTYAPI

Bursaspor altyapısının Türkiye'nin en iyi altyapılarından birisine sahip olduğunu belirten Daum, "Her şeyden evvel Bursaspor mükemmel bir altyapıya sahip. Bursa'dan çok çok iyi futbolcular yetişiyor. Örneğin bu sezon Enes'i görüyoruz. Bursaspor için bu konuda çok sevinçliyim. Bursaspor'da altyapıdan yetişen oyunculara Türkiye genelinde bakarsak artısının çok fazla olduğu görüyoruz" dedi.

ÇOK KALİTELİ BİR KADROMUZ VAR

A takımımıza bu sezon transfer edilen isimlerin kariyerlerinin çok iyi olduğunu belirten Christop Daum sözlerini şöyle sürdürdü; "Yabancı transferlerimiz çok iyi. Sebastien Frey çok tecrübeli ve önemli bir kariyere sahip bir isim. Tüm yabancılarımız çok kaliteliler. Örneğin Renato Civelli bu hafta kendi kalemize gol attı ancak tüm maça baktığımızda hatasız oynadı. Her şeyini ortaya koydu. O'nun ve bizim açımızdan o gol çok kötü oldu. Taye Taiwo ise sol bek olarak kariyeri belli. Türkiye'nin en iyi sol beki olabilir. Çok çok iyi yerlere gelebileceğini düşünüyorum. Yeni transferlerimizden Şamil Çinaz çok basit ve garanti futbol oynayan bir oyuncu. Ekstrası çok fazla olmamasına rağmen takımımızı iyi organize ediyor. Bu yönlerini artı olarak görüyorum. Yasin Pehlivan'ı Avusturya Milli Takımı'nın kadrosunda olduğu için çok fazla göremedik. Antrenmanda gördüğüm kadarıyla istekli ve arzulu bir oyuncu" dedi.

BATALLA'NIN KALİTESİ TARTIŞILMAZ

Arjantinli oyuncumuz Pablo Martin Batalla hakkında ise Daum, "Mükemmel derecede taktik bilgi beceresi yüksek bir oyuncu. Batalla aynı zamanda teknik kapasitesi yüksek bir futbolcu. Sürpriz toplarla takımı oynatabiliyor. Onu daha çok organize etmesi için beyin görevini üstlendirmemiz gerekiyor. Kalitesi tartışılmaz. Kendisi gol bölgelerinde çok etkili. O noktalara Batalla'yı taşımak istiyoruz" dedi.

BURSA'DAKİ BAŞARI İSTEĞİNİ GÖRDÜM

Bursaspor'daki hedefinin kesinlikle ligin zirvesinde yer alan bir takım oluşturabilmek olduğuna değinen Daum, " Bursaspor'a gelmeden önce Rıdvan Başkanımız ve diğer büyüklerimiz ile görüştüğümde Bursa'daki başarı isteğini ve arzuyu gördüm. Bursa kesinlikle Avrupa'da olması gereken bir takım. Bu taraftar bunları fazlasıyla hak ediyor. Bu enerjiyi kendilerinde gördüm. Buraya Avrupa Kupaları'na katılmak için geldim. Ben inanıyorum ki taraftarlarımız da bunu arzuluyordur. Bu başarı için hepimizin arzulu olması gerekiyor. Buna bizler inanıyoruz. Taraftarlarımız üç seneden beri Avrupa'da bu tecrübeyi yaşadı. Gönül isterdi ki daha üst turlara kendimizi atalım. Bu hedefe çok çalışarak kesinlikle ulaşacağımıza inanıyorum. Yönetimimiz yeni, teknik heyetimiz yeni bu yüzden sabra ihtiyacımız var. Birazlı sabırlı olursak göreceksiniz hepimiz hep beraber bu güzel şehirde güzel taraftarlarla layık olduğumuz noktaya getireceğimize inanıyoruz." dedi.

TARAFTARA HAYRANIM

Türkiye'de çalıştırdığı takımlar ile Bursa'ya geldiğinde Bursaspor taraftarına büyük bir hayranlık duyduğunu belirten Daum, "Bursaspor taraftarlarına her zaman hayranlık duyuyordum. Bursaspor'a imza attığım gün basın toplantısında taraftarlara seslenirken, "bizim arkamızda duvar olun" dedim. Onların desteği ile biz ancak bunları yapabiliriz. Yönetim başta olmak üzere, taraftarlarımız bize duvar olursa kesinlikle bizler başarılı oluruz. Buna inanıyorum. Öyle bir ortam olmalı ki rakipler Bursa'ya gelirken, "Bursaspor deplasmanı çok zor" demeliler. Buraya gelen her takım için Bursa deplasmanı çok zor olmalı. Tabi bu söylemler ile olmaz. Çok çalışmalıyız. Ne olursa olsun taraftarlarımız en önemlisi. Yöneticiler, bizler, futbolcular değişebilir ama taraftarlar her zaman burada. Bursasporluluk ayrıcalıktır" dedi.

HÜCUMDA AKTİF OLMALIYIZ

Eskişehirspor maçına da değinen Daum, "Eskişehirspor maçında defansif taktiği olarak disiplinli oynadık. Mesela 10.dakikada Pinto'nun kafa vuruşu gol olsaydı öne geçebilirdik. Kaleci çok iyi çıkardı. Yediğimiz golden sonrada aslında oyunu çevirecek futbolumuz vardı. Oyunu döndürebilirdik. İlk devre çok fazla derin kaldık. İleri çıkmada çok zorlandık. Defansı öne çıkarıp daha baskılı oynamamız gerekiyordu. Çıkışlarımız iyi değildi. Daha fazla öne çıkmak zorundayız. Kesinlikle daha önde basmamız gerekiyor. Bu zaman zarfı içerisinde defans kurgumuzu oluşturmaya çalıştık. Şimdi daha aktif olmalıyız. Oyunu seyrederek pasif değil, bizim hücum olarak aktif olmamız gerekiyor. Bu sabah toplantıda futbolcularıma söyledim. Galibiyette her şey iyi değildir. Mağlubiyette de her şey kötü değildir. Pozitif olayların üzerine katarak, çalışarak hataları en aza indirgeyeceğiz" dedi.

Bursaspor'da oluşturmak istediği oyun sistemi hakkında da bilgi veren Daum, " Defans kurgumuzun çok kuvvetli olması gerekiyor. Sağ ve sol beklerimizin çok iyi çıkması gerekiyor. Defans bloğumuzun önünde olan iki orta saha oyuncumuz, oyun açışlarımızda ileriye katkıyı sağlayacak. Forvetin arkasında oynayan oyuncu oyunu tamamen ofansif yönde yöneten bir futbolcu. Kanatlarda oynayan futbolcularımız da çok süratli olmalı. Çok iyi çıkmalı. Biz aktif olup, oyunu kontrol etmeliyiz" dedi.

TRANSFER DÜŞÜNÜYORUZ

Henüz 5 gündür takımla birlikte çalıştıklarını ve takım kadrosu hakkında karar vermek için çok erken olduğunu belirten Daum, " Transfer için kesin bir karar vermek çok erken olur. Çünkü takımla 5 gün çalışma şansımız oldu. Bu yüzden takımın durumu hakkında karar vermek erken. Tabii ki yönetimimiz, teknik heyetimiz olsun devamlı olarak takıma katkı güç katacak nasıl transfer yapabiliriz bakıyoruz. Herkes bu yönde çalışıyor. Tabii ki Türkiye'deki 6 yabancı sayısı kuralını da göz ardı edemeyiz. Transferde Türk futbolculara bakıyoruz. Altyapıdan da kendini gösteren oyuncularımıza zaman zaman şans vereceğiz. Başkanımız ve Yönetimimiz ile birlikte şuna karar verdik. Bizim mevcut futbolcularımızın üstünde katkı sağlayacak transfer yapmalıyız. İlk etapta şuanda mevcut kadroma güveniyorum. Transfer düşünüyoruz ama en önemlisi mevcut futbolcularımızdan çok daha fazla katkı sağlayacak transfer yapmalıyız" dedi.

BURSA'DA KOLAY KOLAY MAÇ ALAMAYACAKLAR

Eskişehirspor maçının ardından Galatasaray maçı hakkında yapmış olduğu açıklama için Christoph Daum, "Böyle mağlubiyetlerden sonra üzüntü içerisinde bazen söylenen kelimelerin ardından "keşke bunu söylememiş olsaydım daha iyi olurdu" diye düşünüyorum. Ama şöyle bir şey söyleyebilirim. Biz Bursalıyız. Bizim gelen rakibe deplasmana geldiklerini hissettirmemiz gerekiyor. Kim olursa olsun, Bursa'nın gücünü hissettireceğiz. Bursa'da kolay kolay bir maç alınmayacak. Bunu tüm takımlara hep beraber göstereceğiz. Biz bütün gururumuzla Bursaspor'u sahada hissettireceğiz. Biz sahaya çıktığımızda her şeyimizi vereceğimize herkes emin olabilir. Çok büyük galibiyetlere imza atacağımıza inanıyoruz. Başlangıcı da önümüzdeki hafta sonu yapmak istiyoruz"

SÜPER LİG ÇOK ZORLU

Spor Toto Süper Lig'in Avrupa'nın en zorlu liglerinden birisi olduğunu belirten Daum, "Süper Lig Avrupa'nın zor liglerinden bir tanesi. Zor bir işe geldiğimizi biliyorum. Bunu başarmak için buradayım. Ligin kalitesi gittikçe daha yükseliyor. Çok çok kaliteli genç Türk futbolcuları Avrupa'dan buraya geliyor" dedi.

TÜRKÇE MESAJ

Teknik Direktörümüz Christoph Daum programın sonunda taraftarlarımıza son mesajını Türkçe olarak verdi. Daum, " Bursaspor'da çok mutluyum. Şimdi Bursaspor ikinci vatanım. Taraftarımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

 Bursaspor.org.tr

  • unitimsah  
  20 Ağustos 2013 | 16:52
  adam 1 haftada anladı sorunun yabancılar değil,yerli futbolcuların kalitesiz olduğunu..helal olsun
  • pearl  
  20 Ağustos 2013 | 15:28
  bizim taraftar gazı sever gerçekler pek umurumuzda olmaz bizim. bak daumda tam taraftarın istediği gibi konuşmuş artık 3 yesek de 5 yesek de gam yemeyiz gsden. nasıl olsa haftaya yeni bir hikaye yazılır yeniden sonra takım düşünce de oturup ağlarız. işin aslı bir an önce işin ehli kişilerin adam gibi takımı yönetmesi lazım gazla rüzgarla bu iş yürümez.
  • Adaletli k.aydın  
  20 Ağustos 2013 | 14:13
  KÖTÜ YÖNETİCİ ,KÖTÜ SONUÇLAR,
  BU HER SEKTÖRDE BÖYLEDİR.
  KİMİ YÖNETİCİ HAK EDENİ YANINA ALIR,KİMİSİDE YALAKALARINI.
  YALAKALARINI YANINA ALANLAR BAŞARISIZ OLMAYA MAHKUMDUR.
  ÇÜNKÜ GÖREV VERİLEN KİŞİLER O İŞİ BİLMEZLER,NASIL OLSA YÖNETİCİ ARKALARINDADIR..
  NEREYE KADAR........
  • Adaletli k.aydın  
  20 Ağustos 2013 | 14:02
  AYHAN BARIŞICI DİYORKİ,
  GERÇEK BursasporU ES ES MAÇINDA GÖRECEĞİZ.
  GÖRDÜNMÜ EY BARIŞICI.ALDIĞINIZ CİVELLİDEN KİMİN CEBİNE PARA GİRDİ.
  BU TÜR ÇAPSIZ ADAMLARI KÜLÜBE GETİRENDE HATA..
  BU YÖNETİMİN Bursaspor DÜŞMANI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.YAPTIKLARI HERŞEY KÖTÜ.SONUÇLARDA KÖTÜ OLUYOR.
  • Adaletli k.aydın  
  20 Ağustos 2013 | 13:52
  DAUMA KİM ÖRNEK OLUYOR.
  BIRAKIN LAFI
  KOCA BİR YILIMIZ ÇAYLAK BECERİKSİZ YÖNETİM YÜZÜNDEN KAYBOLDU.
  BU YÖNETİM KESİNLİKLE Bursaspor DÜŞMANI...
  BU KADAR ÇOK HATA YAPILMASI ANCAK DÜŞMALIKLA OLUR.
  • Adaletli k.aydın  
  20 Ağustos 2013 | 13:47
  Sn DAUM Çok konuşacağına bu hurda takımı düzelt.
  Zaten yeterince zaman kaybettik.Galatasaray maçı çok farklı olmayacak.
  Ortada takım olgusu yok
  Şimdi ortada takoz topçular kaldı.Kazım falan bize ilaç olmaz.
  Yabancı topçuda alamıyoruz.
  BU YIL KOY OYNAT GENÇLERİMİZİ
  BİZİM SAĞ KANAT SOL KANAT OYNAYAN GENCİMİZ YOK MU?
  ORTA SAHA OYNAYAN GENCİMİZ YOK MU
  DEFANS İÇİN SERDARIMIZ VAR.
  • volkan yılmaz  
  20 Ağustos 2013 | 09:01
  kendını taraftar zanneden taraftar musfettelerı adam ole dedı ezık yapdın bızı dedınız adam bole dedı yalaka dedınız bence sız bısı demeyın susun cunku dıyecek bırsey bulamıyorsunuz
  • iso  
  20 Ağustos 2013 | 08:53
  yönetim nerde gören varmı hiç çıkıp konuşan yok noluyoruz nereye gidiyoruz
  • Bucali  
  20 Ağustos 2013 | 08:15
  Daum istifa diyenin kalbini kırarım bak..Sahada takımı yuhlayanında kalbini kırarım..
  • Vedat Akcakoca  
  20 Ağustos 2013 | 04:19
  Daum sana almanca yazdim. Bak ben almanyada yasayan bir Bursaspor taraftariyim. Bursasporla dogdum. Sana Almanca bir sey sordum ve texas sansürledi. PZT si günü senin ismini tasiyan jipi kim kullaniyordu darmstada yakin olan otobanda. bu jip senin jipin bunu almanyada herkez biliyor. Plakasi söyle DA-UM-1956 bu senin jipin ve bu gün bu jipi A6 te kullanan kimdi? hemde delicesine?
  • Vedat Akcakoca  
  20 Ağustos 2013 | 02:53
  Lieber Daum; Ich habe heute Sie gesehen vor darmstadt. Sie waren nicht so traurig oder? Lieber Herr Daum mit der manschaft haben Sie keine change, oder? Wen ich sie wäre; Ich hätte A2 nutze.
  Mit Freundliche grüsse
  Vedat Akcakoca
  • murat saçan  
  20 Ağustos 2013 | 02:20
  hadi be hoca gözünü seveyim gs ye çakalım ardından antalyaya ve en önemlisi karımız 8 taşa da çakarsak bizi kimse tutamaz ne kadar yenilsekte kupadan elensekte hep kazanacağız hırsı var bizim üzerimizde allah aşkına takımı toparla gömelim bu ibne istanbulu yine ..
  • bayrampaşa  
  20 Ağustos 2013 | 01:45
  daum neyi görüyon senya kokainin kafasından görmüşsündür bişeler.bu takımdan bişe olmaz bari pintoyla sestakı kes enes , furkan soyalp , emre pehlıvanla ozan tufanı oynatın şener şamil murat musa tuncay gibi adamlar hak etmiyor hiç bişey katmıyolar siz hala kadromuz iyi deyin
  • uludagli_28  
  20 Ağustos 2013 | 01:41
  transfer yapalım hocam.yoksa böyle gıderse seneye ıkıncı lıgte oynarızz
  • tsc  
  20 Ağustos 2013 | 01:34
  beyler rayat olun seneye cıkarız süperlige
  • Hüseyin Atan  
  20 Ağustos 2013 | 01:20
  Futbolcuların gönlünü alalım da bizim gönlümüzü kim alacak. Yönetim hep zıttımıza gitti ve gidiyor. Süha Sidal bir tarafına mmı battı? Kalede Harun Freyden daha kaliteli elin adamına 1.3 verince iyi iş mi yaptınız? Ferdinandın ne kötülüğünü gördünüz de Civelli gibi varlığı kendi kalesine gol atınca anlaşılan stopere 1.2 milyon verdiniz. Edu nun yerine daha kalitelisi alınacak diye buyurup Şamille Yasini bize kakalamak mı gönül almak? 3 senedir sağ ve sol kanatlar felç diye tribünden bizi inletmek mi gönlümüzü almak. Sestak aslen santrafor 3 senedir adamı sağ açık oynatmak mı iş bilirlik? Radikal müdahaleler etmemiz gerekiyor gerekirse stadı 16 dakikada terk etmek bunların yüzüne çarpmak gerekiyor artık.İlk defa yenilmedik ve son yenilgimiz de olmayacak bunlar ama iş rezillik boyutunda. Ömrünü Bursasporluların arasında geçirenlere hayat kolay. Bizim gibi gurbette olunca iyi niyetli olamıyor insan. Hemen kafa bulunacak malzeme oluyorsunuz ama size ne gam.
  • SİPTAR...  
  20 Ağustos 2013 | 00:50
  -6
  Yalakaa DAUMMMM

  Yalakaa DAUMMMMMMMMMMMMMMMMMM
  • K.Çarşı16  
  19 Ağustos 2013 | 23:17
  11
  Bursasporun bizden başka kimi var arkadaşlar sonuna kadar destek olmalıyız inşallah pazar günü herşey düzelir
  • erenn16  
  19 Ağustos 2013 | 22:45
  13
  adam oyun kurgusundan bahsederken söylemiş bana orta saha ve kanat lazım demiş hızlı kanatlar ve oyunu açan orta saha bunlar olduktan sonra bu sene yine ilk 5 e gireriz
  • okanbursa  
  19 Ağustos 2013 | 22:44
  -1
  bu takımın morale ihtiyacı var futbolcuların tek tek gönlünü alalım çünkü hepsi gidici biz kalıcıyız.bu takıma 1 değil 2 forvet lazım enes daha çok küçük pinto ruhsuz

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR