KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Biletlerde indirim uygulayacağız"

VİDEO

22 Ağustos 2016 | 20:27

35 yorum

13216 okunma

Başkanımız Ali Ay, Bursaspor TV'de Santra programının konuğu oldu. Gündeme ilişkin konulara yanıtlayan Başkanımız Ali Ay, Bursaspor için herkesin birlik, beraberlik içerisinde hareket etmesini istedi.

GALİBİYETLE BAŞLAMAK MORAL OLDU

Adanaspor galibiyetini değerlendiren Başkanımız Ali Ay, " Avusturya ve burada yapılan kamp çalışmalarının ardından lig başladı. İlk maçımız Adanaspor'laydı. Adana'ya giden kulüplerin Allah yardımcısı olsun. Öyle bir sıcak vardı ki; ben ve arkadaşlarımız otelden dışarıya çıkamadık. Burada sadece Bursasporlu futbolcularımızı değil, Adanasporlu futbolcuları da kutluyorum. İlk yarıyı 1-0 mağlup kapadık. İkinci yarıda daha iyi oynayarak takımımız galip geldi. Herhalde 3-4 sezondan bu yana ilk maçlarımızı kaybediyorduk. Sezona galibiyetle başlamak hepimiz için moral kaynağı oldu. Allah bundan sonra devamını nasip etsin" dedi.

TARAFTARIMIZLA GURUR DUYUYORUM

Adanaspor deplasmanına giderken Niğde'ye uğrayarak Demokrasi Şehidi Ömer Halisdemir'in kabrini ve ailesini ziyaret eden taraftarlarımızla gurur duyduğunu belirten Başkanımız Ali Ay, " Yedi otobüs taraftarımız Adana'dan önce Niğde'ye gitti. Demokrasi şehidimiz Ömer Halisdemir'in ailesini ve kabrini ziyaret ettiler. Buradan bizde çocuklarına hediye gönderdik. Onlara da sevinmişler. Başakşehir maçımıza davet ettik ancak ailesiz yoğun ziyaretten dolayı gelemeyeceklerini belirtmişler. Ben taraftarımız ile gurur duyuyorum" dedi.

TARAFTARIN HERŞEYİ BİLMEYE HAKKI VAR

Taraftarlarımız herhalde şeffaflığımızı gördüler. Ne yaptıysak kamuoyu ile paylaşıyoruz. Mali disiplin diyoruz. Bizden sonraki gelecek olan yönetimlere de örnek olmaya çalışıyoruz. Taraftar madem kulübün sahibi herşeyi bilmeye hakları var. Neticede burası bir dernek. Biz de kaçak güreşmediğimize, yanlış işler yapmadığımıza göre taraftarlarımızın bilmesinde hiçbir neden yok. İkinci olarak mali disiplin ile ilgili olarak hazırlıklarımızı yapıyoruz. 2 Eylül'de Divan Kurulu toplantımız var. Rakamları paylaşacağım. Neler yapıldığını onlarda görecekler. Taraftarımız da inşallah mutlu olmuştur. Ben taraftarımızın %85-90'ının mutlu olduğunu hissediyorum. Bunun arkasından da sportif başarının gelmesi lazım. Ağustos ayında 10-12 Milyon TL geriden gidiyoruz. Banka borcu ve yönetici alacakları hariç günü yakalamış olacağız. 325 bin Euro bonservis ödedik. Ben takımımdan eminim. Daha öncede söylediğim gibi ilk 5'e gireceğiz. Üç – dört hafta sonra bu takımın nasıl bir takım olduğunu göreceğiz.

ÇOK GÜZEL TAKIM ARKADAŞLIĞI ORTAMI VAR

Çok güzel bir birliktelik oluştu. Takım arkadaşlığı üst düzeyde. Bu ortamı sağlayan teknik ekibe, futbolcularımıza ve yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Siz ne kadar pahalı transfer yaparsanız yapın başarının geleceği kesin değildir. Dubai'deki , Katar'daki takımların o zaman dünya şampiyonu olması lazım. İnşallah daha da güzel yerlere gelecek Bursaspor...

Hamza Hoca ve ekibi ile uyum içerisinde çalışıyoruz. Güvenimiz sonsuz. Hamza Hoca'nın da bize güveni sonsuz. Kaptanlar ile görüştüm. Onlarda çok seviyor, saygı duyuyorlar. Futbolcunun maaşlarını, çalışanlarınızın maaşlarını zamanında ödersiniz onlardan başarı için bir takım isteklerde bulunabilirsiniz. Kimsenin boynunun önde gitmesini istemem.

3-4 ADET BENZİN İSTASYONU KURMAK İSTİYORUZ

Bursaspor'un kalıcı gelirlere ihtiyacı var. Ben hep şunu söyledim. Bursaspor'un kurtuluşu banka borçlarını sıfırlarsanız ancak o zaman gerçekleşir. Şuanda yılık 14-15 milyon TL faiz gideri var. Bunu da başarabilmemiz için ya stadın ismini satmanız lazım ya da benzin istasyonu projelerinin gerçekleşmesi lazım. Bununla ilgili başkanımız ile görüştük. 3-4 tane benzin istasyonu çalışmamız var. 650 bin TL karşılığında Mudanya'dan aşağıya inerken bir araziyi aldık. Çalışmalar yapıyoruz. Belediyeye vereceğiz İzinlerimizi alacağız ve orada bir benzin istasyonumuz olacak. Daha sonra 3 tane daha düşünüyoruz. 4 istasyon ile biz bu borcu bitiririz. Satalım mı satmayalım mı diye düşünüyoruz. Benim için banka borçlarını biran evvel sıfırlayabilmek öncelik. İnşallah o arada isim hakkını sattığımızda o zaman benzin istasyonlarını satmayıp, kiraya veririz. İyi bir kalıcı gelir elde ediliriz. Bence bu Bursaspor'un geleceği. Böyle olursa ancak güzel yerlere geliriz.

GÖKÖZ'DE KAMP TESİSİ DÜŞÜNÜYORUZ

BTSO Başkanı İbrahim Burkay ile görüştük. Bizim senelerden beri söylenen ama bir türlü hayata geçirilemeyen Bursaspor Koleji projemiz var. Bu hafta veya önümüzdeki hafta protokol yapılacak ve tüm giderleri BTSO üstlenecek. İnşallah bizim de Bursaspor Kolejimiz olacak. Çocuklarımız buradan yetişecek. Bu okulda iyi eğitimli Bursasporlular yetişecek. Vakıfköy 'de aldığımız bir yer var. Orasını da spor lisesi olarak düşünüyoruz. Vakıfköy'de eğitim alan gençlerimizin hem futbollarını antrenmanlarını yapsınlar hem de eğitimlerine devam etsinler istiyoruz. Bu akşam da belediye başkanımız ile beraber Gököz'e gideceğiz. Oraya da Bursaspor'a kamp tesisleri yapmayı düşünüyoruz. Yurtdışına gidip masraf yapmak istemiyoruz. Diğer kulüplerin de buraya gelerek konaklamalarını arzu ediyoruz. Böylelikle kulüp bir gelir daha elde etmiş olacak.

PAZAR GÜNÜ DEMOKRASİ ŞÖLENİ OLACAK

Başkan Ali Ay, Spor Toto Süper Lig'in ikinci haftasında Pazar günü oynanacak olan Medipol Başakşehir maçımızın öncesinde 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini anma organizasyonu yapılacağını ve bu maça özel olarak maç biletlerinin %50 indirimli olacağını belirtti. Başkan Ali Ay sözlerini şöyle sürdürdü; " Taraftarımız hep ilkleri yapmışlardır. 15 Temmuz'da kötü şeyler yaşadık. İpin ucundan döndük. Allah yardım etti. Biz biliyorsunuz bir ay önce bir şey söyledik. Demokrasi şehitlerimizin isimlerini formamıza yazacağız. Bizim için çok önemli. Her şeyden önce vatan geliyor. Gerisi teferruat. Ben taraftarlarımızdan şunu rica ediyorum. Biz Belediye başkanımız ile de görüştük. Tüm koltuklara Türk bayrağı koyuyoruz. Tüm taraftarlarımızı stadyuma gelmesini özellikle rica ediyorum. Bunun için bende şu şekilde katkı yapmak istiyorum. Bilet fiyatlarını sırf bu maç için %50 indirim uygulayacağız. Öyle bir ambiyans oluşsun ki cümle alem Bursaspor taraftarını görsün. Bursaspor taraftarı istediğinde neleri başardığını görsün. Biz 248 şehidimizin ismini anons edeceğiz. Tüm Türkiye'ye 40 bin kişi birden "burada" diye nasıl bağırıldığını göstermek istiyoruz. Mehter takımı, bando gelecek. Taraftarımızın koreografi hazırlığı var. Bununla ilgili çalışmalar yapacağız. Taraftarlarımızdan rica ediyorum. Sadece Bursaspor maçı değil, demokrasi şehitlerimizi anma töreni de olacak. Aileleriyle birlikte Pazar günü stadyuma gelmelerini istiyoruz."

DEPLASMAN YASAKLARI

Başkanımız Ali Ay'a, Kulüpler Birliği'nde alınan deplasman yasakları uygulamasının sona ermesi yönündeki kararın sorulması üzerine, " Türkiye'de problem olduğu takdirde Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde olduğunu görüyoruz. Nerdeyse uçağa saldırmak isteyen bir ulusun parçasıyız. Kulüpler Birliği'nde de söyledim. Artık bu kısır çekişmelerden kurtulmalıyız. Artık kimse geriye dönüp bakmasın. Kulüplerin durumu herkesçe malum. Bu hafta maçları da seyrettik. Stadyumlar bomboş. Biz birlik ve beraberlik içerisinde maçları birlikte izleyelim. Delici aletler ile maça gitmek bizlere yakışmıyor. Artık umarım şölen havasında maçları izleriz" dedi.

TRANSFER GÜNDEMİ

Başkan Ali Ay, transfer konusu hakkında ise yaptığı açıklamada mali disiplinin kendisi için çok önemli olduğunu belirtti. Başkan Ali Ay , "Bursaspor'da 3-5 oyuncu hariç hepsi satılabilir. Önemli olan değerini bulması. Görüntüde transfer yapmayacağız ve satmayacağız gibi gözüküyor. Burada sadece Traore var. Ay sonuna kadar kendisine izin verdik. Kendisi transferi ile ilgili "Uğraş vereceğim ben de kalmak istemiyorum" dedi. İnşallah Traore ile ilgili satış işlemi gerçekleştiririz. Necid ile ilgili rakamlar geldi. Değerini bulduğu takdirde Necid'i satabiliriz. Şuanda satılacak oyuncumuz yok. Benim için önemli olan mali disiplin. Bunu uygulamak zorundasınız. Vergi, menajerlik ve maç başları dahil, bu sezon sadece 2 futbolcunun maç başı var. Toplam bizim takımın bütçesi aşağı yukarı 67 Milyon TL .. Bunun içinde Necid ve Traore yok. Ben bütçemi buna göre yapmıştım. Onları da koyarsanız 6 milyon TL ek bütçe çıkar. Geçen sezon bu bütçe 145 Milyon TL'idi. Taraftarlarımız şunu bilmiyor. Buna Yeşil Bursa, basketbol, voleybol takımları ve artı faiz gideri var. Stadyumun masrafları var. Artı geriden gelen vergi var. Toplamda yıllık kulübün 140 Milyon TL'ye yakın bütçesi çıkıyor. Bu sene bile bütçemiz eksi veriyor. Bunu engellemeye çalışacağız. Rahmetli İbrahim Yazıcı, Batalla'yı 450 bin dolara almıştı. Yıldız transfer olacaksa böyle olması lazım. Pahalı transferler başarılı olacaksınız diye bir şey söz konusu değil. Geçen sezon bunu gördük. Bunun için ince eleyip sık dokumak lazım. Scout ekibimizi kurduk. Hergün izliyorlar. Yurtdışına gidiyorlar. Boşa harcanacak paramız yok. Çok uğraş veriyoruz. Biz 3-5 milyon Euro bonservis ücreti veremeyiz. Bu paraları ancak gelirinizi artarsa verebilirsiniz" dedi.

ŞAMPİYONLUK İÇİN ALTYAPIDAN DİREKT KATKI YAPACAK FUTBOLCULAR LAZIM

Bursaspor'un yeniden şampiyonluğa oynayan bir takım haline gelebilmesi için altyapıdan gelecek ve direkt A takıma katkı yapacak 4-5 futbolcuya ihtiyacı olduğunu belirten Ay, " Tekrardan şampiyonluğa oynayacaksak eğer altyapıdan iyi futbolcuların A takıma gelmesi lazım. Hem de hazır ve Süper Lig'de oynayabilecek oyuncuların gelmesi lazım. Şampiyon olduğumuz sezon altyapıdan 4 tane direkt oynayan oyuncularımız vardı. Altyapı hocalarımıza çok iş düşüyor. Bandırmaspor ile bir anlaşma yaptık. Bazı futbolcularımızı oraya verdik. Karagümrük'e gidecek olan futbolcumuz var. Yeşil Bursa'ya biraz daha önem vermek istiyorum. Eğer Yeşil Bursa 2.lige çıkarsa o zaman daha güzel olacak. İkinci lige çıkamazsa ben Yeşil Bursa'yı düşünmüyorum. Bir sponsor bularak başka yere verilebilir veya satılabilir" dedi.

REKLAM GELİRLERİMİZDE %65 ARTIŞ VAR

Göreve geldiğimiz günden bu yana reklam gelirlerimizde %65'lik bir artış oldu. Barterlarda %40 gibi artış oldu. Çalışmalarımız devam ediyor. Formamızda bir tek şort reklamımız kaldı. Onunla ilgili de görüşmeler devam ediyor. Gönül isterdir ki formamız 3-5milyon Eurolara satılsın. Benim düşüncem şu 1 her zaman için 0'dan büyüktür. Sportif başarıda gelirse bunlar biraz daha iyi kullanılabilir. Stadyum isim hakkı ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Siyasilerinde bu işin içine girmesi gerekiyor çünkü rakamlar çok büyük. Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ve milletvekillerimiz ile görüşüyoruz. Olaylar çıkınca bu görüşmelerde yarım kaldı. İnşallah kısa zamanda bu işi de çözeceğiz. Artı stadyumun bitmesi lazım. Stadyum ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Stadyumun otoparkları ile ilgili sıkıntıları çözmeye çalışıyoruz. Açık otoparkın kullanımı için uğraşıyoruz. Localar ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Tüm çalışmalar yapılıyor. Biz gerekeni yapıyoruz. Ben de bir taraftarım. Taraftarımızı çok seviyorum. Tekrar rica ediyorum. Hem demokrasi şölenine hem de Başakşehir maçına gelsinler ve alem taraftar görsün...

 Bursaspor.org.tr

  • hasan  
  23 Ağustos 2016 | 18:29
  Herşeye bir kulp Bursaspor daha şehit sayısı 208 iken 1ay önce açıklama yapmadımı neyin siyaset hayatımda sadece 2 kez altepe,ye Bursalı ve Bursasporlu diye oy verdim altepe.nin ölüsünün Bursaspora katkısı sonraki gelecekten daha çok olacaktır
  • Bsbs  
  23 Ağustos 2016 | 17:15
  Merinos stadinin orda kombine satisi var mi ?
  • demir kazık  
  23 Ağustos 2016 | 17:08
  sen de mi altepe yalakası oldun.futbola siyaset karıştırmamayı ne zaman öğreneceğiz. ne alakası var demokrasi şöleniyle Bursasporun anlamadım.siyasetle açtığınız stadı bitirinde öyle konuşalım sayın başkanım.
  • Yeşil79  
  23 Ağustos 2016 | 14:16
  Kombinemizi aldık ayda 300lira sigara parası verenleride bekleriz
  • arda  
  23 Ağustos 2016 | 13:45
  -7
  anlaşılan otobüs otobüs Bursasporla alakasız tipler gelecek yine stada açılışta olduğu gibi.siyasetin spora bulaşmasını protesto etmeyerek bu kulübü siz bu hale getirdiniz arkadaşlar tebrik ederim.Cümlemize geçmiş olsun
  • Mehmet34  
  23 Ağustos 2016 | 13:01
  13
  Şehitlerimizi her zaman anarız başımızın üzerinde yerleri var g.antep ve g.doğuda yitirdiklerimizi de analım onlarda canlarını bu vatan uğruna kaybediyolar ama sakın kimse bana reiscilik oynatmaya kalkmasın sakın
  • keskin  
  23 Ağustos 2016 | 12:36
  suçlu hissediyor bizim hükümet kendini heralde ölenlerden dolayi. yollamayaydiniz kardeşim tankin tufegin önüne. tamam herkes fetoya düşman daha ne gerek lakirdiya. Allah rızası için millete siyaset yaptırmayın. beceremiyoruz
  • Erol Tosun  
  23 Ağustos 2016 | 12:18
  Bi paket sigara parası na bir bilet vaybe
  • şampiyon  
  23 Ağustos 2016 | 12:03
  -4
  Tonti ne ayaksın sen, hangi bayrağa hizmet ediyon.. Vatanı kurtarmak istemiyosan bu vatandan git
  • earsyg  
  23 Ağustos 2016 | 11:41
  sadece bu maçlık %50 indirim var.
  • ÜniBandırma  
  23 Ağustos 2016 | 11:36
  Çok mantıklı
  • Dro  
  23 Ağustos 2016 | 11:31
  -16
  Arkadaslar teksas tribünü kuzey kale arkasımı guney kale arkasımı
  • adf  
  23 Ağustos 2016 | 11:23
  Bursasporu bu kadar degersiz yapmayin renkdaslar ya 5tl ye mac izlettircek bi takimmi Bursaspor muzesinde kupalar olan sampiyon olan bi takim 4buyuklere kafa tutup sampiyon olan takim ondan sonra yildiz oyuncu bilmem ne once kendimizi sorgulayalim kac tane forma alan kombine alan var aramizda ali aya hamza hocaya oyunculara laf soyleriz birde yapmayin 5 lira10 lira avrupada bi paralara antremani izletiyorlar
  • Bilo  
  23 Ağustos 2016 | 10:51
  -6
  ages,,yönetim adına konuşmuşsun bence hiç bir cacık olmaz,,bu yönetimden,,zırlayan yönetim görüyorum ben,,bence transferler küllüm yanlış ucuz etin yahnisini hep beraber göreceğiz,,
  • tonti  
  23 Ağustos 2016 | 10:44
  ben maç izlemek istiyorum orada kardeşim vatanı kurtarmak değil.altepe abisinden emir gelmiş belli ki
  • Gorukle  
  23 Ağustos 2016 | 10:43
  Bu 15 Temmuz olayini sulandirmasak daha iyi bence. Ulkede her gun onlarca sehit veriliyor. OHAL yururlukteyken bile PKK ve diger teror orgutleri kanli eylemlerini rahat rahat gerceklestiriyor. Ne tutuklanan var ne birsey. Bu adamlar uc gun oncesine kadar hem pkk hem isid ile ayni masadaydi. Uc maymunu oynamayin, saksakcilik yapmayin. Futbolu futbol olarak birakin. Siyasilestirme derdindesiniz.
  • yeşilbeyaz  
  23 Ağustos 2016 | 10:15
  Bence o stadyumun full çekmesi için passoligin vizesinin uzatılması gerektiğini bu siteden bir haber yapıp açıklayın. Çünkü çoğu kimse bundan haberdar değil ve maç günü geldiğinde vizesi uzamadığı için maça gidemeyecekler ama haberleri yok.
  • greenpearl  
  23 Ağustos 2016 | 09:55
  Ben anlamadım ki bu milli maç değil e gösteri maçı da değil neden bu hazırlık onu çözemedim ??
  • bursabursa  
  23 Ağustos 2016 | 08:50
  rıdvan kardeş kombine al kale arkası her maç ortama 10 tl ye gelir. kombine alanlar malmı almayandan daha çok para verecek bilete sen gelme kardeşim maça falan
  • chuck  
  23 Ağustos 2016 | 06:06
  koreografi hazırlığı mı? umarız Bursasporumuzla ilgili bir koreografi olur. diğer konuda zaten gereken organizasyon yapılmış, stadyumu bu kadar kalabalık bulmuşken Bursasporla ilgili bir koreografi daha anlamlı olur.

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR