KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

BTK ile sözleşme imzalandı

20 Eylül 2017 | 11:52

3 yorum

5731 okunma

Kulübümüz ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu arasında gerçekleşen Bursaspor Telekominikasyon A.Ş. yetki belgesi imza töreni Ankara'da kurum binasında gerçekleştirildi.

laştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kurum Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, Bursa Ak Parti Milletvekili Hüseyin Şahin ve Başkanımız Ali Ay'ın katıldığı imza töreninde ayrıca İkinci Başkanımız Ali Ademoğlu, Finansal Yapılanmadan Sorumlu Asbaşkanımız Fatih Pulat, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Yusuf Arslan ve Görkem Akbaş'ta hazır bulundu. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Bursaspor arasında gerçekleşen protokolde Bursaspor Telekominikasyon A.Ş. yetki belgesi Başkanımız Ali Ay'a teslim edildi.

Törende konuşan Kurum Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan, "Futbol sahalarındaki başarılarıyla taraftarlarını coşturan, uluslararası alanda gösterdiği başarılarla göğsümüzü kabartan Bursaspor'u yakınen takip ediyoruz. Bugün mobil hizmetlerin çağımızdaki yeri vazgeçilmezler arasındadır. Her geçen gün gelişen teknolojiye Bursaspor Yönetim Kurulu kayıtsız kalmadı ve hem taraftarlarına hem şehrine hem de tüm vatandaşlara hizmet verebilmek için bakanlığımıza başvuruda bulundular. Sektörde hizmette bulunup ülke ekonomisine katkıda bulunmak isteyen Bursaspor yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz. Bursaspor Kulübü'nün talebi kurumumuzca değerlendirilmiş ve Bursaspor Telekominikasyon A.Ş.'ye yetki belgesi verilmesi uygun bulunmuştur. 0 516 16'dan itibaren 100 bin adet numara bandı verildi. Umuyorum ki bu sayı daha da artacaktır."

Başkanımız Ali Ay, "Keşke hep böyle hayırlı işler için yollara düşsek. Bursaspor için çok büyük bir gün. Bu işe başladığımızda öncelikle vekilimiz Hüseyin Şahin bize çok destek verdi. Bursaspor değil tüm kulüplerimiz rekabet içerisinde. Kulüplerin en fazla ihtiyacı olan finansman. Bizlerde bunun bilincinde olup bu işe kalkıştık. Bize verilecek olan yetki belgesiyle 10 yıl içerisinde 50-55 milyon gelir bekliyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."

Bursa Ak Parti Milletvekili Hüseyin Şahin "Bugün hepimiz çok heyecanlı ve mutluyuz. Bursa milletvekili olarak Bursaspor'da yönetici olarak da hizmette bulundum. Futbol oynamama babam izin vermedi ama üniversiteyi bitirdikten sonra mahalle takımlarından başlayarak yöneticiliğe başladım. Bir hayalim vardı, Bursaspor maçlarına küçükken giderdim. Bir gün Kapalı tribünde yönetici olarak oturma hayalim vardı ve bunu gerçekleştirdi. Bursaspor'a hizmet etmek Bursa'ya hizmet etmek, Türk sporuna hizmet etmektir. Elimden geldiğince de buna devam edeceğim. Bize bu gücü Sayın Cumhurbaşkanımız veriyor. Dünyanın en heyecan verici 10 stadyumundan birine sahibiz. Bursa ülkenin en büyük 5 takımından birisidir. Bursaspor'a gelir kazandıracak özel bir gündeyiz. Bakanımız Ahmet Arslan beye özel teşekkür etmek istiyorum. Bu projeyi kendisine anlattığımda çok memnun oldu ve hemen çalışmalara başladı. Bugün attığımız adım Bursaspor'a ve Türk futboluna katkı sağlayacaktır. Bugün Milli takımda oynayan 4 yıldız futbolcu Bursaspor altyapısı çıkışlıdır. Bu maddi destekle bizler daha nice yıldızları altyapıdan yetiştireceğiz. Bursa'da yaşayan 3 milyon hemşerimiz, Bursasporlular adına bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum."

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Güzide kulübümüz Bursaspor ile kurumumuz arasında yapılan bu güzel günde bulunmaktan çok mutluyum. Sporu yaşına bakmadan 7'den 70'e herkesin yapabilmesi adına imkan oluşturmak, şartları sunmak adına her türlü desteği veriyoruz. Gençlerin geleceğini düşünerek hizmetlerimize devam ediyoruz. Bursaspor Kulübümüz tüm branşlarıyla örnek teşkil edecek uygulamalar yapıyor. Bizim vereceğimiz bu yetki belgesiyle Bursaspor'a destek vermiş olacağız. Bursaspor Telekominikasyon A.Ş. yetki belgesi Türk futboluna yapılan hizmetlere tuz olacaktır. Hangi işi yapıyor olursanız olun teknolojik gelişmeleri kullanmak zorundasınızdır. Bursaspor bu gelişmelerin neticesinde özellikle taraftarlarına mobil hizmet sunmak adına başvuruda bulundu. Bu kapsamda bugün itibariyle ülkemizin mobil hizmet veren 63.cü şirketi oluyor. 0 516 nolu blok artık bugünden itibaren Bursaspor taraftarınındır. 100 bin rakamı ilk etapta hedeflenmesine rağmen ben bu rakamı çok küçük buluyorum. Umuyorum ki ilerleyen dönemlerde bu kapıya 100 bin taleple daha geleceklerdir. Bursaspor Kulübümüz ülkemizde şampiyonluk tatmış 5.takımımız. Taraftar desteği kulüpler için çok önemli. Yeşil beyazlı taraftarlar bunu yerine getiriyorlar. Yerel yönetimlerin destek vermesi de çok önemli. Trabzonspor'dan sonra bu projeyi gerçekleştirecek ikinci kulüp olmalarından dolayı da kendilerini tebrik ediyorum. Her ne kadar yeşil beyazlı renklerin büyümesine katkı sağlanması için gerçekleşen bir proje olsa da, toplamda hepimizin tek gayesi kırmızı beyazlı renklerin büyümesi, gelişmesi ve göklerde dalgalanmaya devam etmesi için bu projelere destek veriyoruz."

Konuşmaların ardından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ile Kulübümüz arasında Bursaspor Telekominikasyon A.Ş. Yetki Belgesi imzalandı.

 Bursaspor.org.tr

  • Emre Baran  
  20 Eylül 2017 | 14:00
  Ne zaman satışa çıkacakmış, iş yerindeyim okuyamıyorum
  • Earsyg  
  20 Eylül 2017 | 13:31
  Son Dakika: Bursaspor Başkanı Ali Ay, "Kombine satışlarını gelen yoğun talep üzerine 15 gün daha uzatıyoruz"
  • Earsyg  
  20 Eylül 2017 | 12:01
  Hüseyin Şahin Bey'e teşekkürler her sene Bursaspor'a yardım peşinde koşuyor. Sözde Bursaspor'lulardan daha büyük bir Bursasporlu kendisi. Ama bu 100 bin hat bana biraz saçma geldi ama hayırlı olsun.. şu stad isim hakkını da satabilsek çok iyi olucak..

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR