KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Bursa kolay deplasman haline geldi"

20 Aralık 2012 | 16:08

46 yorum

14045 okunma

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Takım Kaptanımız Ömer Erdoğan ve tecrübeli sol kanat oyuncumuz Ferhat Kiraz ile birlikte Bursa Teknik Üniversitesinde düzenlenen panele katıldı.

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Takım Kaptanımız Ömer Erdoğan ve tecrübeli sol kanat oyuncumuz Ferhat Kiraz ile birlikte Bursa Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen panele katıldı. Bu sezon 10 binin üzerinde taraftara oynamadıkları için Bursa'nın en kolay deplasmanlardan biri haline geldiğini söyleyen Sağlam, "Kimsenin Bursaspor'a küsme lüksü olamaz. Yok "Twente'ye yenildik" diye takımına küsme olamaz. Hani nerede "'yensen de yenilsen de seninleyiz." dedi.

Üç sene ortaya konulan başarı ve bu süreçte Avrupa'da olmanın önemine dikkat çeken Sağlam, çok güzel günler yaşadıklarını kaydetti. Başarıyı elde ederken çok iyi bir ekiple çalıştıklarını ve birlik bütünlük içinde olduklarını hatırlatan Sağlam, bu birlik ve bütünlüğün kent geneline yayılmasıyla başarının geldiğini vurguladı.

Taraftarlara antrenmanları açtıklarında çok güzel görüntülerin ortaya çıktığını belirten Sağlam, "Bir bakıyorduk 60 yaşındaki ninemiz torunuyla atkısını takmış gelmiş, o duyguyu bizimle yaşıyordu. Herkesin sorumluluk aldığı ve gönülden istediğini ortaya koymasıydı. Çok güzel bir ekip çalışması ortaya çıkarttık ve bizden çok daha güçlü takımları geride bıraktık." diye konuştu.

Şampiyonluğun ardından üçüncülük ve beşincilikler elde ettiklerini, Türkiye Kupası'nda final oynadıklarını dile getiren Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, sonraki senelerde istenilen bütünlüğü elde edemediklerini ifade etti. Ertuğrul Sağlam; şöyle konuştu: "Biz istersek, şampiyonluk senesindeki birlik ve bütünlüğümüzü ortaya koyarsak, bundan sonraki senelerde daha büyük başarılar ortaya koyulabilir. Benim isteğim, şehrini seven, kulübünü seven herkesin sorumluluk alması, sorumluluk bilinci içinde hareket etmesidir."

"Ozan'ın Takıma Dönmesi Mümkün Değil"

Konuşmasının sonunda öğrencilerin sorularına cevap veren Sağlam, bir öğrencinin, "Devre arasında takıma transfer yapacak mısınız, Ozan İpek ne olacak?" şeklindeki sorusuna şu cevabı verdi: "Devre arasında takıma katkı yapacağız. Belki ayrılanlar da olacak. Ama Pazar günü çok önemli bir maçımız var. Şimdi açıklamamız motivasyonu bozabilir. Ama tabiki takıma takviye yapmayı istiyoruz. Başkanımızla, yöneticilerimizle konuşuruz, gereken takviyeleri yaparız. Ozan İpek konusunda çok kolay olmasa da böyle bir karar aldık. Şu aşamada takıma dönmesi mümkün değil. İnşallah o da kendini tekrar ortaya koyabileceği bir kulübe gider. Hem kendisi hem Bursaspor kazançlı çıkar bu işten."

"Her Sene Şampiyon Olmak Kolay Değil"

Ertuğrul Sağlam, bir öğrencinin, "Şampiyonluk sizi doyurdu mu, bundan sonraki hedefiniz nedir?" şeklindeki sorusu üzerine, şöyle konuştu: "Bizi tatmin etmedi ama her sene şampiyon olmak kolay değil. Bir Galatasaray peş peşe şampiyon oldu. Bir ara Beşiktaş oldu. Sonraki dönemde olmadı. Her sene şampiyon olan yok. Bir takım bir sene şampiyon oluyor, ertesi sene 5. oluyor. Ama bizim durumumuza baktığımız zaman bir Anadolu takımının ekonomik gerçekleri içinde ortaya koyduğumuz başarıyı göz ardı etmemek lazım. Şampiyon olacak demek kolay değil. Yaz başladı bitti, takımımızın kadrosuna iyi para vererek üç ay geçti takımımıza direk katkı yapacak oyuncuyu koyamadık. Ama rakiplerimiz gidiyor 10 milyon Euro'yu verip toplam maliyeti 20 milyon Euro'luk 3 oyuncu alabiliyor. Ama biz saha içinde mücadelemizi yaparken, kulübünde ekonomik olarak güçlenmesi lazım. Şehrin de destek olması lazım."

"Kimsenin Takıma Küsme Lüksü Yok"

Bu konuda sıkıntıları olduğuna dikkat çeken Sağlam, taraftarlara şöyle sitem etti: "Şehrini seven herkesin destek olması lazım. Kimsenin Bursaspor'a küsme lüksü olamaz. Yok 'Twente'ye yenildik' diye takımına küsme olamaz. Hani nerede 'yensen de yenilsen de seninleyiz' Üç senede böyle bir başarı grafiği ortaya çıkmışken bu terk ediliş niye? Görüyorsunuz taraftarın bu seneki durumunu. Gelenlere çok teşekkür ediyorum ama daha 10 binin üzerinde taraftara maç oynamadık. Eğer biz yeniden eski başarılardan söz edeceksek bu desteğin olması lazım. Artık rakip açısından da Bursa en kolay deplasmanlardan biri haline geldi. Bunu da üzülerek söylemek istiyorum."

"Takıma Katkı Yapan Oyuncuları Bırakmayız"

Bir gazetecinin, "Serdar'ı Galatasaray istiyormuş, satacak mısınız?" şeklindeki sorusuna Sağlam, "Serdar Aziz yada başka oyuncuyla bir çok takım ilgilenebilir ama bizim şuanda takımda oynadığımız ve faydalandığımız oyunculara gönderme niyetimiz yok. Takıma takviye yapmayı düşünüyoruz, faydalandığımız oyuncuyu bırakmayacağız." cevabını verdi.

Ömer Erdoğan: "Taraftarlara Sormak Lazım"

Panelde öğrencilerini sorularını yanıtlayan kaptanımız Ömer Erdoğan ise "Şampiyonluk camiayı doyurdu mu?" şeklindeki soru üzerine şunları dile getirdi: "Bu soruyu taraftarlara sormamız gerekiyor. Şampiyonluk insanlara yetti mi, nasıl bir beklentileri var. Bize yetmedi. Biz her sene şampiyonluk yarışında iddialı olmak için kendimize hedef koyuyoruz. Avrupa kupalarında edindiğimiz şanssız tecrübeyi olumluya çevirip daha başarılı dönem geçirmek istiyoruz. Bir de bir gerçek var, şampiyonluk grubundan fazla arkadaş aramızda kalmadı. Yeni gelenler de şampiyonluğu tatmadı. Hepsinin hedefi yine şampiyonluğa oynamak. Bizim açımızdan doyum yada isteksizlik yok."

Ferhat Kiraz: "Şampiyonluğa Katkı Yapmak İstiyorum"

Ferhat Kiraz da bu sene çok büyük bir kulübe, şampiyon takıma geldiğini belirterek, "Sezon başında bunun bilincindeydim ama kendimi çok gösteremedim. Ama zaman geçtikçe kendime olan inancım arttı. Kendimi biraz gösterdim. Amacım mübalağasız o kadroda devamlı yer almak. Terimin son damlasına kadar şampiyonluğa katkı yapmak istiyorum. Bundan sonraki hedefim milli takım olur. Şuanda çok iyi bir hocayla, çok iyi bir kaptanla ve çok iyi oyuncularla çalışıyorum. Çok iyi bir ortam buldum. Bu ortamda da daha iyi hedeflere hep beraber yürümek istiyoruz." dedi.

 Bursaspor.org.tr

  • kisa ve net  
  23 Aralık 2012 | 06:35
  -1
  nedn mi maça gtmiom siz vizyonunuz yok ileriyi goremeyen takimin buyumusini engelleyen basiretsiz beceriksiz insan toplulugusunuz, 2senedir awrupadan elendkten sonra transfer yaparsaniz ve o adamlara topcu diosanz gelmem macinda pikn#305;ginede ben buyuzdn sogudum milletide soguttnz, kumeye oynadimiz maclardaki topcularin mucadelesini yonetimin cirpinisini ozledim 2 ay transfer diye beklioz hergun sitelere girip takip ediyoz umutlanioz imkanda war neden diyorum yeter keriz yerine koyuldumuz,
  • alp  
  23 Aralık 2012 | 06:18
  disiplnsiz pintoyuda kadro disi birak hoca adil ol kayrma kimseyi
  • Bursasporlu Onur  
  22 Aralık 2012 | 15:10
  Artık bizim taraftarımız Bursasporlu değil Ertuğrulsporlu olmuş yazıklar olsun.
  • !!!!  
  22 Aralık 2012 | 11:40
  -1
  hoca kolay deplasman olduk diyorsunda;;;;sende bu takımı kolay takım yaptın,,,asıl suçlu kim söyle biiii..yine kendini akladın suçlu biz oldukk.helall sana beeeeee (bu yorum -100 küsür tıklanmış nedemiş yazan arkadaş asıl suçlu kim diye sormuş.ne var bunda bu kadar tepki verecek.burası Bursaspor mu ertuğrulsporluların sitesimi anlamak çok zor.)haklısın kardeşim doğru söylemiyeceksin siyasi davranacaksın siteye yorum yazarken en büyük hoca diyeceksin hatalarını söylemiyeceksin..++1000 tıklanırsın !!!!!
  • mesut çakır  
  22 Aralık 2012 | 04:32
  ertuğrul hocanın söylediklerinde eksiği var fazlası yok,36 yaşındayım tam 30 yıldır takımı takip ediyorum,2010 yılına kadar bir Türkiye kupası bir başbakanlık kupasına şahit oldum,koca otuz yıl arkadaşlar altını ciziyorum,birde son 3 sezon ki durumumuza bi bakalım,bir şampiyonluk bir üçünçülük bir Türkiye kupası finali ve her yıl avrupa.hocanın bahsettiği duruma gelince bu takım sıra takımı durumlarındayken her maç en az 17 bin kişiye oynuyordu,ne olduda şimdi bu duruma düşüldü,herşey şampiyonluğa kadardı sanırım. şampiyonluk geldi herşey bitti,peki böylemi olmalı,unuttuğumuz şey Bursasporumuz ilelebet var olacaktır ve tek şampiyonluk bize yetmez,hep destek tam destek,daha nice şampiyonluklara.hayal olmadığını göstermişken üstelik,inanalım yeter..
  • hakan  
  22 Aralık 2012 | 03:35
  Bursaspor'un bugünkü durumu Birileri için yeterli ise; bu sadece Onların çapsızlığından kaynaklanıyordur...
  • ahmet pas  
  21 Aralık 2012 | 11:08
  Allah Allah, en çok da maça gidenler üstüne alınmış galiba!!
  Adam haklı beyler, bırakalım transfer hataları twebtw maçı saçmalıklarını.
  Carson, basser. n'dıaye, beluschi,pinto alındı, neden bunları konuşmuyorsunuz, neden negatif bakıyorsunuz, gs bizden sercanı aldı, trabzon volkana deli para verdi, her takım yanlış transfer yapabiliyor! yenilgileri eleştirin, hadi hatalı transferi de eleştirin ama maça gitmemek için bahane üretmeyin, bu takım şampiyon olunan seneye göre çok daha kaliteli, biraz destek lazım ama bir defa şampiyon olduk bize yeter diyorsanız gitmeyin, gerçek Bursasporlular gider, yenilse de yense de, şampiyon olsa küme de düşse destekler takımını yağmurda karda çamurda, eleştiren de eleştirsin ama hakaret etmesin, ayıptır, riyadır!! adam gibi adam dediğiniz adama hakaret ederseniz ikiyüzlü ve riyakarsınızdır, o kadar..
  • ömer karataş  
  21 Aralık 2012 | 02:29
  -3
  ulan doğru söyleyen butun adamların yorumları eksilerler dolu doğru söyleyenı 9 koyden kovarlar dememişler boşu boşuna
  • İnadına  
  20 Aralık 2012 | 23:57
  -3
  teksas.org yöneticileri artı eksilerle oynamış bizde kerizdik yedik bir anda bu kadar artı eksi patlaması yaşanmaz işin garip yanı olumsuz yorumlar normalken sadece biri fazla eksi almış olumlu yorumlarında hepsi normalken biri fazla artı almış bir iş yapıyorsunuz bari çaktırmayın bütün yorumların artı eksileriyle oynayın.Bu yorumuda yayınlamazsanız adam değilsiniz.
  • Mert İst  
  20 Aralık 2012 | 22:35
  Millet hala Ertugrula sarmis, senin yuzunden senin yuzunden diyor.. Taraftarin sucu yok diyor..Hagi gelsin taraftar cossun ama takim guzel oynasin amaa kume dussun, yeter ki guzel oynasin.. Bu mu mantalite anlamiyorum..Millet bunu istiyor herhalde, son 4 yildir ilk 5 e oynayan takim sanki bu degil, Sanki Ertugrul degil de baskasi yapti bunu! Hangi hoca geldi de bu ya da baska basariyi gosterdi ki sampiyonlugu kupa finalini, avrupa kupalarini saymiyorum bile! Ertugrul hocanin oyuna mudahele edisini ve soguk , cansiz yapisini sevmiyorum ama kimsenin onun hakkini yemeye ve buradan milleti kiskirtip maclardan sogutmaya ve ona laf atmaya hakki yoktur! Taraftar takima gelecek.. Takimi yoneten taraftar degil.. Taraftar takimin basarisinda rol almali basarisizliginda degil!
  • Mesut Genc  
  20 Aralık 2012 | 21:58
  Herkes hatali olabilir. Adam her Mac elestirlen biri. Zamaninda gerekirse birakirim derken, biz degilmiydik 10 YIL UZATMA diye bagiran?!...Madem bize basariya göre bu isi yapmiyoruz ne degisti? Herkes kendini sorgulayacak. Son 3 Yilda Bursanin Puan yüzdesi ortada...son 3 Yilda Bursanin Ligin neresinde oynadigi ortada. Yanli Transferi, yamuk Yönetim üyelerini sorgulamak kolay ve devam edecek..ama Bursa icin cabalayip yirtinan biri varsa, hatalariyla, Yüregi ile...SAHIP CIKACAGIZ...kizariz severiz ama her zaman seviyeli. O da bize kizar bize sever...okadar...ADAM gibi ADAM ile Bursa el ele devam!
  • SonSuza KaDaR  
  20 Aralık 2012 | 21:26
  126
  Sonsuza Kadar Ertuğrul Hocam.
  • macır  
  20 Aralık 2012 | 21:17
  Takımın küme düştüğü günler ve ligi genelde 10-15 arası bitirdimiz günleri unutan ve bilmeyen genç arkadaşlar var lig şampiyonluğu kupa finali ilk kez lig üçüncülügü gecen lig 5 ligi evet seninde hataların olabilir her insan gibi ama yarıştığın takımların değeriyle bizimki arasında çok fark maçlara isteyen gelir istemeyen gelmez benim için farketmez sadece üzüldüm Bursa deplasmanı kolay olma yolunda hızla ilerlemesi.
  • Bursasporum  
  20 Aralık 2012 | 20:38
  Abicim herkesin cebinde 10 lira olur ayda 1 kere takımına verecek en azından Bursasporluda olur ama artık Bursasporlu yok eskisi gibi ben bunu görebiliyorum.
  • evet kolay  
  20 Aralık 2012 | 20:26
  -104
  hoca kolay deplasman olduk diyorsunda;;;;sende bu takımı kolay takım yaptın,,,asıl suçlu kim söyle biiii..yine kendini akladın suçlu biz oldukk.helall sana beeeeee
  • Zafer SEVİM  
  20 Aralık 2012 | 20:24
  -4
  Texas.org yöneticileri sizde işinize geldiği gibi herhalde istediğiniz yorumu yayınlıyorsunuz.Eğer ki burası gerçek bir Sosyal site ise olumlu veya olumsuz yorumları lütfen paylaşın !
  • berryroad  
  20 Aralık 2012 | 20:19
  Ertuğrul hocam bu gizli kibrin ve inadın yüzünden dönüp bizim bu işte hatamız nedir diye sormazsan çok yakında sadece ve sadece sonsuza kadarcılar kalacak tribünde. Kendini çok akıllı taraftarı ahmak yerine koymayı bırak. Biz taraftar olarak mevcut şartlar içinde ne gerekiyorsa onu yaptık her zaman. Bizim taraftarlığımızın başarıya endeksli olduğunu da nereden çıkardın. Bizim değer yargılarımıza saygı duymayı öğrendiğiniz gün o stad eski tribünlere oynar sen dert etme bunları işine odaklan da şu takım gitgide bankasya takımına dönmesin artık. Taraftar gelmediği için değil senin takımının gücü yetmediği için kolay deplasman oldu Bursa.
  • Zafer SEVİM  
  20 Aralık 2012 | 20:15
  Bakıyorumda hala ne kadar çok Ertuğrul Hocayı seven taraftar var ama Ertuğrul Sağlam'a Muhalif Gelince yorumlarda eksiler dolu.ALIN SİZE SONSUZA KADAR ERTUĞRUL HOCANIZ . BAKALIM DAHA NELER SÖYLEYECEK.BİZ BU TAKIMI ŞAMPİYONLUKLAR İÇİN SEVMEDİK. PANKARTIMIZ NEYDİ SİZ FORMAYI TERLETİN GOLLERİ BİZ ATARIZ
  • Murat Saçan  
  20 Aralık 2012 | 20:00
  -9
  seviyorum seni ERTUĞRUL BABA
  nunez,altidore,steinert,Tagoe,bangura,forsel,Svensson,Ahmet Arı,Mehmet Sak,İbrahim Kaş
  3-1 TWENTE RÖVANŞ MAÇI BUNLARI BİZE AÇIKLARMISIN BABA HAYDİ SELAMETLE
  • Rifat  
  20 Aralık 2012 | 20:00
  Bakiyorumda herkez sallamis hocaya, yok bozüyükte pkk ile catisti bu taraftar yok 10. 000 kisi depaslasman yapti bu tribun diye. . Evet hocada zaten onlardan bahsediyor. Diyor ki ozaman bu takim kumede kalmaya oynuyordu ve her deplasman her mac stadyum hep dokuydu. . Simdi niye dolmuyor nie gelmiyorsunuz? ? Adam hakli kardesim ! Sacma sacma adamlar bu takimda hocalik yaparken doldurdunuz bu tribunleri simdi kimse gelmiyor! Hoca zaten sana bana deil, maca gelmeyenlere kiziyor! Biran once bizlerde gelmeyenlere kizmassak yakinda bombos tribunlere oynamaya baslariz! ! Bakin bu konu cok hassas bir konu! Adam resmen yirtiniyor taraftarda canlansin diye. . Biz hala lafi tersinden anliyoruz! ! Manchester united Bursaya geldigindedr bostu bu tribunler! ! Bence sorun hocanin oyun anlayisinda veya aciklamarinda deil ! Asil sorun bizde bizim icimizde olup maca gelmeyenlerde ! ! ! !

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR