KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Bir transfer yeterli olacaktır"

18 Ocak 2018 | 16:17

3 yorum

7993 okunma

Teknik Direktörümüz Paul Le Guen antrenman öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

Teknik Direktörümüz Paul Le Guen, öğle saatlerinde yapılan antrenman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kendilerini zor bir karşılaşmanın beklediğini ifade eden Le Guen, "İyi bir sonuç alarak ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Ligin başından beri ligin üst seviyelerinde yer alan takımlara karşı galibiyet alamadık. Umuyorum ki güzel bir oyunla bu haftadan itibaren bunu başlatacağız" dedi.

"Yalnızca bir transfer yapmamız sezonun geri kalanı için yeterli olacaktır"

Ziraat Türkiye Kupası'ndan elenmemizin ardından transfer sorularına cevap veren Le Guen, "Tabii ki kupadan elenmiş olmamızı hesaba katmamız gerekiyor. Bu dakikadan itibaren daha az maç oynayacağız Dolayısıyla bugün itibariyle yalnızca bir transfer yapmamız sezonun geri kalanı için yeterli olacaktır" diye konuştu.

"Ligin en iyi takımlarının hemen altındaki pozisyonlara tırmanabiliriz"

Ligin ikinci yarısında 7'nci, 6'ncı pozisyona çıkabileceklerini dile getiren Paul Le Guen, "Avrupa kupalarına katılımın tek yolu olarak elimizde lig kaldı ama en başta beri hedefimiz zaten elimizden gelenin en iyisini ortaya koymaktı. Lig üzerinden Avrupa kupalarına katılımın zor olduğunu hepimiz en başından beri biliyoruz. Şu anda 9. sıradayız ligde. Daha iyi bir duruma neden gelmeyelim? Neden tırmanışımızı sürdürmeyelim? Tabi ki bunları yapabiliriz. 7'nci, 6'ncı pozisyona çıkabiliriz, neden olmasın? Lig başlarken bizim öncelikli hedefimiz lig tablosunun ilk yarısında, ilk bölümünde, ilk yüzde 50'sinde kendimize yer bulabilmekti. Şu an için bunu sağlamış bulunuyoruz. Üstüne koyarak devam eder ve belki de hemen ligin en iyi takımlarının altındaki pozisyonlara tırmanabiliriz" dedi.

"Her maç inanılmaz bir destek ortaya koyuyorlar"

Bursa'da çalışıyor olmaktan çok memnun olduğunu ifade eden Le Guen, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çok güzel karşılandım, güzel ağırlanıyorum burada. Ben de devamlı taraftarımızı mutlu etmek istiyorum. İnanın bana çalışırken, işimi yaparken devamlı aklımda bu düşünce var. Her maç inanılmaz bir destek ortaya koyuyorlar. Ben eminim ki onlar ortaya koyduğumuz çalışmayı hissediyorlar. Son maçtan örnek vermemiz gerekirse 1-0 geriye düştük ama büyük bir savaşma ruhu göstererek, maçta liderliği yeniden elde ettik. Belki sonucu almamıza yetmedi ama takımın ne kadar savaştığını görüyorlar, hissediyorlar diye tahmin ediyorum. Buradaki hedeflerimden bir tanesi takımla taraftarımız arasındaki ilişkini pozitif bir şekilde yürümesini sağlamak" diye konuştu.

"Her ikisi de iyi oyuncular"

Moussa Sow ve Grozav transferlerini de değerlendiren Le Guen, "Umuyorum her ikisi de takımımıza katkı yapacaktır. İyi oyuncular tabi ikisi de. Biz de elimizden geldiğince onların takıma entegrasyonunu hızlandırarak beklentilerimizi karşılamalarına yardım etmeliyiz. Umuyorum ki onlar da beklentilerimizi karşılayacaklardır" dedi.

Son yapılacak olan transferin hangi bölgeye olacağı sorusunu yanıtlayan; Teknik Direktörümüz Paul Le Guen, "Belki özellikle takımın savunma tarafında çok yönlü bir oyuncuyu kadromuza katabilirsek bizim için güzel bir katkı olur diye düşünüyorum. Defansif alanda gerek sağda, gerek ortada , gerek solda katkı verebilen bir oyuncuyu kadromuza katmak bizim için faydalı olacaktır. Joker ama iyi bir joker olacak" diye konuştu

 

  • pelikan  
  19 Ocak 2018 | 19:37
  Basaksehir 2 farkli kazanir ...biz kupadan elendik ...basaksehir kendini eletti ...fark var
  • vertblan  
  19 Ocak 2018 | 14:02
  Kupadan elenen iki takimin maci COK SIKI MAC olacak
  insallah kazaniriz hadi hayirlisi
  • Bevler  
  18 Ocak 2018 | 16:45
  Hoca sen batallayla stancuya gereksiz yere izin verme o bize yeterli olur baska biseyde istemeyiz

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR