KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

Bölükbaşı'ndan kongre açıklaması

24 Aralık 2015 | 18:15

68 yorum

22790 okunma

Başkanımız Recep Bölükbaşı'ndan Bursaspor Kamuoyuna açıklama yapıldı.

Bu ülkede, bu şehirde hainlikle kahramanlık arasında çok ince bir çizgi olduğunu ve bir günde çizginin diğer tarafına geçilebileceğini bana Bursaspor'da geçirdiğim 8 sene gösterdi.

Bu 8 senenin içinde şampiyonluk var, Şampiyonlar Ligi var, UEFA Kupası var ve çok da uzağa gitmeye gerek yok, geçen sezona oynadığı futbolla damgasını vuran bir Bursaspor ve Türkiye'yi Fransa'ya taşıyan milli takımın neredeyse yarısı var.

11 ay süren o çok sancılı dönemde Şenol Güneş'i takımın başına getiren de bizdik, bütün Türkiye'nin hayranlık duyduğu, bütün futbol otoritelerinin tartışmasız "en iyi" dediği oyuncu kadrosunu kuran da...

Bursa sahadaki takımıyla gurur duyarken ve onbinler takımını alkışlarken, biz o sahadaki oyuncuları mutlu edebilmek ve alacaklarını ödeyebilmek için çalmadık kapı bırakmayan, bir an bile olsun yüzümüzü buruşturmadan, Bursaspor'un yüzünü yere düşürmemeye gayret eden bir grup insandık...

Bana ve yönetimime aylardır 'yalancı' diye tempo tutan bir grup taraftarın hak etmediğim halde reva gördüğü bu çirkin yakıştırmanın kaderimizin harcı olacağını bilseydim eğer; söz verdikleri halde kulübü sezon sonunda değil, kamp öncesinde değil, kamp bitiminde terkeden o oyuncuların beni aldattıklarını anlayabilseydim eğer, o meşakkatli 11 aylık dönemin bitiminde kesinlikle yola devam etmezdim.

Bursaspor'a ihanet eden oyuncuların vebalinin benim sırtıma yüklenmesi haksa eğer, evet 'yalanı'tanımayacak kadar yalandan uzak biri olduğum için suçluyum...

Yeni kulübüyle daha sezon bitmeden söz kesen ve bavulunu Türkiye Kupası final maçı öncesi toplayan hocanın ardından, takımı şampiyon bir teknik adama emanet ettiğim için ben suçluyum.

Takımın yarısı kamp dönüşü bizi yüzüstü bırakıp gittiği için ben suçluyum.

Başkaları kırk kere düşündüğü halde transferde karavana atarken, biz telaş içinde olsak da danışarak ve teknik direktörümüzden onay olarak, herkesin bildiği, hatta isimleri ortaya çıkınca medyanın ve internetin adeta yıkıldığı kaliteli oyuncuları kadromuza kattığımız için de ben suçluyum.

Bütün transferleri sanki tek başıma ben yapmışım gibi...

Sanki bu oyuncularla sadece ben görüşmüşüm, pazarlığı ve anlaşmayı sadece ben yapmışım gibi, perde arkasında yolsuzluk ve hırsızlık olduğunu iddia eden, bunu yaparken de şehirle, kamuoyuyla bir tek belge bile paylaşamayan gayri ahlaki kişileri hukuka ve Allaha havale edeceğime, hak ettikleri muamelede bulunmadığım ve onları yaptıklarına pişman etmediğim için ben suçluyum.

Daha sezonun ilk haftasında yönetimi istifaya davet eden, şampiyon hocasını geri döndüğüne pişman eden ve gazetelerde isimlerini görünce sevinç çığlığı attıkları oyuncuları sahada görünce ıslıklayan bir grup taraftarı, sağduyu sahibi onbinlerce Bursaspor sevdalısının önüne atmadığım için, evet ben suçluyum.

Yönetimdeki arkadaşlarımı seçerken, bazılarına sırtımızı güvenle dönemeyeceğimizi daha işin başında anlayamadığım için ben suçluyum.

17 maçta 11 mağlubiyeti ben aldım, bu konuda kesin suçluyum.

Ancak reklam ya da sponsorluk anlaşması yapmak için masaya oturduğumuz firmalara "anlaşma" diye baskı yapanların...

Bankaları arayıp, "kredi verme, Bursaspor Kulübü'nün limitlerini yükseltme" diye hatırlı dostlarını araya koyan eski başkan, yönetici ve başkan adaylarının...

Oyuncuyu arayıp, "zorlamayın kendinizi, bunlar gidici" diye baskı yapan sözde Bursasporlular'ın vebali de benim omuzlarıma yüklenecekse eğer, evet sonuna kadar ben suçluyum.

Ama herkes şunu bilsin ki; beni, yönetimimi ve hatta ailemi, hiçbir delil, tek bir belge olmadan suçlayan, iftira atan, bu iftaraya aracılık edip paylaşan ve nakleden herkesin iki yakasında bir çift el olacak ahirette...

Bana 7 ayda yaşattıklarını gerek bu dünyada, gerekse öbür dünyada rabbim eminim, misliyle yaşatacak onlara.

Bana hırsız diyenlere, bana yalancı diyenlere, benimle birlikte yönetimdeki iyi niyetli ve çalışkan arkadaşlarıma alçakça iftira atanlara eğer bugün hak ettikleri karşılığı vermiyorsam eğer bunun bir tek sebebi vardır, o da Allah korkusu...

Bu zor dönemde kongre kararı almanın ve istifa edip gitmenin çözüm değil, ihanet olacağını söylerken, Bursaspor'u layık olmadığı ve hiç hak etmediği bu durumdan kurtarmak için kanımın son damlasına kadar savaşmaktı niyetim.

Ancak bu savaşı, gazete sütunlarından, tribünden ve internet üzerinden sistematik bir şekilde, küfür, hakaret ve iftira sağanağı altında verebilmek hiç kolay değil.

Gelenekleri ve geçmişi olan Büyük Bursaspor Camiası şunu bilmelidir ki;

Görevdeki başkan ve yönetimi, küfürle, hakaret ve iftirayla canından bezdirmek, bugün itibariyle bir sonuç verdiği için, bu yöntem bir alışkanlık haline gelecek ve buna seyirci kalanlar sayesinde bu "kestirme yol", benden sonra bu kutsal görevi üstlenenlerin de başının üstünde bir giyotin gibi sallanacaktır.

Geçmişte bir çok başkanın başına gelen, ancak benim son dönemimde zirve yapan bu tutum, Bursaspor'un geleceğindeki en büyük tehdittir.

Beni ve yönetimimi hedef tahtasına koyanlardan çekindiğim ya da korktuğum için değil...

Onları mutlu etmek için hiç değil...

Aile düzenimin, psikolojimin ve sağlığımın daha fazla alt üst olmasını göze alsam da...

Kulübü kongreye götürmek için imza kampanyası düzenleyenler, genel kurul kararı yokken ortaya çıkıp 'ben başkan adayıyım' diyenler ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın kapısını çalan bazı eski başkanlar artık bardağı taşırdığı için ve daha sezon başında stratejisi çizilen bu kaosun, tek sevdam olan Bursasporum'a daha çok zarar vermemesi için kongre kararı alıyorum.

Ve umuyorum ki, bugün Eskişehirspor'la oynayacağımız maçta ve pazar günü Mersin İdmanyurdu ile yapacağımız ilk yarının son karşılaşmasında, artık tribünler sadece futbolcuları destekleyip motive eder ve takımımız iki maçı da kazanır.

Kongre kararıyla birlikte, yüce genel kurulun takdir edeceği ve göreve getireceği yeni başkan ve yönetimine, bize reva görülenlerin tekrarlanmaması ve sonuna kadar destek olunması çağrısıyla, kalbinde sadece Bursaspor sevgisi olanları Allaha emanet ediyorum.

Saygılarımla...

Recep Bölükbaşı

 Bursaspor.org.tr

  • Bursa yunus  
  27 Aralık 2015 | 11:10
  Bölükbaşı fenere transfer oluyormuş son bomba
  • taseron  
  26 Aralık 2015 | 11:05
  Bölükbaşı sen git taşeron firmanın başına orayı yönet Bursaspor taşeron degil
  • Bursa yunus  
  26 Aralık 2015 | 09:18
  İbra ettirmeyeceğiz mahkemede belgelerle savun kendini başkanlıktan sonra servet yaptıysan bunu bizim sırtımızdan yaptıysan hesabı ödeteceğiz sana
  • escobar  
  25 Aralık 2015 | 15:36
  Hiç üşenmicem, her kelimesine yanıt vericem senin.

  -Hainlikle kahramanlık arasında uçurum vardır, ince çizgiymiş. Nerden buldun bu lafı?
  -Bu 8 senenin içinde oluşan başarılarda seninde katkın olduğuna inanmıştı camia, ancak sen Rahmetlinin çantasını bile taşıyacak çapa sahip değilsin. O başarıların altında kocaman harflerle İBRAHİM YAZICI yazar.
  -Sponsor arayışında olmuşsun, hiç kendine sordun mu acaba, bu insanlar neden beni iplemedi diye?
  -Yalancı diye insanlar fantazi maksatlı söylemiyor, senin ağzından çıkan her cümleyi yalanladı zaman.
  -Ne demek oyuncular terketti! Çocuk mu kandırıyorsun? Senin elinde kapı gibi sözleşmen olduktan sonra 10 metre öteye kimse gidemez!
  -Transferlerle ve diğer harcamalarla ilgili kent kamuoyunda şüphe varsa ve sen kendinden eminsen, mali müşavirlere tüm bilgileri açacaksın. Bu kulüp tarihinde bu kadar para harcamadı! Nedir bu tablo, mantığa uygun izahat vereceksin ve susturacaksın alnın ak ise.
  -Sezonun ilk haftasına dek o kadar yanlışlar yaptın ki, -bunları bizzat kendin kabul ettin ve geçen hafta özür diledin- taraftar bütün sezonu yakmaman için tepkisini ortaya koydu, bugün ki noktada ne kadar haklı bir tepki olduğu ortada!
  -Önüne atmadın öyle mi? Beni istemeyenle %5 diyerek camiada bölünme oluşturacak sözler senin ağzından çıktı.
  -Kimmiş o baskı yapanlar isim ver hadi ve belgele! senin dedigin gibi...
  -Siyasete dayanmış olan sensin, sözü geçen bankalarda en çok sizin hatırlı dostlarınız var! ayrıca kredi çekerek kulüp idare etmeye çalışmak nedir!
  -Oyuncuları arayıp kim baskı yapmış, isim ver!!! belge verr!!!
  -Hakkın yendiyse çık savun! Allah korkusu ile nasıl bağdaştırdın onu!


  NETİCE!:

  Senin gibileri 15 dakika dinlesem aklının röntgenini çekerim bölükbaşı.
  Bu hayatta en nefret ettiğim şey birinin beni aptal yerine koymasıdır. Aptal değiliz, senin ucuz sözlerin bizi avlamaz.
  Şimdi bütün camia kimin kaç gram adamlığı var idrak etti!
  LÜTFEN STADIN YANINDAN BİLE GEÇME ARTIK...!
  • Gurbetçi Şaban  
  25 Aralık 2015 | 15:28
  Yalan makinesi......
  • escobar  
  25 Aralık 2015 | 15:09
  Yıl 2007 flandı sanırım, o günlerde heyecanla tribünlere koşuyorduk.
  Hikmet Şahin bir maç öncesi gelip tribünleri selamlamıştı, seçim arefesiydi.
  Bizim gibi yaşı küçük olanlar ilk anda alkışla karşılık vermişti, fakat durumu idrak edenler bir refleks gösterip bastı ıslığı...

  Siyasetin bu kulübe bulaşmasının ne denli zararları olacağını zamanla anladık...
  Yanında omuzomuza durduğun arkadaşınla dahi papaz olabilirsin siyaset yüzünden.
  Bu nedenle, LÜTFEN bu kulübü rahat bırak Altepe.
  Her konuda Bursaspor başkanı gibi beyanat vermek senin görevin değil. Hatta stada isim hakkı almakta bu noktadan sonra sana düşmez.
  • Cgty_krts  
  25 Aralık 2015 | 14:28
  Ne günü olacak kongre
  • siptari  
  25 Aralık 2015 | 11:35
  bizimde psikolojimiz bozuk ama indiragandi yapmıyoz.Eşek gibi çalışıyoz.
  • fikret.  
  25 Aralık 2015 | 11:01
  kongre öncesi duygu sömürüsü yapma be çapsız herif...
  • ibraetmeyin  
  25 Aralık 2015 | 10:52
  Bu rezil aciklamayi yapabilecek kadar yuzsun olmasaydin, zaten kendine sovdurmeden israr etmez istifani verirdin. Gram samimiyet olsaydi yazdiklarinda, stad acilisindan 3 gun sonra olmazdi bu aciklama. Sana tum kalbimle inanarak YALANCI DIYORUM. Ahirette gel de kapisalim. Yoldurdugun saclarin
  Kacirdigin uykularin, verdigimiz emeklerin hesabini nasil vereceksin. #ibraetmeettirme
  • markus  
  25 Aralık 2015 | 10:46
  Egolarını ve her türlü çıkarını, Bursaspor un menfaatlerinin üzerinde tutan yöneticinin de başkanın da,taraftarın da ..
  • 7YoL  
  25 Aralık 2015 | 10:22
  #NoibraYesMokoko

  Taraftar baskısını bu kadarına kdr büyüten sensin, e be heeey Reco!!!

  Aklın kesmez mi senin diğer başkanlarda bu baskı bu kdr değildi diyesiye kdr ,

  Diğer başkanlar buraya getirtmedi haklılarmış istifalarında desen , daha hayırlı cümle olurdu ileriyi görmek önemli !!!
  • berryroad  
  25 Aralık 2015 | 10:20
  vay be gider ayak oskarlık tirad atmış ama yiyen olur mu bilmem? başaknlığı süresince el etek öpmekten başka hiçbir şey yapmamış onu da Bursaspor için değil kendi menfaati için yapmış, Bursasporumuzun onurunu gururunu ayaklar altına alcak şekilde istanbul başkanlarının önünde ceket ilikleyip her istedikleri oyuncuyu paket yapıp vermiş, taraftara hakaret etmiş, tff her maç ceza vermiş gıkını çıkarmamış boyun bükmüş bir adamın son çırpınışları.
  • ölümüne bursaspo  
  25 Aralık 2015 | 09:27
  ibra ettirmeyeceğiz.!
  • 7YoL  
  25 Aralık 2015 | 09:18
  '' biz o sahadaki oyuncuları mutlu edebilmek ve alacaklarını ödeyebilmek için çalmadık kapı bırakmayan, bir an bile olsun yüzümüzü buruşturmadan''

  Adam kapı bile çalmış la bu nedir ya?
  • Harbi timsah  
  25 Aralık 2015 | 09:15
  Kongrede Bütçeyi onaylatayınca
  Senin paçanı görmücez!!
  Kendi kaydığın kuyuya kendin düşeceksin
  • çarşamba teksas  
  25 Aralık 2015 | 09:11
  Türkiyenin en hızlı yalan söyleyen adamı recep bölükbası yalan rüzgarı gibi adam :))
  • siptari  
  25 Aralık 2015 | 09:09
  aga sen önce paraların hesabını ver sonrada istersen fizana git.Bursasporun parasının üstüne kimse yatamaz.
  • greenpearl  
  25 Aralık 2015 | 08:53
  bunlar milletin aklıyla dalga geçiyor. başkanlığı döneminde azğından tek doğru kelime çıkmamış birinin ben yalanın y sini tanımam lafı da çok manidar olmuş. hadi takımın rezilliğini bir tarafa koyalım klübün 5-6 ayda geldiği nokta böyle duygusal edebi bir yazıyla geçiştirilemez. kesinlikle hukuki yollarla son kuruşa kadar harcamaların hesabı verilmeli. klübün mali durumunun bu duruma nasıl geldiğini belgeleriyle ispat etmeden ibra edilmemeli. mahalle takımı değil Bursaspordan bahsediyoruz burada.
  • GREENWHİTE  
  25 Aralık 2015 | 07:32
  Adama bak yüzsüz herif iyi olan herşeyi o yapmis kötüleri baskasi sen yargi önünde yargilanacaksin çakal adam berishanin ufak maliyetini bile karsiliyamadin kulübün arabalarına bindin daha neler neler evet bazen bu taraftar iyi şeyler yapanlarda protesto etti bkz İbrahim yazici ama herkes onu özlüyor bidagada öyle yürekli adam bize gelmez

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR