KULLANICI KAYDI

Onay kodu cep telefonunuza yollanacaktır.

KULLANICI GİRİŞİ

Telefon numaranızı ve şifrenizi giriniz.

"Beklentilere karşılık vermek istiyorum"

11 Temmuz 2013 | 18:21

6 yorum

6539 okunma

Genç oyuncularımızdan Emre Pehlivan, Bursaspor TV'ye verdiği röportajda bu sezon kendisinden beklentileri olan taraftarlara en iyi şekilde cevap verebilmek adına çok çalıştığını söyledi.

KAMP YORUCU GEÇİYOR

Orta saha oyuncumuz Emre, Seefeld kampında başarılı olabilmek adına çok çalıştıklarını belirterek, " Kampımız yorucu geçiyor. Sezon içinde rahat edebilmemiz için şimdi bu çalışmaları yapmamız gerekiyor. Güzel bir çalışma dönemi yaşıyoruz, umarım bundan sonrası da güzel geçer. Gençler olarak hep birlikte güzel kamp ortamında bulunuyoruz. Kendimi sürekli geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyorum. Hazırlık maçlarında görev aldım. Formayı kapmak istiyorsam performansımın üstüne koymam gerekiyor. Bu doğrultuda çalışıyorum" dedi.

BURSASPOR'UN DEĞERİNİ ANLADIM

Geçen sezonu Körfez Spor Kulübü'nde geçirdiğinin hatırlatılması üzerine Emre, "Geçtiğimiz sezon Bursaspor'da son antrenmanda sakatlanmıştım. Sakat olarak Körfez Spor Kulübü'ne transfer olmuştum. 5-6 hafta sakatlık ile uğraştım. Tedavilerim bittikten sonra oynamaya başladım. Profesyonel deneyim oldu benim için. Kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Mental yapı olarak olsun, oyun stratejisi olsun kendimi geliştirdim. Bursaspor'un kıymetini daha iyi anladım. Bu doğrultuda daha istekli çalışmalarımı sürdürüyorum. Umarım bu sezon iyi bir sezon geçiririm" dedi.

ŞANSI EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEK İSTİYORUM

Sezon başında 22 futbolcu ile Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nde yapılan çalışmalarda Ozan İpek ile birlikte kampa gelen 2 futbolcudan birisinin olduğunun hatırlatılması üzerine ise Emre, "22 kişinin arasından Hikmet Hocam Ozan İpek ile beni kampa davet etti. Bu kadar çok futbolcunun arasından Hocam ben de bir şeyler görmüş olmalı ki beni kampa davet etti. Umarım bende verilen şansı en iyi şekilde değerlendiririm. Her futbolcu kamplara forma giyebilmek için geliyor. Artık çok genç sayılmayız. Bu sezon inşallah forma giymek istiyorum" dedi.

TEK BİR MEVKİYE BAĞLI KALINMAMALI

Günümüz futbolunda artık futbolcuların tek bir mevkiye bağlı olarak oynamaması gerektiğini vurgulayan Emre, "Hikmet Hocam nerede görev verirse orada oynarım" dedi. Emre sözlerini şöyle sürdürdü; "Futbolcu artık tek bir mevkiye bağlı kalmamalı. Hocanız size nerede şans verirse onu değerlendirmeniz gerekiyor. Ben futbola başladığım dönemlerde forvet arkasında oynuyordum. Şimdi daha defansif oynuyorum. Geçen sezon Körfez'de sol açıkta oynadım. Bursaspor'da da sol bek oynayabilirim. Neden olmasın?" dedi.

BEKLENTİLERE KARŞILIK VERMEK İSTİYORUM

Bursaspor'un altyapısından çıkarak birkaç sezondur A takım kamplarına katıldığını belirten Emre, kendisinden çıkış bekleyen taraftarların beklentilerine bu sezon karşılık vermek istediğini söyledi. Emre, "Yaklaşık 4-5 senedir benden çıkış bekleniyor. Sakatlıklardan dolayı bir türlü çıkışı yakalayamadım. Tabii ki bunlar bahane değil. Taraftarlarımızın çıkış beklemeleri benim üzerinde baskı yaratmıyor. Bunları duydukça ben daha çok hırslanıyorum. İnşallah bu sezon benden beklentilere karşılık vereceğim.

BURSASPOR GİTTİKÇE BÜYÜYOR

Bursaspor'un son 5-6 sezonda çok büyüdüğünü belirten Emre, "Artık Bursaspor çok büyük bir camia haline geldi. Yaklaşık 5-6 sezonda çok farklı bir konuma geldik. Taraftarlarımız artık her sezon şampiyonluk bekliyor. Avrupa'da başarı bekliyor. Şimdi Timsah Arena'nın yapılması ile birlikte her geçen gün büyüyoruz" dedi.

 Bursaspor.org.tr

  • mert can  
  13 Temmuz 2013 | 11:09
  emre yetenek olarak musa, murat, şamil ve yasin'den daha iyi. ama fiziksel olarak maalesef daha mesafe katetmesi lazım. musa beğenmiyoruz ama 90 dk sahada basmadık yer bırakmıyor. emre 70'den sonra oyundan düşüyor. emre defensif özelliğini ve kondüsonunu arttırırsa gerçekten ergiç gibi olabilir. bunu isterse yapabilir.
  • nicolas  
  12 Temmuz 2013 | 12:49
  takip edenler bilir 19 yaşaltı milli takımlarına kadar hep kaptandı. Milli takım hazırlık maçında (fransa ) ayağı kırıldı. ben inanıyorum ki musadan murattan daha çok iş yapar o bölgede alternatif olarak çok rahat yer bulur daha 20 yaşında biraz aşama kaydederse önü açık..
  • Ali G  
  11 Temmuz 2013 | 23:47
  yav allahın kayserisi gidiyor jaja gibi kendini ligimizde kanıtlamış bi adamı pat diye alıyor. Bizim yönetim ne yapıyor şuan çok merak ediyorum.
  • muhammed  
  11 Temmuz 2013 | 23:27
  2 sene önce çok konuşuluyodu şimdi yok bakcaz
  • utkan.tr  
  11 Temmuz 2013 | 21:28
  hade bakam,çalış oyna savaş
  • slow and steady  
  11 Temmuz 2013 | 18:28
  10
  fm de fena değil 1 kaç sene sonra yıldızı parlıyor. gerçekte nasıl kimse bilmıyor. bakalım görelım senı bu sene

GÜNDEM TWEET

FİKSTÜR